ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Електромеханічних систем автоматизації

Як отримати довідку про навчання для ТЦК

Заклади освіти отримали можливість формувати довідки про студентів за даними ЄДЕБО для отримання...

Четвер, 13 червня 2024
Студентське самоврядування Академії долучилося до національного форуму

Студентські лідери 40 провідних вишів з усіх куточків України протягом двох днів на базі Державн...

Середа, 12 червня 2024
Здобувач Академії – у фіналі конкурсу наукових робіт зі штучного інтелекту

У травні–червні 2024 року Національний технічний університет України «Київський політехніч...

Вівторок, 11 червня 2024
Раду студентського самоврядування ДДМА відзначили за участь у всеукраїнському флешмобі

Студрада Академії долучилася до Всеукраїнського флешмобу, який присвячений Всесвітньому дню руху...

Понеділок, 10 червня 2024
Наша легкоатлетка здобула перемогу на Кубку України з метань

ІІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань – Всеукраїнські змагання з метань на призи Олекс...

П'ятниця, 07 червня 2024

Кафедра Комп'ютерних інформаційних технологій

Прозорість та публічність

Для виявлення та врахування потреб та інтересів здобувачів вищої освіти в академії щорічно проводиться опитування з питань задоволеності студентів якістю складових функціонування освітнього середовища та аспектів якості освітнього процесу в ДДМА.

Для оцінки якості освітньої програми «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині», задоволеності методами навчання та якістю отриманої освіти, кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій проводилося опитування здобувачів вищої освіти, ступінь – магістр. Опитування було анонімним та за бажанням.

Дякуємо студентам за участь в анкетуванні, відповідальний підхід до відповідей на запитання та пропозиції.

Узагальнені результати опитувань здобувачів щодо якості освітньої програми, задоволеності методами навчання та якістю отриманої освіти

Результати опитувань здобувачів щодо виявлення рівня їх задоволеності освітнім середовищем, організаційною, освітньою, інформаційною, консультативною та соціальною підтримкою з боку ЗВО

Узагальнені результати опитувань студентів, що беруть участь у пілотних навчальних програмах (проєкт BIOART), для визначення рівня поінформованості про проект та визначення думки студентів щодо впливу участі у проекті на підвищення рівня їхньої компетентності

Generalized results of surveys of students participating in pilot training programs (BIOART project) to determine the level of awareness about the project and determine the students' opinion on the impact of participation in the project on increasing their level of competence

Проєкт освітньої програми КІТ

Зауваження та пропозиції щодо ОПП бакалаврів «Комп’ютерні науки» надсилати за адресою

Проект освітньо-професійної програми бакалаврів "Комп’ютерні науки" 2020

Зауваження та пропозиції щодо ОПП бакалаврів «Комп’ютерні науки в медицині» надсилати за адресою

Проект освітньо-професійної програми бакалаврів "Комп’ютерні науки в медицині" 2020

Зауваження та пропозиції щодо ОПП магістрів «Комп’ютерні науки в техниці, бізнесі та медицині» надсилати за адресою

Проект освітньо-професійної програми магістрів "Комп’ютерні науки в техниці, бізнесі та медицині" 2020

Зауваження та пропозиції щодо ОНП магістрів «Комп’ютерні науки» надсилати за адресою

Проект освітньо-наукової програми магістрів "Комп’ютерні науки" 2020

Лабораторія біоелектроніки на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій

Лабораторія біоелектроніки на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій

На кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії по проекту ERASMUS+ «BIOART» створена у 2019 році і працює лабораторія біоелектроніки. Лабораторія оснащена сучасними зразками електротехнічного обладнання для проведення навчального процесу й досліджень з налаштування та діагностики різних електронних пристроїв, плат, стендів, периферійного оснащення та інше. За рахунок фінансування по проекту ERASMUS+ BIOART придбано цифровий осцилограф RIGOL DS1054Z, регульований блок живлення Masteram MR 3005 D-3 та інше обладнання. Також лабораторія має великий набір мікроконтролерної техніки, стендів та компонентів, які були отримані під час участі кафедри у попередньому проекті Tempus. Різноманітні мікроконтролерні пристрої (платформа Arduino, Raspberry Pi, STM32, FPGA) та набори датчиків дозволяють створювати студентам вбудовані та мобільні системи з різними видами керування для Інтернету речей, промислових та біомедичних систем. Для проведення віддалених лабораторних робіт використовується стенд з діючим макетом лінії для механічної обробки деталей. Багаторічний практичний досвід викладачів кафедри дозволяє застосовувати лабораторну техніку при роботі зі школярами у рамках заходів Малої академії наук та студентами при виконанні лабораторних, курсових та дипломних робіт. Студенти кафедри представляють свої роботи на всеукраїнські конкурси, приймають участь у олімпіадах та змаганнях з робототехніки.

20–21 вересня 2019 року, у Вінниці, за підтримки ВНТУ пройшов хакатон IT-SCOUTS із робототехніки Smart-City для студентів та школярів. Студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки»» ДДМА М. Маліновський і В. Алтухов, представили свою розробку на конкурс (тренер А.К. Коваленко, ас. кафедри КІТ).

Команда КІТ ДДМА (О. Балаболко, І. Юцик, Я. Копецький, І. Олійник гр.ІТ15-1,2) і викладачі кафедри І.А. Гетьман і В.Є. Кузьменко, прийняли участь у хакатоні із децентралізації DeHack Dunaevci – 2019 де презентували мобільний контакт-центр «Свідома громада» і зайняли ІІ місце. Для розвитку проекту і впровадження розробки вони отримали 800 Євро.

Електротехнічне обладнання лабораторії біоелектроніки

Станція для паяння та допоміжні пристрої

Регульований блок живлення Masteram MR 3005 D-3 та цифровий осцилограф RIGOL DS1054Z

Регульований блок живлення Masteram MR 3005 D-3

Стенд для дослідження методів керування обладнанням на основі мікроконтролерів та виконання віддалених лабораторних робіт

Стенд для виконання лабораторних та дослідних робіт з використанням FPGA

Стенд для виконання лабораторних робіт з використанням FPGA

Стенд для виконання лабораторних, курсових та дипломних робіт з використанням FPGA

Учбовий стенд для виконання лабораторних робіт з робототехніки

Робо-платформа для виконання лабораторних, курсових, та дипломних робіт

Шолом виртуальної реальності VIVE Pro KIT для виконання лабораторних робіт

Участь студентів кафедри КІТ у фестивалі з робототехніки «Робосхід 2019»

Участь студентів кафедри КІТ у фестивалі з робототехніки «Робосхід 2019»

Конкурсна робота школяра Микити Маліновського по програмі малої академії наук

Конкурсна робота на фестивалі з робототехніки «Робосхід 2019»

Траса для робота AllCode, який використовується для проведення лабораторних робіт

Предложения для предприятий КИТ

Пропозиції для підрпиємств та фірм

Науково-педагогічний колектив кафедри комп’ютерних інформаційних технологій (КІТ), співробітники якої захистили 1 докторську і 7 кандидатських дисертацій, працює над сучасними проблемами розвитку комп’ютерних наук і інформаційних технологій в техніці, бізнесі та медицині.

Науково-дослідна робота кафедри КІТ розвивається у наступних напрямках: розвиток інформаційних технологій в області автоматизованого проектування у машинобудуванні; розробка інформаційних технологій для вирішення завдань інтелектуального аналізу даних у машинобудуванні і навчальному процесі на основі методів інженерії знань; комп’ютерного моделювання фізичних процесів обробки металів тиском та проектування процесів інтенсивного пластичного деформування (ІПД); розробки програмного забезпечення на базі сучасних промислових CAD/CAM/CAE-систем, для проектування процесів ІПД, які можуть включати комбіновані процеси, проектування штампового оснащення; експериментальні дослідження спроектованих процесів; розробка програмного забезпечення ддя аналізу експериментальних досліджень процесів деформування нових матеріалів і аналізу зображень мікроструктури досліджуємих зразків металів та їх сплавів.

На кафедрі створюється лабораторія біомеханіки, в якій встановлено сучасне комп’ютерізоване обладнання для проведення досліджень механічних властивостей матеріалів (випробувальна розривна машина UIT STM 010 від НВП «УКРІНТЕХ»), обладнання для досліджень мікроструктури, фрезерний верстат з ЧПК, та інше. Виконується міжнародна освітня програма ERASMUS + 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Розробка інноваційної міждисциплінарної навчальної програми з інтелектуальних імплантів для бакалаврів і магістрів в області біоінженерії». Організовано щорічне проведення Всеукраїнської науково-технічної конференції «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації й електропривод». Активну участь науковці та практики кафедри КІТ беруть у проведені на базі ДДМА щорічної науково-практичної конференції ITConnect.

Відповідно даний тематичний напрямок досліджень на кафедрі КІТ (у співдружності з іншими кафедрами ДДМА) буде включати в себе наступне:

 • автоматизацію проектування та 3D-моделювання виробів складної геометрії, з оптимізацією параметрів виробів та технологічних процесів їх виготовлення, маршрутів і режимів застосування обладнання та спеціалізованого оснащення, в тому числі за рахунок використання моделей, отриманих засобами машинного навчання, методами статистичного аналізу та з використанням нейронно-подібних мереж, для створення ефективних конкурентоспроможних технічних об’єктів та процесів - керівник проф., д.т.н. Тарасов О.Ф., к.т.н. Алтухов О.В., асистент Коваленко А.К., асистент Касьянюк О.С.
 • релевантне моделювання сучасних механічних та електромеханічних систем у складі технологічного обладнання та впровадження принципів прямого цифрового управління приводами таких систем для забезпечення потрібної точності й швидкодії відпрацювання керуючих впливів від підсистем, що працюють на основі комп’ютерно-інтегрованих технологій - керівник проф., д.т.н. Тарасов О.Ф., ст. викл. Аносов В.Л.
 • розробку і реалізацію сучасних і ефективних апаратних і програмних компонентів інформаційно-вимірювальних та управляючих комплексів у складі організаційно-технічних систем, забезпечення підтримки прийняття рішень в умовах отримання нечітких даних та часткової невизначеності цілей і завдань керування - доц., к.т.н. Богданова Л.М., доц., к.т.н. Васильєва Л.В.
 • удосконалення алгоритмічного забезпечення САПР, кіберфізичних систем, насамперед на основі ефективних сховищ знань і засобів їх здобуття, формалізації, опрацювання й обміну даними та знаннями. Знання в даному аспекті трактуються як моделі функціонування об'єктів і суб'єктів технологічної взаємодії. Отримання таких моделей з наявних даних, що й накопичуються під час виробничого процесу, вимагає розробки й використання програмних компонентів процесу Data Mining та застосування методів інженерії знань - доц., д.т.н. Сагайда П.І., ст. викл., к.т.н. Міхєєнко Д.Ю.
 • організацію та використання інформаційно-вимірювальних мереж та мереж обміну даними для оперативного управління технологічними та організаційними процесами на підприємствах, забезпечення функціонування Industrial Internet Of Things, в тому числі за рахунок автоматизованого вироблення керуючих впливів на виробничі підсистеми на основі оптимізаційних моделей, отриманих під час обробки даних та опрацювання знань - к.т.н. Алтухов О.В..

Напрямки наукових розробок кафедри:

Методики ефективного інформаційного забезпечення та автоматизованого проектування процесів і об'єктів для інтенсивного пластичного деформування.

Інформаційні технології та набір програмно-методичних комплексів для обробки науково-технічної документації з метою інформаційної підтримки інженерної діяльності.

Зовнішні зв'язки

Зовнішні зв'язки

З 2003 року кафедра КИТ співпрацює з фірмою Інтермех (м Мінськ), яка подарувала кафедрі свою розробку. В цьому ж році Тарасов О.Ф. і Богданова Л.М. пройшли перепідготовку і сертифікацію в Мінську по САПР «ІНТЕРМЕХ». Програма використовується в навчальному курсі «Технологічна підготовка виробництва». Щорічно фірма проводить оновлення ліцензії для студентів кафедри.

З 2009 р. продовжується співробітництво з фірмою Delcam, у межах якого було отримано та активно використовується спеціалізоване ПЗ: модулі PowerSHAPE, PowerMILL, ArtCAM та інші (50 роб. місць). Створена відповідна лабораторія в аудиторії 2228. Кафедра КІТ у 2012 році отримала можливість використовувати у навчальному процесі CAE-систему Abacus та отримала одну ліцензію DentCAD фірми Delcam. Студенти спеціальності «Інформаційні технології проектування» беруть активну участь у міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, які проводяться компанією Delcam, та отримують призові місця (3-е – у 2010, 2-е – у 2011 та 2012, 1-е – у 2013.).

Кафедра КІТ у 2012 році організувала для школярів міста Краматорськ поставку 10 робочих місць ліцензійного ПЗ для дизайнерських робіт ArtCAM фірми Delcam. Зараз проходить освоєння цього ПЗ в ОШ №3.

Кафедра з 2013 року бере участь у TEMPUS-project 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR (Угода про грант TEMPUS 2013-544091 від EACEA) "Розробка курсів з вбудованих (комп’ютерних) систем з реалізацією інноваційних віртуальних підходів до інтеграції науки, освіти й виробництва в UA, GE, AM" (DESІRE). У відповідності з планом виконання проекту Тарасов О.Ф., Сагайда П.І. та Суботін О.В. брали участь у літньому курсі "Нові навчальні технології в проектуванні", в межах наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання) - етап WP4: "Перепідготовка викладачів університетів в області інженерії убудованих систем і віртуальних платформ для навчання", в Університеті Костянтина Філософа (UKF, м. Нітра, Словаччина). Під час проходження тренінгу було встановлено плідні зв’язки з науковцями та викладачами з Бельгії, Словаччини, Грузії, Арменії та України.

Науково-педагогічні працівники кафедри напряму добре інтегровані в національний науковий простір. Про це свідчить їх широка співпраця з колегами з вишів МОН та інститутів НАН України. В якості прикладів може бути наведена співпраця з Інститутом проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича, Інститутом економіки промисловості, Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України, ДВНЗ Приазовський державний технічний університет, ДВНЗ Донецький національний технічний університет (м. Покровськ), Вінницьким національним технічним університетом, ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка» АМН України та з багатьма іншими. В подальшому творчі зв’язки з цими та іншими установами, як в галузі проведення спільних досліджень, так і в галузі спільної участі в конкурсах наукових проектів та запитів на гранти планується підсилювати. Викладачі кафедри є визнаними серед колег вченими і залучаються для експертизи наукових проектів, які приймають участь у конкурсах МОНУ.

Кафедра з 2017 року бере участь у Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BioART), одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Від ДДМА в організаційному зібранні прийняли участь: зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф. та доцент кафедри АВП Суботін О.В. На зустрічі проведено обговорення щодо результатів планування робіт в вузах країн-учасників по Проекту BioART, в тому числі і роль ДДМА та інших вузів у плануванні робіт серед українських партнерів (Галіна Табунчик, м. Запоріжжя, Україна). Представлені для обговорення робочі пакети та структури управління Проектом, індивідуальна роль партнерів та методика роботи і надання звітів. Обговорювали також партнерські угоди та особливості оформлення проекту у країнах-партнерах (Девід Луенго, м. Мадрид, Іспанія). Детальну інформацію про впроваждення проекту на кафедрі можна дінатися за посиланням.

Важливим питанням розвитку наукового напряму є інтеграція науково-педагогічних працівників кафедри та їх зусиль до міжнародного наукового простору. Як позитивні приклади плідного співробітництва можна навести співпрацю в галузях: розробки науково-методичного забезпечення інноваційних міждисциплінарних курсів з вбудованих систем за програмою TEMPUS DESIRE, в рамках якої налагоджена співпраця з науковцями Університетського коледжу Томаса Мора (м. Мехелін, Бельгія), Технічного університету Ільменау (м. Ільменау, Німеччина), Університету Константина Філософа (м. Нітра, Словаччина), Єреванського державного університету (Національного політехнічного університету, м. Єреван, Вірменія); розробки курсів з наукоємного автоматизованого проектування імплантатів медичного призначення за програмою ERASMUS+ BioART, в рамках якої налагоджена співпраця з науковцями Universidad politécnica de Madrid (м. Мадрид, Іспанія), Cracow University of Technology (м. Краків, Польща), Danube University Krems (м. Кремс, Австрія).

Взаємодія з ЗВО України

У жовтні 2017 року була підписана угода про науково-технічну співпрацю з ПАТ "Мотор Січ", Запорізьким національним технічним університетом МОН України та Інститутом потології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенко.

Чотири стороння угода про науково-технічну співпрацю

У листопады 2017 року була підписана угода про науково-технічну співпрацю з ПАТ "Мотор Січ", Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна НАН України та Запорізьким національним технічним університетом МОН України.

Чотири стороння угода про науково-технічну співпрацю

У 2021 року була підписана угода про співпрацю з Інститутом економіки промисловості (НАН України)

Угода про співпрацю

Взаємодія з ЗВО Європи

У лютому 2017 року була підписана угода про співпрацю з Поморською академією в Слупську (Польща)

Угода про співпрацю

У липні 2017 року була підписана угода про співпрацю з Резекненською академією технологій (Латвія)

Угода про співпрацю

У жовтні 2018 року був підписаний меморандум поразуміння з Вентспільским університетом прикладних наук (Латвія)

Меморандум поразуміння

У сучні 2018 року була підписана угода про співпрацю з Вишою суспільно-еконовічною школою в Пшеровську (Польща)

Угода про співпрацю

У жовтні 2020 року була підписана угода про співпрацю з ISMA University of Applied Sciences (Латвія)

Угода про співпрацю

Взаємодія зі стейкхолдерами

У лютому 2020 року була підписана угода про проведення практики студентів акдемії з ТОВ Кварт-Софт (м. Краматорськ)

Угода про проведення практики студентів

У жовтні 2018 року був підписаний меморандум про співпрацю щодо створення умов ефективного розвитку ІТ технологій та інновацій донецького регіону з Громадською спілкою "ІТ кластер Донеччини"

Меморандум про співпрацю

Дочірні категорії