ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

img_esa_1.jpg

Кафедри ДДМА в рамках проєкту «Інженерний тиждень» запросив до себе краматорський ліцей № 4 «Успіх». Школа № 4 стала ліцеєм нещодавно. Її учні стали брати участь у наукових заходах міста, наприклад у МАН ДДМА. І не просто брати участь, але й посідати призові місця в галузі інженерного профілю.

bioart2.png

Тож 17 січня 2020 року з метою популяризації та значимості інженерії в нашому житті та для заохочення школярів до вступу до Донбаської державної машинобудівної академії, у рамках «Інженерного тижня» на базі ліцею № 4 відбулася зустріч учнів та викладачів нашої Академії. Представники кафедр ЕСА, КІТ, КМСІТ, ТМ та ін. розповіли дітям про останні технічні розробки, дослідження та продемонстрували сучасне обладнання, яке дозволяє проводити експериментальні дослідження на високому науковому рівні.

img_esa_2.jpg

Учнів цікавило все: що вивчають студенти, чому можна навчитися в Академії та де працюють її випускники, перспективи розвитку. На всі ці та інші запитання вони отримали вичерпні відповіді. Наші кафедри здійснюють навчання в спеціалізованих лабораторіях та комп'ютерних класах, оснащених сучасним дорогим обладнанням і ліцензійним програмним забезпеченням від провідних світових виробників в області автоматизованого електроприводу і програмного забезпечення для технологічних процесів і комплексів.

img_esa_3.jpg

Кафедри КІТ, АВП та КМСІТ проводять роботу по впровадженню нових освітньо-професійних програм підготовки в медичній галузі по проекту Erasmus+ "BIOART". Кафедра КІТ демонструвала машинки-роботи, що керуються з планшету і ноутбука, а також доповнену реальність. Зокрема на планшеті можна було побачити різні об’ємні зображення органів людини. Це програмне забезпечення створив студент Дзержинський Ігор в рамках дипломного проектування. Кафедра КМСІТ вражала школярів можливостями 3D-друку.

Велике захоплення викликав в учнів робот Баггі з кафедри ЕСА. Сам робот підтримує Bluetooth і може стати легко керованою платформою, яка включає в себе цілий ряд заходів з різним рівнем складності: від простого проходження лінії до проходження складного лабіринту. Але найбільше всім сподобався макет екскаватора. З його допомогою діти переносили різні вантажі, перекладали їх з місця на місце, будували піраміду. Таким чином кожна дитина змогла трішечки доторкнутися до світу інженерії. Крім цього на кафедрі вже другий рік працює гурток з робототехніки та інформаційних технологій для школярів та студентів міста. Учасники гуртку теж мають високі результати в галузі робототехніки та інформаційних технологій. У гуртку можна зробити свій власний проєкт робота. Тож запрошуємо всіх бажаючих до гуртку.

Завдяки цьому заходу учні отримали цікаву та корисну інформацію про різні професії. І такі заходи важливі, вони допомагають дітям усвідомити, що правильний вибір професії – головна умова досягнення успіху в житті.