ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Зовнішні зв'язки

З 2003 року кафедра КИТ співпрацює з фірмою Інтермех (м Мінськ), яка подарувала кафедрі свою розробку. В цьому ж році Тарасов О.Ф. і Богданова Л.М. пройшли перепідготовку і сертифікацію в Мінську по САПР «ІНТЕРМЕХ». Програма використовується в навчальному курсі «Технологічна підготовка виробництва». Щорічно фірма проводить оновлення ліцензії для студентів кафедри.

З 2009 р. продовжується співробітництво з фірмою Delcam, у межах якого було отримано та активно використовується спеціалізоване ПЗ: модулі PowerSHAPE, PowerMILL, ArtCAM та інші (50 роб. місць). Створена відповідна лабораторія в аудиторії 2228. Кафедра КІТ у 2012 році отримала можливість використовувати у навчальному процесі CAE-систему Abacus та отримала одну ліцензію DentCAD фірми Delcam. Студенти спеціальності «Інформаційні технології проектування» беруть активну участь у міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, які проводяться компанією Delcam, та отримують призові місця (3-е – у 2010, 2-е – у 2011 та 2012, 1-е – у 2013.).

Кафедра КІТ у 2012 році організувала для школярів міста Краматорськ поставку 10 робочих місць ліцензійного ПЗ для дизайнерських робіт ArtCAM фірми Delcam. Зараз проходить освоєння цього ПЗ в ОШ №3.

Кафедра з 2013 року бере участь у TEMPUS-project 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR (Угода про грант TEMPUS 2013-544091 від EACEA) "Розробка курсів з вбудованих (комп’ютерних) систем з реалізацією інноваційних віртуальних підходів до інтеграції науки, освіти й виробництва в UA, GE, AM" (DESІRE). У відповідності з планом виконання проекту Тарасов О.Ф., Сагайда П.І. та Суботін О.В. брали участь у літньому курсі "Нові навчальні технології в проектуванні", в межах наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання) - етап WP4: "Перепідготовка викладачів університетів в області інженерії убудованих систем і віртуальних платформ для навчання", в Університеті Костянтина Філософа (UKF, м. Нітра, Словаччина). Під час проходження тренінгу було встановлено плідні зв’язки з науковцями та викладачами з Бельгії, Словаччини, Грузії, Арменії та України.

Науково-педагогічні працівники кафедри напряму добре інтегровані в національний науковий простір. Про це свідчить їх широка співпраця з колегами з вишів МОН та інститутів НАН України. В якості прикладів може бути наведена співпраця з Інститутом проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича, Інститутом економіки промисловості, Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України, ДВНЗ Приазовський державний технічний університет, ДВНЗ Донецький національний технічний університет (м. Покровськ), Вінницьким національним технічним університетом, ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка» АМН України та з багатьма іншими. В подальшому творчі зв’язки з цими та іншими установами, як в галузі проведення спільних досліджень, так і в галузі спільної участі в конкурсах наукових проектів та запитів на гранти планується підсилювати. Викладачі кафедри є визнаними серед колег вченими і залучаються для експертизи наукових проектів, які приймають участь у конкурсах МОНУ.

Кафедра з 2017 року бере участь у Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BioART), одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Від ДДМА в організаційному зібранні прийняли участь: зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф. та доцент кафедри АВП Суботін О.В. На зустрічі проведено обговорення щодо результатів планування робіт в вузах країн-учасників по Проекту BioART, в тому числі і роль ДДМА та інших вузів у плануванні робіт серед українських партнерів (Галіна Табунчик, м. Запоріжжя, Україна). Представлені для обговорення робочі пакети та структури управління Проектом, індивідуальна роль партнерів та методика роботи і надання звітів. Обговорювали також партнерські угоди та особливості оформлення проекту у країнах-партнерах (Девід Луенго, м. Мадрид, Іспанія). Детальну інформацію про впроваждення проекту на кафедрі можна дінатися за посиланням.

Важливим питанням розвитку наукового напряму є інтеграція науково-педагогічних працівників кафедри та їх зусиль до міжнародного наукового простору. Як позитивні приклади плідного співробітництва можна навести співпрацю в галузях: розробки науково-методичного забезпечення інноваційних міждисциплінарних курсів з вбудованих систем за програмою TEMPUS DESIRE, в рамках якої налагоджена співпраця з науковцями Університетського коледжу Томаса Мора (м. Мехелін, Бельгія), Технічного університету Ільменау (м. Ільменау, Німеччина), Університету Константина Філософа (м. Нітра, Словаччина), Єреванського державного університету (Національного політехнічного університету, м. Єреван, Вірменія); розробки курсів з наукоємного автоматизованого проектування імплантатів медичного призначення за програмою ERASMUS+ BioART, в рамках якої налагоджена співпраця з науковцями Universidad politécnica de Madrid (м. Мадрид, Іспанія), Cracow University of Technology (м. Краків, Польща), Danube University Krems (м. Кремс, Австрія).

Взаємодія з ЗВО України

У жовтні 2017 року була підписана угода про науково-технічну співпрацю з ПАТ "Мотор Січ", Запорізьким національним технічним університетом МОН України та Інститутом потології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенко.

Чотири стороння угода про науково-технічну співпрацю

У листопады 2017 року була підписана угода про науково-технічну співпрацю з ПАТ "Мотор Січ", Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна НАН України та Запорізьким національним технічним університетом МОН України.

Чотири стороння угода про науково-технічну співпрацю

У 2021 року була підписана угода про співпрацю з Інститутом економіки промисловості (НАН України)

Угода про співпрацю

Взаємодія з ЗВО Європи

У лютому 2017 року була підписана угода про співпрацю з Поморською академією в Слупську (Польща)

Угода про співпрацю

У липні 2017 року була підписана угода про співпрацю з Резекненською академією технологій (Латвія)

Угода про співпрацю

У жовтні 2018 року був підписаний меморандум поразуміння з Вентспільским університетом прикладних наук (Латвія)

Меморандум поразуміння

У сучні 2018 року була підписана угода про співпрацю з Вишою суспільно-еконовічною школою в Пшеровську (Польща)

Угода про співпрацю

У жовтні 2020 року була підписана угода про співпрацю з ISMA University of Applied Sciences (Латвія)

Угода про співпрацю

Взаємодія зі стейкхолдерами

У лютому 2020 року була підписана угода про проведення практики студентів акдемії з ТОВ Кварт-Софт (м. Краматорськ)

Угода про проведення практики студентів

У жовтні 2018 року був підписаний меморандум про співпрацю щодо створення умов ефективного розвитку ІТ технологій та інновацій донецького регіону з Громадською спілкою "ІТ кластер Донеччини"

Меморандум про співпрацю