ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Зовнішні зв'язки

З 2003 року кафедра КИТ співпрацює з фірмою Інтермех (м Мінськ), яка подарувала кафедрі свою розробку. В цьому ж році Тарасов О.Ф. і Богданова Л.М. пройшли перепідготовку і сертифікацію в Мінську по САПР «ІНТЕРМЕХ». Програма використовується в навчальному курсі «Технологічна підготовка виробництва». Щорічно фірма проводить оновлення ліцензії для студентів кафедри.

З 2009 р. продовжується співробітництво з фірмою Delcam, у межах якого було отримано та активно використовується спеціалізоване ПЗ: модулі PowerSHAPE, PowerMILL, ArtCAM та інші (50 роб. місць). Створена відповідна лабораторія в аудиторії 2228. Кафедра КІТ у 2012 році отримала можливість використовувати у навчальному процесі CAE-систему Abacus та отримала одну ліцензію DentCAD фірми Delcam. Студенти спеціальності «Інформаційні технології проектування» беруть активну участь у міжнародних конкурсах студентських наукових робіт, які проводяться компанією Delcam, та отримують призові місця (3-е – у 2010, 2-е – у 2011 та 2012, 1-е – у 2013.).

Кафедра КІТ у 2012 році організувала для школярів міста Краматорськ поставку 10 робочих місць ліцензійного ПЗ для дизайнерських робіт ArtCAM фірми Delcam. Зараз проходить освоєння цього ПЗ в ОШ №3.

Кафедра з 2013 року бере участь у TEMPUS-project 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR (Угода про грант TEMPUS 2013-544091 від EACEA) "Розробка курсів з вбудованих (комп’ютерних) систем з реалізацією інноваційних віртуальних підходів до інтеграції науки, освіти й виробництва в UA, GE, AM" (DESІRE). У відповідності з планом виконання проекту Тарасов О.Ф., Сагайда П.І. та Суботін О.В. брали участь у літньому курсі "Нові навчальні технології в проектуванні", в межах наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання) - етап WP4: "Перепідготовка викладачів університетів в області інженерії убудованих систем і віртуальних платформ для навчання", в Університеті Костянтина Філософа (UKF, м. Нітра, Словаччина). Під час проходження тренінгу було встановлено плідні зв’язки з науковцями та викладачами з Бельгії, Словаччини, Грузії, Арменії та України.