ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Наші випускники

Анатолій Іванович Головко, міністр промислової політики України: «З теплотою згадую роки, проведені в стінах Краматорського індустріального інституту, турботливе ставлення викладачів до нас, що тільки вступають у доросле життя. Атмосфера творчого натхнення й молодого запалу, яка панує в його стінах, і спрага до знань допомогли мені в подальшому житті й професійній діяльності».

Георгій Маркович Скудар, президент ЗАТ «НКМЗ», депутат Верховної Ради України: «Сьогодні ДДМА не тільки не втратила своєї значущості, але й набула стабільного авторитету й у Донецькій області, і в регіоні, і в Україні в цілому. Не побоюся сказати, що в Донбасі немає ВНЗ, рівного ДДМА. Результат нашої співпраці – новітні наукові й практичні розробки, продукція світового стандарту. І найголовніше: конкуренцію нашому підприємству, а значить – і випускникам Академії, становлять лише провідні закордонні фірми».

Ігор Степанович Коваленко, голова ради директорів ТОВ «Важверстатосервіс»: «Я радий, що одержав універсальну й дуже затребувану спеціальність. Сьогодні на всіх підприємствах СНД є попит на висококваліфіковані кадри в галузі проектування, монтажу й ремонту металообробного обладнання. На нашому підприємстві завжди готові прийняти на роботу таких фахівців. У моїй родині вже династія: дід, батьки, я, а цього року ще й син вступив до ДДМА на спеціальність «Металорізальні верстати й системи».

Юрій Васильович Реков, директор Горлівського машинобудівного заводу: «Практично всі випускники, з ким я навчався у свій час у нашому ВНЗ, відбулися як фахівці, очолюють підприємства, стали добрими вченими. Саме в ДДМА ми навчилися працьовитості, цілеспрямованості й наполегливості у вирішенні професійних проблем, доброзичливості й коректності в стосунках із колегами й підлеглими».

Микола Леонідович Кутепов, директор Центру громадських ініціатив «Співдружність і розвиток», директор ТОВ «КрамЕталонСервіс», канд. техн. наук, доцент: «З позиції мого інженерного досвіду можу заявити, що рівень випускників ДДМА є найвищим у регіоні. Хотілося б звернути увагу абітурієнтів на те, що ми живемо в індустріальному регіоні, виробничий потенціал якого визначають усі аспекти життя, зокрема спрямованість професійної підготовки студентства. Тому як людина, що одержала вищу освіту в ДДМА, можу порадити новому поколінню студентів орієнтуватися на професійну технічну підготовку, тоді ви завжди будете затребувані в оновленому суспільстві».

Олександр Костянтинович Греба, генеральний директор ЗАТ «Крамтеплоприлад»: «На ЗАТ «Крамтеплоприлад» сьогодні працюють понад сто осіб. Причому всі інженерні кадри – випускники ДДМА (КІІ). І, незважаючи на різницю специфіки роботи й профільної підготовки, випускники ДДМА досить легко проходять перекваліфікацію й працюють дуже продуктивно. База знань, отримана в ДДМА (КІІ), дозволяє їм стати не тільки добрими фахівцями, але й обіймати найвищі посади. За характером діяльності мені доводиться спілкуватися з випускниками Бауманського училища, ДПІ, Київського політехнічного університету, і я з упевненістю можу сказати, що наші студенти – не гірші».

Юрій Віталійович Деревенко, заст. управляючого Краматорським відділенням Промінвестбанку: «Сьогодні працюю у сфері фінансів, але закінчив спеціальність, яка зараз називається «Інформаційні технології». І саме отримані знання дають мені істотні переваги в моїй роботі. Викладачі кафедр Академії закладали в нас базові теоретичні знання. Використовую в роботі такі технології, про які й не чув під час навчання. Але за всім не вженешся, і тому головне – навчитися думати, логічно мислити. З 3-го курсу при кафедрі брав участь у організації локальних мереж Академії, автоматизації багатьох робіт для інших спеціальностей, що дозволило почати застосовувати свої знання на практиці. Майбутні абітурієнти повинні знати, що комп'ютери застосовують у будь-якій організації незалежно від сфери діяльності. Без гарної роботи ви вже точно не залишитеся. А виявивши гнучкість, уміння логічно міркувати й вчитися, завжди можна досягти успіху!»

Олександр Володимирович Попов, керівник Краматорського відділення Прокредитбанку: «Висловлюю подяку на адресу викладачів, які прищепили мені професійні якості, розкрили переді мною творчі обрії. Уважаю, що Академія – прекрасна творча база. Я пишаюся тим, що навчався в ДДМА!»

Щербинін Володимир Георгійович, директор ТОВ «IT 2.0»: «Не дивлячись на економічні катаклізми останніх років, одним з небагатьох «товарів» на світовому ринку, який користується попитом як у нас, так і за кордоном, є «розум». Тобто молоді люди, які отримали гарний досвід і знання, якими вони можуть скористатися у професійній діяльності. Та як всі ми знаємо, найкращими володарями знань є кращі виші, ДДМА, безперечно, є одним із них. Тому невипадково, що випускники Академії успішно реалізують себе як на батьківщині, так і у Росії, Данії, Італії та в багатьох інших країнах Європи і світу.

Маючи біля себе такий потужний механізм вирощуванню талановитих і здібних молодих людей, ми не могли цим не скористатися. Наша компанія «IT 2.0» завдячує своїм успіхом десяткам випускників ДДМА, які приносили і приносять, своїми вдалими діями відчутну користь. Ми робимо вибір на користь цих спеціалістів невипадково:основою їх підготовки та блискавичного вливання у світ великих розробок є набір навичок і знань, отриманих у стінах Академії.»