ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ДГМА – победители «Веселки»

С 14 по 17 октября в Святогорске проходил Областной форум молодежных студенческих лидеров и орга...

18.10.2016
Еще одно «золото» в нашей копилке

14 октября в Константиновке прошел чемпионат области по пауэрлифтингу. В соревнованиях приняли ...

18.10.2016
СЛОНи пригощали містян «борщем без зради»

Перевірений роками дружний колектив викладачів і студентів ДДМА та волонтерів «СЛОНа» додав свя...

18.10.2016
Дорогі наші Захисники!

Низький вам уклін за доблесну службу Україні в найтяжчий період її історії. Ви, без перебільшен...

12.10.2016

Останні новини

ДГМА – победители «Веселки»

Подробнее...

С 14 по 17 октября в Святогорске проходил Областной форум молодежных студенческих лидеров и организаций «Студентська веселка». В форуме приняли участие две команды нашего вуза. По результатам конкурсной программы команда ДГМА «Полный тюлень» заняла первое место.

Еще одно «золото» в нашей копилке

Подробнее...

14 октября в Константиновке прошел чемпионат области по пауэрлифтингу. В соревнованиях приняли участие спортсмены из Краматорска (СК «Проминь» ДГМА, ДЮСК «КПД»), Мирнограда (бывш. Димитрова), Светлодарска, Славянска (СК «Триумф»), Дружковки, Мариуполя, Юрьевки (СК «Айрон-олимп»), Лимана, Северска, Волновахи, Доброполья и Константиновки.

Подробнее...

Дорогі наші Захисники!

Подробнее...

Низький вам уклін за доблесну службу Україні в найтяжчий період її історії. Ви, без перебільшення, кров'ю та потом відстоюєте нашу незалежність, інтереси країни і громадян. Завдяки вам багато міст звільнено від ворожих військ. Ваш подвиг завжди залишатиметься взірцем патріотизму, мужності ісамопожертви.

Ми бажаємо вам щастя й удачі, здоров'я та благополуччя, рішучості і впевненості. Щоб ви могли втілювати в життя найсміливіші задуми і приймати достойні рішення. Ми віримо, що ви зможете відстояти єдність нашої країни, а ми забезпечимо вам надійний тил. І після перемоги на нашій благословенній землі України запанують мир і злагода!

Міносвіти змінює правила вступу до ВНЗ держави

Подробнее...

У 2017-му році абітурієнти матимуть право подавати документи на вступ до ВНЗ України максимум на три різні спеціальності. Кількість заяв обмежена до семи. Про це говорили під час засідання групи з питань доопрацювання вимог прийому вступників до вищих навчальних закладів у наступному році, інформує прес-центр Міністерства освіти України, передає replyua.net.

Відповідно до такого рішення, кількість заяв у наступному році значно скоротиться у порівнянні з минулорічними вимогами. У 2016-му році абітурієнти мали право подавати до 15 заяв на 5 різних спеціальностей, без обмежень у кількості вишів. «Таке нововведення покращить та полегшить процедуру вступу до ВНЗ. Абітурієнтам буде простіше вибрати та сконцентрувати свою увагу на більш вузькому списку бажаних спеціальностей», – зазначив проректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Подати документи на вступ до ВНЗ України зможуть ті люди, які в 2016 та 2017 роках мають або матимуть успішні результати на Зовнішньому незалежному оцінюванні. Також безкомпромісною умовою для вступу буде наявність сертифікату з української мови та літератури. Наступного року абітурієнти з окупованих територій матимуть можливість вступати до українських вишів за спеціальними умовами.

Универсиада «Донеччина – 2016»

Подробнее...

3–5 октября в рамках Областной универсиады среди вузов «Донеччина – 2016» прошли соревнования по футболу. В соревнованиях приняли участие команды ДГПУ (г. Славянск), ДГМА (г. Краматорск), ДонНАСА (г. Макеевка) и ДонНМУ (г. Донецк).

После сыгранных матчей на третьей ступени турнирной таблицы разместилась сборная ДонНАСА, второе место заняли парни из ДГМА, а чемпионом стали футболисты ДГПУ (г. Славянск).

«За Україну! І славу! І волю!»

Подробнее...

7 жовтня в актовій залі другого корпусу ДДМА відбувся концерт на честь Дня захисника України. На концерт прийшли студенти ДДМА та інших вишiв, а також школярі та городяни. Для присутніх виступили: Народний артист України Фемій Мустафаєв, заслужений артист України, заслужений діяч мистецтв Анжела Ярмалюк і заслужений артист України Ігор Ільницький. Артисти не випадково приїхали в ДДМА. Всі пам'ятають, що рік тому Фемій Мустафаєв вже виступав у нас перед студентами. Тому його зустрічали як давнього знайомого. На концерті виконувалися патріотичні і ліричні пісні, які брали за душу. Необхідно відзначити, що після цього виступу наші гості поїхали на фронт, де будуть радувати високим мистецтвом наших воїнів.

Подробнее...

Ми – найактивніші, ми – студенти ДДМА!

Подробнее...

4 жовтня пройшов дуже класний спортивний захід між навчальними закладами Краматорська «Ми обираємо життя», організаторами якого були Управління з гуманітарних питань, центр «Спорт для всіх» та організація «Здоровий вибір». У заході взяли активну участь і студенти ДДМА. Наш виш представляли студенти: Руслан Шевченко (АПП-15-1), Ксенія Цюх (АПП-15-1), Аліна Носанєва (АПП-15-1), Руслан Тюлюкин (СМ-12-1). Назва нашої команди дуже яскрава і смачна – «Мандарин».

Подробнее...

У ДДМА стартували міжнародні конференція і форум зварників

Подробнее...

Сьогодні, 4 жовтня, в актовій залі Академії відбулося відкриття IV міжнародної науково-технічної конференції «Зварювання і споріднені технології: перспективи розвитку», що присвячена 50-річчю кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» ДДМА, а також V координаційної наради завідувачів кафедр за напрямком «Зварювання і споріднені технології».

Подробнее...

З вітальним словом до учасників конференції та форуму звернулися ректор Академії Віктор Ковальов та заступник мера Краматорська Наталія Чукова. Вони тепло привітали колектив кафедри «Обладнання та технології зварювального виробництва» з ювілеєм. Вітання також лунали з вуст представників Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, провідних фахівців НКМЗ та інших підприємств міста, завідувачів кафедр і провідних викладачів інших вишів, випускників кафедри. Ними відзначалася провідна роль кафедри в підготовці фахівців зварювального виробництва в регіоні, у становленні і роботі машинобудівних підприємств регіону.

Подробнее... Подробнее...

Цього ж дня конференція і нарада почали свою роботу, яка триватиме до 7 жовтня. Напрямки роботи конференції:

 1. Прогресивні технології зварювання, наплавлення, паяння, різання, нанесення покриттів і обробки поверхні
 2. Математичне, фізичне, імітаційне моделювання, комп'ютерні та інформаційні технології у зварюванні та споріднених процесах
 3. Теорія процесів зварювання та наплавлення
 4. Фізико-хімічні процеси при зварюванні та споріднених процесах
 5. Матеріалознавство у зварюванні та споріднених процесах
 6. Перспективні конструкційні, зварювальні та наплавочні матеріали
 7. Механізація і автоматизація у зварюванні та споріднених процесах
 8. Устаткування і джерела живлення у зварюванні та споріднених процесах
 9. Ресурс і надійність зварних конструкцій
 10. Технічна діагностика та контроль якості у зварюванні та споріднених технологіях
 11. Енерго- та ресурсозбереження у зварюванні та споріднених технологіях
 12. Екологічні проблеми процесів зварювання та наплавлення
 13. Нормативна база зварювального виробництва
 14. Зварювальні та споріднені технології в медицині
 15. Нанотехнології, наноматеріали у зварювальних та споріднених процесах
 16. Нейромережеві технології у зварювальних та споріднених процесах
 17. Підготовка та підвищення кваліфікації кадрів для зварювального виробництва та суміжних галузей
 18. Історія розвитку зварювання та споріднених процесів
 19. Детальніше про підсумки цієї роботи ми розповімо в подальших матеріалах.

  Подробнее... Подробнее... Подробнее...
  Подробнее... Подробнее... Подробнее...

СВЕЖИЙ НОМЕР ГАЗЕТЫ «АКАДЕМИЯ» УЖЕ НА САЙТЕ!

Подробнее...

Читайте в этом номере:

 • Интервью с новым главой Совета по воспитательной работе ДГМА – на 1-й странице газеты;
 • Фестиваль «Жми на RECord». Как это было – на 1-й полосе;
 • Новости науки и образования читайте на 2-й странице;
 • На 4-й странице – экскурс в прошлое: «НКМЗ: ответственный за старт ракеты».

А также наши постоянные рубрики: «Что? Где? Когда?», «Спорт», «Под сенью муз», «Лаборатория газеты» и еще много интересного!

Хочешь быть в курсе всех событий? Читай газету «Академия»!

Технологии будущего – в шаге от нас!

Подробнее...

16 сентября в НСК «Олимпийский» состоялась выставка-конференция 3D Print Conference Kiev. В Украине мероприятие, посвященное мировым инновациям и 3D-технологии, проходило уже в третий раз. Новинки аддитивных технологий представляли главные специалисты со всей страны, демонстрировали новые достижения и разработки в этом направлении.

Подробнее...

С Днем работника образования!

Подробнее...

Ежегодно в первое воскресенье октября Украина отмечает День работников образования – очень нужных и уважаемых людей.

Дорогие наши преподаватели и сотрудники, спасибо вам огромное за то, что вносите неоспоримый вклад в жизнь каждого человека. Хочется пожелать, чтобы ваше нелегкое, но такое важное дело ценилось и щедро вознаграждалось. Пускай ваши лекции студенты учат так же прилежно, как тексты любимых песен, пускай применяют на практике данные вами знания гораздо чаще, чем 10 заповедей. Пусть вашим досугом будет не только проверка тетрадок и написание методичек, но и насыщенная личная жизнь. Хорошего настроения, активной жизненной позиции и крепкого здоровья!

«ЧТО? ГДЕ? КОГДА?»: ЧЕМПИОНАТ ПЕРВОГО КУРСА

Подробнее...

28 сентября в ДГМА в 17-й раз прошел очередной чемпионат по игре «Что? Где? Когда?» среди студентов первого курса. Как и в прошлом году, соревноваться в скорости мышления пришли не только 13 команд ДГМА, но и 9 команд Донецкого медицинского университета.

Подробнее...

Чемпионы ДГМА - СМ16-1

Из пятнадцати заданных вопросов всего один оказался «крепким орешком» для знатоков: никто не догадался, что подарок сыну Селима Грозного в начале 16-го века звали Настей Лисовской (Роксоланой). Также в категорию сложных попали вопросы о том, на что похожи яхты класса «Оптимист» (на ванну), что сделал Георгий Седов в одной из особенно тяжелых северных экспедиций (съел собаку), какой «инструмент» звучал в концерте, посвященном одному футболисту (свисток) и как звали няню Пушкина (Арина Родионовна). В то же время большинство команд догадались, как звали девушку, которая шла по шоссе «Салашка – Шалашское» (Саша), какая наша пословица соответствует английской «Если ты живешь в Риме, следуй правилам римлян» («С волками жить – по-волчьи выть»), какое средство передвижения упомянула в разговоре Елена Сергеевна Булгакова (метла) и какой город, согласно известной версии, основали три брата и сестра (Киев).

Подробнее...

Второе место - ЭСА16-1

Подробнее...

Третье место - ЭП16-1

В отличие от прошлогоднего турнира, когда чемпиона определил последний вопрос, на этот раз знатоки из группы СМ-16-1 за два вопроса до конца гарантировали себе «золото» (десять правильных ответов); знатоки из ЭСА-16-1, лидировавшие первую половину чемпионата, в конце немного «сдали», но второе место все-таки заняли (семь правильных ответов). Третья строчка в общем зачете – у представителей медицинского университета – команды 13-й группы ДонНМУ (семь правильных ответов при суммарном рейтинге сложности вопросов 84 балла). Четвертое и пятое места (второе и третье среди медиков) – у команд 7-й (7 ответов, 76 баллов) и 1-2 (6 ответов, 70 баллов) групп ДонНМУ. Примечательно, что шестое место общего зачета (и, соответственно, третье по ДГМА) заняла команда группы ЭП-16-1 (6 ответов, 64 балла), состоящая всего из трех человек! Вся таблица команд ДГМА выглядит следующим образом:

Место Группа Факультет Число ответов Рейтинг вопросов
1 СМ-16-1 ФАМИТ 10 125
2 ЭСА-16-1 ФАМИТ 7 86
3 ЭП-16-1 ФЭМ 6 64
4 Уч-16-1 ФЭМ 6 63
5 СМ-16т ФАМИТ 6 62
6 Ф-16-1 ФЭМ 5 86
7 Маш-16-1 ФМ 5 55
8 Уч-16т ФЭМ 5 49
9 ИТ-16-1 ФАМИТ 4 46
10 ИТ-16-2 ФАМИТ 4 37
11 Мн-16-1 ФЭМ 3 26
12 ИТ-16т ФАМИТ 3 25
13 ЭСА-16т ФАМИТ 2 13

Все призеры были награждены дипломами и вкусными тортами от профсоюзного комитета ДГМА. До следующих интеллектуальных встреч!

Вся информация – на странице мероприятия https://vk.com/dgma1chgk и на страницах Клуба интеллектуальных игр ДГМА – https://vk.com/kii_dgma, http://ok.ru/group/52484382195776, http://my.mail.ru/community/kii_dgma, https://www.facebook.com/groups/dgma.kii

ДДМА взяла участь у навчальній програмі «Молодіжний працівник»

Подробнее...

Перший у цьому році базовий тренінг програми «Молодіжний працівник» відбувся 16–18 вересня у Святогірську. У тренінгу взяли участь викладачі ДДМА Ірина Гетьман та Ігор Сташкевич, а також магістр кафедри «Фінанси» Аліна Токарева.

Подробнее...

Занялись спортом целым городом и не только!

Подробнее...

В День города, 24 сентября, на площади Мира состоялся первый полумарафон «Наш Краматорск». Инициаторами спортивного мероприятия выступили Максим Ефимов и общественная организация «Наш Краматорск», а также управление по вопросам физической культуры и спорта ДонОГА.

Подробнее...