ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Наші кафедри успішно пройшли акредитацію!

Новий рік починається з добрих новин. За результатами грудневих засідань НАЗЯВО, були акредитова...

Середа, 12 січня 2022
Із Новим роком і Різдвом Христовим!

Прийміть мої найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники онов...

П'ятниця, 31 грудня 2021
Творимо кращі часи

Студент групи ПЛ-19-1, голова комітету організації освітнього процесу Ради студентського самовря...

П'ятниця, 31 грудня 2021
ПЕРЕМОГА НА КУБКУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ

Спортсмен Академії, кандидат у майстри спорту Микита Кадацький (СА20-1м) узяв участь у змаганнях...

Середа, 29 грудня 2021
ТРЕТІЙ МІСЬКИЙ ТУРНІР ІЗ ГРИ «ЩО? ДЕ? КОЛИ?»: «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ» ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ

Після майже тримісячної перерви, пов'язаної із карантинними обмеженнями, відновилися ігри чемпіо...

Середа, 29 грудня 2021

Останні новини

Наші кафедри успішно пройшли акредитацію!

Детальніше...

Новий рік починається з добрих новин. За результатами грудневих засідань НАЗЯВО, були акредитовані п’ять освітньо-професійних програм (ОПП) Академії: 051 «Економіка» (магістр), 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (магістр), 073 «Менеджмент» (магістр і бакалавр), 151 «Автоматизація та КІТ» (магістр).

Детальніше...

Із Новим роком і Різдвом Христовим!

Детальніше...

Прийміть мої найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть вам і вашій родині добро, мир і достаток. Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що незважаючи на карантинні умови праці й навчання 2021-й рік був насичений напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід.

Детальніше...

Творимо кращі часи

Детальніше...

Студент групи ПЛ-19-1, голова комітету організації освітнього процесу Ради студентського самоврядування Костянтин Чоста представляв Академію на Всеукраїнському конгресі органів студентського самоврядування (ОСС), що відбувся у Львові на початку грудня. Організатором конгресу виступила громадська спілка «Українська студентська ліга».

Детальніше...

ПЕРЕМОГА НА КУБКУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ

Детальніше...

Спортсмен Академії, кандидат у майстри спорту Микита Кадацький (СА20-1м) узяв участь у змаганнях за Кубок Донецької області з легкої атлетики пам’яті С. Асоскова, що відбувся 24 грудня в Бахмуті.

Детальніше...

ТРЕТІЙ МІСЬКИЙ ТУРНІР ІЗ ГРИ «ЩО? ДЕ? КОЛИ?»: «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ» ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ

Детальніше...

Після майже тримісячної перерви, пов'язаної із карантинними обмеженнями, відновилися ігри чемпіонату міста з гри «Що? Де? Коли?» серед дорослих: в останню суботу року третій міський турнір (редактор пакету питань і ведучий – Владислав Пристінський) у затишній залі школи № 8 (Економіко-правовий ліцей ім. В. Стуса) зібрав майже всі команди «вищої ліги Краматорська».

Детальніше...

Трiшки магії для кращих магістрів Академії

Детальніше...

За багаторічною традицією, ректор ДДМА на «Ректорський прийом кращих випускників» запрошує магістрів, які не тільки добре вчилися, а й здобули значні успіхи в науковій роботі, а також залишили по собі добру пам’ять в історії Академії. Та пандемія внесла корективи в наші плани. Тому «Ректорський прийом – 2021» проводиться онлайн. Тож вітаємо наших кращих випускників!

Детальніше...

Наші студенти – чемпіони з паверліфтингу!

Детальніше...

У грудні 2021 року в місті Коломия проходить чемпіонат України з паверліфтингу серед вихованців ДЮСШ. Студент нашої Академії Дмитро Вовчок (гр. ІСТ-21-1) удало виступив у ваговій категорії понад 120 кг. З кращою сумою триборства – 540 кг він став чемпіоном України.

Детальніше...

СВІЖА ГАЗЕТА «АКАДЕМІЯ» № 16(394) УЖЕ НА САЙТІ!

Детальніше...

Детальніше...

Успіхи родини тхеквондистів

Детальніше...

Студенти нашої Академії – майстер спорту Артем Гарбар (гр. ФКС-20-2) та майстер спорту міжнародного класу Андрій Гарбар (гр. ФКС-18-1) – удало виступили на чемпіонаті України з тхеквондо серед олімпійських вагових категорій. Змагання відбулися 19 грудня в Харкові.

Детальніше...

Наша шахістка здобула «бронзу» на чемпіонаті України з шахів

Детальніше...

Студентка спеціальності «Фізична культура і спорт» Олена Мартинкова, майстерка спорту міжнародного класу, узяла участь у чемпіонаті України з шахів серед жінок. Змагання проходили з 8 по 17 грудня в Харкові.

Детальніше...

Перемога в конкурсі української пісні

Детальніше...

Студент четвертого курсу Академії Дмитро Коломієць посів перше місце у Відкритому обласному фестивалі-конкурсі української пісні серед студентської молоді, що відбувся в листопаді. Організатором конкурсу виступив КЗ «Донецький Палац молоді “Юність”» (м. Костянтинівка) за підтримки департаменту освіти й науки облдержадміністрації.

Детальніше...

Долучаємося до культури академічної доброчесності

Детальніше...

Академічна доброчесність – один із важливих принципів наукового процесу в Україні. Про значущість цього принципу свідчить той факт, що наприкінці жовтня 2020 року у Європі проходив тиждень академічної доброчесності, а щороку 21 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього дня у 2020 році.

Детальніше...

XХ міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їхнє застосування – НМТіЗ-2021»

Детальніше...

8–9 грудня в Донбаській державній машинобудівній академії відбулася ювілейна XХ міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їхнє застосування – НМТіЗ-2021». Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Національна Академія наук вищої освіти України, ДДМА, а також ряд наукових установ і підприємств із трьох країн.

На конференції представлено доповіді 48 учасників, серед яких – науковці з провідних університетів Європи, Казахстану, наукових та навчальних закладів України, а також Інституту проблем штучного інтелекту НАН, Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України. Найкращі доповіді будуть рекомендовані до американського журналу American Journal of Neural Networks and Applications, засновником та першим шеф-редактором якого є д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри інноваційних технологій і управління ДДМА Сергій Ковалевський.

Розпочав конференцію Сергій Ковалевський, який привітав учасників зі стартом конференції та побажав успішної роботи впродовж засідань, а також представив оглядову доповідь наукових робіт, виконаних за тематикою проблемної науково-дослідної лабораторії інтелектуальних мобільних технологічних машин, яка є спільним структурним підрозділом Інституту проблем штучного інтелекту МОН України й НАН України та кафедри інноваційних технологій і управління ДДМА. Він підкреслив зростання наукового й практичного інтересу до ідентифікації об’єктів складної природи, що найбільш доцільно досліджувати з використанням математичного апарату штучних нейронних мереж.

На пленарному засіданні професор Олександр Сосницький та професор Анатолій Шевченко (Інститут проблем штучного інтелекту НАН) представили доповідь на актуальну тему сьогодення, яка стосується розуміння таких понять, як «інтелект», «розум», та їхнього впливу на еволюцію людства. Пізніше в дискусії Анатолій Шевченко розповів про прийняття стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні і у світі та відзначив важливість цього питання для майбутнього людства.

Професор Євген Бодянський та його аспірант Сергій Костюк (ХНУРЕ) доповіли про розробку нової функції активації для використання в глибинних штучних нейронних мережах, що дозволяє покращити значення функції похибки та точності класифікації на задачі текстових фрагментів.

Професор Вадим Слюсар (Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗС України) представив дві доповіді, у яких розглянув дослідження точності згорткових нейромереж та варіантів архітектур мультимодальних нейромереж на основі квазіфрактального підходу.

Професор Предраг Дашич (Academy of Professional Studies Šumadija – Kragujevac) доповів про дослідження в галузі Smart manufacturing system for Industry 4.0.

На секційному засіданні, 9 грудня, дискутували про найбільш цікаві проблеми застосування нейронних мереж для: визначення кращої техніки метання спортсмена – метальника ядра (Микита Кадацький, доцент Олександр Мельников), прогнозування оцінок студентів, прогнозування тривалості ремонтних робіт під час пошкодження водопроводу (доцент Олександр Мельников); створення віртуальних тренажерів для навчання студентів-верстатників у професійному ліцеї (професор Сергій Ковалевський, Тетяна Синиця) та інші.

Конференція відбулася з урахуванням карантинних обмежень у режимі онлайн.

За результатами міжнародної наукової конференції підготовлено збірник статей, який вже отримали всі учасники. До зустрічі в наступному році!

Кафедра ІТУ


Детальніше... Детальніше... Детальніше...

Відбулася фінальна зустріч представників консорціуму міжнародного освітнього проєкту Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees (BIOART)

Детальніше... Детальніше...

У жовтні 2021 року в університеті Мадридська політехніка (Іспанія) у рамках виконання міжнародного освітнього проєкту Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees (BIOART, реєстр. номер 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) програми Еразмус+ Європейського Союзу відбулася фінальна зустріч представників консорціуму для підведення підсумків виконання проєкту та підготовки фінального звіту для Європейської комісії.

Детальніше...

30 років ЗСУ

Детальніше...

Студент Академії, співак Дмитро Коломієць і гурт «Білі куполи» узяли участь в урочистому заході, приуроченому до Дня Збройних Сил України. Захід відбувся 6 грудня в приміщенні соціального центру Благодійного фонду «Карітас» для працівників військкоматів Слов’янська та Краматорська за участю представників облдержадміністрації, голови Краматорської районної державної адміністрації та його заступників, голови Донецької обласної організації ветеранів повітряно-десантних військ «Союз десантників Донецької області» Сергія Власенка.

Детальніше...