ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини кафедри КІТ

Школяр – один день студент 22 листопада 2019 glav.JPG

До нашої Академії завітали школярі Краматорська, щоб відчути себе справжніми студентами. 22 листопада для них провели три пари по 45 хвилин. Школярі побували в ролі студентів кафедр менеджменту, комп’ютерних інформаційних технологій та вищої математики.

Детальніше

Викладачі Академії відвідали виші Ізраїлю у рамках міжнародного Проекту ERASMUS + BIOART ДДМА 15 листопада 2019 glav3.jpg

Ректор Віктор Ковальов, завідувач кафедри комп'ютерних інформаційних технологій Олександр Тарасов та професор кафедри КІТ Павло Сагайда, узяли участь у планових заходах, які проходили 3–7 листопада в академічному інженерному коледжі Самі Шамун (Sami Shamoon College of Engineering, SCE https://en.sce.ac.il), м. Ашдод, Ізраїль, в рамках проекту Erasmus+ «Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc / MSc Degrees» («Розробка інноваційної міждисциплінарної навчальної програми з інтелектуальних імплантатів для бакалаврів і магістрів в області біоінженерії / BIOART»). Основні заходи, які стосувалися обміну досвідом та методичними розробками між учасниками проекту, проводилися на базі SCE, м. Ашдод, Ізраїль.

Детальніше

Дівчата в техніці 11 жовтня 2019 img_main.jpg

Напередодні Міжнародного дня дівчат, 8 жовтня, CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи «Дівчата STEM» організовували Національний день дівчат у STEM (STEM це science – наука, technology – техніка, engineering – інжиніринг та mathematics – математика).

Детальніше

Вінницький хакатон із робототехніки 26 вересня 2019 img_hak_1.jpg

Нещодавно, 20–21 вересня, у Вінниці, за підтримки Вінницького національного технічного університету та громадської організації «Технічний скаутський рух IT-SCOUTS», пройшов хакатон IT-SCOUTS із робототехніки Smart-City для студентів та школярів. Студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки»» ДДМА Микита Маліновський і Владислав Алтухов, як і інші студенти з провідних технічних закладів вищої освіти України – із Києва, Чернігова, Чернівців, Тернополя, Умані, Львова, Харкова, Одеси та Запоріжжя, представили свою розробку на конкурс. Зі студентами на конкурсі у якості тренера був Андрій Коваленко, асистент кафедри комп’ютерних інформаційних технологій.

Детальніше

Викладачі ДДМА взяли участь у тренінгу в Лівонському Католицькому університеті (Бельгія) 16 вересня 2019 img_bel.jpg

З 2 по 6 вересня в рамках міжнародного проекту ERASMUS+ “BIOART” відбувся тренінг у Лівонському Католицькому університеті (KU Leuven campus De Nayer, м. Sint Katelijne Waver, Бельгія). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедри КIТ, проф. Олександр Тарасов, доценти каф. КIТ Людмила Васильєва та Едуард Грибков.

Детальніше

Вчені ДДМА відвідали тренінг в Австрії 15 липня 2019 img_3-min.jpg

Співробітники кафедри комп’ютерних інформаційних технологій ДДМА відвідали тренінг із сучасних технологій регенеративної медицини, що відбувся 3–7 червня в містах Krems і Wr. Neustadt (Австрія) в рамках міжнародного Проекту ERASMUS+ BIOART.

Детальніше

До Академії завітали виробники вимірювального та діагностичного обладнання 03 липня 2019 img_m_3.jpg

25 червня на кафедрі комп'ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії спільно з Науково-виробничим підприємством «УКРІНТЕХ» (м. Харків) відбувся семінар для спеціалістів відділів технічного контролю, наладки і діагностики, неруйнівного контролю, механічних, металографічних та хімічних лабораторій, а також фахівців контролю якості матеріалів.

Детальніше

Подяка за плідну співпрацю 26 червня 2019 img1.jpg

Як ми писали раніше, викладачі кафедр КІТ, ІСПР і ПТМ брали участь у конференції ІТ-розробників 2019 SМАRТ РІСNIС та регіональному дитячому фестивалі з робототехніки RoboSmart Dn.Ua у якості суддів. А студенти ДДМА виконували на заході важливі організаційні роботи. Нещодавно на ім’я ректора прийшов лист подяки від Донецької обласної державної адміністрації за участь у регіональних презентаційних заходах.

Детальніше

Команда ДДМА виступила на хакатоні DeHack Koblevo 20 червня 2019 img_2.jpg

14–16 червня в c. Коблеве (Миколаївська область) відбувся хакатон із децентралізації DeHack Koblevo – 2019. Захід організовано Програмою «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією

Детальніше

ДДМА взяла участь у фестивалі з робототехніки RoboSmart Dn.Ua та конференції SmartPicnic 20 червня 2019 img_13.jpg

15 червня в Слов'янську відбулися Відкрита конференція IT-розробників SmartPicnic, присвячена питанням впровадження в управління містами електронного врядування, та регіональний дитячий фестиваль з робототехніки RoboSmart Dn.Ua для школярів зі Слов’янська, Краматорська, Бахмута, Добропілля та Торецька.

Детальніше

Майбуття роботобудування за молоддю 31 травня 2019 img_robo_main.jpg

26 травня в ПКіТ НКМЗ утретє відбувся регіональний фестиваль роботів «ROBОСХІД», куди з'їхалися 240 учасників із 7 міст Донецької області. Це були не тільки поціновувачі робототехніки, які мають досвід у цій галузі, але й починаючі розробники роботів та звичайні дітлахи з батьками.

Детальніше

Команда ІТшників ДДМА стала призером хакатону DEHACK 2019 DUNAIVTSI 08 травня 2019 hakaton_3.jpg

На початку травня команда нашої Академії взяла участь у хакатоні DeHack 2019, який відбувся 3–5 травня у м. Дунаївці Хмельницької області й проходив за підтримки програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe. Хакатон – конкурс для ІТ-спеціалістів, на якому можна проявити себе в роботі над якимось проектом.

Детальніше

Відкрита конференція ІТ розробників 24 квітня 2019 bioart.png

18 квітня 2019 року в рамках конференції розглянуті ряд питань сучасних підходів в розробці програмного забезпечення, досвід професіоналів роботи в ІТ сфері, особливості співпраці в міжнародних програмах на основі досвіду провідних фахівців регіону.

Детальніше

Конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» 24 квітня 2019 bioart.png

18-20 квітня 2019 кафедрою КІТ була проведена IІІ всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод». З доповідями про сучасні тенденції розвитку ІТ галузі виступив завідувач кафедри КІТ професор Тарасов О.Ф. З доповідями також виступали викладачі кафедри: доцент Абдулов О.Р., доцент Васильєва Л.В., ст. викл. Михеєнко Д.Ю. та інші.

Детальніше

Олімпіада з програмування 17 квітня 2019

13 квітня у Донбаській державній машинобудівній академії пройшов обласний етап студентської олімпіади з командного програмування (1/8 фіналу студентської першості світу ACM-ICPC) Цього року олімпіада відмітилась рекордним числом учасників: 46 команд з 15 навчальних закладів восьми міст області (рік тому було 28 команд з десяти навчальних закладів.

Детальніше

Конферкеція молодих науковців 10 квітня 2019

6 квітня в Академії відбулася ХХII регіональна конференція Малої академії наук з науково-промислового профілю. У заході взяли участь понад 100 школярів з міст Донецької області. Кафедра КІТ забезпечила роботу секції «Комп’ютерні науки та інтелектуальні системи». На неї були представлені роботи учнів шкіл Краматорську, Слов’янську та Мирнограду.

Детальніше

Семінар за підсумками тренінгу у Мадридському політехнічному університеті по проекту Erasmus + «BIOART» 16 березна 2019 bioart.png

14 березня 2019 року проведено семінар за підсумками тренінгу у Мадридському політехнічному університеті (м. Мадрид, Іспанія) по проекту Erasmus+ «BIOART». На семінарі були присутні викладачі кафедр факультету ФАМІТ.

Детальніше

Воркшоп з проекту BIOART у Політехнічному університеті Мадрида 15 лютого 2019 bioart.png

З 28 січня по 1 лютого в рамках міжнародного проекту BIOART відбувся тренінг у Мадридському політехнічному університеті (Universidad Politecnica de Madrid (UPM), м. Мадрид, Іспанія). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедрою КIТ, проф. Олександр Тарасов , доцент каф. КIТ Людмила Васильєва, доцент каф. КIТ Едуард Грибков.

Детальніше

Викладачі кафедри провели відкритий урок інформатики у ЗОШ № 35 на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" 4 лютого 2019 bioart.png

На початку цього року, кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій за сприянням колективу ЗОШ № 35 підготували та провели відкритий урок інформатики на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" у випускних класах.

Детальніше

Участь у Міжнародному науковому семінарі Universita di Verona (Італія) 8 січня 2019 verona-image003.png

У грудні 2018 р. доцент кафедри КІТ Гетьман Ірина Анатоліївна у складі делегації з України взяла участь у роботі передріздвяної сесії VII Міжнародного наукового семінару «Формування економіки знань як базису інформаційного суспільства» в м. Верона та м. Венеція (Італія).

Детальніше

Викладачі кафедри провели відкритий урок в ЗОШ №3 присвяченого перспективам та розвитку сучасних інформаційних технологій 16 грудня 2018 bioart.png

У грудні 2018 р. на базі ЗОШ №3 за підтримки керівництва та педагогічного колективу школи для учнів 11-их класів кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій було проведено відкритий урок інформатики на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" у випускних класах.

Детальніше

Виставка у ВДНГ 6 грудня 11 грудня 2018

6 грудня 2019 р. на виставці, яка була присвячена 100-річчю Національної академії наук України і проходила у місті Київ, ПАО “Мотор Січ” демонструвало перспективні розробки, створені у співавторстві з Донбаською державної машинобудівною академією (ДДМА), Донецьким фізико-технічним інститутом ім. Галкіна НАН України (ДонФТІ) та Запорізьким національним технічним університетом.

Детальніше

Кафедра прийняла участь у IT-квесті для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації 3 грудня 2018

Колектив кафедри КІТ прийняв участь у проведенні Дня відкритих дверей 1 грудня 2018 р. у вигляді квесту. В ньому прийняли участь майбутні випускники коледжів, технікумів, ВПУ Краматорська, Слов`янська, Дружківки та Торецька.

Детальніше

Наші студенти відвідали форум інформаційних технологій Ceatec Japan 2018 у Японії 30 жовтня 2018 japan-image001.jpg

Студенти кафедри, які стали переможцями конкурсу «Программист 2018», провели чотири дні у Токио та відвідали форум інформаційних технологій Ceatec Japan 2018.

Детальніше

Чергові наукові досягнення працівників кафедри КІТ ДДМА 22 жовтня 2018

У Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ) 18.10.18 відбувся захист Сагайдою Павлом Івановичем, докторантом кафедри електронної техніки ДонНТУ та доцентом кафедри КІТ ДДМА

Детальніше

Зустріч учасників освітнього проекту ERASMUS+ KA2 "BioArt" у ЗНТУ 8 жовтня 2018 bioart.png

3-5 жовтня учасники міжнародного освітнього проекту Erasmus+ KA2 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» прийняли участь у ряді заходів в Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ). Представники одинадцяти вищих навчальних закладів з Іспанії, Бельгії, Австрії, Польщі, України та Ізраїлю, а також Державної установи “Інститут патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка НАМНУ” (м. Харків, Україна) обмінювались досвідом з аналізу вимог ринку праці та особливостей законодавства в галузі вищої освіти з метою розробки нової навчальної програми.

Детальніше

Семінар за підсумками тренінгу у Краківському Політехнічному Університеті по проекту Erasmus+ «BIOART» 28 вересня 2018 bioart.png

26 вересня 2018 року проведено семінар за підсумками тренінгу у Краківському політехнічному університеті (м.Краків, Польща) по проекту Erasmus+ «BIOART».

Детальніше

ХХІІ установча конференція Малої академії наук з науково-промислового профілю 20 вересня 2018

15 вересня у ДДМА відбулася чергова ХХІІ установча конференція Малої академії наук з науково-промислового профілю. На відміну від минулих років в цьому році установча конференція МАН вперше проводилася вересні, а не в жовтні.

Детальніше

Другий етап студентської олімпіади з командного програмування 20 вересня 2018

15 вересня 2018 року на базі Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний інститут» відбувся другий етап всеукраїнської студентської олімпіади по командному програмування - 1/4 фіналу студентського чемпіонату світу (AUCPC).

Детальніше

Зустріч з батьками першокурсників спеціальності 122 «комп’ютерні науки» 20 вересня 2018

15 вересня 2018 року на факультеті автоматизації і інформаційних технологій пройшла традиційна зустріч деканату, викладацького складу випускаючих кафедр з батьками студентів першого курсу.

Детальніше

Вітаємо стипендіатів кафедри КІТ 18 вересня 2018

Відмінне навчання потребує багато праці і, головне, бажання. І так приємно, коли всі зусилля винагороджуються. Троє студентів четвертого кусту стали іменними стипендіатами

Детальніше

Тренінг по проекту «BIOART» в Краківському технічному університеті (м. Краків, Польща) 31 липня 2018 bioart.png

Наприкінці червня (25-29) 2018 року у рамках міжнародного проекту «BIOART» Erasmus+ («Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) відбувся тренінг у Краківському технічному університеті (м.Краків). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф., доцент каф. КIТ Грибков Е.П., старший викладач каф. КIТ Алтухов О.В.

Детальніше

Выпуск бакалавров 2018 06 липня 2018

Студенческие годы - по-своему особенные. И, как ни крути, какие-то моменты запоминаются в памяти навсегда. Я думаю, многие согласятся с моим мнением: не важно, где ты учишься, важно то, как ты учишься. Нет, не тебя учат, а ТЫ учишься! Понимание этого, к сожалению, приходит только через несколько лет после поступления в вуз. Тоже самое относится к студенческой жизни!

Детальніше

Студенти кафедри КІТ стали призерами проекті «Програміст-2018» та виграли подорож до Японії 04 липня 2018

туденти ДДМА увійшли до шістки команд-переможців у проекті «Програміст-2018» Фонду Бориса Колеснікова. Метою проекту «Програміст-2018» є стимулювання студентів до отримання нових знань і розвитку навичок. Конкурс об'єднав 820 учасників із 28 навчальних закладів 17 міст України.

Детальніше

Доцент кафедри КІТ взяла участь у освітньому конгресі 06 липня 2018

Доцент кафедри КІТ Гетьман І.А. взяла участь у освітньому конгресі “Школа майбутнього - шанси та перспективи”

Детальніше

Доцент кафедри КІТ отримав нагороду в обласному конкурсі «Молода людина року – 2018» 06 липня 2018

3 червня у м. Новогродівка до Дня молоді відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Молода людина року – 2018».

Детальніше

Студентка ДДМА посіла друге місце в міському конкурсі відеороликів 24 травня 2018 tanya2.jpg

У нашому місті пройшов четвертий фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко. Його було проведено 20 травня біля центральної бібліотеки.

Детальніше

Необычная практика 27 квітня 2018 bioart.png

С начала апреля студенты третьего курса кафедр КИТ и АПП ДГМА начали защиту отчетов по практике.

Детальніше

Конференция IT Connect 2017 25 квітня 2018 bioart.png

19 квітня 2018 року в приміщенні конференц-залу Донбаської державної машинобудівної академії відкрила свою роботу конференція ITConnect 2018. На яку до Краматорська завітали люди, котрі розуміються на сучасних комп'ютерних технологіях з усього регіону.

Детальніше

На Закарпатті пройшов Всеукраїнський тренінг "Окрилені Україною – Закарпаття" 16 квітня 2018

12-14 квітня 2018 року Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації та Інститутом проблем виховання НАПН України в Закарпатській області провело Всеукраїнський тренінг, спрямований на формування національно-патріотичного світогляду, "Окрилені Україною – Закарпаття"

Детальніше

Робота по Програмі BIOART 14 лютого 2018 bioart.png

Донбаська державна машинобудівна академія є учасником міжнародного проекту Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART), одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Термін виконання проекту BIOART: 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р.

Детальніше

Викладач кафедри на Міжнародному науковому семінарі у Віденському університеті 10 січня 2018 vena-1.jpg

У грудні доцент кафедри КІТ Гетьман Ірина Анатоліївна взяла участь у роботі V Міжнародного наукового семінару «Формування економіки знань як базису інформаційного суспільства», який був організовано Міжнародною академію інформатики за підтримки Віденського університету та відбувся у м. Відень, Австрія.

Детальніше

Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії 30 жовтня 2017 bioart.png

Детальніше

Результати роботи кафедр ФАМІТу по програмі TEMPUS «Desire» 9 жовтня 2017 1.jpg

15 вересня 2017 року у лабораторії «GOLDi remote lab та мікропроцесорної техніки» відбулося представлення результатів роботи кафедр факультету ФАМІТ по проекту TEMPUS «Desire». Звіт з виконаної роботи приймав представник Офісу Erasmus+ в Україні Петро Крайнік. З досягнутими результатами його ознайомив завідувач кафедри КІТ професор Тарасов О.Ф.

Детальніше

В Краматорске состоялся фестиваль роботов 29 червня 2017 robo1.jpg

В Краматорске 4 июня 2017 года проходил Первый региональный детский фестиваль робототехники и детского научного творчества «RoboСхід». Организатор фестиваля — IT-компания QuartSoft Ukraine, (генеральный директор Сергей Кондратюк – выпускник кафедры КИТ). Преподаватели и студенты кафедры Абдулов А. Р., Добряк С. К. и Алтухов А. В. также приняли участие в демонстрации своих разработок в области робототехники.

Детальніше

Студент ДГМА занял 1-е место на конкурсе видео в Краматорске 20 червня 2017 img1.jpg

Студент 3-го курса кафедры КИТ Сергей Денисюк занял первое место на конкурсе видео в номинации «Моє місто посміхається», который проходил в рамках ежегодного Фестиваля аматорского искусства им. Марии Приймаченко.

Сергей отметил, что работа над видео продолжалась около двух недель. Какие-то материалы были взяты из прошлых видео Сергея, какие-то – специально отсняты для этого конкурса. Многие кадры были сделаны за пару дней до дедлайна и во многом – благодаря студентам ДГМА.

Детальніше

Конференция IT Connect 2017 21 квітня 2017 img1.jpg

Донбасская Государственная Машиностроительная Академия совместно с компанией QuartSoft 20 апреля 2017 года провела очередную конференцию IT Connect 2017. В конференции приняли участие преподаватели академии и представители IT сообщества города Краматорска. На конференции было около 300 участников и 12 докладчиков, среди них были преподаватели академии, директора и специалисты IT компаний города, а также энтузиасты в IT-сфере.

Детальніше