ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Підвищення кваліфікації в І онлайн школі "Цифрові технології в наукових дослідженнях" 25 грудня 2023 logo-kit-200.png

І онлайн школа "Цифрові технології в наукових дослідженнях" проводилася 01.11.23-13.12.23 р. з метою підвищення рівня цифрової компетентності наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів і докторантів.

Read more

Участь у конференції: International Scientific and Technical Conference INTEGRATED COMPUTER TECHNOLOGIES IN MECHANICAL ENGINEERING – SYNERGETIC ENGINEERING 20 листопада 2022 kit_news_01.jpg

Викладачі кафедри: професор Олександр Тарасов, доцент Людмила Васильєва, старший викладач Олександр Алтухов разом з колегами із Національного технічного університету «Запорізька політехніка» професором Дмитром Павленко та доцентом Дарьєю Ткач прийняли участь у міжнародній конференції.

Read more

Міжвузівський науковий семінар «Розвиток технологій інтенсивної пластичної деформації для виробництва медичної техніки та деталей ГТД» 08 вересня 2022 zntu_2022.jpg

Співробітники Національного університету "Запорізька політехніка" та Донбаської державної машинобудівної академії провели міжвузівський науковий семінар присвячений дослідженням в області створення імплантів та деталей двигунів з сучасних легких сплавів.

Read more

В лабораторіях біоелектроніки та біомеханіки працюють молоді науковців 15 листопада 2021 bioart2.png

Обладнання лабораторій біоелектроніки та біомеханіки, яке отримане в рамках міжнародного проекту BioArt Erasmus+, використовується при роботі зі школярами у рамках малої академії наук.

Read more

В Академії презентували книгу «Викладання та предмети з біомедичної інженерії. Підходи та досвід із проєкту BIOART» 30 жовтня 2021 bioart2.png

За програмою BIOART вийшла книга «Викладання та предмети з біомедичної інженерії. Підходи та досвід із проєкту BIOART» (Teaching and subjects on bio-medical engineering. Approaches and experiences from the BIOART-project), що була видана європейськими партнерами ДДМА за участю викладачів кафедр КІТ, АВП та ІТУ

Read more

День девчат в техниці 2021 на кафедрі КІТ 15 жовтня 2021 bioart2.png

У Національний день дівчат у технологіях, який відбувся 11 жовтня до Академії завітали школярки 8–10-х класів із Краматорська, Слов’янська та селища Іллінівка Костянтинівського району.

Read more

Відкрита лекція з дисципліни «Цифрова обробка біомедичних сигналів» 13 жовтня 2021 bioart2.png

В Академії відбулася відкрита лекція з дисципліни «Цифрова обробка біомедичних сигналів» на тему «Моделі, методи та алгоритми обробки сигналів серцево-судинної системи». Дисципліна була розроблена в рамках роботи проєкту BioArt.

Read more

Участь студентів та викладачів КІТ ДДМА в літній школі за проєктом Erasmus+ BioArt 23 вересня 2021 bioart2.png

З 30 серпня по 3 вересня студенти третього курсу кафедри КІТ Микита Маліновський, Владислав Алтухов та Олексій Дуднік взяли участь у літній школі та змаганні у складі міжнародних студетських команд за проектом Erasmus+ BioArt. У якості наставників та технічних спеціалістів-консультантів по задачах змагань участь у заході також брав завідувач кафедри КІТ д.т.н., проф. Олександр Тарасов та асистенти кафедри КІТ: Андрій Коваленко, Олександр Касьянюк і Микита Єрьомін. Членом міжнародного журі був д.т.н., проф. Олексій Шеремет.

Read more

Участь студентів та викладачів КІТ ДДМА в літній школі за проєктом Erasmus+ BioArt 23 вересня 2021 bioart2.png

З 30 серпня по 3 вересня студенти третього курсу кафедри КІТ Микита Маліновський, Владислав Алтухов та Олексій Дуднік взяли участь у літній школі та змаганні у складі міжнародних студетських команд за проектом Erasmus+ BioArt. У якості наставників та технічних спеціалістів-консультантів по задачах змагань участь у заході також брав завідувач кафедри КІТ д.т.н., проф. Олександр Тарасов та асистенти кафедри КІТ: Андрій Коваленко, Олександр Касьянюк і Микита Єрьомін. Членом міжнародного журі був д.т.н., проф. Олексій Шеремет.

Детальніше

Студенти і викладачі кафедри КІТ взяли участь у пілотному навчанні за проєктом BIOART 07 липня 2021 bioart2.png

У червні в межах виконання проєкту Програми ЄС Еразмус+ «Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees» на базі ВНТУ відбулось пілотне навчання для студентів, співробітників, представників партнерів-виконавців проєкту

Детальніше

Підвищення кваліфікації викладачів та студентів кафедри КІТ 01 липня 2021 bioart2.png

На протязі 2020-2021 навчального року викладачі кафедри «Комп’ютерні інформаційні технології» пройшли підвищення кваліфікації, взявши участь у тренінгах, он-лайн семінарах, в томи числі за підтримки міжнародного освітнього проекту «Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees» (BIOART).

Детальніше

Захисти бакалаврських дипломних робіт 01 липня 2021 bioart2.png

У рамках пілотного навчання за проектом БіоАрт студентами кафедри комп’ютерних інформаційних технологій були захищено 12 кваліфікаційних робіт бакалаврів.

Детальніше

Літо почалося з конкурсу проєктів стартап-школи «Sikorsky Challenge Краматорськ» 07 червня 2021 bioart2.png

У рамках проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», у стартап-школі «Sikorsky Challenge Краматорськ» протягом лютого-травня 2021 р. відбулося навчання двох груп стартаперів (43 особи), які прослухали курс «Основи інноваційного підприємництва та практика запуску стартапу», а також двох груп співробітників ДДМА (12 осіб), які пройшли підвищення кваліфікації за курсом «Основи малого інноваційного бізнесу».

Детальніше

WORKS. MOVE. PLAY 02 червня 2021 bioart2.png

В рамках проекту BIOART Erasmus + викладач кафедри КІТ Коваленко Андрій як тренер шкільної команди з робототехніки IT WAY разом із командою відвідав Український етап міжнародного змагання FIRST LEGO LIGA, який відбувся у м. Київ

Детальніше

Захисти дипломних робіт магістрів за медичною тематикою 01 червня 2021 bioart2.png

У рамках пілотного навчання за проектом БіоАрт магістрантами кафедри комп’ютерних інформаційних технологій були захищено 7 дипломних робіт. Роботи були присвячені різним аспектам біоінженерії та медицини з використанням інформаційних технологій.

Детальніше

Участь викладачів академії в конференції «Перспективи розвитку машинобудування та транспорту-2021» 17 травня 2021 bioart2.png

З 13 по 15 травня викладачі ДДМА прийняли участь у міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи розвитку машинобудування та транспорту-2021»

Детальніше

Наших викладачів запросили долучитися до написання книги з біоінженерії 17 травня 2021 bioart2.png

Європейські партнери академії за програмою BIOART Peter Arras and David Luengo запросили викладачів академії з кафедр КІТ, АВП, ТМ долучитися до українських та закордонних колег до написання книги

Детальніше

XLІІІ Науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів 30 квітня 2021 bioart2.png

В період з 12 по 23 квітня 2021 року в академії проводилась в рамках Днів науки проходила XLІІІ науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів.

Детальніше

V всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» 30 квітня 2021 2.jpg

V всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації й електропривод» була проведена 23–24 квітня на базі Донбаської державної машинобудівної академії. Конференція організована за ініціативи ДДМА спільно з громадською спілкою «ІТ-кластер Донеччини» (IT Cluster Donbass).

Детальніше

Студенти призери Всеукраїнських олімпіад 30 квітня 2021 10.jpg

В Академії тривають Дні науки, і ми традиційно робимо огляд досягнень наших студентів, які посіли призові місця на різних наукових конференціях.

Детальніше

ITConnect-2021 – успішним можна бути вдома! 28 квітня 2021 3.jpg

Відкрита конференція IT-розробників ITConnect-2021, яка визначається на регіональному рівні, відбулася 22 квітня. Зазвичай вона проходила в нашій Академії, але через пандемію вперше була проведена в онлайн-форматі.

Детальніше

Конкурс студентських наукових проєктів у рамках міжнародного проєкту Erasmus+ BioArt 29 березня 2021 bioart2.png

У березні-квітні цього року в ДДМА відбувся конкурс на кращу студентську наукову роботу (проєкт, розробку) за міждисциплінарною тематикою проєкту Erasmus+ BioArt. На конкурс було подано 27 студентських робіт від студентів кафедр КІТ, ЕСА, АВП та ІСПР. Тематикою робіт було використання мікроконтролерної техніки, програмування (в основному, штучного інтелекту та нейромереж) та робототехніки в біомедичній сфері.

Детальніше

Участь викладачів кафедри у 1st International Soft Skills Academy for STAFF 10 лютого 2021 softskill01.png

З 18 січня по 4 лютого 2021 року викладачі кафедри комп’ютерних інформаційних технологій відвідали 1-у Міжнародну академію Soft Skills

Детальніше

Відкриття аудиторії дистанційного навчання 04 березня 2021 bioart2.png

У сучасному освітньому науковому просторі, в якому спостерігаються революційна зміна і розширення арсеналу технологій презентації і трансляції наукових і навчальних даних, останнім часом набирає силу новий лекційний жанр - Відеолекція

Детальніше

Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті» в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 5 лютого 2021 hpi01.png

27 – 29 січня 2021 року в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулася ХVІIІ Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті» (у дистанційному режимі).

Детальніше

ДДМА отримала ліцензію на CAD-систему SolidWorks-2021 12 січня 2021 1.jpg

Наприкінці року було укладено меморандум між Донбаською державною машинобудівною академією та ТОВ «Інформаційні технології САПР» – постачальником та інтегратором інженерного програмного забезпечення в сфері автоматизації інженерно-проєктної сфери. Завдяки цьому наша Академія долучилась до ініціативи кампанії Dassault Systèmes та отримала 2000 ліцензій SolidWorks-2021.

Детальніше

Участь в Міжнародному тижні Національного університету ′′ Запорізька політехніка ′′ 20 грудня 2020 bioart2.png

Викладачі кафедри КІТ ДДМА – Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Грибков Е.П., Васильєва Л.В., Гетьман І.А., Алтухов О.В., Добряк С.К., Михєєнко Д.Ю., Богданова Л.М., Малигіна С.В., Коваленко А.К., Касьянюк О.С. – з 18.11.2020 по 20.11.2020 р. прийняли участь в Міжнародному тижні, який був організований Національним університетом ′′ Запорізька політехніка ′′.

Детальніше

Акредитаційна експертиза Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю «122 Комп'ютерні науки» освітньої програми «Комп'ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» за другим (магістерським) рівнем вищої 17 грудня 2020 img_2.jpg

Академія пройшла акредитацію освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині».

Детальніше

Стартап з Краматорська отримав призовий фонд 50 000 грн 13 грудня 2020

11 грудня, в рамках інвестиційного онлайн-форуму EAST COAST: IT Investment Forum серед 10 стартапів від розробників зі cходу України вибрали переможців. Серед них – стартап з Краматорська – fineBinder, який отримав призовий фонд 50 000 грн.

Детальніше

Забезпечення інновацій в навчальному процесі кафедри коп’ютерних інформаційних технологій 06 грудня 2020 bioart2.png

В листопаді ДДМА підписав меморандум з громадською спілкою IT-Cluster Donbass, що допоможе реалізувати спільні великі проекти в IT-сфері. Навчальний процес кафедри отримає від цього співробітництва сучасні IT-інновації. Викладачі кафедри в свою чергу планують проводити для всіх бажаючих вебінари, конференції, конкурси тощо. Це забезпечить розвиток інтелектуального потенціалу Краматорська.

Детальніше

On-line моніторинг проєкту BIOART експертами Erasmus+ Office Україна 30 листопада 2020 bioart2.png

27 листопада було проведено онлайн моніторинг проєкту BIOART. Використання онлайн формату дозволило залучити представників усіх університетів партнерів.

Детальніше

XLІІ Науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів 26 листопада 2020 bioart2.png

Пандемія COVID-19 внесла значні корективи в плани проведення щорічних заходів. Так щорічна науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів замість квітня була проведена у листопаді в дистанційному режимі.

Детальніше

Онлайн-обговорення «Програми інформатизації Краматорська» за участі представників громадськості та влади 09 листопада 2020 online_informotizacia_kramtorsk.jpg

5 листопада викладачі нашої кафедри – Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Васильєва Л.В., Гетьман І.А., Бабаш А.В. – долучилися до онлайн-обговорень «Програми інформатизації Краматорська» за участі представників громадськості та влади. Захід проводився Центром Розвитку Інновацій (Center for Innovations Development) в рамках проекту «Демократичне врядування у Східній Україні» за підтримки USAID.

Детальніше

Технології віртуальної реальності застосовуються в навчальному процесі 02 листопада 2020 bioart2.png

Віртуальна реальність - це нова концепція використання комп'ютерів і людино-машинного інтерфейсу для створення ефекту тривимірного оточення, в якому користувач в інтерактивному режимі взаємодіє з віртуальними об'єктами, і при цьому створюється сильне відчуття тривимірного присутності.

Детальніше

Нове обладнання з ЧПУ у лабораторії біомеханіки 30 жовтня 2020 bioart2.png

Серед обладнання, яке кафедра отримала в рамках проекту BioArt Erasmas+, є верстати, на яких можна виготовляти деталі складної конфігурації з твердих пластмас і металів. Це свердлильно-фрезерний верстат Sherline 5410 CNC та Токарний верстат Sherline 4410 CNC. Фірма Sherline розташована у США і широко відома у світі якісними малими верстатами. Дані верстати дозволяють виконувати механічну обробку деталей як в програмному, так і в ручному режимі керування.

Детальніше

В Академії відкрилася Лабораторія біоелектроніки 28 жовтня 2020 bioart2.png

На початку навчального року в ДДМА на базі кафедри «Комп'ютерних інформаційних технологій» почала свою роботу лабораторія біоелектроніки.

Детальніше

Адитивні технології на кафедрі КІТ 26 жовтня 2020 bioart2.png

30 вересня в ході проведення лабораторного практикуму з дисципліни «Технології комп’ютерного проектування» студенти четвертого курсу каф. КІТ ознайомились з конструкцією 3D-принтеру та провели пробний друк. 3D-принтер FARM2 розроблено та виготовлено краматорською фірмою Farm 3D LLC та придбано за рахунок фінансування по проекту BioArt в рамках програми ERASMUS+.

Детальніше

В АКАДЕМІЇ ВІДБУДЕТЬСЯ АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ В ТЕХНІЦІ, БІЗНЕСІ ТА МЕДИЦИНІ» 22 жовтня 2020 img_2.jpg

З 26 по 28 жовтня наша Академія проходить акредитацію освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Детальніше

Зустріч викладачів кафедри КІТ з 1-м курсом 15 жовтня 2020 bioart2.png

30 вересня 2020 року викладачі кафедри комп’ютерних інформаційних технологій зустрілися із студентами 1-го курсу, щоб розповісти їм про участь нашої академії у міжнародних проектах, в тому числі Еразмус+ BIOART, а також можливості навчання за цією програмою.

Детальніше

Проблеми вищої освіти в епоху Covid-19 та в майбутньому 06 жовтня 2020 img_1.jpg

Цього року викладачі кафедри КІТ узяли участь у триденному вебінарі, що був організований відділом міжнародних відносин Грецького середземноморського університету (Hellenic International Relations Office of the Hellenic Mediterranean University from Greece) та EVM, an SME from Spain.

Детальніше

СТУДЕНТКА АКАДЕМІЇ ПОСІЛА ПРИЗОВЕ МІСЦЕ В КОНКУРСІ У ХАРКОВІ 22 червня 2020 img_1.jpg

Студентка Академії Олена Балаболко, яка зараз навчається в магістратурі (група КН19-1мн), нагороджена дипломом III ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології», що відбувся в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ).

Детальніше

Skype-конференція проєкту Erasmus+ BIOART в Україні 19 червня 2020 bioart2.png

17 червня відбулася skype-конференція між учасниками проєкту Erasmus+ BIOART. У цьому заході взяли участь представники українських вишів, які працюють у проєкті BIOART.

Детальніше

IT-ШНИКИ РОЗШИРЯЮТЬ ГОРИЗОНТИ 19 червня 2020 img_1.jpg

Цього року Міжнародна студентська олімпіада з технологій гарячого кування й екструзії QForm–2020 пройшла онлайн у травні. У ній узяли участь 34 університети з 13 країн: Білорусії, Бразилії, В'єтнаму, Германії, Індії, Італії, Македонії, Румунії, Сербії, України та ін.

Детальніше

В Академії відбувся вебінар по використанню CAE-систем для підготовки фахівців медичного напрямку за програмою ERASMUS+ «BOIART» 26 травня 2020 bioart2.png

На кафедрі КІТ ДДМА у дистанційному режимі пройшов вебінар з використання CAE-систем DS ABAQUS та QForm для підготовки фахівців медичного напрямку. Захід відбувся 30 квітня. Ліцензійне програмне забезпечення компанії Dassault Systemes – SIMULIA Academic Research Suite, що є світовим лідером з моделювання фізичних процесів, придбано на фінансування за проєктом Erasmus+ BIOART. Окрім того, у 2017 році кафедра КІТ безкоштовно отримала ліцензію на спеціалізовану САЕ-систему QForm (10 робочих місць).

Детальніше

IV Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» 3 травня 2020 bioart2.png

16–18 квітня 2020 року повинна була відбутися IV Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод».

Детальніше

Майстер-клас по використанню принтера для 3D друку в навчальному процесі по проекту ERASMUS+ «BOIART» 15 березня 2020 bioart2.png

13 березня 2020 року на кафедрі КІТ ДДМА було проведено майстер-клас по використанню принтера для 3D друку, який придбано за рахунок фінансування по проекту BioArt в рамках програми ERASMUS+.

Детальніше

ОЗНАЙОМЧИЙ СЕМІНАР ТА ОБГОВОРЕННЯ ПРОГРАМИ НАВЧАННЯ ЗА ПРОЕКТОМ ERASMUS+ BIOART І РЕЗУЛЬТАТІВ ТРЕНІНГІВ ВИКЛАДАЧІВ В КРАЇНАХ-ПАРТНЕРАХ 06 березня 2020 bioart2.png

4 березня 2020 року було проведено семінар для студентів першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» (групи КН-19-1, КН-19-2, КН-19-1т). Семінар проводили завідувач кафедри КІТ Тарасов О.Ф., доцент кафедри КІТ Сташкевич І.І. та доцент кафедри КІТ Гурковська С.С.

Детальніше

ДОПОВІДЬ НА ЗАСІДАННІ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ АКАДЕМІЇ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ ERASMUS+ BIOART 22 лютого 2020 bioart2.png

20 лютого 2020 року на засіданні Методичної ради академії було заслухано доповідь завідувача кафедри КІТ проф. Тарасова О.Ф. на тему «Методичні заходи із забезпечення якості підготовки студентів в ході пілотного навчання по проекту ERASMUS+ «BIOART».

Детальніше

Кафедри ДДМА в гостях у майбутніх студентів 31 січня 2020 img_esa_1.jpg

Кафедри ДДМА в рамках проєкту «Інженерний тиждень» запросив до себе краматорський ліцей № 4 «Успіх». Школа № 4 стала ліцеєм нещодавно. Її учні стали брати участь у наукових заходах міста, наприклад у МАН ДДМА. І не просто брати участь, але й посідати призові місця в галузі інженерного профілю.

bioart.png Детальніше

Школяр – один день студент 22 листопада 2019 glav.JPG

До нашої Академії завітали школярі Краматорська, щоб відчути себе справжніми студентами. 22 листопада для них провели три пари по 45 хвилин. Школярі побували в ролі студентів кафедр менеджменту, комп’ютерних інформаційних технологій та вищої математики.

bioart.png Детальніше

ВИКЛАДАЧІ АКАДЕМІЇ ВІДВІДАЛИ ВИШІ ІЗРАЇЛЮ У РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ ERASMUS + BIOART ДДМА 15 листопада 2019 glav3.jpg

Ректор Віктор Ковальов, завідувач кафедри комп'ютерних інформаційних технологій Олександр Тарасов та професор кафедри КІТ Павло Сагайда, узяли участь у планових заходах, які проходили 3–7 листопада в академічному інженерному коледжі Самі Шамун (Sami Shamoon College of Engineering, SCE https://en.sce.ac.il), м. Ашдод, Ізраїль, в рамках проекту Erasmus+ «Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc / MSc Degrees» («Розробка інноваційної міждисциплінарної навчальної програми з інтелектуальних імплантатів для бакалаврів і магістрів в області біоінженерії / BIOART»). Основні заходи, які стосувалися обміну досвідом та методичними розробками між учасниками проекту, проводилися на базі SCE, м. Ашдод, Ізраїль.

bioart.png Детальніше

МАЙСТЕР-КЛАС З НАЛАШТУВАННЯ ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ НА РОЗРИВНІЙ МАШИНІ ФІРМИ «УКРІНТЕХ», ПРИДБАНОЇ ЗА ПРОГРАМОЮ ERASMUS + BIOART 14 листопада 2019 bioart.png

12 листопада 2019 року на кафедрі комп'ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії спільно з Науково-виробничим підприємством «УКРІНТЕХ» (м. Харків) відбувся майстер-клас з налаштування обладнання та проведення випробувань механічних властивостей матеріалів на універсальній розривній машині.

Детальніше

Cемінар для студентів та викладачів факультету ФАМІТ після проходження тренінгів у Австрії та Бельгії 17 жовтня 2019 IMG_5283.JPG

Після проходження тренінгів у Австрії та Бельгії, в рамках міжнародного проекту ERASMUS + BIOART, викладачами кафедри 15 жовтня було проведено семінар для студентів та викладачів факультету ФАМІТ.

bioart.png Детальніше

Майстер-клас представника IT-фірми CIKLUM для здобувачів ОП «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» 12 жовтня 2019 abdulov.jpg

Представник українського підрозділу однієї з провідних IT-фірм (входить до Digital Solutions Company for Fortune 500) CIKLUM (https://www.ciklum.com) Олександр Абдулов 10.10.2019 провів майстер-клас для здобувачів ОП «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» з розробки та впровадження складних веб-орієнтованих систем для обробки даних та підтримки бізнес-діяльності.

bioart.png Детальніше

Дівчата в техніці 11 жовтня 2019 img_main.jpg

Напередодні Міжнародного дня дівчат, CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи «Дівчата STEM» 8 жовтня організовували Національний день дівчат у STEM (STEM це science – наука, technology – техніка, engineering – інжиніринг та mathematics – математика).

bioart.png Детальніше

Викладачі ДДМА взяли участь у тренінгу в Лівонському Католицькому університеті (Бельгія) 26 вересня 2019 img_bel.jpg

З 2 по 6 вересня в рамках міжнародного проекту ERASMUS+ “BIOART” відбувся тренінг у Лівонському Католицькому університеті (KU Leuven campus De Nayer, м. Sint Katelijne Waver, Бельгія). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедри КIТ, проф. Олександр Тарасов, доценти каф. КIТ Людмила Васильєва та Едуард Грибков.


bioart.png Детальніше

Семінар з виробниками вимірювального та діагностичного обладнання для підприємств регіону 03 липня 2019 bioart.png

25 червня на кафедрі комп'ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії спільно з Науково-виробничим підприємством «УКРІНТЕХ» (м. Харків) відбувся семінар для спеціалістів відділів технічного контролю, наладки і діагностики, неруйнівного контролю, механічних, металографічних та хімічних лабораторій, а також фахівців контролю якості матеріалів.

Детальніше

Дипломування в рамках міжнародного проекту ERASMUS + BIOART 30 червня 2019 bioart2.png

В ДДМА проводиться робота по створенню і впровадженню нових освітньо-професійних програм підготовки студентів в області використання інформаційних технологій в медичній галузі. Цю роботу по проекту Erasmus+ "BIOART" проводять кафедри КІТ, АВП та КМСІТ. В рамках варіативної підготовки студенти вивчають ряд дисциплін медичної тематики, виконують дипломні роботи.

Детальніше

Семінар за підсумками тренінгу в Австрії за пограмою ERASMUS + BIOART 27 червня 2019 image001.png

По матеріалам отриманим під час проходження тренінгу, який відбувся в Австрії, у рамках міжнародного проекту ERASMUS + BIOART, 25 червня було проведено семінар для викладачів факультету ФАМІТ.

bioart.png Детальніше

Вчені ДДМА відвідали тренінг в Австрії 15 червня 2019 bioart.png

Співробітники кафедри комп’ютерних інформаційних технологій ДДМА відвідали тренінг із сучасних технологій регенеративної медицини, що відбувся 3–7 червня в містах Krems і Wr. Neustadt (Австрія) в рамках міжнародного Проекту ERASMUS+ BIOART.

Детальніше

ДДМА взяла участь у фестивалі з робототехніки RoboSmart DN.UA та конференції SmartPicnic 18 червня 2019 bioart.png

15 червня в Слов'янську відбулися Відкрита конференція IT-розробників SmartPicnic, присвячена питанням впровадження в управління містами електронного врядування, та регіональний дитячий фестиваль з робототехніки RoboSmart Dn.Ua для школярів зі Слов’янська, Краматорська, Бахмута, Добропілля та Торецька.

Детальніше

Розширення співробітництва з промисловими підприємствами в рамках проекту ERASMUS + «BIOART» 20 травня 2019 bioart2.png

Для розвитку співпраці з промисловими підприємствами в рамках 4-х стороннього договору по виконанню проекту «BIOART», на ПАО «Мотор Січ» були проведені роботи з впровадження нових методів обробки матеріалів.

Детальніше

Співробітники ДДМА взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Передові методики лікування патології кульшового та колінного суглобів" 07 травня 2019 bioart2.png

Співробітники ДДМА Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Васильєва Л.В., Алтухов О.В., Суботін О.В., Руденко В.М. прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Передові методики лікування патології кульшового та колінного суглобів" Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України (м.Харків)

Детальніше

Відкрита конференція ІТ розробників 24 квітня 2019 bioart.png

18 квітня 2019 року в рамках конференції розглянуті ряд питань сучасних підходів в розробці програмного забезпечення, досвід професіоналів роботи в ІТ сфері, особливості співпраці в міжнародних програмах на основі досвіду провідних фахівців регіону.

Детальніше

Конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» 24 квітня 2019 bioart.png

18-20 квітня 2019 кафедрою КІТ була проведена IІІ всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод». З доповідями про сучасні тенденції розвитку ІТ галузі виступив завідувач кафедри КІТ професор Тарасов О.Ф. З доповідями також виступали викладачі кафедри: доцент Абдулов О.Р., доцент Васильєва Л.В., ст. викл. Михеєнко Д.Ю. та інші.

Детальніше

Семінар за підсумками тренінгу у Мадридському політехнічному університеті по проекту Erasmus + «BIOART» 16 березна 2019 bioart.png

14 березня 2019 року проведено семінар за підсумками тренінгу у Мадридському політехнічному університеті (м. Мадрид, Іспанія) по проекту Erasmus+ «BIOART». На семінарі були присутні викладачі кафедр факультету ФАМІТ.

Детальніше

Воркшоп з проекту BIOART у Політехнічному університеті Мадрида 15 лютого 2019 bioart.png

З 28 січня по 1 лютого в рамках міжнародного проекту BIOART відбувся тренінг у Мадридському політехнічному університеті (Universidad Politecnica de Madrid (UPM), м. Мадрид, Іспанія). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедрою КIТ, проф. Олександр Тарасов , доцент каф. КIТ Людмила Васильєва, доцент каф. КIТ Едуард Грибков.

Детальніше

Викладачі кафедри провели відкритий урок інформатики у ЗОШ № 35 на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" 4 лютого 2019 bioart.png

На початку цього року, кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій за сприянням колективу ЗОШ № 35 підготували та провели відкритий урок інформатики на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" у випускних класах.

Детальніше

Участь у Міжнародному науковому семінарі Universita di Verona (Італія) 20 грудня 2018 verona-image001.jpg

У грудні 2018 р. доцент кафедри КІТ Гетьман Ірина Анатоліївна у складі делегації з України взяла участь у роботі передріздвяної сесії VII Міжнародного наукового семінару «Формування економіки знань як базису інформаційного суспільства» в м. Верона та м. Венеція (Італія), організаторами якого виступила Міжнародна академія інформатики за підтримки Веронського університету (Universita di Verona). Тематику Міжнародного наукового семінару було присвячено теоретичним та практичним проблемам формування інформаційного суспільства та економіки знань.

Детальніше

Викладачі кафедри провели відкритий урок в ЗОШ №3 присвяченого перспективам та розвитку сучасних інформаційних технологій 16 грудня 2018 bioart.png

У грудні 2018 р. на базі ЗОШ №3 за підтримки керівництва та педагогічного колективу школи для учнів 11-их класів кафедрою комп’ютерних інформаційних технологій було проведено відкритий урок інформатики на тему "Перспективи та тенденції розвитку сучасних інформаційних технологій" у випускних класах.

Детальніше

Виставка у ВДНГ 12 грудня 2018 vdnh1-image001.jpg

6 грудня 2019 р. на виставці, яка була присвячена 100-річчю Національної академії наук України і проходила у місті Київ, ПАО “Мотор Січ” демонструвало перспективні розробки, створені у співавторстві з Донбаською державної машинобудівною академією (ДДМА), Донецьким фізико-технічним інститутом ім. Галкіна НАН України (ДонФТІ) та Запорізьким національним технічним університетом.

Детальніше

IT-квест для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації 8 грудня 2018 quest1-image001.jpg

Колектив кафедри КІТ прийняв участь у проведенні Дня відкритих дверей 1 грудня 2018 р. у вигляді квесту. В ньому прийняли участь майбутні випускники коледжів, технікумів, ВПУ Краматорська, Слов`янська, Дружківки та Торецька.

Детальніше

Поїздка наших студентів до Японії 1 листопада 2018 japan-image001.jpg

Студенти кафедри, які стали переможцями конкурсу «Програміст 2018» благодійного Фонду Бориса Колеснікова, провели чотири дні в Токіо. Вони відвідали міжнародну виставку інформаційних технологій Ceatec Japan 2018, а також улюблені туристами куточки японської столиці: пам'ятник Хатіко, острів Одайба зі Статуєю Свободи, храм Мейдзі, модний район Сібуя, Східний сад в Імператорському палаці і ін.

Детальніше

Чергові наукові досягнення працівників кафедри КІТ ДДМА 20 жовтня 2018 zahist-image001.JPG

У Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ) 18.10.18 відбувся захист Сагайдою Павлом Івановичем, докторантом кафедри електронної техніки ДонНТУ та доцентом кафедри КІТ ДДМА дисертації на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти (галузь 12 – інформаційні технології, спеціальність «123 – комп’ютерна інженерія» за новою класифікацією) на тему «Алгоритмічні засоби та програмні компоненти комп’ютерних систем інтелектуальної обробки даних в організаційно-технічних комплексах» (консультант роботи – А.А. Зорі, професор кафедри електронної техніки ДонНТУ).

Детальніше

Зустріч учасників освітнього проекту ERASMUS+ KA2 "BioArt" у ЗНТУ 8 жовтня 2018 bioart.png

3-5 жовтня учасники міжнародного освітнього проекту Erasmus+ KA2 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» прийняли участь у ряді заходів в Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ). Представники одинадцяти вищих навчальних закладів з Іспанії, Бельгії, Австрії, Польщі, України та Ізраїлю, а також Державної установи “Інститут патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка НАМНУ” (м. Харків, Україна) обмінювались досвідом з аналізу вимог ринку праці та особливостей законодавства в галузі вищої освіти з метою розробки нової навчальної програми.

Детальніше

Семінар за підсумками тренінгу у Краківському Політехнічному Університеті по проекту Erasmus+ «BIOART» 28 вересня 2018 bioart.png

26 вересня 2018 року проведено семінар за підсумками тренінгу у Краківському політехнічному університеті (м.Краків, Польща) по проекту Erasmus+ «BIOART».

Детальніше

ЗУСТРІЧ З БАТЬКАМИ ПЕРШОКУРСНИКІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 122 «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ» 23 вересня 2018 20180915_113720.jpg

15 вересня 2018 року на факультеті автоматизації і інформаційних технологій пройшла традиційна зустріч деканату, викладацького складу випускаючих кафедр з батьками студентів першого курсу. Її було присвячено основним питанням організації освітнього процесу, графіку навчального процесу, підготовці до зимової сесії, виховній роботі з першокурсниками. Спілкування проходило у властивій факультетському колективу дружній обстановці.

Детальніше

Другий етап студентської олімпіади з командного програмування 23 вересня 2018 olimpiada_9152474.jpg

15 вересня 2018 року на базі Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний інститут» відбувся другий етап всеукраїнської студентської олімпіади по командному програмування - 1/4 фіналу студентського чемпіонату світу (AUCPC).

Детальніше

Тренінг по проекту «BIOART» в Краківському технічному університеті (м. Краків, Польща) 31 липня 2018 bioart.png

Наприкінці червня (25-29) 2018 року у рамках міжнародного проекту «BIOART» Erasmus+ («Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) відбувся тренінг у Краківському технічному університеті (м.Краків). Делегацію ДДМА представляли зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф., доцент каф. КIТ Грибков Е.П., старший викладач каф. КIТ Алтухов О.В.

Детальніше

Студенти кафедри КІТ стали призерами проекті «Програміст-2018» та виграли подорож до Японії 25 липня 2018 programmer1.jpg

Студенти ДДМА увійшли до шістки команд-переможців у проекті «Програміст-2018» Фонду Бориса Колеснікова та виграли подорож до Японії. Метою проекту «Програміст-2018» є стимулювання студентів до отримання нових знань і розвитку навичок. Конкурс об'єднав 820 учасників із 28 навчальних закладів 17 міст України.

Детальніше

Студентка ДДМА посіла друге місце в міському конкурсі відеороликів 17 травня 2018 tanya1.jpg

У нашому місті пройшов четвертий фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко. Його було проведено 20 травня біля центральної бібліотеки. Тетяна Ройбул, студентка групи КН-17-1 прийняла участь та посіла призове місце.

Детальніше

Незвичайна практика 27 квітня 2018 bioart.png

З початку квітня 2018 року студенти третього курсу кафедр КІТ і АВП ДДМА почали захист звітів з практики.

Детальніше

Конференция IT Connect 2018 30 квітня 2018 bioart.png

19 квітня 2018 року в приміщенні конференц-залу Донбаської державної машинобудівної академії відкрила свою роботу конференція ITConnect 2018. На яку до Краматорська завітали люди, котрі розуміються на сучасних комп'ютерних технологіях з усього регіону.

Детальніше

Робота по Програмі BIOART 29 квітня 2018 bioart.png

Донбаська державна машинобудівна академія є учасником міжнародного проекту Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART), одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Термін виконання проекту BIOART: 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р.

Детальніше

Олімпіада з програмування 15 квітня 2018 olimp-prog-2019-1.jpg

13 квітня у Донбаській державній машинобудівній академії пройшов обласний етап студентської олімпіади з командного програмування (1/8 фіналу студентської першості світу ACM-ICPC) Цього року олімпіада відмітилась рекордним числом учасників: 46 команд з 15 навчальних закладів восьми міст області (рік тому було 28 команд з десяти навчальних закладів.

Детальніше

Результати роботи кафедр ФАМІТу по програмі TEMPUS «Desire» 20 вересня 2017 1.jpg

15 вересня 2017 року у лабораторії «GOLDi remote lab та мікропроцесорної техніки» відбулося представлення результатів роботи кафедр факультету ФАМІТ по проекту TEMPUS «Desire». Звіт з виконаної роботи приймав представник Офісу Erasmus+ в Україні Петро Крайнік. З досягнутими результатами його ознайомив завідувач кафедри КІТ професор Тарасов О.Ф.

Детальніше

У Краматорську відбувся фестиваль роботів 14 червня 2017 robo1.jpg

У Краматорську 4 червня 2017 року проходив Перший регіональний дитячий фестиваль робототехніки та дитячого наукової творчості «RoboСхід». Організатор фестивалю - IT-компанія QuartSoft Ukraine.

Детальніше

Конференція IT Connect 2017 24 квітня 2017 img1.jpg

Донбаська Державна Машинобудівна Академія спільно з компанією QuartSoft 20 квітня 2017 роки провела чергову конференцію IT Connect 2017. В конференції взяли участь викладачі академії та представники IT співтовариства міста Краматорська. На конференції було близько 300 учасників і 12 доповідачів, серед них були викладачі академії, директора та фахівці IT компаній міста, а також ентузіасти в IT-сфері.

Детальніше

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ TEMPUS DESIRE НА КАФЕДРІ КІТ 25 листопада 2016 tempus.jpg

Освітня програма TEMPUS - програма Європейського Союзу, спрямована на сприяння розвитку системи вищої освіти в країнах-партнерах ЄС. До складу учасників проекту з назвою DesIRE входять вищі навчальні заклади наступних країн: Бельгія, Німеччина, Грузія, Вірменія, Словаччина і Україна. Україна представлена в даному проекті чотирма вузами, в тому числі і Донбаською державною машинобудівноюї академією, а основну роль в ДДМА в рамках даної програми сьогодні грає кафедра комп'ютерних інформаційних технологій.

Детальніше

ТЕХНІЧНЕ ПЕРЕОЗБРОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ І НАУКОВОЇ РОБОТИ НА БАЗІ ВБУДОВАНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ 14 листопада 2016 tarasov_1.jpg

Ми вже звикли до «розумних» пральних машин, пилососів, які самі визначають параметри своєї роботи в залежності від ситуації. При цьому дані про навколишнє середовище вони отримують від власних датчиків. Таким чином, «розумні» речі мають свою власну вбудовану систему управління, здатну до аналізу зовнішніх чинників, що надходять з навколишнього середовища. Об'єднання таких систем в мережу здатне перебудувати економічні та суспільні процеси, що виключають участь людини з частини дій і операцій.

Детальніше

Звітні збори в Грузії 04 листопада 2016 014.jpg

Співробітники ДДМА Тарасов А.Ф. і Сайда П.І. з 26.10.2015 по 31.10.2015 відвідали заходи, що проводяться Грузинським технічним університетом в рамках Проекту TEMPUS-DESІRE.

Детальніше

Майстер-класи в Запоріжжі 24 жовтня 2016 017.jpg

З 14.10.2015 по 16.10.2015 співробітники Донбаської державної машинобудівної академії Тарасов А.Ф., Сагайда П.І. і Суботін О.В. взяли участь в майстер класі (обмін досвідом, навчання), який проходив в Запорізькому національному технічному університеті.

Детальніше

Літня школа в Бельгії 24 липня 2016 010.jpg

В рамках міжнародного Проекту TEMPUS - DESІRE співробітники Академії Тарасов А.Ф., Сагайда П.І і Шеремет О.О. взяли участь в літньому курсі «Програмне забезпечення для вбудованих систем CAD / CAM / CAE», який проводився в Університетському коледжі Томаса Мора, Бельгія (Mechelen - Antwerpen, Campus De Nayer іn Sіnt-Katelіjne-Waver) в період з 05.06.2015 по 21.06.2015.

Детальніше

Весняна школа в Німеччині 05 травня 2015 005.jpg

З 13.04.2015 по 25.04.2015 співробітники Донбаської державної машинобудівної академії Тарасов А.Ф., Сагайда П.І. і Суботін О.В. взяли участь у другому тренінгу (весняному курсі), який проводився в Технологічному університеті Ільменау (ТУИ, м Ільменау, Німеччина) відповідно до отриманого запрошенням від міжнародного Проекту TEMPUS-DESIRE наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання).

Детальніше

Звітні збори в Вірменії 15 лютого 2015 001.jpg

Робота за освітньою програмою TEMPUS «Розробка курсів з вбудованими (обчислювальними) системами з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти і промисловості в Україні, Грузії, Вірменії (DesIRE)» зараз проводиться на факультеті автоматизації машинобудування та інформаційних технологій Донбаської машинобудівної академії. Дана освітня програма спрямована на сприяння розвитку системи вищої освіти в країнах-партнерах. Крім цих країн до складу учасників проекту входять вищі навчальні заклади Бельгії, Німеччини і Словаччини.

Детальніше