ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

bioart2.png

На кафедрі КІТ ДДМА у дистанційному режимі пройшов вебінар з використання CAE-систем DS ABAQUS та QForm для підготовки фахівців медичного напрямку. Захід відбувся 30 квітня. Ліцензійне програмне забезпечення компанії Dassault Systemes – SIMULIA Academic Research Suite, що є світовим лідером з моделювання фізичних процесів, придбано на фінансування за проєктом Erasmus+ BIOART. Окрім того, у 2017 році кафедра КІТ безкоштовно отримала ліцензію на спеціалізовану САЕ-систему QForm (10 робочих місць).

У вебінарі взяли участь 7 учасників з кафедр «Комп’ютерні інформаційні технології» і «Комп’ютеризовані дизайн і моделювання процесів і машин».

Під час проведення вебінару було зроблено 5 докладів. Старший викладач каф. КІТ, канд. техн. наук Міхєєнко Д.Ю виступив з докладом «Введення у ABAQUS. Рішення пружного завдання». Було продемонстровано методику рішення задач моделювання конструкцій з пружною поведінкою матеріалу.

Програмний продукт SIMULIA Academic Research Suite може бути використаний для моделювання конструкцій імплантів, медичного інструменту та устаткування.

Доцент каф. КІТ, д-р техн. наук Грибков Е.П. представив доклад «Моделювання властивостей матеріалів у середовищі Abaqus CAE». У ході докладу були показані різні підходи для задання властивостей матеріалу з нагрівом та без нього. Доповідач відповів на запитання, пов’язані з використанням програмного забезпечення MS Excel при обміну даними для задання властивостей матеріалів CAE-системі Abaqus.

Старший викладач каф. КІТ, канд. техн. наук Алтухов О.В. у своєму докладі «Рішення задач пластичного деформування у CAE–системі ABAQUS» розглянув способи рішення задач пластичного деформування та приклади для плоскої, вісісиметричної та об’ємної моделей.

img_bioart_3.jpg

Доклад на тему «Знайомство з CAE–системою QForm 3D/2D для використання у рамках учбового процесу підготовки бакалаврів та магістрів» зробив асистент каф. КІТ Коваленко А.К. з демонстрацією покрокового створення моделі розрахунку осаджування циліндричної заготівки.

img_bioart_4.jpg

Завідувач кафедри КІТ д-р техн. наук, професор Тарасов О.Ф. виступив з докладом на тему «Моделювання у QForm 3D процесу деформування заготівок різним інструментом».

Також було проведено обговорення використання розглянутих програмних продуктів у навчальному процесі та дипломному проектуванні у рамках проєкту BIOART.