ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

IMG_6102.JPG

У рамках проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», у стартап-школі «Sikorsky Challenge Краматорськ» протягом лютого-травня 2021 р. відбулося навчання двох груп стартаперів (43 особи), які прослухали курс «Основи інноваційного підприємництва та практика запуску стартапу», а також двох груп співробітників ДДМА (12 осіб), які пройшли підвищення кваліфікації за курсом «Основи малого інноваційного бізнесу».

Результатом навчання стала підготовка 10 різнопланових стартап-проєктів (на рівні реалізації від ідеї до готового продукту), а також розробка концепції для Центру ІТ-рішень у Донецькій області, відкритого в ДДМА у квітні 2021 р. (проєкт «Вільний освітній простір – Центр ІТ-рішень» команди від кафедри менеджменту).

4 червня 2021 р. проєкти, розроблені слухачами стартап-школи «Sikorsky Challenge Краматорськ», було представлено на конкурсі стартап-проєктів у Донбаській державній машинобудівній академії.

До складу журі увійшли: керівник Всеукраїнської Інноваційної Екосистеми «Sikorsky Challenge Україна» Інна Малюкова, співзасновник інноваційної екосистеми Ігор Пеер, секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, директор Центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької ТПП Олег Бедзай, голова Східноукраїнського Технокластеру Павло Зайцев, проректор із наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків ДДМА Михайло Турчанін, старша менеджерка Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Сніжана Леу-Севериненко, тренер стартап-школи Sikorsky Challenge Марина Івченко та ментор стартап-школи ДДМА «Sikorsky Challenge Краматорськ» Наталя Михайличенко.

10 команд наших стартаперів підготували проєкти різної спрямованості:

 •  половина представлених проєктів відноситься до галузі ІТ: мобільний додаток для розвитку фінансової грамотності «Гаманець мрійника», система моніторингу температури зберігання медпрепаратів PharmsThermoControl, логістична система для малого та середнього бізнесу Address-Logistics, мобільний додаток для еко-активної спільноти «Еко волонтер», інтелектуальний агент для налагодження програмних кодів BusyBeaver;
 • чотири проєкти – комерціалізація технологічних розробок: виробництво консистентних мастил TechOil, 3D-друк металевим філаментом 3D-M, поліпшення стійкості різальних крайок медичного інструменту PMP – long-lasting stable cut, модернізація газових котелень державних установ Project Warm;
 • один проєкт – у сфері освіти: ХІТ («Хаб інноваційних технологій») – освітньо-інноваційний простір для молоді нашого міста.

Варто сказати, що всі проєкти були представлені на достатньо високому рівні, що зумовило гостру боротьбу за призові місця серед проєктів, що пройшли до фіналу Регіонального конкурсу стартап-шкіл Sikorsky Challenge (відбудеться в жовтні 2021 р.). Утім, переможця можна було передбачити заздалегідь – це стартап-проєкт кафедри хімії та охорони праці ДДМА «TechOil – консистентні мастила широкого спектру застосування», який є результатом багаторічних розробок та випробувань. Можна сказати, це вже готовий продукт, захищений патентами, який вимагає лише декількох кроків для успішної комерціалізації. Сподіваємося, першим із цих кроків стане перемога на нашому конкурсі стартапів.

bioart2.png

Не був несподіванкою і вибір другого призера – проєкту PharmsThermoControl, що вже впроваджено на Краматорській міській станції переливання крові. Напрямок модернізації обладнання для зберігання медичних препаратів, вакцин, компонентів крові є надзвичайно актуальним у сучасних умовах. Проект реалізовано студентами в рамках технологічної практики за освітньою програмою навчання "Комп'ютерні науки в медицині", яку розроблено за проектом ERASMUS+ BioArt. Крім того студентами участниками стартапу Олександром фоменко та Сергієм Хряковим виконан комплексний дипломний проект: Олександр розробив апаратну частину, а Сергій програмне забезпечення для проекту. Керівник команди стартапу Коваленко Андрій консільтував та допомогів студентав у виконанні завдвнь.

А от за третє місце розгорнулася запекла боротьба серед проєктів BusyBeaver та ХІТ. Спікерами цих двох проєктів виступали наші студенти –  Андрій Капелещук та Дар’я Сидюк. Яскравий виступ Дар’ї захопив не тільки журі, але й всіх, хто був присутній у залі: актуальна проблема, яскрава спікерка, повне концептуальне обґрунтування, розроблене керівником, що не перший рік працює в зазначеній проблематиці, – професором Сергієм Ковалевським. Можливо, виступ Андрія був не таким яскравим, але витончена простота рішення, запропонованого його керівником (доцентом Веніаміном Гітісом, що спеціалізується на нейромережах), дозволила здобути прихильність журі та отримати на один бал більше.

До складу фіналістів також пройшли проєкти «Еко-волонтер» та «Гаманець мрійника» – сподіваємося, що до жовтня вони пройдуть шлях від ідеї до прототипу додатку, що зробить боротьбу ще цікавішою!

Утім, не зважаючи на те, хто яке місце здобув, хто пройшов до фіналу регіонального конкурсу, а хто – ні, усі учасники є переможцями, як влучно відзначив тренер міжнародного класу Ігор Пеер: усі проєктанти за цей час виросли над собою, опанували нові навички у сфері запуску стартапів та комерціалізації наукових розробок, що засвідчують вручені кожному з них сертифікати.

Крім того, незалежно від місця на нашому конкурсі, кожна команда може подати заявку на участь у Х ювілейному фестивалі Sikorsky Challenge, що відбудеться вже в серпні 2021 р. у м. Київ! Деякі команди вже зареєстровані, а в інших ще є час до 15 червня 2021 р. Сподіваємося побачити всі наші проєкти серед учасників Х конкурсу стартапів Sikorsky Challenge!

Наталя Михайличенко


IMG_5869.JPG IMG_6310.JPG IMG_6028.JPG IMG_6004.JPG IMG_6165.JPG IMG_6186.JPG IMG_6139.JPG IMG_6198.JPG IMG_5892.JPG IMG_5890.JPG IMG_6000.JPG IMG_6259.JPG IMG_6107.JPG IMG_6191.JPG IMG_6283.JPG

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами ґранту, наданого Інноваційному холдингу Sikorsky Challenge в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.