ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини кафедри КІТ

Дівчата в техніці

img_main.jpg

Напередодні Міжнародного дня дівчат, CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи «Дівчата STEM» 8 жовтня організовували Національний день дівчат у STEM (STEM це science – наука, technology – техніка, engineering – інжиніринг та mathematics – математика).

Так, одночасно в усіх областях України технологічні компанії відкрили свої двері для студенток та школярок 8–10-х класів та на власному прикладі надихали їх будувати кар'єру в науці та технологіях.

У Краматорську про сферу машинобудування та про відомих жінок-науковиць у цій галузі дівчатам розповіли в Донбаській державній машинобудівній академії. Наші лабораторії відвідали учениці 10-х класів ЗОШ № 8.

Національний день дівчат – це захід, який демонструє переваги побудови кар'єри в технологічній сфері, а також має на меті збільшити кількість дівчат у STEM і пробудити їхній інтерес до науки та технологій.

Хайме Надаль, голова представництва Фонду народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, виступив із надихаючою промовою та зазначив: «Найбільші винаходи у світі відбулися за жіночої участі, і так сталося зовсім не випадково. Жінки мають креативне мислення, і нам потрібно його розвивати зі шкільного віку. Сподіваюся, що цей захід стане хорошим початком для мотивації дівчат до побудови кар'єри в STEM».

На фінальну дискусію наприкінці цього важливого дня під час онлайн-трансляції з Києва завітали: міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, голова представництва UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення Хайме Надаль та керівниця CSR Ukraine, ініціаторка проекту «Дівчата STEM» Марина Саприкіна.

Завідувач кафедрою Тарасов А.Ф. виступив перед майбутніми абітурієнтками із доповіддю про переваги навчання за комп’ютерним напрямком, розповів про інноваційні технології, із якими працюють студенти академії, показав приклади програм, розроблених в межах дипломних робіт, результати співпраці кафедри інформаційних технологій із закордонними вишами та міжнародну програму «ERASMUS+ “BIOART”».

Далі дівчата мали змогу почути про навчання в академії вже від самих студенток, які вивчають комп’ютерні науки. Перед аудиторією виступили Анастасія Шпит, Єлізавета Несен та Олена Балаболко, які відповідали на питання щодо сладності навчання, різноманіття дисциплін, студентського життя, участі в олімпіадах, закордонних студентських програмах та багато інших. Після заходу юні слухачки запросили викладачів та студентів більш детально розповісти про навчання в академії в їхній школі №22. Кафедри КІТ, ЕСА, КМСІТ пішли назустріч дівчатам та виконали їхнє прохання.

Асистент кафедри Коваленко А.К. розповів про проекти, розроблені в межах програми ERASMUS+ “BIOART”. Студентки Анастасія Трусова, Юлія Солод та Анастасія Шпит виступили із доповідями в шкільних стінах як представниці кафедри інформаційних технологій, які власним прикладом спростовують гендерні стереотипи, пов’язані із «чоловічими» та «жіночими» професіями.