ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Цифровізація стане одним з напрямів освітньої реформи
1.png

Цифровізація освіти стане одним з пріоритетних напрямків роботи уряду на шляху реалізації освітн...

Четвер, 23 березня 2023
Оксен Лісовий призначений міністром освіти і науки
3.png

Новим міністром освіти і науки призначено очільника Національного центру «Мала академія наук» Ок...

Вівторок, 21 березня 2023
У Всесвітній день поезії представляємо Гімн Академії українською мовою
1.jpg

Гімн Донбаської державної машинобудівної академії був написаний відомим поетом Краматорська, ста...

Вівторок, 21 березня 2023
Збірна команди України виборола «срібло» на Кубку Європи
2.jpg

Кубок Європи з легкоатлетичних метань відбувся 11–12 березня в місті Лейрія (Португалія).

Понеділок, 20 березня 2023
ДДМА – 70! ВІХИ ІСТОРІЇ. ЖИТТЯ – ЦЕ ДОРОГА (Частина п’ята)
8.jpg

Ми відкриваємо ще одну цікаву сторінку історії КІІ–ДДМА. Це історія діяльності Туристського клуб...

П'ятниця, 17 березня 2023

Участь студентів та викладачів КІТ ДДМА в літній школі за проєктом Erasmus+ BioArt

27.jpg bioart2.png

З 30 серпня по 3 вересня студенти третього курсу кафедри КІТ Микита Маліновський, Владислав Алтухов та Олексій Дуднік взяли участь у літній школі та змаганні у складі міжнародних студетських команд за проектом Erasmus+ BioArt. У якості наставників та технічних спеціалістів-консультантів по задачах змагань участь у заході також брав завідувач кафедри КІТ д.т.н., проф. Олександр Тарасов та асистенти кафедри КІТ: Андрій Коваленко, Олександр Касьянюк і Микита Єрьомін. Членом міжнародного журі був д.т.н., проф. Олексій Шеремет.

ММета цієї літньої школи - надати студентам знання та навички у сфері проектування штучних імплантів та біомедичних приладів. Окрім технічних знань, було приділено особливу увагу іншим навичкам, які дають переваги у кар’єрі або можуть стати відправною точкою для можливої майбутньої підприємницької діяльності. Літня школа включала чотири основні види діяльності:

 1. Технічне навчання з проектування систем та біомедичних тем.
 2. Навчання з розробки бізнес-планів та підготовки до доповіді та презентації розроблених командою рішень.
 3. Правила конкурсу, де треба було застосувати свої знання і навички, розробивши дизайн заданого пристрою для використання в умовах космічного корабля.
 4. Студентський конкурс, що складався з розробки і представлення розробленої командою концепції і прототипу пристрою перед міжнародним журі.

У зв’язку з пандемією COVID-19 студентський конкурс було проведено в онлайн-форматі. Наші студенти працювали разом зі студентами з Австрії, Бельгії, Ізраїлю, Польщі, Іспанії та України, що дало їм можливість отримати опит співпраці в міжнародних командах. Загалом у літній школі прийняло участь 39 студентів та 27 наставників з 12 закладів вищої освіти з України (4 ЗВО), країн Європейського Союзу (4 ЗВО) та Ізраїлю (2 ЗВО).

Студентів розділили на 6 команд, кожна з яких вирішувала одне з 6 завдань конкурсу. Всі комунікації відбувалися в онлайн форматі англійською мовою. Наші студенти потрапили до різних команд.

Микита Маліновський разом зі студентами з Мадриду, Кракова, Холону, Левону та Запоріжжя розробляв систему спостереження за пульсом та сигналізації.

Владислав Алтухов разом зі студентами з Рамат-Гану, Кремсу, Холону, Запоріжжя та Беэр-Шеви розробляв інформаційно-вимірювальну систему для моніторингу біометричних показників члена екіпажу космічного корабля.

Олексій Дудник разом зі студентами з Рамат-Гану, Левону, Маріуполя, Беэр-Шеви та Вінниці розробляв екзоскелет для пошкодженого ліктя, щоб дозволити пораненому члену екіпажу космічного корабля брати участь у необхідних процедурах.

Крім вирішення задач студенти слухали лекції про те, як правильно розробляти бізнес-план для свого рішення, які застосовувати технічні можливості для цього; про перспективи розвитку Industry 4.0 та виклики епохи розумних технологій і бачення розвитку вбудованих систем; як будувати тривимірну модель із фотознімків та які для цього використовувати програмні засоби, а також мали змогу переглянути відеолекції з програмування на мові Python, записані в нашому ЗВО.

Усі учасники літньої школи вирішили поставлені завдання і стали переможцями цього студентського конкурсу: вони багато чому навчилися, їм вдалося впоратися з дуже складним завданням, новою процедурою докладів, щоб доказати переваги своїх рішень. Журі високо оцінило зусилля, навички та знання команд у технічних та ділових питаннях. Вчена колегія та журі були задоволені представленими технічними рішеннями учасників, а визначити переможця було дуже важко, оскільки оцінки результатів роботи були близькими. Але перший приз взяла команда студентів з Рамат-Ган, Кремсу, Холона та Маріуполя, яка вирішувала задачу «Пристрій для ведення пасажира з вадами зору через космічний корабель».

Кожному учаснику на засіданні кафедри урочисто вручено сертифікати про проходження літньої школи. Всі студенти учасники конкурсу з України були командировані на тиждень до наукових організацій м Харкова. Підчас екскурсійної поїздки студенти відвідали Інститут патології хребта і суглобів ім. Ситенка НАМН України, Інститут монокристалів, Інститут жаротривалих матеріалів та Університет ім. Каразіна. Крім того, фірма QuartSoft, з якою кафедра співпрацює в рамках громадської спілки «IT Донеччина», також відзначила учасників літньої школи та нагородила їх цінними призами.

Дякуємо всім лекторам, наставникам та журі, які допомагали та підтримали підготовку цієї літньої школи, з таких установ:

 • Дунайський університет у Кремсі (DUK, провідний організатор студентського конкурсу)
 • Universidad Politecnica de Madrid (UPM, координатор проєкту BioArt)
 • Університет Бар Ілан (BIU)
 • Краківський технологічний університет (CUT)
 • Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА)
 • Технологічний інститут Холону (HIT)
 • Міжуніверситетський обчислювальний центр Мачби (IUCC)
 • KU Leuven (KUL)
 • Національний університет «Запорізький політехнік» (НУЗП)
 • Приазовський державний технічний університет (ПГТУ)
 • Державна установа «Інститут патології хребта і суглобів ім. Ситенка НАМН України»
 • Інженерний коледж Шамоон (SCE)
 • Вінницький національний технічний університет (ВНТУ)

photo_2021-09-26_12-29-27.jpg DSC_2868_.jpg photo_2021-09-26_12-29-29.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg