ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

bioart2.png

Серед обладнання, яке кафедра отримала в рамках проекту BioArt Erasmas+, є верстати, на яких можна виготовляти деталі складної конфігурації з твердих пластмас і металів. Це свердлильно-фрезерний верстат Sherline 5410 CNC та Токарний верстат Sherline 4410 CNC. Фірма Sherline розташована у США і широко відома у світі якісними малими верстатами. Дані верстати дозволяють виконувати механічну обробку деталей як в програмному, так і в ручному режимі керування.

У якості програмного забезпечення для керування контролерами двигунів використовується безкоштовний варіант Mach 3. Його достатньо для керування обробкою деталей середньої складності.

mach3.jpg

Свердлильно-фрезерний верстат Sherline 5410 CNC має потужність двигуна головного приводу 0,6 кВт, діапазон частот обертання шпинделя 70 – 2800 об/хв, переміщення по осям: X/Y/Z – 220/127/159 мм відповідно. Шагові двигуни керування переміщенням по осям потужністю 0,2 кВт.

Базова комплектація дозволяє керувати верстатом при одночасному керуванні переміщенням робочого стола одразу по трьом координатам. Наявний варіант має ще четверту вісь ЧПУ на основі поворотного столу, з кроковим двигуном. Таким чином можлива обробка складних поверхонь кінцевими фрезами.

cnc1.jpg

Токарний верстат Sherline 4410 CNC має потужність двигуна головного приводу 0,6 кВт, діапазон частот обертання шпинделя 70 – 2800 об/хв, діаметр прохідного отвору шпинделя 10 мм, хід пінолі задньої бабки 45 мм, конус пінолі задньої бабки – МК1, діаметр обточування над станиною 180 мм, діаметр обточування над поперечним супортом 90 мм, відстань між центрами 430 мм, хід поперечного супорта 110 мм. Шагові двигуни керування переміщенням по осям потужністю 0,2 кВт. Присутній повний комплект оснащення, що дозволяє обробляти не повністю циліндричні деталі і нарізати різьбу.

Верстат дозволяє виконувати обробку з одночасним переміщенням інструменту за двома координатами.

cnc2.jpg

На цих верстатах виконуються такі задачі, як вивчення принципів програмного кодування для систем ЧПУ, отримання навиків у розробці керуючих програм для систем керування токарним і фрезерно-свердлильним верстатами в класичній конфігурації, а також з додатковими координатами.

Також верстати можуть послуговувати лабораторною базою для створення систем керування, а також аналізу ефективності роботи існуючих САМ систем. Планується використовувати ці верстати у лабораторних роботах по виготовленню виробів медичного призначення, зокрема імплантів.