ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

online_informotizacia_kramtorsk.jpg

5 листопада викладачі нашої кафедри – Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Васильєва Л.В., Гетьман І.А., Бабаш А.В. – долучилися до онлайн-обговорень «Програми інформатизації Краматорська» за участі представників громадськості та влади.

Захід проводився Центром Розвитку Інновацій (Center for Innovations Development) в рамках проекту «Демократичне врядування у Східній Україні» за підтримки USAID.

Розмова йшла про економічний профайл міста, стан е-розвитку міста. Разом з міською адміністрацією, громадянами, місцевими експертами та Центром Розвитку Інновацій був зроблений аудит всіх існуючих та запланованих е-послуг. Містяни підказали – що ще потрібно. Степанченко Владислав (начальник відділу інформаційних технологій Виконавчого комітету Краматорської міської ради) розказав про існуючі в місті сервіси і Проект програми інформатизації. Свої коментарі надав Paul Zaytsev. Було розказано про впровадження картографічних застосунків – бюджетну мапу, мапу ідей містян , рекламну мапу, тощо. Анна Бахман (завідувачка Центральної дитячої бібліотеки) говорила про перспективи та проблеми всіх бібліотек міста. Лілія Кислиціна (депутатка Краматорської міської Ради) висловила ідею , як саме спростити бюджет щоб громадяни розумілися в цій темі. Костянтин Козарь (експерт із питань цифрової трансформації та Smart-city) надав приклади вже реалізованих проектів щодо розуміння громадянами структури бюджету та надав інформацію щодо того, як взагалі будуються системи інформатизації міста. Багато говорили про культуру, та про 6 напрямків смарт сіті, про єдину систему даних для містян, про шкільний громадський бюджет, проект якого вже розмістили на сайті міста. Ігор Дзержинський (член Молодіжної ради при виконавчому комітеті Краматорської міської ради, координатор Центру розвитку інновацій) зауважив щодо голосування у місцевому бюджеті участі і запропонував ідеї, які допоможуть вирішити проблеми. Про систему «Нові знання» розповів учасникам Олександр Іванов (голова Батьківської ради Краматорська).