ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Лабораторія біомеханіки на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій

image001.png image003.png image005.jpg

На кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії створено лабораторію біомеханіки. Вона оснащена сучасним дослідницьким та виробничим обладнанням, та дозволяє проводити дослідження по використанню сучасних комп’ютерних інформаційних технологій в області механіки, біомеханіки та мехатроніки. Лабораторія розміщена поруч з аудиторіями та комп’ютерними класами кафедри та використовується у навчальному процесі у різних дисциплінах. Обладнання лабораторії придбано за рахунок фінансування по декількох українських та європейських проектах (Tempus, Erasmus+ BIOART), в яких викладачі кафедри приймали активну участь.

Для проведення науково-дослідницьких робот в лабораторії використовуються універсальна випробувальна машина, цифровий мікроскоп та мікротвердомір.

Вивчення механічних властивостей матеріалів медичного призначення, наприклад, металів, композитів, ниток досліджуються на універсальній випробувальній машині UIT STM 001 яка може комплектуватися різноманітною оснасткою та пристроями, а програмне забезпечення дозволяє проводити випробування за різними стандартами (ГОСТ, GB, ASTM, DIN, ISO та ін.) та методиками. Використання інтерфейсу прикладного програмування (API) дозволяє розробляти програмні продукти для розширення можливостей випробувальної машини. Мікротвердомір ПМТ-3 призначений для вимірювання мікротвердості матеріалів, сплавів, скла, кераміки.

Для досліджень структури медичних розчинів, рідин та прозорих матеріалів використовується сучасний цифровий мікроскоп Levenhuk D870T. Потужна 8-мегапіксельна камера дозволяє не тільки проводити візуальні спостереження, а й робити знімки досліджень для зберігання або подальшого використання. Викладачами та студентами кафедри виконано ряд робот по автоматизації обробки та розпізнання отриманих зображень з використанням технологій комп’ютерного зору (CV) та нейромереж.

До виробничого обладнання лабораторії відносяться верстат з числовим програмним управлінням (ЧПУ) та 3D принтер. Це обладнання дозволяє значно розширити досвід студентів в області комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування у таких CAD-системах як AutoCAD (2D-моделювання) SolidWorks та PTC Creo (3D-моделювання) шляхом переходу від комп’ютерних моделей об’єктів до їх матеріального втілення. Використання продуктів Autodesk (AutoCAD та ArtCAM) дає можливість приймати учать у конкурсі на іменні стипендії Autodesk для студентів та школярів.

Фрезерно-гравірувальний верстат з числовим програмним управлінням (ЧПУ) Кречет-4060 виробництва Української компанії CNCmachine може застосовуватися для 2D і 3D фрезерування всіх видів пластиків, дерева, фанери, МДФ, пінопласту, композиту і легких металів. З допомогою верстата студенти вивчають технології підготовки 2D та 3D моделей для їх виготовлення на станку, у тому числі розробку керуючих програм у CAM-системах з використанням G-коду.

Відео роботи станка з сайту виробника:

3D принтер FARM2, української компанії Farm 3D LLC комбінує високу якість друку, великій набір функцій та опцій для розширення можливостей виробництва. 3D принтер використовується для друку пластиком, що є одною з найбільш прогресивних сучасних технологій. Під час навчання студенти отримують теоретичні знання з адитивних технологій та отримують практичні навички підготовки до 3D друку різних деталей з пластику, наприклад імплантів, протезів, які використовуються у медицині для відновлення втрачених функцій людини.

Відео роботи 3D принтера

image007.png
image009.jpg
image011.jpg
image013.jpg

Універсальна випробувальна машина UIT STM 001

Програмний комплекс для автоматизації роботи випробувальної машини

image015.png

Мікроскоп Levenhuk D870T та мікротвердомір ПМТ-3

image017.png
image019.png

Приклад автоматизації обробки мікроструктур металів на основі контурного і текстурного аналізу зображень

image021.jpg

Фрезерно-гравірувальний верстат з числовим програмним управлінням (ЧПУ) Кречет-4060

image023.png

Розробка керуючої програми для верстата з ЧПУ у CAM-системі ArtCAM

image025.png

Результат виконання керуючої програми верстатом ЧПУ

image027.jpg

3D принтер FARM2

image029.png

3D моделі болта на гайки виконані у CAD-системі SolidWorks

image031.png

Надруковані за допомогою 3D принтеру моделі болта на гайки