ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини кафедри фінансів

Содержит материалы новостей кафедры Финансы

КВЕСТ «ОДИН ДЕНЬ ІЗ ЖИТТЯ ТОПОВОГО СТУДЕНТА»

16.10.2019 р. студенти гр. Ф-19-1та Пт-19-1. прийняли естафету всеукраїнського квесту «Один день із життя ТОПового студента», якій проводить ПриватБанк!

Наші хлопці та дівчата вирішили усі завдання квесту, швидко опанувавши навички користування інноваційними послугами ПриватБанку, показали гідний результат – вирішили усі завдання за 46 хвилин (замість 60 хв., які можна було використати) та отримали максимально можливі 100 балів! А також – неймовірний досвід спілкування, прояву організаторських здібностей, згуртування у вирішенні завдань квесту!

Відтепер наші студенти впевнено знають та можуть скористатися корисними функціями/послугами Приват банку:

- де можна використовувати QRкод;

- як швидко знайти банкомат банку у телеграм боті;

- як пройти практику, сидячи на дивані;

- як підібрати вакансію у телеграм боті PrivatJobBot;

- що потрібно зробити, щоб потрапити до команди ПриватБанку.

Дякуємо ПриватБанку, та особисто керівникові напряму трудових ресурсів (HR) Східного РУ ПриватБанку – Смолій Інні, за отриманні знання та досвід!

ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ…

В Літературній вітальні ДДМА 13.11.19 р. на кураторській годині відбулася дуже важлива подія – студенти груп Ф-19 та ПТ-19 занурилися у історичне минуле і згадали скрутні часи українського народу. Тема «Голодомор 1932-1933 рр.» – це нестерпний біль і страждання наших пращурів, яке відчувається в кожному подиху української землі і в сучасні часи.

Співробітник бібліотеки ДДМА, Бєсєдіна Ольга Борисівна, підготувала і представила розгорнутий літературний огляд історичних довідок і сучасних художніх творів. Байдужих у вітальні не було. Дякуємо за неймовірну атмосферу і досить емоційну доповідь, яка тримала у напрузі всіх присутніх до останньої хвилини.

Кафедра ФБСП проводить лекції з елементами англійської мови

Кафедра „Фінанси, банківська справа та підприємництво” розпочала цикл занять з елементами англійської мови для студентів бакалавріату. Враховуючи актуальність даного питання, з одного боку, та достатньо неоднорідне володіння англійською мовою серед наших бакалаврів – з іншого, кафедрою було прийнято рішення про поступове розширення використовуваної лексики та помірне нарощування присутності англійської на лекційних та практичних заняттях.

Втім, викладач, якому випало бути „піонером” на цьому новому для нас шляху, вирішив, що без певного „ефекту занурення” не обійдеться, тому побудував заняття з двох частин: в першій було проведено лекцію англійською мовою з елементами практичного заняття, в другій – матеріал закріплювався українською.

Для того, щоб іноземномовна половина зайняття була максимально зрозумілою для всіх студентів, вона супроводжувалась презентацією, в якій покроково розглядались логіко-дедуктивні моделі фінансових показників: щоб, навіть за невисокого рівня знань, можна було інтуїтивно провести розрахунок та відчути логіку взаємозв’язків між показниками. До того ж, і в робочих зошитах до лекції, і в презентації назви показників були приведені і українською, і англійською мовами.

Втім, як ми могли не без задоволення побачити, наші студенти гарно впорались із завданням, впевнено розраховуючи чільні показники логіко-дедуктивних моделей і активно беручи участь в обговоренні. До кінця першої частини всі робочі зошити були заповнені, а матеріал закріплено виконанням підсумкового самостійного завдання.

Друга половина лекції дозволила кожному заповнити прогалини в розумінні теоретичного матеріалу та краще закріпити отримані знання.

Після проведення зайняття ми поцікавилися в наших студентів враженнями та побажаннями.

Оксана Лендел, гр. Ф 16-т:

- На мою думку, зайняття з англійської мови та економічних дисциплін – принципово різні. Щоб вивчати англійську, необхідно дотримуватись принципу повторення. Тому, як на мене, побудова лекції з бюджетування і контролінгу з елементами англійської мови була вдалою. Особливо мені сподобались схеми у вигляді пірамід показників, з перекладом останніх українською мовою. Це суттєво спрощувало розуміння англомовних термінів.

Піраміди несли в собі схему конкретних дій для знаходження чільних показників, тому мені було зрозумілим, як вести розрахунок у практичних прикладах. Також я звернула увагу на побудову презентації та робочих зошитів до лекції, в яких ми безпосередньо вели розрахунок. Вони були побудовані таким чином, щоб матеріал повторювався і закріплювався.

Як висновок, для першої лекції з елементами англійської мови в моєму житті, я можу поставити 100 балів зі 100. Рівень компетентності я оцінюю як високий, а підхід – як достатньо творчий.

Владислав Давиденко, гр. Ф 14-1:

- Для людини, що має базові знання з англійської, мені було дуже цікаво відкрити для себе щось нове. Йдучи вранці дорогою до академії, я розмірковував про те, що моя англійська може зіграти зі мною злий жарт. Втім, Наталя Миколаївна вразила мене не тільки достатньо гарним володінням мовою, але й підготовкою до пари. Презентація, роздруковані матеріали – все це реально допомагало нам розуміти матеріал. Думаю, що для всіх нас це було гарне і корисне зайняття. Викладач спробував зробити щось нове й незвичне, і, як на мене, це була вдала спроба, а студенти зрозуміли, що викладачі кафедри не тільки ґрунтовно володіють своїм предметом, але й можуть викладати його англійською!

Особисто мені хочеться побільше таких пар. Вважаю, що вони сприяють підвищенню зацікавленості студентів, мотивують краще вчити англійську, допомагають самовдосконалюватися.

Олена Курлова, гр. Ф 16-т:

- Англійська стала невід’ємною частиною нашого життя. Це мова міжнародного спілкування, життєво необхідна кожному професіоналу. Тому я дуже радію, що в нашій Академії нарешті починають впроваджувати елементи навчання англійській мові за професійним спрямуванням. Це – великий крок вперед!

АНКЕТУВАННЯ З ОЦІНКИ ОПП

Базуючись на принципах публічності і прозорості при розробки освітньо-професійних програм підготовки фахівців спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва запропонована анкета для опитування здобувачів вищої освіти щодо їх якості.

Анкетування з оцінки якості освітньої-професійних програм відбудеться з 13.11.19 р. по 20.11.19 р. Опитуванню підлягають студенти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» всіх курсів денної форми навчання. Анкетування триває, чекаємо на результати.

Викладачі та студенти кафедри „ФБСП” взяли активну участь в мандрівному фестивалі „З країни в Україну”

Фестиваль „З країни в Україну” – масштабна культурно-просвітницька подія для малих міст Донецької області. Він мандрує від міста до міста, даруючи цікаві та яскраві концерти, майстер-класи, кінопокази, лекції та виставки мешканцям невеличких містечок, створюючи атмосферу громадської єдності та любові до рідної землі.

Цього року до участі у фестивалі долучилися наші першокурсники та провідні викладачі, які у складі делегації від ДДМА взяли безпосередню участь у заходах фестивалю у трьох містах: Дружківці (27 жовтня 2017 р.), Костянтинівні (28 жовтня 2017 р.) та Торецьку (29 жовтня 2017 року).

До Дружківки поїхали наші студенти з групи Ф 17-1, що якраз напередодні яскраво виступили у „Дебюті першокурсника – 2017”. Дівчата повезли свої танцювальні номери, які поставили майже самостійно, і якими привели у захват глядачів „Дебюту”. З просвітницько-профорієнтаційною місією разом з іншими викладачами Академії у фестивалі взяла участь д.е.н., проф. Борисова С.Є.

Естафету прийняла к.е.н., доц. Крук О.М., що поїхала на фестиваль до Костянтинівки. А в Торецьку найактивнішу участь взяли наші дівчата з групи Ф 17-т.

Досвід участі у подібних подіях є, безумовно, корисним. Сподіваємося, що відвідувачі та учасників заходів більше дізнались про ДДМА та нашу кафедру.