ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Фінанси

Матеріальна база
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_Декор.jpg

Однією з умов надання якісної вищої освіти є наявність навчально-матеріальної бази. Підготовка бакалаврів і магістрів здійснюється на кафедрі «Фінанси, банківська справа та підприємництво» згідно матеріально-технічної бази ДДМА відповідно ліцензійним вимогам провадження освітньої діяльності, а її навчально-матеріальна база відповідає сучасному напряму розвитку надання освітніх послуг.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_ауд_ЕМСС-1.jpg

Освітній процес на кафедрі «Фінанси, банківська справа та підприємництво» здійснюється в навчальних приміщеннях (лекційних аудиторіях, комп’ютерних класах, спортивних залах). Лекційні аудиторії розраховані на 30 місць, 60 місць та 180 місць відповідно, мають необхідне оснащення для застосування технічних засобів навчання. Предметні аудиторії для проведення практичних занять вміщують 15-30 студентів і, також, має необхідне учбове і технічне оснащення. Комп’ютерні класи дозволяють проводити учбові заняття з групою 10-25 студентів, і оснащені спеціальними комп’ютерними меблями та комп’ютерами шостого покоління, підключеними до всесвітньої мережі Інтернет.

В освітньому процесі для дослідження та аналізу інформаційного простору підприємницьких структур (організацій, установ) використовуються інформаційно-обчислювальний центр ДДМА, в якому встановлено ліцензійне програмне забезпечення згідно корпоративної ліцензії ДДМА:

- Windows 7; Microsoft Office (Word, Excel, Access, Power Point);

- Adobe Acrobat (безкоштовний світовий стандарт для перегляду, друку й коментування документів у форматі PDF.);

- АрхіваториWinRAR та 7Zip;

- Браузери: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome (з підключенням до всесвітньої мережі Internet через бездротову мережу WI-FI).

У своєму розпорядженні кафедра «Фінансів, банківської справи та підприємництво» має приміщення для науково-педагогічного персоналу загальною площею 84 м2:

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_ауд_2322-1.jpg

− кабінет завідувача №2319а – 18 кв. метрів;

− кабінет для викладачів №2317 – 66 кв. метрів.

Також кафедра має у своєму розпорядженні приміщення для занять студентів:

− лекційна аудиторія №2322 – 62 кв. метрів;

− комп’ютерний клас №2319 (8 комп’ютерів) – 32 кв. метрів.

Забезпеченість комп’ютерами наявного контингенту студентів відповідає встановленим нормам. Обладнання спеціалізованих кабінетів включає: мультимедійний проектор VE303GNEC, Ноутбук SАMSUNG 540U (NP540U3C), БФП Canon i-SENSYS MF4410, Колонки Іncredible sound R 215, системний блок Intel Atom D525, монітор Lg e1940s monitor, Проекційний екран, ОС Windows 7, пакет офісних програм Мicrosoft office 2016, (Word, Excel, Access, Power Point, Adobe Acrobat). В ДДМА є точки доступу Wi-Fi, які використовуються у навчальній, методичній, науковій діяльності здобувачів та викладачів кафедри.

В Академії постійно покращуються умови навчання здобувачів вищої освіти в навчальних аудиторіях за рахунок планового проведення поточних і капітальних ремонтів, придбання побутової техніки.

Бібліотека ДДМА займає площу 1218 кв. м. В структурі бібліотеки 4 читальні зали на 250 посадкових місць з підключенням до Internet. В бібліотеці є доступ до баз даних Scopus та Web of Science. Ведеться робота по супроводженню системи дистанційного навчання Мoodle.

Освітній процес забезпечено навчальною, методичною та науковою літературою на паперових та електронних носіях (бібліотека ДДМА, редакційно-видавничий відділ, веб-ресурси).


b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_1.jpg b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_2.jpg b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_3.jpg b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_4.jpg b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_5.jpg b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_бiблiотека_6.jpg

Комп’ютерне обладнання для проведення електронного тестування в системі MoodleDDMA та виконання практичних робіт на семінарських заняттях з використанням програмних продуктів Open Office org 3 в системі всесвітньої мережі Internet через браузери Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_ауд_стенд_-_3.jpg

На кафедрі теж встановлене комп’ютерне обладнання для проведення лекційних занять, занять з практичної підготовки, більш ефективного, знеособленого та економного за часом оцінювання результатів виконаних завдань студентами:

- Windows 10; Windows XP; Microsoft Office (Word, Excel, Access, Power Point);

- Adobe Acrobat (для файлів з розширенням pdf);

- АрхіваториWinRAR та 7Zip;

- Браузери: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome (з підключенням до всесвітньої мережі Internet через бездротову мережу WI-FI).

- Також додатково встановлене наступне комп’ютерне обладнання для необхідної поточної роботи співробітників кафедри з документами, електронною поштою тощо. А саме:

- 360 Total Security (комплексний антивірусний захист з 5 антивірусними рушіями, включає проактивний захист, веб-захист від шкідливих сайтів і завантажень, анти-кейлоггер;

- Adobe Acrobat (безкоштовний світовий стандарт для перегляду, друку й коментування документів у форматі PDF.);

- AMP3 (сучасний аудиоплеер, який може працювати з різними форматами музики);

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_екран-1.jpg

- ASU (програмний комплекс являє собою безліч пов’язаних між собою програм, які забезпечують управління всередині Академії у всіх її структурних підрозділах, в тому числі і на кафедрах в єдиному інформаційному просторі, і включає в себе модулі, що працюють в середовищі Windows та Web портал. Вся інформація зберігається в одній загальній базі даних. Портал надає студентам цілий ряд сервісів для отримання інформації стосовно розкладу, та учбового процесу. Викладачам також надається можливість користуватися сервісом розкладу та сервісом успішності, в якому вони мають можливість виставлення оцінок з дисциплін);

- Canon (струйний принтер);

- Windows Media Player (безкоштовний програвач звукових і відео файлів для Windows.)

Комп’ютерне обладнання з використанням перерахованих програмних продуктів дозволяє аналізувати та оцінювати показники ефективності діяльності суб’єктів підприємництва різних форм організації; розробляти та згідно сучасних методів та технологій оцінювати доцільність впровадження інноваційних та інвестиційних проектів; складати перспективне бізнес-планування, прогнозування та систему бюджетування для забезпечення необхідного фінансування витрат та отримання прибутку.

Підтримка здобувачів вищої освіти забезпечується розвиненою соціальною інфраструктурою. Всі приміщення ДДМА відповідають санітарним нормам, а також нормам пожежної безпеки. Проводяться поточні та капітальні ремонти навчальних аудиторій, лабораторій, гуртожитків.

ДДМА має 3 гуртожитки на 980 місць, які відповідають санітарним нормам, і встановленому законодавству. У гуртожитках налагоджена відповідна служба безпеки, паспортний та контрольний режим, який дозволяє відвідування гуртожитків особам, які в них не мешкають, тільки з дозволу керівництва Академії.

Створені кімнати самопідготовки, які обладнані необхідним устаткуванням. Гуртожитки приєднані оптоволоконним зв’язком до локальної мережі Академії з можливістю доступу до сайту Академії, на якому розміщено все методичне забезпечення кафедр, до електронного каталогу бібліотеки та роботи Інтернет. У всіх гуртожитках створені кімнати відпочинку. Протягом останніх років студентські гуртожитки Академії займають перші місця у конкурсах на кращий студентський гуртожиток серед ЗВО.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_2021_Фото_общежите_3.jpg

Здобувачів спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» і 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», які мешкають за межами м. Краматорська, розміщують у гуртожитку № 3 (вул. Академічна, 74). Гуртожиток № 3 - секційного типу, 9 поверхів. Кількість житлових кімнат: 132, в тому числі 84 кімнати, розрахованих на 3 людини по 11,8 кв. метра і 28 кімнат, розрахованих на 2 людини по 11,0 кв. метра, 16 кімнат для проживання сімей (7 поверх), 4 кімнати з поліпшеними умовами проживання. Гуртожиток розрахований на 308 місць. Фактично (станом на 1 вересня 2021 р.) проживає 220 осіб. В гуртожитку є газ, водопровід, каналізація, енергозабезпечення, гаряче водопостачання. На 1 поверсі розташована перукарня, на 2 поверсі – обладнана спортивна зала, на 3 – актова зала для проведення культурно-масових заходів. Крім того, на 4-9 поверхах гуртожитку передбачені кімнати для самопідготовки. На кожному поверсі мається по 2 кухні для приготування їжі і по 2 санітарно-гігієнічних вузла з туалетною кімнатою і умивальником

Соціально-побутові потреби здобувачів задовольняються у повному обсязі. Створені всі необхідні умови для самостійної роботи, фізичного і духовного розвитку, оздоровлення в літній період на базах відпочинку Академії. Щорічно проводяться зустрічі активу студентських груп з ректоратом, на яких обговорюються проблемні питання, пов’язані з організацією освітнього процесу, побутових умов в гуртожитках та інші питання. ДДМА надає безкоштовний доступ здобувачів вищої освіти, викладачів до всієї сукупності об’єктів інфраструктури та інформаційних ресурсів, що знаходиться у розпорядженні ЗВО.

В ДДМА є спортивні секції та гуртки (http://www.dgma.donetsk.ua/sport.html); медіа-група «Академія» (http://www.dgma.donetsk.ua/zagalna-informatsiya-redaktsiya.html).

Додаткова інформація:

До уваги вступників ДДМА 2021 року, які потребують гуртожиток.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_Підкреслити-1.jpg