ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Фінанси

Матеріальна база
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_Декор.jpg

Однією з умов надання якісної вищої освіти є наявність навчально-матеріальної бази. Підготовка бакалаврів і магістрів здійснюється
на кафедрі «Фінанси, банківська справа та підприємництво» згідно матеріально-технічної бази ДДМА відповідно ліцензійним вимогам провадження освітньої діяльності, а її навчально-матеріальна база відповідає сучасному напряму розвитку надання освітніх послуг.

Кафедра «Фінанси, банківська справа та підприємництво» має у своєму розпорядженні приміщення для науково-педагогічного персоналу загальною площею 84 м2:

− кабінет завідувача №2319а – 18 кв. метрів;

− кабінет для викладачів №2317 – 66 кв. метрів.

Також кафедра має у своєму розпорядженні приміщення для занять студентів:

− лекційна аудиторія №2322 – 62 кв. метрів;

− комп’ютерний клас №2319 (8 комп’ютерів) – 32 кв. метрів;

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_mat_baza_1.jpg

Доцільно використовувати ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології) для дослідження та аналізу інформаційного простору підприємницьких структур (організацій, установ).

В освітньому процесі використовуються інформаційно-обчислювальний центр ДДМА, де встановлено ліцензійне програмне забезпечення згідно корпоративної ліцензії ДДМА:

- Windows 7; Microsoft Office (Word, Excel, Access, Power Point);

- Adobe Acrobat (безкоштовний світовий стандарт для перегляду, друку й коментування документів у форматі PDF.);

- АрхіваториWinRAR та 7Zip;

- Браузери: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome (з підключенням до всесвітньої мережі Internet через бездротову мережу WI-FI).

Комп’ютерне обладнання для проведення електронного тестування в системі MoodleDDMA та виконання практичних робіт на семінарських заняттях з використанням програмних продуктів Open Office org 3 в системі всесвітньої мережі Internet через браузери Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome.

На кафедрі теж встановлене комп’ютерне обладнання для проведення лекційних занять, занять з практичної підготовки, більш ефективного, знеособленого та економного за часом оцінювання результатів виконаних завдань студентами:

- Windows 10; Windows XP; Microsoft Office (Word, Excel, Access, Power Point);

- Adobe Acrobat (для файлів з розширенням pdf);

- АрхіваториWinRAR та 7Zip;

- Браузери: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome (з підключенням до всесвітньої мережі Internet через бездротову мережу WI-FI).

Також додатково встановлене наступне комп’ютерне обладнання для необхідної поточної роботи співробітників кафедри з документами, електронною поштою тощо. А саме:

- 360 Total Security (комплексний антивірусний захист з 5 антивірусними рушіями, включає проактивний захист, веб-захист від шкідливих сайтів і завантажень, анти-кейлоггер;

- Adobe Acrobat (безкоштовний світовий стандарт для перегляду, друку й коментування документів у форматі PDF.);

- AMP3 (сучасний аудиоплеер, який може працювати з різними форматами музики);

- ASU (програмний комплекс являє собою безліч пов’язаних між собою програм, які забезпечують управління всередині Академії у всіх її структурних підрозділах, в тому числі і на кафедрах в єдиному інформаційному просторі, і включає в себе модулі, що працюють в середовищі Windows та Web портал. Вся інформація зберігається в одній загальній базі даних. Портал надає студентам цілий ряд сервісів для отримання інформації стосовно розкладу, та учбового процесу. Викладачам також надається можливість користуватися сервісом розкладу та сервісом успішності, в якому вони мають можливість виставлення оцінок з дисциплін);

- Canon (струйний принтер);

- Windows Media Player (безкоштовний програвач звукових і відео файлів для Windows.)

Комп’ютерне обладнання з використанням перерахованих програмних продуктів дозволяє аналізувати та оцінювати показники ефективності діяльності суб’єктів підприємництва різних форм організації; розробляти та згідно сучасних методів та технологій оцінювати доцільність впровадження інноваційних та інвестиційних проектів; складати перспективне бізнес-планування, прогнозування та систему бюджетування для забезпечення необхідного фінансування витрат та отримання прибутку.

Лекційні аудиторії розраховані на 30 місць, 60 місць та 180 місць відповідно, мають необхідне оснащення для застосування технічних засобів навчання. Предметні аудиторії для проведення практичних занять вміщують 15-30 студентів і, також, має необхідне учбове і технічне оснащення. Комп’ютерні класи дозволяють проводити учбові заняття з групою 10-25 студентів, і оснащені спеціальними комп’ютерними меблями та комп’ютерами шостого покоління, підключеними до всесвітньої мережі Інтернет.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_finansy_Підкреслити-1.jpg