ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Фінанси

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ».

На сьогоднішній день фінансові установи Донецької області відчувають значний дефіцит у кваліфікованих кадрах з  управління фінансами реального та фінансового секторів економіки регіону, реєстраторсько-депозитарного, трастового, страхового обслуговування, експертизи майнових, фондових та валютних цінностей, укладання корпоративних угод та фінансового діагностування їх ризиків. 

На сьогодні потреби в фінансистах ПАТ «Ощадбанк» складають 30 осіб, ПАТ КБ «ПриватБанк» - 50 осіб, Пенсійного фонду України (Головне управління в Донецькій області) – 10 осіб.

Високий рівень фахової підготовки фінансистів в нашому регіоні традиційно забезпечує кафедра «Фінанси» Донбаської державної машинобудівної  академії, яка має високий професійний склад професорсько-викладацького персоналу, сучасну матеріальну базу, а також  можливість доповнити  належний рівень теоретичної підготовки виробничою практикою на підприємствах та  в фінансових установах. Це дає змогу обґрунтовано адаптувати підготовку фахівців до умов їх використання з урахуванням галузевої приналежності і специфіки роботи підприємств різних форм власності та фінансових установ.

Тісна співпраця кафедри «Фінанси» з підприємствами та фінансово-кредитними установами м. Краматорська та області дозволяє вести водночас комплексну та індивідуальну підготовку спеціалістів з фінансів, враховуючи вимоги та побажання керівників підприємств, стан розвитку фінансової науки та потреби регіональної економіки.

В таблиці 1 наведені дані щодо потреб підприємств та установ м. Краматорська та області  у фахівцях зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

 

Таблиця 1

Потенційні можливості  щодо працевлаштування випускників за спеціальності  «Фінанси,банківська справа та страхування»

з/п

Сфера використання фахівців

Перспективна потреба,

осіб/рік

2016

2017

2018

2019

2020

 

Навчальні заклади

 

 

 

 

 

1

Краматорський машинобудівний коледж Донбаської державної машинобудівної академії

1

1

1

1

1

2

Дружківський технікум Донбаської державної машинобудівної академії

1

1

1

1

1

 

Підприємства (установи)

 

 

 

 

 

3

ПАТ «НКМЗ» м. Краматорськ

1

1

1

1

1

4

ПАТ «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ

1

1

2

1

1

5

Фінансове управління Краматорської міської ради

1

-

1

-

1

6

Державна казначейська служба, м. Краматорськ

1

1

1

-

1

7

Пенсійний фонд, м. Краматорськ (Головне управління в Донецькій області та обласні структури)

4

5

4

4

4

8

ПАТ КБ «Приватбанк»

20

10

10

10

10

9

ПАТ «Ощадбанк»

10

18

8

7

8

10

ПАО «СК АСКО – Донбас Північний»

1

-

1

-

1

 

Кафедра «Фінанси» постійно вдосконалює  та вирішує завдання щодо сучасної професійної підготовки та працевлаштування випускників. До інноваційних технологій навчання кафедри «Фінанси» слід віднести схему інтегрованої цільової практичної підготовки студентів на конкретних робочих місцях за індивідуальними навчальними планами із можливістю їх подальшого працевлаштування. Для підвищення професійної підготовки та придбання навичок практичної діяльності студентів така робота проводиться в ПАТ «Ощадбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецькій торгово-промисловій палаті (м. Краматорськ). В установах забезпечується проведення занять, керівництво практикою і дипломними роботами, рецензування дипломних робіт, а студентам надається можливість користуватися спеціалізованою літературою і документацією, сучасними ПЕОМ та програмним забезпеченням.

Успішному працевлаштуванню та придбанню навичок практичної  діяльності фахівців з фінансів сприяє наявність організованих філій кафедри на ПАТ «НКМЗ», ПАТ «Енергомашспецсталь», ПАТ КБ «Приватбанк», ПАТ КБ «Укрсоцбанк».

До задач філій входять: підготовка переліку актуальних тем для виконання НДР, курсових та дипломних робіт; забезпечення проведення усіх видів виробничої практики студентів; забезпечення стажування викладачів кафедри в економічних та фінансових підрозділах підприємств; формування контингенту кращих студентів з рекомендацією до працевлаштування; забезпечення спільних публікацій в фахових виданнях, розробка та видавництво учбових та методичних розробок, вказівок, посібників.

В співробітництві з фахівцями ПАТ «НКМЗ» склався та розвивається науковий напрямок, який пов’язаний з розвитком фінансового менеджменту на підприємстві. В співробітництві з фахівцями ПАТ КБ «Приватбанк» та Укрсоцбанк (UniCredit Bank) склався та розвивається науковий напрямок, який пов’язаний з розвитком регіонального банківського сектору економіки.

МИ ПИШАЄМОСЯ СВОЇМИ ВИПУСКНИКАМИ!

Випускники кафедри фінансів займають провідні посади на підприємствах, у фінансово-кредитних установах та організаціях України та ближнього зарубіжжя.

Серед наших випускників:

Бутко А. – керуючий Краматорською Філею Комерційного банку «Укрсоцбанк»;

Бобкова Н. – координатор групи відділень Східно-комерційного макрорегіону ПАТ «Укрсоцбанк»;

Маслов І. – керучий Краматорського відділення ПАТ «ОТР-банк»;

Хохотва М. – завідувач департаментом обслуговування VIP – клієнтів Краматорської філії ПАТ «Приватбанк»;

Дубровін В. – керуючий Краматорським відділенням ПАО «Райффайзен-банк Аваль»

Нечитайло А. -  УкрСиббанк BNP Paribas Group.

trud3.jpg

Випускниця спеціальності «Фінанси і кредит» Яна Вінник стверджує: «Протягом усіх п'яти років навчання викладачі не тільки заклали в нас всі необхідні знання та вміння, а й прищепили прагнення вчитися новому. Підсумком свого навчання я вважаю зайняте II місце на Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт.Зараз я працюю в будівельній компанії ТОВ «Алмар СК», і в моїй професійній діяльності дуже допомагають основи, закладені під час навчання в Академії. Дякую викладачам кафедри «Фінанси» за професіоналізм і уважне ставлення до нас!»