ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Фінанси

Студентське життя

Студентське життя в Академії – це не тільки навчання та наука. Це ще і широкі можливості для розвитку творчих особистостей: яскравих, самобутніх та харизматичних. Наші першокурсники вже встигли це відчути, активно «увірвавшись» в культмасову роботу ДДМА.

«ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА» – традиційний захід, що буквально з перших кроків дозволяє виявити творчий потенціал наших новачків. Цього року більш ніж половина першокурсників кафедри «Фінанси, банківська справа та підприємництво» взяли у ньому участь.

Цього року трішки змінили концепцію Дебюту: боротьба велася не поміж факультетами, як у минулі роки, – команди були зібрані з різних груп та спеціальностей, щоб максимально зблизити між собою першачків.

Оцінювання команд відбувалося за номінаціями: «Кращий вокал», «Краща хореографія», «Найерудованіший», «Акторська майстерність» та «Кращий образ». Студенти постаралися не на жарт. Першокурсники дивували шикарно-жахливими костюмами, танцями й піснями на тему свята.

За рішенням журі, переможцями в номінаціях «Найерудованiший» та «Кращий образ» стала команда «Екіпаж». Команда «Маріонетки» посіла перше місце в номінації «Кращий вокал». «Кращу хореографію» взяла команда «Щасливого дня смерті». А перемогу в номінації «Акторська майстерність» здобула команда «Сонм хоррорів». Головну нагороду – Гран-прі – вручили команді «Екіпаж». Вітаємо наших першокурсників із Дебютом та бажаємо ïм успіхів не тільки на сцені, але й у навчанні.


2 жовтня в Академії 20-й раз відбувся черговий чемпіонат з гри «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» серед студентів першого курсу, який зібрав 15 команд з усіх чотирьох факультетів Академії.

З 15 питань усього два виявилися «міцними горішками» для знавців: але якщо згадати і перерахувати кольори французького прапора, дійсно не просто, то утруднення з назвою серіалу, знятого за творами Джорджа Мартіна («Гра престолів»), виявилося несподіваним. Утім, на питання про девіз будинку Старків («Winter is coming» – «Зима близько») відповіло вже три команди.

Друге місце чемпіонату – 2019 завоювала команда Ф-19-1, які мали знання з історії та іспанської мови. Також 6-7 місце відповідно зайняли групи Ф19-т та ПТ19-т.

21 вересня на площі Миру пройшов МАРАФОН «НАШ КРАМАТОРСЬК», приурочений до 151-річчя Краматорська. Цього року більше 4000 учасників відвідали цей захід. Усього в рамках бігового заходу «Наш Краматорськ» відбулися забіги на 15 різноманітних дистанцій, де кожен фінішер отримав унікальну медаль, а переможці та призери – грамоти, кубки, призи, грошові винагороди. Студенти ДДМА брали участь у забігу на дистанції 5 км у номінації «Кубок студентів» і отримали незабутні враження.

Для когось це стало справжнім випробуванням, а хтось навіть не встиг утомитися. Наші студенти перевірили свою фізичну підготовку та показали непоганий результат.

22 травня в актовому залі ДДМА відбувся довгоочікуваний конкурс «МІС І МІСТЕР ДДМА-2019». Десять неймовірних учасників змагалися за звання найкращих: Ярослав Куриленко, Євген Губін, Катерина Федоренко, Марія Кононенко, Аліна Тертишна, Олександр Грищенко, Микита Марченко, Микита Жувак, Олександр Клименко та Еліна Обершева.

Перший вихід учасників був у стилі стюардес та пілотів літаків, бо тема цьогорічного конкурсу – подорожі. Ведучі конкурсу познайомили глядачів та журі з учасниками та розповіли про їхні захоплення та життєві кредо.

Конкурс на логіку, у якому учасники відповідали на три запитання, проходив по парах. Кожній парі на відповідь давалося вісім слів, відповідали по слову по черзі. Усі дівчата та хлопці впоралися із цим конкурсом.

Наша студентка групи Ф16-1 Еліна Обершева отримала тітул «Міс Чарівність»!

СВЯТО ДО ДНЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ, яке відбулося 16 квітня в актовому залі ДДМА, за традицією, відкрив декан факультету Євген Мироненко. У своєму виступі він розповів про діяльність факультету та досягнення.

За традицією, у день народження факультету декан нагороджує грамотами найкращих викладачів і студентів. За активну участь у громадському житті факультету грамоти отримали студенти Ткаченко П. (Ф17-1), Лапченкова А. (Ф16-1), Трушляк Л. і Вірко В. (Ф18-1).

День факультету, можна сказати, об’єднує студентів – усі забувають про пари, курсові, сесію і залікові книжки, у цей день вони веселяться, радіють та святкують день народження свого улюбленого факультету економіки та менеджменту!