ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

З 13.04.2015 по 25.04.2015 співробітники Донбаської державної машинобудівної академії Тарасов А.Ф., Сагайда П.І. і Суботін О.В. взяли участь у другому тренінгу (весняному курсі), який проводився в Технологічному університеті Ільменау (ТУИ, м Ільменау, Німеччина) відповідно до отриманого запрошенням від міжнародного Проекту TEMPUS-DESIRE наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання).

005.jpg

Вони відвідали майстер-класи, проведені фахівцями лабораторії ТУИ Grid of online lab devices Ilmenau (GOLDi) під керівництвом професорів Karsten Henke і Heinz-Dietrich Wuttke за наступними напрямками: введення в експлуатацію програмного комплексу Quartus II (Altera) для розробки і моделювання електронних схем і компонентів; апаратно-орієнтоване проектування з використанням Quartus II; введення в експлуатацію платформи Arduino для швидкого прототипування вбудованих систем; програмування мікроконтролерів на платформах Arduino і Raspberri PI; використання додаткових зовнішніх модулів (shields) для підключення актуаторов і сенсорів для вбудованих систем; демонстрація застосування пристроїв на основі платформи Arduino. Також були викладені принципи організації віддалених лабораторних робіт (Remote Labs) з використанням різних програмно-апаратних платформ, на прикладі iLab Shared Architecture (ISA) (автор - Danilo Zutin, CUAS Villach, Austria). Крім того, команда GOLDi під керівництвом професора Karsten Henke, провела лекції та практичні заняття з використання програмних і апаратних компонентів платформи для Remote Labs, розробленої в ТУИ командою GOLDi, і обговорила зі слухачами питання безпеки і захисту доступу до програмних засобів та обладнання в ході виконання лабораторних робіт.


006.jpg

Також в рамках проведення тренінгу делегати відвідали такі підрозділи ТУИ: лабораторії з дослідження засобів організації віртуальної реальності (Cave Automatic Virtual Reality), лабораторії з дослідження повітряних потоків ( «Barrel of Ilmenau»), лабораторії з дослідження процесів управління (Control Engineering Group), Neuroinformatics and Cognitive Robotics Lab, лабораторії квадрокоптера.

007.jpg


Ними був відвіданий також науково-дослідний інститут AST Fraunhofer Institute Ilmenau і підприємства з виробництва електронних компонентів XFAB (м Ерфурт), де делегати ознайомилися з останніми досягненнями даних організацій. Був відвіданий також науково-дослідний інститут AST Fraunhofer Institute Ilmenau і підприємства по виробництву електронних компонентів XFAB (м Ерфурт), де делегати ознайомилися з останніми досягненнями даних організацій.

008.jpg

Крім того вони ознайомилися з особливостями роботи, технічними та методичними досягненнями Технологічного університету Ільменау.

009.jpg