ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ І АДАПТАЦІЯ ВИПУСКНИКІВ КАФЕДРИ

figurs.jpg

Випускники кафедри готується до професійної роботи в бухгалтерських службах підприємств і організацій всіх форм власності, аудиторських фірмах, фінансових та контролюючих органах, на посадах, що вимагають вищої економічної освіти. Кафедра «Облік, оподаткування та економічна безпека» надає комплекс знань в області бухгалтерського обліку, аудиту та аналізу господарської діяльності суб’єктів господарювання, грошового обігу, фінансового менеджменту, ринку цінних паперів, податків і оподаткування, оцінки вартості бізнесу, управління процесами фінансово-господарської діяльності, пов’язаних із захистом економічних інтересів, здатність формувати контур ухвалення рішень з управління фінансово-економічними інтересами організацій.

Підготовка фахівців повинна здійснюватися на основі тісного зв'язку вузу з провідними промисловими підприємствами, організаціями і установами регіону. Це питання особливо гостро стоїть на порядку денному розвитку машинобудівного комплексу Сходу України. Ґрунтуючись на побажаннях керівництва великих промислових підприємств, таких як ПАТ «НКМЗ», ПАТ «ЕМСС», ПАТ «КЗВВ», ПАТ «СКМЗ», ТОВ «Донмет», ПАТ «ДМЗ», а також великої кількості заяв зі сторони інших підприємств, організацій та установ (у тому числі і бюджетних), для здійснення ефективного бухгалтерського обліку і проведення пошукової науково-практичної роботи облікової спрямованості потрібні фахівці високого рівня підготовки, які володіють багажем знань і прийомів проведення подібних робіт.

Слід зазначити, що на Сході України практично немає незаповнених місць працевлаштування випускників. Але є випадки, коли існуючі робочі місця в ланці бухгалтерських служб підприємств (організацій, установ та інших суб’єктів господарювання) заповнюються фахівцями, які мають вищу освіту за суміжними економічними спеціальностями, а іноді й іншими спеціальностями, що створює потребу в їх перепідготовці. Фактичною підготовкою фахівців з бухгалтерського обліку, на даний час (ураховуючи політичну ситуацію в Донбасі), ні займається ні один інший вуз регіону. Також, виходячи з запитів підприємств та їхнього територіального розміщення, підготовка фахівців доцільна на філіях ДДМА в м. Добропілля, м. Дружківка.

За роки існування кафедри «Облік, оподаткування та економічна безпека» було здійснено 100% працевлаштування випускників кафедри, як на бюджетні установи України так і на підприємства різних форм власності.

Слід відзначити, що основними місцями працевлаштування в 2016-2017 році є: КЛУ «Центральна міська лікарня» м. Дружківка, ПрАТ СК «АСКО Донбасс-Півничний» м Дружківка, ТОВ «Тритон – МФ» м. Краматорськ, Іванівська сільська рада, ПАТ «Центренерго» м. Світлодарськ, БО «Благодійний фонд «Карітас Краматорськ», Андріївська сільська рада, Приватне підприємство «Источник» м. Слов’янськ.

monitoring.jpg

Щорічно кафедрою проводиться моніторинг працевлаштування випускників, їх закріплення на першому робочому місці (на підприємстві, в установі, організації) та професійного просування. За допомогою контрольних листів, які надсилаються кафедрою на адресу замовника, вивчаються та аналізуються оцінки роботодавців щодо професійного рівня підготовки випускників. В більшості випадків роботодавці відзначають добрий рівень теоретичної та практичної підготовки фахівців.

Аналіз результатів відгуків роботодавців про якість підготовки випускників та рівень їх адаптації на робочому місці дає змогу оцінити ефективність навчально-виховної роботи кафедр та скоординувати і удосконалити навчальний процес по підготовці фахівців, здатних до самореалізації в суспільстві.

Результати працевлаштування та довідки про прибуття випускників на підприємства та установи становлять понад 100%. Відгуки роботодавців про якість підготовки випускників говорять про їх достатній рівень фахівця в галузі економіці, обліку та аудиту.


Кафедра «Облік, оподаткування та економічна безпека» по праву пишається своїми випускниками, що обіймають провідні посади на підприємствах і організаціях регіону та України:

Фокін Олександр Костянтинович – головний бухгалтер ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод»

Богатирьова Юлія Олександрівна – керівник відділу фінансового обліку, методології та внутрішнього контролю Публічного холдингу Миронівський хлібопродукт (ТМ «Наша ряба та ін.)

Малий Юрій Олександрович – член Асоціації дипломованих бухгалтерів Великобританії (АССА), сертифікований аудитор, фінансовий директор ТОВ «Інтер-Інвест»

Томчук Юлія Валеріївна – головний державний інспектор Департаменту Міністерства доходів та зборів України.