ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Історія кафедри

У 2000 році згідно з наказом № 32 від 29.02.00 р. «Про створення та перейменування кафедри» була створена кафедра "Облік і аудит" під керівництвом к. е. н. доцента Акімової О. В. у складі викладачів: ст. викл. Мілявської Е. П., Стрєльнікова Р. М., ст. викл. Ісаншіной Г. Ю., ас. Жабіна О. І., ст. викл. Маркевича О. В., доцента Сімакова К. І.

Основне завдання кафедри - підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі обліку, аудиту, контролю, оподаткування. В період становлення кафедри почалася інтенсивна підготовка до видання навчально-методичної документації.

Зараз на кафедрі викладаються більше ніж 25 дисциплін, основними з яких є «Статистика», «Управлінський облік», «Фінансовий облік-1», «Фінансовий облік-2», «Бухгалтерський облік»,  «Облік в банках», «Аудит», «Контроль і ревізія», «Податковий облік», «Облік в бюджетних організаціях», «Звітність підприємств», «Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності».

Основою  організації навчального процесу є безперервна цілеспрямована методична робота, а також безперервне підвищення майстерності викладачів через аспірантуру, стажування, факультативи з підвищення кваліфікації. За роки існування кафедри «Облік і аудит», її викладачами було захищено 10 кандидатських дисертацій. Для студентів розроблено більше 150 методичних вказівок щодо виконання курсових завдань, контрольних робіт, самостійної підготовки. Видано понад 10 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України. Всі дисципліни кафедри забезпечені необхідними методичними матеріалами.

Студенти спеціальності «Облік і аудит» неодноразово ставали призерами всеукраїнських олімпіад з обліку і аудиту.

Викладачі та студенти кафедри «Облік і аудит» постійно приймають участь у міжнародних наукових конференціях та публікують наукові статті в збірниках та журналах, що входять до міжнародних науково метричних баз даних.

Зараз на кафедрі працюють 15 висококваліфікованих викладачів, з яких один є доктором економічних наук, 9 мають наукову ступінь кандидата економічних наук.