ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра фізичного виховання і спорту

 

Загальна інформація

 

Адреса: 84313 м. Краматорськ, б-р Машинобудівників 39, 2 корпус,

ауд. №2229, 2227, 2223.

Телефон: (0626) 41-68-65

E-mail: fz@dgma.donetsk.ua

 

Фізичне виховання в Донбаській державній машинобудівній академії має на меті забезпечити виховання у студентів потреби самостійно оволодівати знаннями, уміннями й навичками управління фізичним розвитком людини, засобами фізичного виховання та навчання, застосовувати набуті цінності в життєдіяльності майбутніх фахівців.

Організація навчально-виховного процесу з фізичного виховання в ДДМА базується на Законах України «Про вищу освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Положенні про організацію фізичного виховання і масового спорту у вищих навчальних закладах, Положенні про організацію навчального процесу у ДДМА та Положенні про організацію навчального процесу з фізичного виховання у ДДМА.

Загальну організацію навчально-виховного процесу з фізичного виховання та його спеціалізованих напрямів у ході навчального процесу та в позанавчальний час здійснює ректорат ДДМА, безпосередню організацію – кафедра фізичного виховання і спорту.

Організацію у вищому навчальному закладі в позанавчальний час спортивних заходів (змагань, розваг, ігор, свят, фестивалів тощо) здійснюють спортивний клуб «Промінь» ДДМА.

Навчальні заняття з фізичного виховання організуються для студентів денного відділення з усіх спеціальностей впродовж періоду навчання (за винятком XII, XIV і XV триместрів) у такому обсязі:

1-2 курс – 4 години обов’язкових занять на тиждень;

1 курс прискореної форми навчання – 4 години на тиждень, з них 2 години обов’язкових занять і 2 години занять у секціях за спеціалізацією;

3–5 курси та 2 курс прискореної форми навчання – до 4 годин на тиждень у факультативних секціях за спеціалізацією. Секційні заняття організуються в межах загальної сітки розкладу, відповідно до заяв студентів, враховуючи їх бажання та спортивні інтереси.

Для організації практичних занять студентів розподіляють у навчальні відділення: фізичного виховання, фізичної реабілітації і спортивного виховання та зараховують у відповідні навчальні групи.

Навчальні відділення та відповідні навчальні групи комплектуються щорічно за результатами медичного огляду студентів на початку навчального року з урахуванням стану здоров’я студентів, їх фізичної та рухової підготовленості, спортивних інтересів і спортивної кваліфікації.

Організація масового спорту у ДДМА здійснюється на основі календарних планів спортивно-масових заходів та положень про проведення змагань. Щорічно до планів спортивно-масової роботи включено заходи постійного і поточного характеру, узгоджені з планами роботи ДДМА, управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації і відділом молоді та спорту Краматорської міської ради.

Серед заходів постійного характеру слід зазначити організацію і проведення: Спартакіади серед збірних команд факультетів; Спартакіади збірних команд гуртожитків; Спартакіади «Здоров’я» серед викладачів та співробітників ДДМА; змагання на Кубок декана; спортивно-художнього конкурсу «Вперед гуртожиток»; спортивно-художнього свята з нагоди Дня академії, першостей ДДМА з пауерліфтингу, важкої атлетики, жиму штанги лежачи, бадмінтону, настільного тенісу, футболу, баскетболу, гандболу, скелелазіння та ін. видів спорту.

Оздоровча робота у ДДМА проводиться у світі державних нормативних документів. Студенти і професорсько-викладацький склад приймають участь у численних оздоровчих та спортивно-масових заходах, відвідують заняття у абонементних групах та у фітнес-центрі.