ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Філії КМСІТ

Підготовка спеціалістів по замовленням підприємств має все зростаюче значення в сучасних умовах. Індивідуалізація навчання дозволяє підвищити якість підготовки спеціалістів для роботи на конкретних підприємствах.

Наскрізна практична підготовка студентів проводиться на виробничих базах підприємств під час виробничих практик на філіалах кафедр.

Впроваджено нові форми наскрізної підготовки за програмою професій¬ного розвитку молодих спеціалістів спільно з:

 1. ПрАТ «НКМЗ» (програма 3-2-1)
 2. ПАТ «КЗВВ»
 3. ПАТ «ЕМСС» (програма 4-1)
 4. ПАТ «СКМЗ»

У рамках програми співробітництва відбувається відбір та супровід студентів ДДМА для НКМЗ з третього курсу та робота з індивідуальної підготовки студентів для ВАТ КЗТС з подальшим розподілом на підприємство. Забезпечення навчального процесу на підприємстві (з використанням можливостей нових навчальних центрів і полігонів). Забезпечення практики на майбутньому робочому місці та розробка реальної тематики для курсових, дипломних робіт, інформаційне забезпечення проектування. Підготовка фахівців за індивідуальними планами в умовах кредитно-модульної системи на замовлення підприємств. Організація виробничих і переддипломних практик. Рецензування дипломних проектів, участь в роботі ДЕК. Науково-дослідницька діяльність.

Проведення спільних науково-дослідних робіт за тематикою заводу. Виконання НДР по САУ важких токарних верстатів. Проведення науково-технічних конференцій, семінарів.

Теоретичне навчання і практична підготовка фахівців здійснюються в рамках інтеграції навчального процесу з виробництвом, особливо при підготовці магістрів. Цьому сприяє можливість використання студентами і викладачами інформаційної і матеріальної бази філій кафедр на Новокраматорському машинобудівному заводі на Краматорському заводі важкого машинобудування. Теми дипломів є реальними та відображають потреби підприємств.

Подальший розвиток цієї програми йде у напрямку цільової підготовки проектантів, дослідників для роботи в конкретних підрозділах підприємств.