ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Виховна робота

Процес виховання у вищому навчальному закладі органічно поєднаний з процесом навчання, опануванням основами загальних та спеціальних дисциплін, скарбницею надбань національної та світової культури. Процес формування енергійної, творчої особистості передбачає тісну співпрацю педагогів та студентів.

Виховний процес є складним та багатоаспектним.

photo_1.JPG photo_2.jpg

Національне виховання передбачає набуття студентами особистісних рис громадянина України, успадкування основних надбань українського народу та досягнення високого рівня міжнаціональних відносин.

Громадянське виховання передбачає залучення студентів до активної участі в житті демократичного суспільства, держави.

Професійне виховання має на меті формування у студентів поваги до обраної спеціальності.

photo_3.jpg photo_4.jpg

Правове виховання має на меті прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина.

Моральне виховання сприяє формуванню почуття власної гідності, честі, самодисципліни, засвоєнню моральних принципів та норм.

Екологічне виховання є одним з актуальних напрямів в сучасних умовах та привчає студентів до раціонального природокористування, до дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

photo_5.jpg

Естетичне виховання розвиває естетичні потреби, художні здібності, формує естетичні погляди та потребу зберігати і примножувати прекрасне в повсякденному житті.

Фізичне виховання має на меті формування у студентів відповідального ставлення до свого здоров’я, формування звички вести здоровий спосіб життя.

Наведені напрямки виховної роботи є взаємопов’язаними та вплетеними в навчальний процес і позааудиторну діяльність студентів.

Куратор групи є суб’єктом виховної роботи. В роботі він спирається на нормативні документи ДДМА та рішення кафедри, тісно співпрацює групою, проводить групові та індивідуальні бесіди, кураторські години, організує цікаві зустрічі.

Кафедра та куратори залучають студентів до різних видів діяльності за інтересами, участі у спортивно-оздоровчих, культурних, наукових, освітніх, громадських заходах та акціях на рівні області, міста, Академії, факультету, кафедри; сприяють формуванню професійних та особистих якостей студентів, розвитку їх індивідуальних творчих та інтелектуальних здібностей; ведуть професійно-орієнтаційну, інформаційно-просвітницьку, культурно-виховну роботу.

certificate_1.jpg certificate_3.png certificate_2.jpg
certificate_4.png certificate_5.png
certificate_6.png certificate_7.png photo_2022-02-22_10-18-06.jpg

9 листопада традиційно в Україні святкується День писемності та мови. 2022 рік приніс Україні багато випробувань, серед яких і найбільша біда - війна. В таких умовах відзначення Дня мови, заглиблення в історію поширення писемності, приєднання до написання Диктанту всенаціональної єдності набувають особливого значення, стають надзвичайно важливими кроками у захисті держави та культури.

В ДДМА 9 листопада 2022 року відбулась урочиста виховна година за участю студентів та викладачів Детальніше

mova_2022_1.jpg mova_2022_2.jpg mova_2022_3.jpg mova_2022_4.jpg mova_2022_5.jpg