ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

НАУКА НА КАФЕДРІ

Дослідження, що проводяться на кафедрі «Обробка металів тиском» спрямовані, на створення, розвиток і дослідження нових ресурсозберігаючих і енергоефективних процесів пластичного деформування різних металів і сплавів.

В основному досліджуються нові способи об'ємного штампування прецизійних складнопрофільованих деталей різних машин і механізмів і способи кування великих поковок.

В області об'ємного штампування створюються нові способи виготовлення деталей мають як просту так і складну форму, що дозволяють істотно знизити матеріальні витрати на їх виробництво за рахунок скорочення технологічного циклу їх виготовлення, підвищення продуктивності, зменшення відходів підвищення їх експлуатаційних характеристик. Ці методи засновані на застосуванні комбінованих схем течії металу і застосуванні спеціальних конструкцій штампового інструменту.

В області кування великих поковок проводяться дослідження спрямовані на створення нових ресурсозберігаючих технологій виробництва великогабаритних виробів вагою від декількох тон до декількох сотень тон, що дозволяють поліпшити якість виробів, скоротити технологічний цикл їх виробництва і як наслідок знизити собівартість їх виготовлення.

Наукові дослідження на кафедрі активно ведуть студенти і аспіранти під керівництвом викладачів. Дослідницька робота студентів стає частиною курсових і дипломних, випускних робот. Студенти, які побажали продовжити свої дослідження після випуску з ДДМА, мають можливість залишитися на кафедрі, вступити до аспірантури і їх робота, виконувана в студентські роки, може стати базою для створення їх кандидатської дисертації. Наукову роботу студенти проводять як теоретичну, за допомогою математичного інструментарію і наявного на кафедрі новітнього програмного забезпечення, що дає їм можливість моделювати практично будь-який процес обробки тиском, так і експериментальну. Експериментальні дослідження проводяться в лабораторії з використанням випробувальних машин, студенти вивчають різні схеми деформування металів, вивчають вплив деформації на мікроструктуру і властивості різних металів і сплавів.

Наукова робота проводиться в рамках держбюджетних науково-дослідних робіт.

Студентські конференції

На базі кафедри щорічно проводиться наукова конференція для студентів і аспірантів спеціальності «Обробка металів тиском», участь в якій беруть студенти з різних вузів регіону. Традиційно студенти кафедри ОМД ДДМА відзначаються призовими місцями.

Олімпіади та конкурси

Більше 15 років проводиться всеукраїнська олімпіада з обробки металів тиском, участь в якій щороку беруть кращі студенти з усіх технічних вузів України. За всі ці роки олімпіада проходила: в Краматорську, Києві, Дніпродзержинську та Кременчуці. Студенти нашої кафедри щорічно, без винятку, займають призові місця на даній олімпіаді, залишаючи позаду себе регіональні і навіть столичні вузи, що говорить про виключно високий рівень знань, який отримують студенти, які навчаються на кафедрі ОМТ ДДМА.

Також, щорічно, проводяться всеукраїнські конкурси наукових студентських робіт, де наші студенти, показують високий рівень наукової школи кафедри і проводяться на кафедрі досліджень.

Міжнародні конференції

Щорічно на базі кафедри ОМД проводиться міжнародна науково-технічна конференція, участь в якій беруть науковці з обробки металів тиском з різних регіонів України, країн СНД, Німеччини, Англії та Польщі.

Видавнича діяльність

Для публікації робіт студентів в ДДМА випускається студентський вісник ДДМА, в якому публікуються студенти різних спеціальностей академії. Випускається фаховий збірник наукових праць під назвою «Обробка матеріалів тиском» широко відомий як в Україні, так і за її межами. У ньому публікуються серйозні роботи в області обробки тиском провідними вченими різних вузів України, ближнього і далекого зарубіжжя. Студенти, які серйозно займаються науковими дослідженнями, є співавторами робіт публікуються в даному збірнику. Крім цього в академії видається ще дві збірки «Вісник ДДМА» і «Науковий вісник ДДМА» (електронний збірник наукових праць).

Крім публікації результатів своїх досліджень в збірниках наукових робіт, на найбільш важливі свої відкриття, студенти отримують патенти. Так щорічно кафедра отримує в середньому сім патентів, співавторами яких традиційно є і студенти.