ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

МАТЕРІАЛЬНА БАЗА

Комп'ютери щільно увійшли в наше життя. Ми вже себе і своє спілкування, і навчання не уявляємо без комп'ютера.

Сучасні виробничі підприємства повсюдно використовують комп'ютери на різних етапах виробничого процесу.

Кафедра піклується про те, що б її випускники вміли користуватися ліцензійними спеціалізованими програмами.

На кафедрі ведеться спеціально розроблена спільно з провідними машинобудівними і металургійними підприємствами України безперервна комп'ютерна підготовка студентів. В її основі лежить навчання навичкам роботи в програмах, які використовуються на даних підприємствах.

До таких програм відносяться:

SolidWorks - система автоматизованого проектування, інженерного аналізу та підготовки виробництва виробів будь-якої складності і призначення.

SolidWorks є ядром інтегрованого комплексу автоматизації підприємства, за допомогою якого здійснюється підтримка життєвого циклу виробу відповідно до концепції CALS-технологій, включаючи двонаправлений обмін даними з іншими Windows-додатками і створення інтерактивної документації.

Залежно від класу вирішуваних завдань замовникам пропонується три базових конфігурації системи: SolidWorks, SolidWorks Professional і SolidWorks Premium.

Розробником САПР SolidWorks є SolidWorks Corp. (США), незалежний підрозділ компанії Dassault Systemes (Франція) - світового лідера в області високотехнологічного програмного забезпечення.

Розробки SolidWorks Corp. характеризуються високими показниками якості, надійності і продуктивності, що в поєднанні з кваліфікованою підтримкою робить SolidWorks кращим рішенням для промисловості.

Комплексні рішення SolidWorks базуються на передових технологіях гібридного параметричного моделювання і широкому спектрі спеціалізованих модулів.

Програмне забезпечення функціонує на платформі Windows, має підтримку російської мови, і, відповідно, підтримує ДСТУ і ЕСКД.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_1.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_2.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_3.jpg

Autodesk Inventor

Autodesk Inventor Series дозволяє розробляти серії виробів. Комплекс включає в себе:

 • Autodesk Inventor® для 2М і 3М моделювання та підготовки технічної документації.
 • AutoCAD® Mechanical, який є додатком AutoCAD® і призначений для створення 2М машинобудівних креслень і деталювання. Ця програма дозволяє використовувати файли в форматі DWG.
 • Autodesk® Vault - програму централізованого управління даними проекту. Тепер ви можете поступово розробляти тривимірні моделі, одночасно підтримуючи існуючі проекти і знаючи, що працюєте в самому сумісному інструментальному комплексі на ринку. Підтримується робота з файлами в форматі DWG.

Зручний інтерфейс дозволяє:

 • Розробляти серії виробів.
 • Створювати якісні вироби, виробляючи мінімум виправлень.
 • Створювати проекти з мінімальними витратами часу.
 • Швидко переходити до готових креслень.
 • Керувати і обмінюватися проектною інформацією.
 • Швидко освоювати програму.
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_4.jpg

КОМПАС-3D - система тривимірного моделювання, що стала стандартом для тисяч підприємств, завдяки вдалому поєднанню простоти освоєння і легкості роботи з потужними функціональними можливостями твердотілого і поверхневого моделювання.

Ключовою особливістю продукту є використання власного математичного ядра і параметричних технологій, розроблених фахівцями АСКОН.

Основні компоненти КОМПАС-3D - власна система тривимірного моделювання, універсальна система автоматизованого проектування КОМПАС-Графік і модуль проектування специфікацій і текстовий редактор. Всі вони легкі в освоєнні, мають російськомовні інтерфейс і довідкову систему.

За замовчуванням КОМПАС-3D підтримує експорт / імпорт найбільш популярних форматів моделей, за рахунок чого забезпечується інтеграція з різними CAD / CAM / CAE пакетами.

Базова функціональність продукту легко розширюється за рахунок різних додатків, які доповнюють функціонал КОМПАС-3D ефективним інструментарієм для вирішення спеціалізованих інженерних завдань. Наприклад, додатки для проектування трубопроводів, металоконструкцій, різних деталей машин дозволяють більшу частину дій виконувати автоматично, скорочуючи загальний час розробки проекту в кілька разів.

Модульність системи дозволяє користувачу самому визначити набір необхідних йому додатків, які забезпечують тільки затребувану функціональність.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_5.jpg

QForm 2D / 3D - робочий інструмент технолога

Програма QForm відповідає найвищим вимогам в області моделювання процесів ковальсько-штампувальної промисловості. Моделювання легко виконується для всього технологічного ланцюжка, що складається з таких операцій, як керований нагрів, формозміна, обрізка і охолодження.

Програма QForm заснована на методі скінчених елементів (ядро системи), призначена для проектування оснащення, штампового інструменту, моделювання штампування, кування і інших процесів ОМТ, оптимізації технологічних процесів. Звичайно-елементні алгоритми спеціальним чином адаптовані для розрахунку процесів формозміни. Достовірність розрахунків підтверджена успішною участю в незалежному міжнародному тестуванні програми, а також багаторічним використанням програми на заводах. Сам звичайно-елементний розрахунок прихований від користувача. При проведенні технологічного розрахунку ядро системи працює як "чорний ящик".

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_7.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_8.jpg

ABAQUS - програмний комплекс для прочностного скінченоелементного аналізу складних лінійних і нелінійних інженерних проблем. Сімейство продуктів ABAQUS розробляється і підтримується компанією ABAQUS, Inc. Як стратегії подальшого розвитку компанією ABAQUS було анонсовано створення універсальної середовища моделювання SIMULIA, узагальнюючої не тільки рішення компаній Dassault Systemes і ABAQUS в області комп'ютерного інжинірингу, а й об'єднує кращі рішення третіх фірм, і таким чином формує комплексний інструментарій для проектування і багатодисциплінарного аналізу технічних систем.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_9.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_10.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_11.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_12.jpg

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_13.jpg

DEFORM - спеціалізований інженерний програмний комплекс, призначений для аналізу процесів обробки металів тиском, термічної і механічної обробки. DEFORM дозволяє перевірити, відпрацювати і оптимізувати технологічні процеси безпосередньо за комп'ютером, а не в ході експериментів на виробництві методом проб і помилок. Завдяки цьому істотно скорочуються терміни випуску продукції, підвищується її якість і знижується собівартість. Розроблено американською компанією Scientific Forming Technologies Corporation (SFTC), яка є лідером в області моделювання процесів обробки металів тиском.

DEFORM дозволяє моделювати практично всі процеси, що застосовуються в обробці металів тиском (кування, штампування, прокатка, пресування і ін.), А також операції термічної обробки (загартування, старіння, відпустка та ін.) І механічної обробки (фрезерування, свердління та ін.).

DEFORM застосовується по всьому світу, як на промислових підприємствах, так і в науково-дослідних інститутах і технічних університетах, є найпоширенішим програмним комплексом для моделювання процесів обробки металів тиском.

Переваги DEFORM:

 • універсальність - програма DEFORM дозволяє моделювати широке коло технологічних процесів, які застосовуються на виробництві
 • сумісність з більшістю програмних пакетів для створення геометричних моделей і генерації скінчено-елементної сітки
 • великі можливості по самостійній генерації скінчено -елементної сітки
 • можливість використання різних моделей пластичності матеріалу
 • велика база даних по характеристикам матеріалів і ковальсько-пресового устаткування, а так само широкі можливості по їх редагуванню і додаванню
 • можливість моделювання різних умов тертя між заготовкою і інструментом
 • широкі можливості моделювання різних видів руху інструменту
 • простий і зручний інтерфейс

Програмний комплекс DEFORM має гнучку модульну структуру, що дозволяє користувачеві вибрати і придбати оптимальний набір модулів під номенклатуру вирішуваних завдань.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_k_p_omd_14.jpg

На молодших курсах студенти вивчають основи програмування. Отриманий навик дозволяє їм на старших курсах розробляти власні програми для розрахунків технологічних процесів.

Вивчення спеціальних програм для інженерних розрахунків, таких як MathCad і SMath, дозволяє проводити складні математичні розрахунки в зручному для інженера вигляді.

Знання і отримані навички роботи в спеціальних програмах, а так само знання і вміння розробляти різні за складністю технологічні процеси і проектувати необхідну для проведення даних технологічних процесів оснащення дозволяє бути нашим випускникам затребуваними фахівцями на різних машинобудівних і металургійних підприємствах.