ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Обробка металів тиском - це провідна спеціальність в машинобудуванні і металургії. Ця спеціальність була і залишається перспективною на всіх етапах розвитку людського суспільства. Витоки її знаходяться в кам'яному столітті, а подальший розвиток безмежно.

Історія розвитку людського суспільства, починаючи з кам'яного віку і до наших днів, нерозривно пов'язана з розвитком кування. Ще в кам'яному віці за допомогою кам'яних знарядь людина кувала самородки металу: мідь, золото, срібло. Надалі, коли людина навчилася отримувати з руд метал і сплави, кування стала основним способом виготовлення металевих виробів побуту і зброї. Тому всі сучасні виробництва успішно можуть функціонувати тільки при наявності в них високопродуктивних і автоматизованих технологій обробки металів тиском.

Кафедра «Обробка металів тиском» була заснована в Краматорському вечірньому філії Донецького індустріального інституту в 1956 році. У перші роки кафедрою завідував доцент Єжов Г.І., а з 1960 р - професор Золотухін Н. М. На початку 70-х років кафедра була об'єднана з кафедрою «Машини і технології ОМТ».

Новітня історія кафедри починається з 1976 року, коли вона була створена як самостійний підрозділ Краматорського індустріального інституту (КІІ, нині ДДМА). Організатором і завідувачем кафедри став заслужений працівник вищої школи України, доктор технічних наук, професор Соколов Лев Миколайович, який був призначений в 1975 р ректором інституту.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_1.jpg
Коллектив кафедры ОМД. 1987 год
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_2.jpg
Коллектив кафедры ОМД. 2012 год

Вчені кафедри за роки її існування створили принципово нові технологічні процеси, оснастку і обладнання обробки тиском, розвинули теорію процесів пластичної деформації матеріалів, розробили нові методи і засоби дослідження умов пластичного деформування.

Важливим чинником становлення Краматорська школи оброблювачів тиском і ковалів стало відкриття одночасно з організацією кафедри і спеціальної Ради по захисту докторських і кандидатських дисертацій, який зіграв вирішальну роль у підготовці наукових кадрів, як в академії, так і в Україні.

Формування наукової школи йшло по шляху зміцнення творчих зв'язків, визнання вкладу Краматорська фахівців в розвиток наукової галузі «Обробка тиском». Так, за час роботи спецради розвивалося творча співдружність з передовими науковими центрами і вузами, великими підприємствами, видатними вченими.

За 45 років кафедра підготувала понад 1600 інженерів для металургії та машинобудування, 36 кандидатів і 10 докторів наук.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_3.jpg
Первый выпуск ОМД дневного отделения

З 80-х років кафедра активно проводить Міжнародні і Всесоюзні, а потім і Всеукраїнські конференції з проблемних питань теорії та технології ОМТ, в тому числі, з таких проблем, як «Ковка великих поковок», «Створення важкого ковальсько-пресового устаткування», « наукомісткі технології ОМТ »і ін. Краматорська конференції стали згодом традиційними і, як правило, щорічними.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_4.jpg
XV Міжнародна науково - технічна конференція «Досягнення і проблеми розвитку технологій і машин обробки тиском»

На базі кафедри проводять щорічні Всеукраїнські студентські Олімпіади з обробки тиском і конкурси магістерських випускних наукових робіт.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_5.jpg
Проведення Всеукраїнської олімпіади з ОМТ

Сьогодні кафедра ОМТ - провідна кафедра ДДМА. Вона є визнаним в Донецькому регіоні та Україні центром наукової та навчально-методичної роботи по ковальсько-штампувального виробництва.

Навчальний процес і наукову роботу на кафедрі ведуть 12 викладачів, в тому числі 1 професор, 5 доцентів, 4 старших викладача (к. Т. Н.), 2 асистента.

Кафедра має 11 аудиторій, з них 3 предметні аудиторії, комп'ютерний клас і 3 лабораторії, оснащені різноманітним обладнанням (4 лабораторних гідравлічних преса, кривошипний прес, копер, випробувальні машини, Пластометри і ін.).

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_omt_i_t_omd_6.jpg
Робота студентів в лабораторії кафедри

Кафедра випускає:

 • бакалаврів за спеціальністю «Обробка металів тиском»;
 • фахівців і магістрів за спеціальністю «Обробка металів тиском» за спеціалізаціями: «Ковальське виробництво», «Штампувальне виробництво», «метизного виробництва».

З урахуванням вимог індивідуальної підготовки за договорами поглиблено вивчаються металознавство і термічна обробка, конструювання оснащення.

При кафедрі ОМТ працює аспірантура і докторантура за науковою спеціальністю «Процеси і машини обробки тиском».

Кафедра співпрацює з підприємствами міста та регіону (НКМЗ, СКМЗ, Енергомашспецсталь, Донмет, ДМЗ та ін.). На НКМЗ відкрито філію кафедри, який служить справі зміцнення зв'язків кафедри і виробництва, а також підвищенню рівня підготовки фахівців. Кафедра розвиває творчі зв'язки з вузами і інститутами НАН України, з університетами, підприємствами та фірмами Росії, Німеччини, Польщі та інших країн.