ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Абітурієнту ОМТ


Обробка матеріалів тиском - одна з найдавніших і в той же час найсучасніших технічних спеціальностей. Кування і штампування є основою основ виробництва! Всі сучасні виробництва успішно можуть функціонувати тільки при наявності в них високопродуктивних і автоматизованих технологій пластичного деформування. Тому ця спеціальність була і залишається перспективною на всіх етапах розвитку людського суспільства. Підприємства завжди потребуватимуть грамотних і умілих інженерів ковальсько-штампувального виробництва.

Випускники кафедри ОМТ затребувані на промислових гігантах, а також і на малих підприємствах. На кафедрі ведеться безперервна комп'ютерна підготовка студентів. Вони можуть працювати фахівцями з комп’ютерним моделювання та проектування процесів, користуватися спеціалізованими програмами: SolidWorks, Autodesk Inventor Series, КОМПАС-3D, ABAQUS, QFORM, DEFORM, інженерами-дослідниками, технологами, конструкторами, викладачами ВУЗів та коледжів, а також фахівцями з термообробки, металознавства, нагрівання і обробки неметалічних і порошкових матеріалів, а також в ювелірній промисловості, де безліч деталей отримують штампуванням, у будівельній промисловості – при виготовленні різних сучасних будівельних матеріалів та ін. Красномовним показником високого рівня наукової діяльності кафедри є активна робота аспірантури, докторантури та спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Розробки кафедри публікуються у щорічних спеціалізованих збірниках ОМТ. Багато з наших випускників займають посади керівників підприємств та підрозділів, а також мають власні компанії в сфері інжинірингу.

Студенти, які обрали дану спеціальність, отримують поглиблену підготовку з комп'ютерного моделювання і проектування процесів, розробки сучасних екологічних ресурсозберігаючих технологічних процесів кування, листового штампування, пресування прецизійних деталей з порошкових матеріалів, гуми, пластмас, композитних матеріалів, рідкого штампування, гарячого та холодного об'ємного штампування, основам наукових досліджень, конструювання штампів, металознавства і термообробці.