ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Студентське життя АВП

Студентське життя включає в себе не тільки сумлінне навчання. Це найкращі роки життя, молодість, тому треба встигнути спробувати себе в різних сферах. Творчість – це те, що допомагає людині самореалізуватися, знайти себе і проявити, бути унікальним. Натхнення, вогонь в очах, прискорене серцебиття, радість від реалізації – це все робить життя яскравим та цікавим. Навіть якщо ви раніше не займались танцями, співом, грою на музикальних інструментах, грою в КВК та іншим, в нашій академії є можливість спробувати все це. Тому що культурно-масове життя в нас дуже розвинуте. Тут ви можете знайти собі однодумців та друзів, спробувати щось нове для себе, наприклад, спробувати себе в журналістиці, в якості диктора на радіо, аудіо- та відеооператора, ведучого тощо. У нас в ДДМА працює медіа-група «Академія», де ви можете все це спробувати.

Які заходи проводяться в академії?

Кожен новий навчальний рік розпочинається з традиційного концерту, присвяченому Дню знань. Восени проводиться «Дебют першокурсника», де новоспечені студенти можуть проявити свої таланти. А допомагають створити це свято також студенти старших курсів та викладачі. Проводяться заходи на честь Дня кафедри, Дня факультету, Дня академії, а також деяких свят: День закоханих, День захисника України, День Соборності і Свободи України, День Державного Прапора, День Незалежності України, Хелоуін, День студента та інші. Традиційно навесні проводиться конкурс «Міс Академія» (а іноді «Міс і містер Академія»). Також проводиться зустріч I і V курсів спеціальності.

Окрім цього проводяться інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» та різні спортивні заходи.

Студенти і викладачі АВП – багатогранні та талановиті!

Студенти і викладачі кафедри АВП приймають активну участь в культурно-масовому та спортивному житті академії.

У різні роки на сцені академії поряд із студентами виступали і викладачі кафедри АВП: Люта А. В., Зателепіна С. Г., Афанасьєва М. А., Пучкова А. В. та інші і, навіть, декан факультету у танцювальних, вокальних та гумористичних номерах.

Так Анастасія Афанасьєва (зараз Люта) (АВП-03-2) закінчила виш з червоним дипломом, захистила кандидатську дисертацію і зараз працює доцентом на рідній кафедрі. Спочатку студенткою, а потім і викладачем кафедри та старшим куратором спеціальності АВП була хореографом-постановником багатьох танцювальних заходів з 2003 року не тільки на сцені ДДМА, але і поза її межами. Зокрема, танцювальний гурт «Bright Band», який вона організувала, і який існував з 2009 по 2014 роки, з її постановкою шоу-балета «Аватар» з успіхом виступав на обласних студентських змаганнях в м. Донецьк (2010 р.), «Людина року-2010» та на інших сценах.

Деякі виступи цього гурту та інших студентів ми представляємо до вашої уваги.

Зараз доцент кафедри АВП Люта А. В. продовжує виступати на сцені ДДМА, як вокаліст і гітарист.

А ще її студенти захищають лабораторні в стилі реп!

Під керівництвом доцента кафедри АВП Афанасьєвої М. А., яка раніше була старшим куратором спеціальності АВП, було організовано багато заходів. Вона разом із студентами писала сценарії для сценок, відеороликів та кліпів, писала тексти до фінальних пісень. Цей фільм було знято за її сценарієм. В ньому знялись студенти і викладачі кафедри АВП. Зйомки та монтаж проводили студенти кафедри.

На прикладі фінальної пісні виступу студентів нашої кафедри на одному зі свят академії декілька слів про те, як склалося їх подальше життя після закінчення вишу.

Олексій Булаш (АВП-04-2) грає в цьому номері на флейті, яку сам виготував. Також він самостійно виготовував барабани різної форми та різного звучання. Це дуже талановитий хлопець. Закінчив виш з червоним дипломом. Зараз у Харкові успішно працює програмістом та продовжує займатися музикою, як етномузикант. Його добре знають в Індії та інших країнах.

Олексій Куліш (АВП-04-2) – гітарист, співак, незмінний ведучий всіх студентських заходів. Зараз успішно працює в Києві програмістом.

Олексій Шепель (АВП-04-2) – «Золотий голос» академії з 2004 по 2009 роки. Людина-оркестр, без якої не проходило ні одного музикального заходу в академії. Після закінчення вишу він продовжує займатися улюбленою справою в якості затребуваного ведучого урочистих свят.

Роман Мельник (АВП-05-2) теж закінчив нашу спеціальність з червоним дипломом і зараз очолює краматорську філію «Solution Mentors LLC», в якій працюють програмістами багато наших випускників.

Владислав Кучерявих (АВП-04-1) – учасник танцювальних та музикальних студентських номерів, музикант, який написав свою рок-оперу, в якій співає разом із Лютою А. В.

Закінчив виш з червоним дипломом і зараз працює в Німеччині у фірмі «Кюттнер Аутомєйшн», яка займається питаннями автоматизації виробничих процесів та програмуванням. Продовжує займатися музикою.

Олександр Іванілов (АВП-02-1) вдало поєднував навчання в академії з бальними танцями. Зараз він один з найкращих працівників на верстаті з ЧПУ на ПрАТ «НКМЗ».

Максим Ільченко (АВП-06-1) закінчив кафедральний бакалаврат. У 2014 році був тяжко поранений в період бойових дій під час служби в лавах української армії. Після поранення здобув другу освіту реабілітолога і зараз допомагає українським воїнам проходити реабілітацію після поранень.

Декілька слів про яскраве студентське життя наших студентів, які ще навчаються у нас.

Ксенія Цюх (АВП-18м) у 2016 році здобула звання «Міс Академія». Третій рік поспіль займає перше місце за вокалом на щорічному міському студентському конкурсі між вузами «Студдія» та «Веселка». У 2018 році була удостоєна звання «Золотий голос Академії». Дівчина активно займається волонтерською діяльністю, підготовкою багатьох заходів як в академії, так і в місті. На другому та третьому курсах навчання була головою ради студентського самоврядування, а на третьому і четвертому курсах була головою студентської ради самоврядування факультету. Приймала участь у Львівському Вертепі, як представник Донецької області.

Руслан Шевченко (АВП-18м) протягом навчання працює помічником звукорежисера в ДДМА. Також він є резидентом клубу RIA.

Роман Лисенко (АВП-18м) – ведучий заходів в ДДМА. На другому курсі був головою культмасового сектору ДДМА. На третьому курсі був головою спортивного сектору ДДМА. Разом із своєю командою КВК «Фторник» виступав не тільки в стінах ДДМА. Хлопці брали участь в «Лізі сміху» та мають досягнення:

 • чемпіони зимового кубку Краматорська 2018 р., що дало змогу взяти участь в фіналі в Маріуполі та фестивалі в Одесі;
 • фіналісти регіональної «Ліги сміху»;
 • в січні 2019 р. увійшли до ТОП-50 кращих команд СНД.
 • Як бачите, по-різному склалося після вишу життя наших студентів. Але всі вони – наші діти, за їхніми успіхами ми продовжуємо спостерігати.