ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Загальна інформація

Адреса: 84313 м. Краматорськ,вул. Академічна (Академічна)-72, ДДМА, корпус №2, аудиторія № 2212.

Телефон: (0626) 41-69-84

E-mail: app@dgma.donetsk.ua

ОБЛАСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ФАХІВЦЯ

У сучасному виробництві автоматичне керування технологічними процесами неможливе без комп'ютерів і мікропроцесорної техніки. Даними системами оснащуються практично всі сучасні пристрої, апарати, машини та виробничі комплекси. Вони застосовуються в побутовій, медичній, автомобільній, сільськогосподарській, машинобудівній, металургійній та інших діяльностях людини, також у фінансовій, банківській, інформаційній та управлінській діяльностях.

Відмітна особливість фахівця - в його здатності вирішувати широке коло завдань з розробки та обслуговування: електронної та комп'ютерної техніки, вимірювальних приладів, електричних апаратів, аналогових і цифрових систем управління, електромеханічних, гідравлічних і пневматичних приводів.

Спеціаліст з автоматизованого управління може працювати на підприємствах в організаціях та фірмах по застосуванню комп'ютерних і мікропроцесорних систем для автоматизованого управління, а також для збору і обробки інформації, бути науковим співробітником або викладачем ВНЗ.

ВИПУСКНИК МОЖЕ ЗАЙМАТИ ПОСАДИ:

– інженер з експлуатації та ремонту систем автоматичного управління;

– інженер-конструктор систем автоматичного управління;

– інженер-дослідник автоматизованих систем управління (АСУ);

– інженер-електроник з монтажу, налагодження та ремонту засобів програмного управління обладнанням;

– інженер-програміст з розробки прикладного програмного забезпечення.

ЯКІ ЗНАННЯ ОТРИМУЄ СПЕЦІАЛІСТ З АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ?

Діяльність фахівця з автоматичного управління цікава і багатогранна, проте вимагає великої ерудиції і професійних знань в галузях математики, фізики, механіки, інформатики та обчислювальної техніки, систем програмування, штучного інтелекту та нейромережевих технологій, електротехніки, мікропроцесорної техніки, теорії управління, безпеки праці та економіки.

Навчальний план спеціальності насичений дисциплінами з проектування і застосування мікропроцесорних засобів, програмування і організації роботи персональних ЕОМ і локально обчислювальних мереж, електроніки і мікросхемотехніки, автоматизованих систем управління та обробки інформації, а також систем гідро-, пневмо- і електроприводів.

Студенти отримують не тільки солідну підготовку для роботи з ПЕОМ, що відповідає вимогам інженера-програміста, а й набувають вміння і навички конструювання та обслуговування спеціальних систем, призначених для конкретних завдань управління, адміністрування комп'ютерних мереж, моделювання систем управління.

Саме в умінні використовувати мікропроцесорну обчислювальну техніку в управлінні технологічними процесами і полягає цінність фахівця з АСУ. На ринку праці потрібні розумні і здатні оригінально мислити інженери. Вони повинні вміти враховувати всі особливості взаємодії людини і машини, програми і апаратури, електроніки і механіки.

Знання, отримані за фахом, дозволяють поглянути на світ іншими очима, а також набути впевненості, що ти – людина майбутнього з цікавою, творчої і затребуваною часом професією.

ЯКУ РОБОТУ МОЖЕ ВИКОНУВАТИ СПЕЦІАЛІСТ?

Виробничі функції, що виконуються фахівцями з автоматизованого управління досить великі - від розробки систем автоматизації та створення програмного забезпечення до моделювання та дослідження процесів управління і розробки принципово нових систем управління, які полягають в наступному:

- розробка мікропроцесорних пристроїв автоматичного управління;

- проектування аналогових і цифрових систем автоматичного управління із застосуванням сучасних засобів автоматизації;

- моделювання на ПЕОМ технологічних процесів і об'єктів, систем автоматичного управління, електронних і релейних контакторних схем;

- ідентифікація параметрів і налаштування електричних і гідравлічних приводів;

- технічне обслуговування контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв автоматики, ЧПП, електронних і гідравлічних систем;

- виконання на ПЕОМ розрахунків будь-якої складності, документації, схем і креслень з використанням сучасних прикладних програм;

- обслуговування комп'ютерів і локальних обчислювальних мереж;

- адміністрування комп'ютерних систем;

- розробка прикладних програм;

- розробка програмного забезпечення функціонування АСУ;

- модернізація застарілих систем ЧПУ.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КАФЕДРУ АВП

Кафедра була заснована 1 вересня 1973 року і має найвищу 4 ступінь акредитації. Високоякісну підготовку фахівців забезпечують викладачі вищої кваліфікації з вченими ступенями і званнями, а також викладачі, які закінчують підготовку дисертаційних робіт. Викладачами ведеться підготовка студентів більше, ніж за 50 дисциплінами, організовується практика на підприємствах і керівництво дипломними проєктами, успішно вирішуються питання розподілу і працевлаштування випускників.

Кафедра має два класи ПЕОМ, спеціалізовані лабораторії комп'ютерно-інтегрованих систем управління, електроніки та мікропроцесорної техніки, автоматизованого електроприводу і гідропневмоприводів. Класи та лабораторії забезпечені самим сучасним обладнанням: стендами для дослідження електронних схем і систем автоматичного управління; стендами з дослідження різних систем автоматизованого електроприводу; студентам доступні комп'ютерно-інтегрована багатофункціональна інформаційно-вимірювальна система «ИСТОК-ТМ» і відповідні програмні додатки НВЦ «Спецсистеми» (Білорусь), спеціальні програмовані логічні контролери і засоби програмування для автоматизованого обліку енергоресурсів київської фірми «Росток-Спаркс», апаратне і програмне забезпечення для АРМ - комп'ютерно-інтегрована система позиціонування ЧПУ на 8 робочих місць австрійської фірми «B & R», навчальні стенди електропневмоавтоматики і гідроавтоматики з комп'ютерно-інтегрованим управлінням, а також програмно-методичним забезпеченням до них німецької фірми «Festo», електроприводу з частотним керуванням фірм «ABB» (Швеція) і «Lenze» (Німеччина) з управлінням від ПЕОМ. Фірми надають кафедрі ексклюзивне право на отримання науково-технічної інформації про їх розробки через мережу Internet.

Підготовка фахівців за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами» проводиться в рамках унікальних умов тісної взаємодії кафедри не тільки з підприємствами регіону, на які розподіляються випускники, а й з провідними європейськими виробниками засобів автоматизації - SIEMENS (Німеччина), B & R (Австрія), FESTO (Німеччина), «Спецсистеми» (Білорусь), VIPA (Німеччина), Московський завод теплової автоматики (Росія), ТЕКОН (Росія), «Lenze» (Німеччина). При безпосередній участі цих фірм на кафедрі організований навчальний центр з автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій. Навчальний центр оснащений стендами фірми FESTO, мікропроцесорними системами обліку енергоносіїв, мікропроцесорними системами управління B & R (Австрія). На філії кафедри в конструкторсько-виробничому центрі «НКМЗ-Автоматика» створено навчальний клас-полігон, оснащений новітніми засобами управління SIEMENS. Все це дозволяє вести підготовку фахівців на рівні європейських стандартів.

При кафедрі працюють магістратура та аспірантура.