ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Матеріальна база АВП

У складі кафедри створено 2 класи ПЕОМ із сучасними комп’ютерами, лекційна аудиторія, а також шість спеціалізованих лабораторій: електроніки і мікросхемотехніки, теорії автоматичного керування, систем комп’ютерно-інтегрованого керування, автоматизованого електроприводу, гідро-пневмоавтоматики, мікропроцесорної техніки.

Навчальні приміщення оснащено найсучаснішими стендами та приладами. Так, в лабораторії електроніки і мікросхемотехніки застосовуються чотири унікальних сучасних стенди, кожний з яких забезпечує виконання 32 лабораторних робіт. У лабораторії комп’ютерно-інтегрованого керування при сприянні Краматорської ТЕЦ встановлено обладнання з модемним зв’язком «Кафедра-ТЕЦ», яке дозволяє студентам вивчати роботу кращої в СНД системи обліку витрати енергоносіїв. Кафедра має спеціалізовані мікропроцесорні системи для комп’ютерно-інтегрованих технологій від фірми B&R (Австрія) і науково-виробничого центра «Спецсистемы» (Республіка Білорусь). Функціонує лабораторія гідро- пневмоавтоматики європейського рівня, для якої придбано стенди всесвітньо відомої фірми FESTO-Didaсtiс (Німеччина). Стенди укомплектовані елементами, які застосовуються у виробництві і дозволяють досліджувати різноманітні схемотехнічні рішення з використанням комп’ютерної та мікропроцесорної техніки. Разом з цим обладнанням кафедра отримала дидактичні матеріали, каталоги продукції та програмне забезпечення фірми «FESTO». Також впроваджено у навчальний процес три навчальних стенди Московського заводу теплової автоматики «КОНТАР-КМ800», що містять у собі контролери MC8, MC5, MR8, датчики температури, вологості та електропривід LM24SR (Belimo, Швейцарія), який призначено для керування повітряними заслінками, а також програмне забезпечення: інструментальна система програмування KONGRAF, програмний засіб CONSOLE для завантаження та роботи з приладами, система моніторингу KONTAR-SCADA. На базі цих приладів створено модель системи керування для вентиляції, кондиціювання та опалювання приміщення.

Крім того, кафедрою створено вісім стендів мікропроцесорної техніки, прилади і пристрої вимірювальної техніки та робототехнічні системи.

У центрі «Автоматизація і комп`ютерно-інтегроване керування» кафедри АВП розміщено устаткування австрійської фірми B&R, німецької фірми Festo, Московського заводу теплової автоматики та ін. Тут проводяться лабораторні і практичні заняття зі студентами з дисциплін «Гнучке автоматизоване виробництво», «Основи комп`ютерно-інтегрованого керування», «Гідропневмоприводи», «Автоматизований електропривод» на наступних лабораторних стендах:

Навчальний стенд № 1. Система позиціювання B&R: Інтерактивне програмування на стійці ЧПУ CNC-3D.

Навчальний стенд № 2. Комп`ютерно-інтегрована система автоматизації B&R2005: Настроювання ПІД-регулятора САУ.

Навчальний стенд № 3. Інтегрований привід ACOPOS: Інтерактивне настроювання динамічних параметрів системи при різних навантаженнях серводвигуна.

Навчальний стенд № 4. Панель керування оператора Power Panel PP21/41: Програмування завдання візуалізації, керування, позиціювання і зв'язки.

Навчальний стенд № 5. Комп`ютерно-інтегрований стенд РТК: Програмування завдання керування  роботом «МП-9С» на базі PLC B&R2003.

Навчальний стенд № 6. Стенд електропневмоавтоматики з набором елементів: Моделювання завдання автоматизації пневмопривода.

Навчальний стенд № 7. Електрогідравлічний стенд із набором елементів: Моделювання завдань верстатного гідроприводу.

Навчальний стенд № 8. Програмно-технічний комплекс «КОНТАР-КМ800»: Проектування системи керування і програмування приладів комплексу в програмному середовищі KONGRAPH.

Навчальний стенд № 9. Комп`ютерно-інтегрована система керування РТК на базі мікроконтролера EV8031/AVR: Програмування завдання керування роботами ПР-5.

У лабораторії автоматизованого електропривода змонтовано два стенди з новітніми системами частотного керування асинхронними двигунами фірми АВВ (Швеція), комп’ютерно-інтегрований стенд для дослідження системи автоматичного керування електродвигунами постійного струму, стенди із сучасними системами керування мікроприводами та інші.

В аудиторії 2101 змонтовано три стенди, на яких виконуються лабораторні роботи з дисциплін «Автоматизований електропривід» і «Комплектний електропривід»:

 1. Дослідження частотно-регульованого асинхронного електропривода на базі перетворювачів АВВ ACS 101.
 2. Дослідження частотно-регульованого асинхронного електропривода на базі перетворювача Lenze 8200 Vector.
 3. Дослідження частотно-регульованого асинхронного електропривода на базі перетворювача Lenze 9300 Vector.

В аудиторії 2107 розміщені чотири сучасних універсальних стенди і двопроменеві осцилографи. На зазначеному устаткуванні виконується 18 лабораторних робіт з дисципліни «Електроніка і мікропроцесорна техніка», а також вісім лабораторних робіт з дисципліни «Теорія автоматичного керування».

Для підвищення ефективності використання обчислювальної техніки на кафедрі існує локальна мережа, введена система доступу в Internet для студентів і викладачів, встановлено сучасні програмні пакети, застосовуються відеопроектори та інші засоби.

В аудиторії 2108 готується стенд з використанням нового обладнання на базі Arduino Mega +2560 R3. Це навчальна плата для роботи з мікроконтролером Atmega8U2 для навчання студентів електроніці

Плата доукомплектована:

 1. Danger-Shield Bausant (Spark Fan) – силове рознімання вентилятора
 2. mSD-Shield v2 (Datenlogger Shield) – рознімання для micriSD карт пам'яті
 3. Drehencoder mit Taster PEC12R-4225F-S0024 – покроковий потенціометр для завдання кута повороту осі.
 4. GLCD-Shield mit Dispay – рознімання для підключення мінідисплея.
 5. Ethernet-Shield R3 (Arduino) – навчальна плата розширення Arduino Mega +2560 для підключення до мережі Ethernet (Інтернет)
 6. Shield-Bridge (Raspberry Pi – Arduino Adapter) – плата узгодження між платами для їхньої спільної роботи
 7. STM32F4-Discovery – навчальна (налагоджувальна) плата обробки аналогового сигналу
 8. MI0283AV2 Adapter v2 – плата узгодження з міні LCD монітором

 

Для підвищення ефективності використання обчислювальної техніки на кафедрі існує локальна мережа, введена система доступу в Internet для студентів і викладачів, встановлено сучасні програмні пакети, застосовуються відео проектори, інтерактивна дошка та інше мультимедійне устаткування.

Установлено програмне забезпечення, яке дає можливість проводити лабораторні заняття в режимі відеоконференції з використанням дошки на екрані дисплея.

На кафедрі забезпечено доступ в мережу Internet, створено навчально-методичний портал кафедри, в якому знаходяться довідкові матеріали, література, методичні розробки, конспекти лекційних курсів та інше.

У рамках договорів, які кафедра уклала з фірмою B&R (Австрія), а також з партнером фірми FESTO-Didactic – Інститутом лінгвістики і нових технологій (м. Київ), кафедра продовжує отримувати унікальні дидактичні і програмні матеріали, довідкову інформацію, каталоги продукції всесвітньо відомих фірм, які широко застосовуються в навчальному процесі.

Усі дисципліни кафедри використовують ПЕОМ при виконанні лабораторних і практичних завдань, курсових і дипломних проектів. Завдання з дисциплін кафедри виконуються за допомогою прикладних програмних продуктів: Microsoft Office (Microsoft Access 2003,Microsoft Visio), Microsoft Visual Studio 1998 (Microsoft Visual InterDev 6.0, Microsoft Visual Basic 6.0), Microsoft Visual Studio 2010 (Visual Basic.NET 2010, C#. JavaScript ), C++ 4,2, Matlab, Proteus, CodeSys, Scilab/Scicos, EWB, GENI, EPLAN Electric P8 1.9 International SP1.

 

Застосовується також програмне забезпечення, яке розроблене викладачами кафедри та спрямоване на автоматизацію складних розрахунків та візуалізацію елементів технологічних процесів.