ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Матеріальна база кафедри хімії та охорони праці

На кафедрі обладнані сучасні спеціалізовані лабораторії, у яких студенти проводять досліди із хімічних дисциплін, виконують лабораторні роботи з неорганічної, фізичної, аналітичної, органічної хімії, зі спеціальних хімічних дисциплін, з теплотехніки та охорони праці. Матеріальна база кафедри дозволяє виконувати всі поставлені завдання.

photo_blok_1.png
11.png

При кафедрі функціонують лабораторія тонкого органічного синтезу, міжкафедральна лабораторія трибології.

10.png

У лабораторії тонкого органічного синтезу проводяться наукові дослідження в галузі органічної хімії. Керує роботою професор, кандидат хімічних наук, дійсний член Нью-Йоркської академії наук Авдєєнко Анатолій Петрович, відповідальний виконавець – доцент, кандидат хімічних наук Коновалова С. О., які працюють над докторськими дисертаціями.

13.png

У лабораторії трибології можливе проведення випробувань різних трибологічних характеристик матеріалів, необхідних для більш якісних досліджень на кафедрах машинобудівного профілю. На базі машини тертя СМЦ-2 створений комп’ютеризований дослідний комплекс, оснащений різними датчиками, які визначають багато параметрів тертя. Сьогодні для кафедри ТМ проводяться дослідження зносостійкості зразків сталі, оброблених новим технологічним методом поверхневого зміцнення. За допомогою отриманих даних проведено оптимізацію режимів оброблення розроблюваного методу.

12.png

Для кафедри ХіОП у лабораторії трибології досліджуються протизношувальні властивості різних мастильних матеріалів. Отримано порівняльні характеристики створених мастил із імпортними, що використовуються в аналогічних умовах. Доведено, що за умови високих питомих навантажень нові мастила в кілька разів ефективніші від імпортних.

Виконуються госпдоговірні  роботи для сторонніх організацій.

Лабораторія трибології пропонує іншим навчальним закладам спільні дослідження в наукових розробках із використанням модернізованої машини тертя, яка має додаткові можливості в плані автоматизації та комп'ютеризації досліджень триботехнічних характеристик об'єктів дослідження: коефіцієнти тертя, зношування поверхонь, що труться, моменти тертя (задир), шум у зоні тертя, температуру в зоні контакту.

Модернізована машина тертя дозволяє автоматично керувати зусиллям навантаження, задавати пройдений шлях тертьових пар (довжину бігової доріжки), задавати й регулювати температурний режим середовища, проводити дослідження за заданими часовими циклами. Установку оснащено електронно-механічним захистом приводу. Блок керування оснащений контрольною діагностикою режимів усіх датчиків.

Отримані дані на машині тертя зберігаються в електронному вигляді і можуть бути використані для подальшого статистичного оброблення.