ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Інноваційних технологій і управління

Ковалевський Сергій Вадимович

Дата народження: 27.09.1952.

На кафедрі працює з 1985 року.

Робочий телефон: (0626) 41-47-70.

Робоча кімната: 3214.

Поштова скринька:

 tiup@dgma.donetsk.ua; kovalevskii@dgma.donetsk.ua

Особиста сторінка:Освіта:

 • інженер-електромеханік 0636 «Автоматизація і комплексна механізація машинобудування» (Уфимський авіаційний інститут);
 • д-р техн. наук, спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування.

Дисципліни, які викладає:

 • Теоретичні основи технології виробництва деталей та складання машин;
 • Технологія обробки типових деталей та складання машин;
 • Основи сучасних теорій моделювання процесів;
 • Спеціальні методи обробки робочих поверхонь деталей машин;
 • Інженерний консалтинг у технології машинобудування.

Наукові здобутки

Є автором понад 750 друкованих робіт.

Біобібліографічний покажчик C.В.Ковалевського станом на 10 січня 2019

Наукові праці з питань вищої освіти та професійної підготовки


Напрям наукових досліджень:

Моделювання та оптимізація технологічних систем.

 

БІОГРАФІЯ

 

Сергій Вадимович Ковалевський народився 27 вересня 1952 року в м. Уфі.

У 1970 році вступив до Уфимського авіаційного інституту на спеціальність «Автоматизація та комплексна механізація машинобудування» і в 1975 році закінчив його з відзнакою.

У 1979 році в спецраді Уфимського авіаційного інституту захистив кандидатську дисертацію, присвячену вдосконаленню технологічних процесів хонінгування деталей авіаційних конструкцій. До 1981 року працював інженером науково-дослідного сектору, а потім – асистентом на кафедрі «Металорізальні верстати та засоби автоматизації».

З серпня 1981 року до квітня 1985 року працював у НВО «Чорметмеханізація» м. Дніпропетровська старшим науковим співробітником лабораторії верстатів з ЧПК, а потім – завідувачем відділу застосування засобів робототехніки і маніпуляторів у металургії. За цей період вдосконалювався як фахівець у галузі створення дільниць верстатів з ЧПК, розроблення та впровадження технології виготовлення ремонтно-експлуатаційних виробів металургійного обладнання заводів чорної металургії.

З 29 квітня 1985 року, обраний за конкурсом, працював на посаді доцента кафедри «Технологія машинобудування» Краматорського індустріального інституту. У 1987 році перейшов на кафедру «Металорізальні верстати та інструменти», а з 1 червня 1990 року був обраний на посаду завідувача кафедри «Технологія машинобудування».

У квітні 1993 року успішно захистив у спецраді Київського політехнічного інституту докторську дисертацію за спеціальністю 05.02.08 – «Технологія машинобудування» на тему «Інтегровані моделі технологічних систем механообробки». У 1994 році отримав атестат професора кафедри «Технологія машинобудування» Донбаської державної машинобудівної академії.

З 1996 року С. В. Ковалевським створено регіональне відділення Малої академії наук з науково-промислового профілю, яке сьогодні об’єднує більше десяти міст регіону за 12 науковими секціями.

З 1999 року – декан і один із засновників інженерно-економічного факультету академії. За сприяння С. В. Ковалевського створено кафедри «Менеджмент організацій» і «Економічна кібернетика».

З 2003 по 2015 рік – проректор з науково-педагогічної роботи.

З 2015 року – завідувач кафедри технології машинобудування.

Основний науковий напрям роботи Сергія Вадимовича Ковалевського – моделювання й оптимізація технологічних систем.

На 20.01.2016 має понад 750 друкованих публікацій, у тому числі – 17 наукових монографій, 90 навчальних і методичних посібників, 58 патентів на винаходи.

Протягом останніх 20 років Сергій Вадимович Ковалевський щорічно проводить всеукраїнські й міжнародні наукові та науково-методичні конференції з перспективних напрямів технології машинобудування, керування, економіки та перспективних технологій навчання.

Під керівництвом професора С. В. Ковалевського виконуються наукові проекти, замовником яких є уряд України. Він здійснює тісну наукову співпрацю з провідними університетами України, Польщі, Сербії. Хорватії, видавництвами Сербії і США. Наукові роботи Сергія Вадимовича Ковалевського одержали визнання фахівців як в Україні, так і за її межами. Вони приймаються до участі в престижних міжнародних конференціях і друкуються у провідних вітчизняних і закордонних профільних журналах.

За сприяння С. В. Ковалевського впроваджується програма розвитку корпоративної культури. З його ініціативи з 2004 року в академії впроваджено нову, спільну з ЗАТ «НКМЗ», освітню програму «3-2-1», яка набула подальшого розвитку в інтегрованій з підприємствами програмі підготовки фахівців (Золота медаль Міжнародної виставки «Освіта і кар’єра» у 2012 році). Також він є автором програми цільової індивідуальної підготовки студентів (ЦІПС), за яку академія нагороджена Дипломом і Золотою медаллю виставки «Освіта і кар’єра» у 2013 році.

Професор С. В. Ковалевський є членом спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій, членом редакційних рад, колегій низки фахових наукових видань, у тому числі – закордонних, програмних комітетів ряду міжнародних конференцій. Входив до складу науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України (МОНУ) за напрямом «Інженерна механіка», експертної ради з механіки і транспорту ДАК України. Сьогодні він є членом секції наукової ради МОНУ за фаховим напрямом «Інформатика і кібернетика».

Переможець конкурсів ДДМА в номінаціях «Кращий декан факультету» (2003 р.), «Кращий винахідник ДДМА» (2008, 2010, 2011, 2013, 2015 рр.), «Заслужений професор» (2009 р.). Його ім’я внесено до «Книги пошани» ДДМА (2010 р.).

Переможець обласного конкурсу «Кращий працівник року» в галузі освіти в номінації «Кращий завідувач випускаючої кафедри вищого навчального закладу» (2011 р.).

Сергій Вадимович Ковалевський має відомчі заохочувальні нагороди: нагрудні знаки «Відмінник освіти України», «Петро Могила», «За наукові досягнення».