ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Технології машинобудування

Абітурієнту ТМ

Кафедра «Технологія машинобудування» існує з 1961 року і є однією з провідних кафедр Донбаської державної машинобудівної академії. Тут здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів, магістрів за напрямом підготовки 13 «Механічна інженерія», за спеціальністю 131 «Прикладна механіка».

Спеціальність «Прикладна механіка»

Бакалавр за фахом «Прикладна механіка» – 4 роки навчання на базі шкільного атестата і 2 роки навчання на базі диплома коледжу, технікуму, ліцею.

Магістр відповідно до напрямів підготовки – 1,5 року після отримання диплома бакалавра.

Підготовка магістрів здійснюється за спільними з провідними європейськими університетами планами.

Спеціалізації:

 • «Технології машинобудування»
 • «Інтегровані комп’ютеризовані технології машинобудування»

В рамках спеціалізації передбачені програми підготовки:

 • технологія автоматизованого машинобудування;
 • проектування та обслуговування комп’ютеризованих високотехнологічних комплексів;
 • діагностика високотехнологічних систем та виробів в машинобудуванні;
 • технологічний консалтинг, логістика.

Чому навчать

Способам сучасного комп’ютерного проектування виробів, технологічних процесів виготовлення, управляючих програм для верстатів з CNC. Розробці прогресивних технологічних процесів для виготовлення та складання машин, зокрема для автоматизованих виробництв та гнучких виробничих систем. Сучасним підходам до організації виробництва та управління підприємством і персоналом сучаснім методам діагностики технологічних систем та виробів машинобудування.

Працевлаштування

Гарантоване працевлаштування високий рівень та універсальність підготовки дає можливість випускникам працювати інженером-тенологом з перспективою росту до головного технолога; інженером-технологом з перспективою росту до головного конструктора; майстром з перспективою росту до керівника дільниці, цеху, виробництва, головного інженера; менеджером на промисловому виробництві, менеджером з продажу промислових товарів, інструменту та обладнання; в службах комп’ютерного проектування та управління виробництвом з можливістю росту до керівника; директором власного підприємства, інжинірингової фірми.

Як вступити до нас

Перелік конкурсних предметів в сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти для абітурієнтів:

 1. Українська мова та література.
 2. Математика.
 3. Фізика або іноземна мова.

Або на базі диплому молодшого спеціаліста вступ за результатами фахового іспиту.

Кафедра технології машинобудування відкриває набір студентів на нову освітню програму «РОБОТИЗОВАНІ ТА НАНО-ТЕХНОЛОГІЇ СУЧАСНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ»

На цьому напрямку студенти отримують підготовку в самих перспективних галузях прикладної механіки, комп’ютерних технологій, фізики і процесів нано- матеріалів, штучного інтелекту, сучасних технологій інноваційного менеджменту і організації управління виробничими процесами, сучасні знання і навички їх застосування для високоефективного бізнесу.

Світ розвивається і на зміну металомісткому обладнанню, яке обслуговує людина, приходять інтелектуальні роботи - це і інструмент і обладнання одночасно, які мають виконавчі і управлінські системи з використанням самих новітніх досягнень світової науки. У наступні десятиліття нові технології витіснять традиційне обладнання сучасних підприємств, а багатофункціональні роботи і їх комплекси виконуватимуть весь виробничий процес.

Ресурсозбереження та енергоефективність, вимоги до експлуатаційних властивостей сучасної техніки диктують нові принципи виготовлення деталей зі спеціальними властивостями і складання машин майбутнього. Виготовлення машин з використанням нанотехнологій, нових систем автоматизації, нових досягнень в галузі економіки, управління і організації виробництв майбутнього - це галузь спеціалізації технології машинобудування, яка вже напрацьована і досягнена кафедрою «Технологія машинобудування» для навчання інженерів майбутнього.

При кафедрі працюють аспірантура й докторантура. Наукова школа кафедри сформована на основі потужної лабораторної дослідної бази, нових наукових напрямів і нових наукових ідей, що базуються на передових наукових розробках визнаних у світі вчених кафедри.

У навчальний процес впроваджено найсучасніші програмні продукти: DelCAM Power Shape, КОМПАС Аскон, Solid Works Dassault Systemes – 3D і поверхневе моделювання, DelCAM Power Mill, СПРУТ САМ – розроблення програм для ЧПК, ВЕРТИКАЛЬ Аскон, СПРУТ ТП – розроблення технологічних процесів, Neuro Pro 0.25 – продукт для роботи зі штучною нейронною мережею.

ФЛ_ТМ_2018

Презентация ТМ_2019