ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Факультет автоматизації машинобудування й інформаційних технологій

ДОСЯГНЕННЯ ФАМІТ ЗА 2018

• Доценти Сагайда П.І. і Шеремет О.І. достроково закінчили докторантуру та захистили дисертації на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук зі спеціальностей 123 Комп’ютерна інженерія та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відповідно.

• Доц.Шеремет О.І. очолив кафедру ЕСА і тепер науковий ступінь завідувача відповідає спеціальності, за якою кафедра готує фахівців.

• На кафедру КІТ прийнятий на роботу доктор технічних наук із спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» за профілем кафедри.

• Проведена чергова акредитація спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «бакалавр», отримано сертифікат на 10 років.

• Проведена первинна (також перша в ДДМА) акредитація освітньо-професійної програми «Інтелектуальні системи прийняття рішень» спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «магістр», отримано сертифікат на 5 років.

• Викладачі Абдулов О.Р. та Сташкевич І.І. (каф. КІТ), Нечволода Л.В. та Гудкова К.Ю. (каф.ІСПР), Гурковська С.С. (каф.ІІГ) за результатами іспиту з англійської мови отримали First Certificate in English Council of Europe Level B2.

• Проведено підвищення кваліфікації (по програмі – 108 годин) усіх викладачів кафедр ЕСА і технічної механіки за спеціальностями випускових кафедр, отримані відповідні свідоцтва.

• ДДМА є учасником одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Термін виконання проекту BIOART (менеджер проекту – професор Тарасов О.Ф.): 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р. На стартовому зібранні міжнародного проекту Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART), в Мадридському технічному університеті (м. Мадрид, Іспанія) 7-9 лютого 2018 року прийняли участь: зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф. та доцент кафедри АВП Суботін О.В. Також учасники проекту прийняли участь у тренінгу у Краківському технічному університеті (м. Краків, Польща) – 25…29 червня 2018 р. (Тарасов О.Ф., Грибков А.Ф., Алтухов О.В.).

• Кафедра ЕСА у рамках багаторічного творчого співробітництва з світовим лідером з виробництва засобів автоматизації та електроприводу – компанією SIEMENS, отримала новітнє обладнання для реалізації проекту автоматичного діагностування стану промислового електрообладнання за сигналами вібрації. Отримана кафедрою ЕСА автоматизована система SIEMENS SIPLUS CMS дозволяє заздалегідь попереджати несправності та аварії у важливих для виробничого процесу механізмах, рух яких здійснюється електроприводом.

• Науково-дослідницький проект кафедри ЕСА під керівництвом завідувача кафедри д.т.н. Шеремета О.І. та доцента кафедри, к.т.н. Івченкова М.В. приймає участь у конкурсі «10-топ IIoT застосувань в Україні», що організований Асоціацією Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) (https://appau.org.ua/). Співучасть у проекті приймає спеціаліст технічної підтримки ДП "Сіменс Україна" - Діков Сергій, який є випускником кафедри ЕСА.

• Кафедра КІТ була організатором IІ Всеукраїнської науково-технічної конференції «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод», у роботі якої взяли участь 194 науковців, фахівців, аспірантів та магістрантів. На розгляд та обговорення було представлено 124 доповідей і повідомлень.

• Доценти Гетьман І.А. та Сташкевич І.І. в березні 2018 р. пройшли стажування у Пшеворському університеті (Польща) за темою “Modern methods of teaching and IT technology in the EU educational market”, та в грудні у Веронському університеті (Італія) за темою “Formation of Knowledge Economy as the Basis for Information Society” та отримали сертифікати щодо підвищення кваліфікації у обсязі 180 та 120 годин.

• Викладачі Нечволода Л.В. та Івченкова О.Ю. приймали участь у роботі Стартап-школи «Сікорські Челендж м. Краматорськ», яка проводилась в межах проекту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас». Проекти з їхньою участю «iNet for Pet» і «Demand Startap» отримали право участі у всеукраїнському етапі в Києві. Нечволода Л.В. прийняла участь у роботі всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge – 2018» (жовтень), де у числі сьомі відзначених генеральним спонсором – компанією Huawei – був проект «iNet for Pet». Старший викладач Міхєєнко Д.Ю. пройшов навчання у стартап-школі "Sikorsky Challenge", де приймав участь у роботі команди проекту "iNet for Pet", який було відмічено на Фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018.

• Ст. викладач Добряк С.К. та ас. Єрьомін М.В. запустили свій стартап Qencode. Сервіс, який вони придумали і написали, транскодірує (перетворює) відео файли. Зі своїм проектом вони взяли участь в міжнародній виставці, яка проходила в Амстердамі (Голландія).

• Продовжуються роботи по договору між академією, Запорізьким національним технічним університетом (м. Запоріжжя), Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України (м. Харків) та підприємством Мотор Січ (м. Запоріжжя) про співпрацю у галузі розробки та дослідження медичних імплантатів.

• 9 грудня Тарасов О.Ф. та Алтухов О.В. взяли участь у виставці, присвяченої 100 Річчю НАН України з матеріалами, штамповим оснащенням, технологією «Технологія інтенсивної пластичної деформації отримання субмікрокристалічних матеріалів для авіації та медицини» сумісно з ДонФТІ НАН України (м.Київ), підприємством Мотор Січ (м. Запоріжжя), ЗНТУ (м. Запоріжжя) на основі чотиристороннього договору про співпрацю.

• За результатами наукових досліджень працівниками факультету опубліковано 249,6 статей, з них у фахових виданнях України – 47,9, в зарубіжних виданнях – 10, у міжнародних науково-метричних виданнях – 17,3, подано 11 заяв на видачу охоронних документів, отримано 14 патентів, впроваджено 6 розробок у виробництво і 1 – у навчальний процес, проведено 2 наукові конференції, зроблено 128 доповідь на конференціях різного рівня плюс 177 доповідей на щорічній конференції ДДМА. Видано 2 монографії і 8,4 навчальних посібника.

• Залучено 48 студентів у «Програму роботи з обдарованими студентами». Студентами опубліковано 145 наукових статей, у т.ч. особисто 67, на студентських конференціях прочитано 164 доповіді. До базових ВНЗ надіслано 7 робіт на конкурс, отримано 4 нагороди на олімпіадах.

• Усіма кафедрами проведена велика робота по освоєнню і наповненню в системі MOODLE більшості дисциплін, передбачених навчальними планами.

• Згідно плану навчальної роботи проведена практика студентів на медичних підприємствах Краматорська.

• Сташкевич І.І. на обласному конкурсі «Молода людина року – 2018» був відзначений Почесною грамотою ДонОДА за значний особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, сприяння розвитку молодіжних ініціатив, активну участь у суспільному житті Донецької області.

• Доцент кафедри КІТ Гетьман І.А., взяла участь у освітньому конгресі “Школа майбутнього - шанси та перспективи”, та Всеукраїнському тренінгу, спрямованому на формування національно-патріотичного світогляду, "Окрилені Україною – Закарпаття", який був проведений Міністерством молоді та спорту України спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України.

• Кафедрою КІТ укладено договір про співпрацю з Вентспілським університетом прикладних наук (м. Вентспілс, Латвія).

• Четвертий рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), яка зібрала максимальну кількість учасників різних навчальних закладів за останні роки. Крім представників ДДМА, ПДТУ та МДУ, були також залучені студенти МК ДДМА, ДТ ДДМА, СК НАУ, АКТІ та учні двох загальноосвітніх шкіл Краматорська та Лимана. У загальному обласному заліку кращою командою стала збірна трьох магістрів ДДМА «Heroes of Code and Magic» Олександр Бакай (СА-17-маг), Олександр Білан (АПП-17-маг), Олександр Яковлєв (ЕСА-17-маг), тренер – Мельников О.Ю.

• Команда програмістів «Heroes of Code and Magic» (Олександр Бакай, СА-17-маг, Руслан Сич, ІСТ-17-маг, Олександр Яковлєв, ЕСА-17-маг, тренер – Мельников О.Ю.) пройшла двох етапний відбір і прийняла участь у фіналі всеукраїнської олімпіади з командного програмування (Одеса, ОНАПТ).

• Студенти Бакай О. (СА-17-маг), Верещак О. (CM-14-1) пройшли у фінал конкурсу «Управління ІТ-проектами» олімпіади IT-Universe 2018, де Верещак О. посіла 4-місце.

• У командній олімпіаді з програмування І-й (обласний) етап ДДМА, м. Краматорськ. команда Балаболко О.Р., Юцик І.О., Копецький Я.Р. Зайняли 3-є місце, команда Денисюк С.О., Касьянюк О.С., Гриценко О.О. - 2-є місце.

• Команда Касьянюк О.С., Крохін І.В., Юцик І.О., Копецький Я.Р., Балаболко О.Р. - проект «Програміст-2018» (м. Київ), увійшли до шістки команд-переможців, нагороджені дипломами на відвідування виставки електроніки та інформаційних технологій Ceatec Japan 2018 в Токіо.

• Студентами кафедри ЕСА зайняті призові місця на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Електротехніка та електромеханіка»: Клімченков Андрій – 2-е місце, Гаркуша Сергій – 3-е місце, Ровінець Павло – 3-е місце.

• На 8-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (березень 2018) робота Микити Кадацького (СМ-16-1) отримала диплом лауреата 1-го ступеня у галузі «Технічні науки», робота Софії Баган (СМ-15-1) – диплом лауреата 2-го ступеня (науковий керівник обох студентів – Мельников О.Ю.).

• На 9-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (листопад 2018) роботи Софії Баган (СМ-15-1) та Дмитра Коноваленко (СА-17-1) були нагороджені грамотами за перемогу в номінації «За оригінальність» (науковий керівник – Мельников О.Ю.).

• На IV Міжнародній студентській науково-практичній конференції «Студенти і молодь – для майбутнього України» (жовтень, ДонУЕП, Бахмут) робота Олени Будаковой (СА-17-маг) посіла 1-е місце у секції «Перспективи розвитку інформаційного суспільства в XXI віці», а також була нагороджена грамотою в номінації «Актуальність дослідження» (науковий керівник – Івченкова О.Ю.).

• Студенти В'ялий І.О., Добряк О.С., Реут Ю.Д. приймали участь у регіональному фестивалі «RoboСхід» (м. Краматорськ).

• Студенти 1-го курсу Анастасія Шпит, Ксенія Єрмакова, Римма Деркач, Юлій Реут, Дмитро Коноваленко, Миколай Пружняк, Станіслав Рощенко взяли участь у пізнавальному лінгвокраїнознавчому англомовному конкурсі You think you know the USA and the UK, який відбувся у Краматорську та отримали 2-е місце.

• В обласному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка ІТ15-2 Олена Балаболко, стала переможцем конкурсу, Карина Крігер, студентка ІТ16-2, посіла 3-є місце. В обласному етапі літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який проводився в ДДПУ, Олена Балаболко, студентка ІТ15-2, посіла в друге місце.

• У студентської олімпіади з математики ДДМА переможцем стала А. Шпит (КН-17-1).

• Тетяна Ройбул, студентка групи КН-17-1, посіла друге місце в номінації «Моє місто посміхається». Тетяна розповіла, що займається відео нещодавно і, коли знімала різні міські заходи, побачила, які в Краматорську усміхнені люди. Тоді й народилася ідея зняти такий ролик – «Моє місто посміхається».

• Сергій Денисюк (КН-18-2м) став переможцем обласного етапу конкурсу «Кращий студент України-2018» у номінації – Кращий студент-медійник.

• На чемпіонаті ДДМА по грі «Що? Де? Коли?» серед першокурсників в жовтні 2018 року збірна команда СА-18-1, ІСТ-18-1 посіла 1-е місце;

• На обласному молодіжному фестивалі інтелектуальних ігор «Кубок Академії-2018» в листопаді 2018 року команди груп СА-18-1, СА-17-1, СА-16-1, СМ-15-1 та магістрів здобули 4 призових місця, у тому числі – перші місця як в грі «Що? Де? Коли?», так і в «Брейн-рингу».

• На конкурсі «Міс Академія» Ганна Кравець (ІСТ-17-1) здобула титул «Міс Академія-2018».

• Титул «Містер Академія-2018» отримав Микита Попутько (ІТ-16-1).

• На відкритому чемпіонаті Донецької області з легкоатлетичного штовхання ядра (квітень 2018 р., Маріуполь) Микита Кадацький (СМ-16-1) двічі посів друге місце (у різних видах змагань).

• На чемпіонаті України з легкої атлетики (червень 2018 р., Луцьк) Микита Кадацький (СМ-16-1) посів третє місце.

• Олександр Касьянюк (ІТ-14-2), Олена Балаболко (ІТ-15-2), та В’ячеслав Хруслов (КН-17-1) є учасниками команди Академії з шахів і успішно представили ВНЗ на Чемпіонаті Донецької області, одержавши друге місце.

• Також Олена Балаболка в особистому заліку серед дівчат завоювала 2-е місце (1-й розряд).

• Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради у своєму листі на ім’я ректора ДДМА висловило щиру подяку нашим студентам: О. Грищенко, М. Гладишеву, С. Луговому (КН-18т), які брали участь в організації та проведенні концертної програми фестивалю студентської творчості «СтудДія-2018».

• Олена Балаболко взяла участь у «Мільйон голосів» – міжнародному дружному проект у рамках програми Еrasmus+, який відбувся 8–18 листопада в студентському місті Каунас (Литва). Проект White side of the war («Білий бік війни»), який розробляла команда Олени, був визнаний кращим і його представляли в Міністерстві закордонних справ Литви.

• У щорічному зліт-фестивалі «Веселка» для лідерів студентського активу ДДМА студенти кафедри взяли активну участь, виступів не тільки в ролі учасників але і організаторів заходу (Денисюк Сергій, Попутько Микита).

• Студенти Тертишная Аліна (ІТ-16-1), Попутько Микита (ІТ-16-1), Кравець Анна (КН-17-1) у складі команди ДДМА приймали участь у щорічному міському студентському фестивалі «Сесія», якій організовує відділ молоді та спорту м. Краматорська, де отримали гран - прі.

• 26 травня в Мелітополі (Запорізька обл.) Пройшов I Всеукраїнський чемпіонат з кроссліфтінгу. на якому Вадим Коваленко (АПП16-1т) став срібним призером.

• За підсумками 2017-18 навчального року визнані переможцями конкурсу із врученням дипломів у номінаціях: Почесний професор – Сергій Савелович Красовський, канд. техн. наук, доцент, декан факультету машинобудування; Заслужений викладач – Олександр Михайлович Наливайко, канд. техн. наук, доцент кафедри електромеханічних систем автоматизації; Кращий викладач фундаментальних дисциплін – Олександр Анатолійович Костіков, канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри інформатики і інженерної графіки; Кращий студент ДДМА Софія Баган, студентка групи СМ-15-1; Кращий студент в галузі НДР у номінації «Технічні науки»: диплом 1-го ступеню – Олександр Бакай, студент групи СМ-13-1, диплом 3-го ступеню – Олена Балаболко, студентка групи ІТ-15-2.

• За заслуги перед українським народом, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною грамотою Верховної Ради України й нагрудним знаком нагороджена завідувачка кафедри автоматизації виробничих процесів ДДМА, д-р техн. наук, професор Галина Клименко.

• Отримані нагороди:

• Подяка Міністерства освіти і науки України: доценти Макшанцев В.Г., Сташкевич І.І.

• Грамота Міністерства освіти і науки України: доц. Суботін О.В.

• Почесна грамота Донецької облдержадміністрації: декан Подлєсний С.В.

• Почесна грамота департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації: ст.. викл. Брус М.В.

• Почесна грамота міського голови м. Краматорська: ст.. викл. Алтухов О.В.

• Подяка міського голови м. Краматорська: доц.. Клімченкова Н.В.

• Внести запис до Книги пошани Академії: ст.. викл. Максимов М.А.

• Почесною грамотою ДДМА: доц.. Васильєва Л.В., асс. Гудкова К.Ю., лаборант Пальцева В.В.

• Подяка ректора: ст.. лаборант Ковальова О.П., доц.. Циганаш В.Є.

• Подяка Донецької обласної військово-цивільної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомі професійні здобутки, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти: Едуард Грибков, д-р техн.

• За підсумками літньої сесії 2017-18 н.р. іменні стипендії призначені: Стипендії Президента України призначено: Жук Я.А. (АВП15-1); Балаболко О.Р. (ІТ15-2); Баган С.В. (СМ15-1); Копецькому Я.Р. (ІТ15-1); Стипендії Верховної Ради України: Кадацькому М.А. (СМ16-1); Криворучеку В.В. (АВП16-1); Стипендії ПАТ НКМЗ: Ларічкіну О.В. (АВП17-1м); Трощію О.О.( ЕСА17-1м); Григоряну М.Р. (ІТ15-2).

• За підсумками зимової сесії 2018-19 н.р. іменні стипендії призначені: Стипендії Президента України призначено: Баган С.В. (СМ15-1); Балаболко О.Р. (ІТ15-2); Жук Я.А. (АВП15-1); Копецькому Я.Р. (ІТ15-1). Стипендії Верховної Ради України: Кадацькому М.А. (СМ16-1); Криворучеку В.В. (АВП16-1); Стипендії ПрАТ НКМЗ: Григоряну М.Р. (ІТ15-2); Косову С.Ф. (ЕСА18-1м); Молчанову Р.Г. (АВП18-1м); Щербиніну О.О. (ЕСА17т).