ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Ректорат

ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ НАУКИ В УКРАЇНІ!

Шановні колеги, науковці, від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в Укра...

П'ятниця, 20 травня 2022
СПРАВА В ТОМУ...

П’ять років тому, коли я виїжджала з Донецька і плакала цілодобово, як сильно не хочу їхати з до...

Четвер, 19 травня 2022
«ЗОЛОТО» НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ!

Наші спортсмени навіть у такі важкі часи тримають високу планку. В Албанії 10 травня відбувся че...

Середа, 18 травня 2022
Про проведення літньої сесії для здобувачів вищої освіти за третім освітньо-науковим рівнем

Літня заліково-екзаменаційна сесія для здобувачів вищої освіти ДДМА за третім освітньо-науковим ...

Вівторок, 17 травня 2022
До уваги студентів денної і заочної форм навчання!

Переліки дисциплін для складання літньої заліково-екзаменаційної сесії 2021-22 навчального року,...

Вівторок, 17 травня 2022

Факультет автоматизації машинобудування й інформаційних технологій

ВАГОМІ ДОСЯГНЕННЯ ЗА 2020 РІК

Кафедра КІТ пройшла акредитаційну експертизу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю «122 Комп'ютерні науки» освітньої програми «Комп'ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» за другим (магістерським) рівнем вищої. Програму акредитовано на п’ять років.

Створено центр ІТ рішень при ДДМА за участі кафедр ФАМІТ (КІТ, ІСПР, ЕСА, ІІГ). Керівником центру призначено декана факультету С.В. Подлєсного.

Дякуючи зусиллям кафедри КІТ укладено меморандум між ДДМА та ТОВ «Інформаційні технології САПР» – постачальником та інтегратором інженерного програмного забезпечення в сфері автоматизації інженерно-проєктної сфери. Завдяки цьому наша Академія долучилась до ініціативи кампанії Dassault Systèmes та отримала 2000 ліцензій SolidWorks-2021 (майже безкоштовно, в той час, як ринкова вартість становить 110 тис. дол.).

Підписано меморандум з громадською спілкою IT-Cluster Donbass, що допоможе реалізувати спільні великі проекти в IT-сфері.

Зав.каф. ЕСА д.т.н О.І.Шеремет отримав звання професора.

Почали роботу лабораторії біоелектроніки та біомеханіки. Для їх оснащення було придбано наступне нове обладнання: верстат по металу з ЧПУ фрезерно-гравіювальний з токарним модулем, 3D принтер FARM2, цифровий мікроскоп Levenuk, шолом віртуальної реальності VIVE Pro KIT з потужним комп’ютером CPU I7 9700k, GPU GTX 1080Ti та інше обладнання. В процесі знаходиться придбання обладнання для відео студії для проведення онлайн лекцій.

Кафедра ЕСА у рамках багаторічного співробітництва з компанією SIEMENS, отримала один із прототипів стенда з промисловим контролером SIMATIC S7-1200 і зменшеною масштабною моделлю робота-маніпулятора з кроковим електроприводом.

Зав. каф. ЕСА спільно зі співробітниками компанії Siemens розроблено та впроваджено у виробництво методику роботи з нейрокомп’ютерним модулем Intel Neural Compute Stick 2. Використання запропонованих рішень дозволяє у найкоротший термін інтегрувати обчислювальні можливості нейронних мереж до сучасної автоматизованої системи керування електроприводом.

За результатами наукових досліджень працівниками факультету виконано 189 публікацій, з них у фахових виданнях України – 27,1, в зарубіжних виданнях – 10,4, у міжнародних науково-метричних виданнях – 14,6, подано 6 заяв на видачу охоронних документів, отримано 3 патенти, впроваджено 5 розробок у навчальний процес і 2 – у виробництво, проведено 1 наукову конференцію, зроблено 129 доповідей на міжнародних і всеукраїнських конференціях плюс 109 доповідей на щорічній конференції ДДМА. Видано 2 монографії і 11,1 навчальних посібників.

Залучено 47 студентів у «Програму роботи з обдарованими студентами». Студентами опубліковано 117 наукових статей, у т.ч. особисто 28, на студентських конференціях прочитано 79 доповідей. 60 студентів взяли участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних олімпіадах, отримано 2 нагороди. До базових ВНЗ надіслано 16 робіт на конкурс, отримано 1 нагорода.

Ст. викл. Ісікова Н.П. отримала вчене звання доцента.

Викладачі Тарасов О.Ф., Васильєва Л.В., Гурковська С.С. отримали дипломи магістрів зі спеціальності «Комп’ютерні науки».

Доц. Сташкевич І.І. отримав диплом магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», став вдруге депутатом міської ради, та обраний Секретарем міської ради.

Доценти Гетьман І.А. та Сташкевич І.І. обрані Членами-кореспондентами Міжнародної академії інформатики (Рішення президії Протокол 020/2020 від 17/02/2020).

Д.т.н., доцент Сагайда П.І. став Членом Спеціалізованої вченої рада Д11.052.03 з захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями: 05.13.05 «Комп’ютерні системи та компоненти», 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи» (ДонНТУ м. Покровськ). Також він виступив офіційним опонентом на захисті докторської дисертації зі спеціальності 05.13.05 у цій Раді (27.11.2020).

Д.т.н., проф. Тарасов О.Ф. став заступником Голови, д.т.н., доц. Грибков Е.П. став Членом Спеціалізованої вченої рада Д12.105.01 з захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями: 05.03.05 «процеси та машини обробки тиском» (ДДМА) (наказ МОНУ №387 від 04.03.2020).

Доц. Гетьман І.А. є головою Екзаменаційних комісій для проведення атестації здобувачів вищої освіти ДонНТУ за освітнім ступенем «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка та за спеціальністю 171 Електроніка (Наказ №141 від 02.03.2020 р.) (ДонНТУ м. Покровськ).

Доц. Сташкевич І.І. є головою Екзаменаційних комісій для проведення атестації здобувачів вищої освіти ДДМА за освітнім ступенем «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».

Викладачі кафедри пройшли підвищення кваліфікації у ТОВ «Шнейдер Електрік Україна».

На кафедру КІТ прийнято на роботу випускника 2020 р. Касьянюка О.С., який поступив до аспірантури за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (науковий керівник Сагайда П.І.). Також до аспірантури за цій же спеціальності поступив асистент кафедри Коваленко А.К. (науковий керівник Сагайда П.І.).

Тарасов О.Ф. прийняв участь в програмному комітеті міжнародної науково-практичної конференції “Information Control Systems & Technologies (ICST-2020) ОНПУ, м. Одеса (август).

Гетьман І.А. постійний учасник міжнародних круглів столів «Реінтеграція Донбасу. Європейський погляд» за участю Послів Латвії, Літви, Естонії, Фінляндії  та Польщі.

Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Васильєва Л.В., Грибков Е.П., Богданова Л.М., Кравченко В.І. узяли участь у триденному вебінарі, що був організований відділом міжнародних відносин Грецького середземноморського університету (Hellenic International Relations Office of the Hellenic Mediterranean University from Greece) та EVM, an SME from Spain

Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Васильєва Л.В., Гетьман І.А., Бабаш А.В. – долучилися до онлайн-обговорень «Програми інформатизації Краматорська» за участі представників громадськості та влади. Захід проводився Центром Розвитку Інновацій (Center for Innovations Development) в рамках проекту «Демократичне врядування у Східній Україні» за підтримки USAID.

Гетьман І.А. взяла участь у 1st Global Training-Workshop on Scientific Writing, Peer Reviewing and Editing Research for International Publication organized by ISTAR global Headquarters (Nepal) on September 18-21, 2020.

Студентка Софія Баган (СА-19-маг) пройшла до фіналу конкурсу «Управління ІТ-проектами» міжнародної олімпіади «IT-Universe-2020», де посіла 2-е місце.

Студент Олександр Сокольский (СМ-16-1) пройшов до фіналу конкурсу «Кращий інноваційний проект (диплом)» міжнародної олімпіади «IT-Universe-2020», де посів 3-е місце.

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2019/2020 навчальному році з галузі «Комп’ютерні науки» робота Микити Кадацького (СМ-16-1) отримала диплом 2-го ступеня (науковий керівник – Мельников О.Ю.).

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2019/2020 навчальному році з галузі «Інформаційні системи та технології» робота Ольги Верещак (СА-18-маг) отримала диплом 3-го ступеня (науковий керівник – Шевченко Н.Ю.).

На ХІІІ міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» 2 роботи студентів кафедри ІСПР (Сокольський О., гр. СМ-16-1, Капелещук А., гр. СМ-18-1, науковий керівник – доцент Мельников О.Ю.) стали переможницями в номінаціях і нагороджені грамотами 3-го ступеня.

У першому (обласному) етапі олімпіади з командного програмування (AUCPC) від кафедри КІТ прийняли участь 8 команд (22 учасники). Команда Копілевич А. О., Мазуров А. С., Петренко Б. П. зайняли перше місце по академії та перейшли на наступний етап.

Студентка Академії Олена Балаболко (КН19-1мн), нагороджена дипломом III ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології», що відбувся в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ).

11 грудня, в рамках інвестиційного онлайн-форуму EAST COAST: IT Investment Forum серед 10 стартапів від розробників зі сходу України вибрали переможців. Серед них – стартап з Краматорська – fineBinder, який отримав призовий фонд 50 000 грн. Серед учасників - Несен Єлизавета, співзасновниця стартапу, яка навчається у магістратурі ДДМА за спеціальністю «Комп'ютерні науки» та викладає у КА Шаг.

Студентами спеціальності ЕСА отримано 2 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (Дніпровський державний технічний університет, м. Кам'янське).

Студенти Сергій Хряков та Тетяна Ройбул (КН-17-1) працюють у редакції газети «Академія», де займаються підготовкою та обробкою фото та відео матеріалів.

Грищенко Олександр (Кн-20м) переможець обласного конкурсу «Волонтер Донеччини»  в номінації «Допомога, надана мешканцям Донецької області під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Студентка Каміла Грищенко (КН-20-2) здобула бронзову медаль із класичних шахів серед дівчат до 18 років на чемпіонаті України з шахів та  перемогу в чемпіонаті України з блискавичної гри в шахи серед дівчат до 18 років.

Команда КН-19т (капітан Аліна Григор'єва) здобула друге місто з гри «Що? Де? Коли?» – «Ліга старту. Епізод XIX, в онлайн-форматі та трете місто за підсумки II сезону «аматорської ліги України» і «Ліги міст».

Олександр Грищенко представляв ДДМА у ІV Чернігівському літньому таборі «Молодість. Активність. Профспілка», який об’єднав активну профспілкову молодь з усієї країни.

В складі команди ДДМА, яка  на чемпіонаті Донецької області з бадмінтону серед студентів ЗВО ІІІ–ІV рівнів акредитації отримала перемогу наш студент Михайло Денисов (КН-18-1)/

В складі команди ДДМА студенти спеціальності здобули перемогу у квесті Церемонії посвяти в студенти.

До складу нової Студради увійшли Олександр Грищенко, Дмитро Корсун, Аліна Тертишна, Ілля Дамян, Анна Ленкевич.

Студент спеціальності КН є головою студентського самоврядування Академії (Грищенко Олександр – КН-20м). Він так само є співробітником відділу з виховної роботи.

Також студенти спеціальності КН – Тертишна Алина обрана головою студентського самоврядування ФАМІТ, а Корсун Дмитро – головою профспілки студентів ФАМІТ. Він також є членом Вченої Ради Академії.

Студенти Корсун Дмитро та Тищенко Артем э також членами Профспілкового комітету ППО ДДМА.

Грищенко О.С., як Голова студентського самоврядування Академії прийняв участь у акредитації усіх освітніх програм, що проходили акредитацію у ДДМА цього року, в кількості сімох програм.

Студенти Фоменко О. і Хряков С. в процесі практики і дипломування для станції переливання крові створюють програмно-апаратний комплекс для стеження за температурою крові, що зберігається в холодильниках.

На чемпіонаті ДДМА по грі «Що? Де? Коли?» серед першокурсників команди груп ІСТ-20-1 та СА-20-1 посіли відповідно 1-е та 2-е місця.

ДОСЯГНЕННЯ ФАМІТ ЗА 2019

• ФАМІТ відсвяткував 50-річний ювілей!

• У квітні кафедрою КІТ була проведена IІІ всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривід», у роботі якої взяли участь 194 науковців, фахівців, аспірантів та магістрантів. На розгляд та обговорення було представлено 124 доповідей і повідомлень.

• Кафедра Електромеханічних систем автоматизації, у рамках багаторічного творчого співробітництва з світовим лідером з виробництва засобів автоматизації та електроприводу – компанією SIEMENS, отримала новітнє обладнання для реалізації проекту автоматичного діагностування стану промислового електрообладнання за сигналами вібрації. Тимчасово отримана кафедрою ЕСА автоматизована система SIEMENS SIPLUS CMS дозволяє заздалегідь попереджати несправності та аварії у важливих для виробничого процесу механізмах, рух яких здійснюється електроприводом. Науково-дослідницький проект кафедри, під керівництвом завідувача кафедри д.т.н. Шеремета О.І. та доцента кафедри, к.т.н. Івченкова М.В. приймала участь у конкурсі «10-топ IIoT застосувань в Україні», що організований Ассоціацією Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) (https://appau.org.ua/). Співучасть у проекті приймає спеціаліст технічної підтримки ДП "Сіменс Україна" – Діков Сергій, який є випускником кафедри ЕСА.

• У лабораторію біомеханіки, що створюється на кафедрі КІТ, була вставлена випробувальна розривна машина UIT STM 010 від НВП «УКРІНТЕХ» та обладнання інших українських виробників.

• П’ятий рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), яка зібрала максимальну кількість учасників різних навчальних закладів за останні роки. Крім представників закладів вищої освіти та коледжів (МК ДДМА, ДТ ДДМА, СК НАУ, АКТІ), були також залучені учні чотирьох загальноосвітніх шкіл Краматорська та Лимана. Кращою командою стала «DSEA:ABCcode» (ІСТ-18-маг), тренер – Мельников О.Ю.; серед трьох команд, що посіли третє місце, дві представляли спеціальності кафедри – «DSEA:Matrix» (СМ-15-1), «DSEA:MrMissDGMA» (СМ-15-1, ІСТ-17-1).

• Згідно наказу МОН № 1643 від 28.12.2019 д.т.н. Сагайда П.І. став Членом спеціалізованої вченої ради Д 11.052.03 ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», спеціальність 05.13.05 - Комп’ютерні системи та компоненти.

• У рамках міжнародного Проекту ERASMUS+ BIOART викладачі факультету брали участь у міжнародних заходах: Воркшоп у політехнічному університеті Мадрида «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії»; тренінг в Австрії в містах Krems і Wr. Neustadt; тренінг в Бельгії у Лівонському Католицькому університеті (KU Leuven campus De Nayer, м. Sint Katelijne Waver; у планових заходах, які проходили 3–7 листопада в академічному інженерному коледжі Самі Шамун (Sami Shamoon College of Engineering, SCE https://en.sce.ac.il), м. Ашдод, Ізраїль; участь у конференції «Спадок Леонардо да Вінчі», яка проводилася на базі Holon Institute of Technologies (HIT) в м. Холон, Ізраїль. Викладачі кафедри КІТ Тарасов О.Ф., Сагайда П.І., Грибков Е.П., Васильєва Л.В., Алтухов О.В. отримали сертифікати про проходження міжнародного стажування.

• 25 червня на кафедрі комп'ютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії спільно з Науково-виробничим підприємством «УКРІНТЕХ» (м. Харків) відбувся семінар для спеціалістів відділів технічного контролю, наладки і діагностики, неруйнівного контролю, механічних, металографічних та хімічних лабораторій, а також фахівців контролю якості матеріалів.

• Викладачі Гурковська С.С., Гетьман І.А., Нечволода Л.В. і Сташкевич І.І. отримала вчене звання доцента.

• Декан ФАМІТ і викладачі кафедр КІТ, ІСПР і ПТМ брали участь у конференції ІТ-розробників 2019 SМАRТ РІСNIС та регіональному дитячому фестивалі з робототехніки RoboSmart Dn.Ua у якості суддів. А студенти ДДМА виконували на заході важливі організаційні роботи.

• 14–16 червня в c. Коблеве (Миколаївська область) відбувся хакатон із децентралізації DeHack Koblevo – 2019. Захід організовано Програмою «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Донецьку область представляла Донбаська державна машинобудівна академія, а саме студент групи КН-18-1м Ігор Дзержинський, старший викладач кафедри КІТ Ірина Гетьман та асистент кафедри ПТМ Ольга Дзержинська.

• 6–10 червня на базі Київського національного університету культури і мистецтв та Університету «КРОК» проходив фінал «Міжнародної олімпіади IT-Universe – 2019», де студенти змагалися в шести конкурсах наукових робіт (було відібрано майже півсотні робіт) і декількох предметних олімпіадах. У фіналі конкурсу «Кращий інноваційний диплом (проект)» робота студента ДДМА Микити Кадацького (СМ-16-1), науковий керівник – О.Мельников.

• У фіналі олімпіади з дисципліни «Управління ІТ-проектами» переможцями стали Софія Баган (СМ-15-1) – 1 місце і Ольга Верещак (СА-18-маг) – 2 місце.

• Переможці конкурсу «Програміст-2018» О. Касьянюк (КН18мн), І. Юцик (ІТ15-2), О.Балаболко (ІТ15-2) і Я. Копецький (ІТ15-1) взяли участь у конференції iForum, яка відбулася 23 травня в Києві.

• Проект ДДМА INET FOR PET, в якому брала участь доц. Л.Нечволода, став фіналістом всеукраїнського фестивалю інновацій.

• На початку травня команда КІТ ДДМА, до якої увійшли студенти Олена Балаболко (ІТ15-2), Ігор Юцик (ІТ15-2), Ярослав Копецький (ІТ15-1), Іван Олійник (ІТ15-2) і викладачі кафедри Ірина Гетьман і Вячеслав Кузьменко, взяла участь у хакатоні DeHack 2019, який відбувся 3–5 травня у м. Дунаївці Хмельницької області й проходив за підтримки програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe. Хакатон – конкурс для ІТ-спеціалістів,

• Кафедрі ІІГ вдалося відкрити і провести 2-х місячні навчальні комп’ютерні курси «Оператор комп’ютерного набору» на базі НКЦ м.Костянтинівка з 15 жовтня по 15 грудня 2019 року (17 слухачів).

• К.е.н., доц. Сташкевич І.І. очолив профком ДДМА.

• Підписана Угода про співпрацю з Вищою суспільно-економічною школою в Пшеворську (Польща), в межах якою викладачі мають змогу проходити стажування та підвищення кваліфікації згідно ліцензійних вимог.

• Викладачі Гетьман І.А. та Сташкевич І.І. у грудні пройшли стажування у Університеті міста Зальцбург (Австрія) за темою “Formation of Knowledge Economy as the Basis for Information Society” та отримали сертифікат щодо підвищення кваліфікації у обсязі 180 годин (Затверджено Протокол №5 Вченої Ради ФАМІТ від 23.12.2019 р.).

• На кафедрі КІТ продовжується робота в рамках програми Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART) (менеджер проекту – професор Тарасов О.Ф.): 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р.

• Студент спеціальності КН є головою студентського самоврядування Академії (Грищенко Олександр – КН-18т).

• Магістрант Дзержинський Ігор (КН-18м) є членом Молодіжної Ради при Краматорському виконкомі.

• Переможцями конкурсу «Міс і Містер ДДМА-2019» стали Аліна Тертишна (КН16-1) й Олександр Грищенко (КН-18т).

• Продовжуються роботи по договору між академією, Запорізьким національним технічним університетом (м. Запоріжжя), Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України (м. Харків) та підприємством Мотор Січ (м. Запоріжжя) про співпрацю у галузі розробки та дослідження медичних імплантатів.

• За результатами наукових досліджень працівниками факультету опубліковано 191,1 статей, з них у фахових виданнях України – 45,1, в зарубіжних виданнях – 10,9, у міжнародних науково-метричних виданнях – 22,4, подано 2 заяви на видачу охоронних документів, отримано 2 патентити, впроваджено 2 розробки у навчальний процес, проведено 1 наукову конференцію, зроблено 121 доповідь на конференціях різного рівня плюс 117 доповідей на щорічній конференції ДДМА. Видано 4,5 монографії і 12 навчальних посібників.

• Залучено 39 студентів у «Програму роботи з обдарованими студентами». Студентами опубліковано 111 наукових статей, у т.ч. особисто 28, на студентських конференціях прочитано 97 доповідей. До базових ВНЗ надіслано 23 роботи на конкурс, отримано 8 нагороди. 79 студентів прийняли участь у всеукраїнських і регіональних олімпіадах, отримали 6 нагород..

• Усіма кафедрами проведена велика робота по відновленню курсів в системі MOODLE.

• На обласній олімпіаді по математиці серед 18 студентів п'яти вузів 1-і місце зайняв наш Олександр Сокольский (СМ-16-1), 2-і місце – його одногруппник Андрій Шапошников.

• Студенти Баган С. (СМ-15-1) і Верещак О. (СА-18-маг) пройшли у фінал конкурсу «Управління ІТ-проектами» міжнародної олімпіади «IT-Universe-2019», де посіли відповідно 1-е та 2-е місця!

• Студент Кадацький М. (СМ-16-1) пройшов у фінал конкурсу «Кращий інноваційний проект (диплом)» міжнародної олімпіади «IT-Universe-2019», де посів 2-е місце.

• Кращим студентом ДДМА у 2019 році визнано Софію Баган (СМ-15-1).

• У конкурсі «Кращий студент в галузі науково-дослідної роботи» у номінації «Технічні науки» Софію Баган (СМ-15-1) нагороджено дипломом 2-го ступеня, Микиту Кадацького (СМ-16-1) – дипломом 3-го ступеня.

• На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2018/2019 навчальному році з галузі знань «Інформаційні системи та технології» робота Валерія Гріценко (СА-18-маг) пройшла відбір до очного етапу, де отримала диплом 3-го ступеня (науковий керівник – Нечволода Л.В.).

• На 10-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (березень 2019) робота Микити Кадацького (СМ-16-1) та Катерини Дідевич (СМ-16-1) відмічені почесними грамотами за перемогу в номінаціях «За кращу роботу з літературою» та «За оригінальність» (науковий керівник обох студентів – Мельников О.Ю.).

• На чемпіонаті ДДМА по грі «Що? Де? Коли?» серед першокурсників в жовтні 2019 року команда груп СА-19-1+ІСТ-19-1 посіла 1-е місце.

• На обласному молодіжному фестивалі інтелектуальних ігор «Кубок Академії-2019» в листопаді 2019 року команди груп СА-18-1, СА-17-1, СМ-16-1 та магістрантів здобули 5 призових місць, у тому числі – перші місця як в грі «Що? Де? Коли?», так і в «Брейн-рингу».

• На конкурсі-шоу до Дня святого Валентина перемогли Анастасія Тушева (СМ-15-1) та Євген Губін (СМ-16-1).

• На турнірі з легкої атлетики (березень 2019р., Нова Каховка) Микита Кадацький (СМ-16-1) посів перше місце.

• За підсумками 2018 року визнані переможцями конкурсу: Кращий викладач професійно орієнтованих дисциплін – Клімченкова Н. В.; занесені до Книги пошани Кравченко В. І. і Холодняк Ю. С.; Кращий студент ДДМА Софія Баган, студентка групи СМ-15-1; Кращий студент в галузі НДР у номінації «Технічні науки»: диплом 1-го ступеня – Олена Балаболко, студентка групи ІТ-15-2 диплом 2-го ступеня – Софія Баган, студентка групи СМ-15-1 диплом 3-го ступеня – Микита Кадацький, студент групи СМ-16-1.

• За підсумками літньої сесії 2018-19 н.р. іменні стипендії призначені: Стипендії Президента України: - Коноваленку Д.О. (СМ-16-1), - Шпит А.М. (КН-17-1), - Крігер К.О. (ІТ-16-2), - Несен Є.М. (ІТ-16-1). Стипендії Верховної Ради України: - Кадацькому М.А. (СМ-16-1), Стипендії ПрАТ НКМЗ: - Григоряну М.Р. (ІТ-15-2), - Косову С.Ф. (ЕСА-18-1м), - Щербиніну О.О. (ЕСА-17-1т).

• Отримали нагороди від обласної адміністрації: Васильєва Л.В., Мельников О.Ю., Гетьман І.А., Нечволода Л.В., Кабацький О.В.; від міської адміністрації: Богданова Л.М., Клімченкова Н.В., Єнікєєв О.Ф., Богдан М.П., Беш А.М., Івченкова О.Ю., Малигіна С.В., Озерська І.В., Гітіс В.Б., Загребельний С.Л., Гурковська С.С., Сідоренко С.Ю., Сердюкова О.А., Міхєєнко Д.Ю., Шевченко Н.Ю., Капорович С.В.

• З 3 по 4 грудня відбувся чемпіонат Донецької області з шахів. Змагання проводилися в особистому та загальнокомандному заліку. У складі трьох збірних команд Академії виступали: Олександр Касьянюк (КН-18-1м), Ярослав Недоруба (СА-17-1, КМС), Олена Балаболко (КН-19-1м), Андрій Касьянюк (КН-18-1), Ігор Трубачов (КН-19-2), Андрій Литвинов (СА-17-1), Микита Чміль (КН-19-1), Анастасія Миронова (КН-19-2), Олександр Кочергін (КН-19-1). За підсумками особистої першості серед чоловіків перше місце відвоював Ярослав Недоруба, на другому опинився Олександр Касьянюк, а на третьому – Андрій Касьянюк. В особистому заліку серед жінок друге місце посіла Олена Балаболко. За підсумками всіх ігор у шахових протистояннях у командному заліку серед ЗВО ІІІ–ІV р.а. переможцем стала ДДМА.

ДОСЯГНЕННЯ ФАМІТ ЗА 2018

• Доценти Сагайда П.І. і Шеремет О.І. достроково закінчили докторантуру та захистили дисертації на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук зі спеціальностей 123 Комп’ютерна інженерія та 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відповідно.

• Доц.Шеремет О.І. очолив кафедру ЕСА і тепер науковий ступінь завідувача відповідає спеціальності, за якою кафедра готує фахівців.

• На кафедру КІТ прийнятий на роботу доктор технічних наук із спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» за профілем кафедри.

• Проведена чергова акредитація спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «бакалавр», отримано сертифікат на 10 років.

• Проведена первинна (також перша в ДДМА) акредитація освітньо-професійної програми «Інтелектуальні системи прийняття рішень» спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «магістр», отримано сертифікат на 5 років.

• Викладачі Абдулов О.Р. та Сташкевич І.І. (каф. КІТ), Нечволода Л.В. та Гудкова К.Ю. (каф.ІСПР), Гурковська С.С. (каф.ІІГ) за результатами іспиту з англійської мови отримали First Certificate in English Council of Europe Level B2.

• Проведено підвищення кваліфікації (по програмі – 108 годин) усіх викладачів кафедр ЕСА і технічної механіки за спеціальностями випускових кафедр, отримані відповідні свідоцтва.

• ДДМА є учасником одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р. Термін виконання проекту BIOART (менеджер проекту – професор Тарасов О.Ф.): 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р. На стартовому зібранні міжнародного проекту Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART), в Мадридському технічному університеті (м. Мадрид, Іспанія) 7-9 лютого 2018 року прийняли участь: зав. кафедрою КIТ, проф. Тарасов О.Ф. та доцент кафедри АВП Суботін О.В. Також учасники проекту прийняли участь у тренінгу у Краківському технічному університеті (м. Краків, Польща) – 25…29 червня 2018 р. (Тарасов О.Ф., Грибков А.Ф., Алтухов О.В.).

• Кафедра ЕСА у рамках багаторічного творчого співробітництва з світовим лідером з виробництва засобів автоматизації та електроприводу – компанією SIEMENS, отримала новітнє обладнання для реалізації проекту автоматичного діагностування стану промислового електрообладнання за сигналами вібрації. Отримана кафедрою ЕСА автоматизована система SIEMENS SIPLUS CMS дозволяє заздалегідь попереджати несправності та аварії у важливих для виробничого процесу механізмах, рух яких здійснюється електроприводом.

• Науково-дослідницький проект кафедри ЕСА під керівництвом завідувача кафедри д.т.н. Шеремета О.І. та доцента кафедри, к.т.н. Івченкова М.В. приймає участь у конкурсі «10-топ IIoT застосувань в Україні», що організований Асоціацією Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) (https://appau.org.ua/). Співучасть у проекті приймає спеціаліст технічної підтримки ДП "Сіменс Україна" - Діков Сергій, який є випускником кафедри ЕСА.

• Кафедра КІТ була організатором IІ Всеукраїнської науково-технічної конференції «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод», у роботі якої взяли участь 194 науковців, фахівців, аспірантів та магістрантів. На розгляд та обговорення було представлено 124 доповідей і повідомлень.

• Доценти Гетьман І.А. та Сташкевич І.І. в березні 2018 р. пройшли стажування у Пшеворському університеті (Польща) за темою “Modern methods of teaching and IT technology in the EU educational market”, та в грудні у Веронському університеті (Італія) за темою “Formation of Knowledge Economy as the Basis for Information Society” та отримали сертифікати щодо підвищення кваліфікації у обсязі 180 та 120 годин.

• Викладачі Нечволода Л.В. та Івченкова О.Ю. приймали участь у роботі Стартап-школи «Сікорські Челендж м. Краматорськ», яка проводилась в межах проекту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас». Проекти з їхньою участю «iNet for Pet» і «Demand Startap» отримали право участі у всеукраїнському етапі в Києві. Нечволода Л.В. прийняла участь у роботі всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge – 2018» (жовтень), де у числі сьомі відзначених генеральним спонсором – компанією Huawei – був проект «iNet for Pet». Старший викладач Міхєєнко Д.Ю. пройшов навчання у стартап-школі "Sikorsky Challenge", де приймав участь у роботі команди проекту "iNet for Pet", який було відмічено на Фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018.

• Ст. викладач Добряк С.К. та ас. Єрьомін М.В. запустили свій стартап Qencode. Сервіс, який вони придумали і написали, транскодірує (перетворює) відео файли. Зі своїм проектом вони взяли участь в міжнародній виставці, яка проходила в Амстердамі (Голландія).

• Продовжуються роботи по договору між академією, Запорізьким національним технічним університетом (м. Запоріжжя), Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України (м. Харків) та підприємством Мотор Січ (м. Запоріжжя) про співпрацю у галузі розробки та дослідження медичних імплантатів.

• 9 грудня Тарасов О.Ф. та Алтухов О.В. взяли участь у виставці, присвяченої 100 Річчю НАН України з матеріалами, штамповим оснащенням, технологією «Технологія інтенсивної пластичної деформації отримання субмікрокристалічних матеріалів для авіації та медицини» сумісно з ДонФТІ НАН України (м.Київ), підприємством Мотор Січ (м. Запоріжжя), ЗНТУ (м. Запоріжжя) на основі чотиристороннього договору про співпрацю.

• За результатами наукових досліджень працівниками факультету опубліковано 249,6 статей, з них у фахових виданнях України – 47,9, в зарубіжних виданнях – 10, у міжнародних науково-метричних виданнях – 17,3, подано 11 заяв на видачу охоронних документів, отримано 14 патентів, впроваджено 6 розробок у виробництво і 1 – у навчальний процес, проведено 2 наукові конференції, зроблено 128 доповідь на конференціях різного рівня плюс 177 доповідей на щорічній конференції ДДМА. Видано 2 монографії і 8,4 навчальних посібника.

• Залучено 48 студентів у «Програму роботи з обдарованими студентами». Студентами опубліковано 145 наукових статей, у т.ч. особисто 67, на студентських конференціях прочитано 164 доповіді. До базових ВНЗ надіслано 7 робіт на конкурс, отримано 4 нагороди на олімпіадах.

• Усіма кафедрами проведена велика робота по освоєнню і наповненню в системі MOODLE більшості дисциплін, передбачених навчальними планами.

• Згідно плану навчальної роботи проведена практика студентів на медичних підприємствах Краматорська.

• Сташкевич І.І. на обласному конкурсі «Молода людина року – 2018» був відзначений Почесною грамотою ДонОДА за значний особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, сприяння розвитку молодіжних ініціатив, активну участь у суспільному житті Донецької області.

• Доцент кафедри КІТ Гетьман І.А., взяла участь у освітньому конгресі “Школа майбутнього - шанси та перспективи”, та Всеукраїнському тренінгу, спрямованому на формування національно-патріотичного світогляду, "Окрилені Україною – Закарпаття", який був проведений Міністерством молоді та спорту України спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України.

• Кафедрою КІТ укладено договір про співпрацю з Вентспілським університетом прикладних наук (м. Вентспілс, Латвія).

• Четвертий рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), яка зібрала максимальну кількість учасників різних навчальних закладів за останні роки. Крім представників ДДМА, ПДТУ та МДУ, були також залучені студенти МК ДДМА, ДТ ДДМА, СК НАУ, АКТІ та учні двох загальноосвітніх шкіл Краматорська та Лимана. У загальному обласному заліку кращою командою стала збірна трьох магістрів ДДМА «Heroes of Code and Magic» Олександр Бакай (СА-17-маг), Олександр Білан (АПП-17-маг), Олександр Яковлєв (ЕСА-17-маг), тренер – Мельников О.Ю.

• Команда програмістів «Heroes of Code and Magic» (Олександр Бакай, СА-17-маг, Руслан Сич, ІСТ-17-маг, Олександр Яковлєв, ЕСА-17-маг, тренер – Мельников О.Ю.) пройшла двох етапний відбір і прийняла участь у фіналі всеукраїнської олімпіади з командного програмування (Одеса, ОНАПТ).

• Студенти Бакай О. (СА-17-маг), Верещак О. (CM-14-1) пройшли у фінал конкурсу «Управління ІТ-проектами» олімпіади IT-Universe 2018, де Верещак О. посіла 4-місце.

• У командній олімпіаді з програмування І-й (обласний) етап ДДМА, м. Краматорськ. команда Балаболко О.Р., Юцик І.О., Копецький Я.Р. Зайняли 3-є місце, команда Денисюк С.О., Касьянюк О.С., Гриценко О.О. - 2-є місце.

• Команда Касьянюк О.С., Крохін І.В., Юцик І.О., Копецький Я.Р., Балаболко О.Р. - проект «Програміст-2018» (м. Київ), увійшли до шістки команд-переможців, нагороджені дипломами на відвідування виставки електроніки та інформаційних технологій Ceatec Japan 2018 в Токіо.

• Студентами кафедри ЕСА зайняті призові місця на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Електротехніка та електромеханіка»: Клімченков Андрій – 2-е місце, Гаркуша Сергій – 3-е місце, Ровінець Павло – 3-е місце.

• На 8-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (березень 2018) робота Микити Кадацького (СМ-16-1) отримала диплом лауреата 1-го ступеня у галузі «Технічні науки», робота Софії Баган (СМ-15-1) – диплом лауреата 2-го ступеня (науковий керівник обох студентів – Мельников О.Ю.).

• На 9-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (листопад 2018) роботи Софії Баган (СМ-15-1) та Дмитра Коноваленко (СА-17-1) були нагороджені грамотами за перемогу в номінації «За оригінальність» (науковий керівник – Мельников О.Ю.).

• На IV Міжнародній студентській науково-практичній конференції «Студенти і молодь – для майбутнього України» (жовтень, ДонУЕП, Бахмут) робота Олени Будаковой (СА-17-маг) посіла 1-е місце у секції «Перспективи розвитку інформаційного суспільства в XXI віці», а також була нагороджена грамотою в номінації «Актуальність дослідження» (науковий керівник – Івченкова О.Ю.).

• Студенти В'ялий І.О., Добряк О.С., Реут Ю.Д. приймали участь у регіональному фестивалі «RoboСхід» (м. Краматорськ).

• Студенти 1-го курсу Анастасія Шпит, Ксенія Єрмакова, Римма Деркач, Юлій Реут, Дмитро Коноваленко, Миколай Пружняк, Станіслав Рощенко взяли участь у пізнавальному лінгвокраїнознавчому англомовному конкурсі You think you know the USA and the UK, який відбувся у Краматорську та отримали 2-е місце.

• В обласному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка ІТ15-2 Олена Балаболко, стала переможцем конкурсу, Карина Крігер, студентка ІТ16-2, посіла 3-є місце. В обласному етапі літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який проводився в ДДПУ, Олена Балаболко, студентка ІТ15-2, посіла в друге місце.

• У студентської олімпіади з математики ДДМА переможцем стала А. Шпит (КН-17-1).

• Тетяна Ройбул, студентка групи КН-17-1, посіла друге місце в номінації «Моє місто посміхається». Тетяна розповіла, що займається відео нещодавно і, коли знімала різні міські заходи, побачила, які в Краматорську усміхнені люди. Тоді й народилася ідея зняти такий ролик – «Моє місто посміхається».

• Сергій Денисюк (КН-18-2м) став переможцем обласного етапу конкурсу «Кращий студент України-2018» у номінації – Кращий студент-медійник.

• На чемпіонаті ДДМА по грі «Що? Де? Коли?» серед першокурсників в жовтні 2018 року збірна команда СА-18-1, ІСТ-18-1 посіла 1-е місце;

• На обласному молодіжному фестивалі інтелектуальних ігор «Кубок Академії-2018» в листопаді 2018 року команди груп СА-18-1, СА-17-1, СА-16-1, СМ-15-1 та магістрів здобули 4 призових місця, у тому числі – перші місця як в грі «Що? Де? Коли?», так і в «Брейн-рингу».

• На конкурсі «Міс Академія» Ганна Кравець (ІСТ-17-1) здобула титул «Міс Академія-2018».

• Титул «Містер Академія-2018» отримав Микита Попутько (ІТ-16-1).

• На відкритому чемпіонаті Донецької області з легкоатлетичного штовхання ядра (квітень 2018 р., Маріуполь) Микита Кадацький (СМ-16-1) двічі посів друге місце (у різних видах змагань).

• На чемпіонаті України з легкої атлетики (червень 2018 р., Луцьк) Микита Кадацький (СМ-16-1) посів третє місце.

• Олександр Касьянюк (ІТ-14-2), Олена Балаболко (ІТ-15-2), та В’ячеслав Хруслов (КН-17-1) є учасниками команди Академії з шахів і успішно представили ВНЗ на Чемпіонаті Донецької області, одержавши друге місце.

• Також Олена Балаболка в особистому заліку серед дівчат завоювала 2-е місце (1-й розряд).

• Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради у своєму листі на ім’я ректора ДДМА висловило щиру подяку нашим студентам: О. Грищенко, М. Гладишеву, С. Луговому (КН-18т), які брали участь в організації та проведенні концертної програми фестивалю студентської творчості «СтудДія-2018».

• Олена Балаболко взяла участь у «Мільйон голосів» – міжнародному дружному проект у рамках програми Еrasmus+, який відбувся 8–18 листопада в студентському місті Каунас (Литва). Проект White side of the war («Білий бік війни»), який розробляла команда Олени, був визнаний кращим і його представляли в Міністерстві закордонних справ Литви.

• У щорічному зліт-фестивалі «Веселка» для лідерів студентського активу ДДМА студенти кафедри взяли активну участь, виступів не тільки в ролі учасників але і організаторів заходу (Денисюк Сергій, Попутько Микита).

• Студенти Тертишная Аліна (ІТ-16-1), Попутько Микита (ІТ-16-1), Кравець Анна (КН-17-1) у складі команди ДДМА приймали участь у щорічному міському студентському фестивалі «Сесія», якій організовує відділ молоді та спорту м. Краматорська, де отримали гран - прі.

• 26 травня в Мелітополі (Запорізька обл.) Пройшов I Всеукраїнський чемпіонат з кроссліфтінгу. на якому Вадим Коваленко (АПП16-1т) став срібним призером.

• За підсумками 2017-18 навчального року визнані переможцями конкурсу із врученням дипломів у номінаціях: Почесний професор – Сергій Савелович Красовський, канд. техн. наук, доцент, декан факультету машинобудування; Заслужений викладач – Олександр Михайлович Наливайко, канд. техн. наук, доцент кафедри електромеханічних систем автоматизації; Кращий викладач фундаментальних дисциплін – Олександр Анатолійович Костіков, канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри інформатики і інженерної графіки; Кращий студент ДДМА Софія Баган, студентка групи СМ-15-1; Кращий студент в галузі НДР у номінації «Технічні науки»: диплом 1-го ступеню – Олександр Бакай, студент групи СМ-13-1, диплом 3-го ступеню – Олена Балаболко, студентка групи ІТ-15-2.

• За заслуги перед українським народом, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм Почесною грамотою Верховної Ради України й нагрудним знаком нагороджена завідувачка кафедри автоматизації виробничих процесів ДДМА, д-р техн. наук, професор Галина Клименко.

• Отримані нагороди:

• Подяка Міністерства освіти і науки України: доценти Макшанцев В.Г., Сташкевич І.І.

• Грамота Міністерства освіти і науки України: доц. Суботін О.В.

• Почесна грамота Донецької облдержадміністрації: декан Подлєсний С.В.

• Почесна грамота департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації: ст.. викл. Брус М.В.

• Почесна грамота міського голови м. Краматорська: ст.. викл. Алтухов О.В.

• Подяка міського голови м. Краматорська: доц.. Клімченкова Н.В.

• Внести запис до Книги пошани Академії: ст.. викл. Максимов М.А.

• Почесною грамотою ДДМА: доц.. Васильєва Л.В., асс. Гудкова К.Ю., лаборант Пальцева В.В.

• Подяка ректора: ст.. лаборант Ковальова О.П., доц.. Циганаш В.Є.

• Подяка Донецької обласної військово-цивільної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомі професійні здобутки, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти: Едуард Грибков, д-р техн.

• За підсумками літньої сесії 2017-18 н.р. іменні стипендії призначені: Стипендії Президента України призначено: Жук Я.А. (АВП15-1); Балаболко О.Р. (ІТ15-2); Баган С.В. (СМ15-1); Копецькому Я.Р. (ІТ15-1); Стипендії Верховної Ради України: Кадацькому М.А. (СМ16-1); Криворучеку В.В. (АВП16-1); Стипендії ПАТ НКМЗ: Ларічкіну О.В. (АВП17-1м); Трощію О.О.( ЕСА17-1м); Григоряну М.Р. (ІТ15-2).

• За підсумками зимової сесії 2018-19 н.р. іменні стипендії призначені: Стипендії Президента України призначено: Баган С.В. (СМ15-1); Балаболко О.Р. (ІТ15-2); Жук Я.А. (АВП15-1); Копецькому Я.Р. (ІТ15-1). Стипендії Верховної Ради України: Кадацькому М.А. (СМ16-1); Криворучеку В.В. (АВП16-1); Стипендії ПрАТ НКМЗ: Григоряну М.Р. (ІТ15-2); Косову С.Ф. (ЕСА18-1м); Молчанову Р.Г. (АВП18-1м); Щербиніну О.О. (ЕСА17т).

ДОСЯГНЕННЯ ФАМІТ ЗА 2017

• Отримано фінансове забезпечення держбюджетної НДР Д-01-2017 «Розробка інформаційних технологій моделювання, автоматизованого проектування та оптимізації багатоетапних технологічних процесів пластичного деформування нових матеріалів»

• Отримано грант у проекті Erasmus+ «Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees (586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) BIOART».

• Успішно завершений проект Erasmus+ Desire.

• Отримано ліцензії на спеціалізовану CAЕ - систему QForm-3D фірми QFX Simulations Ltd для моделювання процесів пластичного деформування.

• Підписані договори з Поморською академією (м.Слупськ, Польща) та Технологічним університетом (м. Резекне, Латвія), які передбачають можливість проходження стажувань, читання лекцій і безкоштовне навчання студентів протягом півроку.

• Викладачі кафедр приймали очну участь у міжнародних науково-практичних заходах у Бельгії, Молдови, Латвії, Австрії, Білорусі.

• Гетьман І.А. прийняла участь у роботі V Міжнародного наукового семінару «Формування економіки знань як базису інформаційного суспільства» у Віденському університеті (м. Відень, Австрія), та отримала сертифікат про участь.

• Встановлені зв’язки та проведено семінар з представниками фірми ТОВ ,Шнайдер електрик Україна". Є домовленність на постачання обладнання цієї фірми на кафедру АВП. Перша партія (стенд) отримана. Проведено підвищення кваліфікації 18 викладачів кафедри АВП, отримані свідоцтва.

• Третій рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), до якої були також залучені студенти МК ДДМА та СК НАУ; студенти груп СМ отримали дипломи за 1-е та інші призові місця.

• Проведено два семінари з міжнародними фірмами Siemens та Lapp.

• Кафедра ІІГ:

- виграла тендер від міської ради м. Краматорськ для викладання на 3-х місячних комп’ютерних курсах для переселенців із зони АТО під егідою Евросоюзу «Оператор компьютерного набору»;

- за проханням обласного центру «Червоного Хреста» провела комп'ютерні курси протягом місяца для робітників даного центру;

- кафедра виграла тендер на проведення комп'ютерних курсів для обласного центру зайнятості з напрямку «код КП 3121 Фахівець з комп'ютерної графіки (дизайну)»

ДОСЯГНЕННЯ ФАМІТ ЗА 2016

• Отримано ліцензію на підготовку аспірантів за спеціальністю 151 «Автоматизація та КІТ» на третьому рівні (за освітньо-науковою програмою підготовки докторів філософії).

• Спеціальність ЕСА пройшла акредитацію за четвертим рівнем.

• Захищена 2 кандидатські дисертації (Сташкевич І.І., Хорошайло В.В.) і отримано 1 диплом доцента (Турлакова С.С.).

• Четверо викладачів кафедри ЕСА і двоє викладачів кафедри КІТ здобули освіту за спеціальностями кафедр. 18 викладачів академії (в тому числі - 11 викладачів ФАМІТ) здобувають другу вищу освіту за спеціальностями ІСПР і КІТ.

• Усі викладачі кафедр ІСПР і ІІГ пройшли довготермінові курси підвищення кваліфікації за спеціальністю «Системи і методи прийняття рішень» та отримали свідоцтва державного зразку.

• Кафедри ІТП, АВП, ЕСА продовжують участь у міжнародній програмі Tempus (керівник – проф.. Тарасов О.Ф.). Отримано за програмою TEMPUS DESIRE потужний сервер, на якому встановлена системи Moodle для роботи в масштабах академії. Отримано 30 засобів мікропроцесорної техніки різного типу, яке впроваджено у навчальний процес. У рамках програми отримано ліцензійне програмне забезпечення Creo, готується до запуску лабораторія для проведення віддалених лабораторних робіт. Пройшли стажування в європейських ВНЗ 4 викладачі ДДМА від трьох кафедр ФАМІТ.

• Науково-педагогічними працівниками ФАМІТ підготовлено 8 навчально-методичних посібників з номером ISBN і 2 монографії.

• За результатами наукових досліджень працівниками факультету опублікована 191,2 статей, з них у фахових виданнях України – 51,7 статті, в зарубіжних виданнях – 27,9 статті, у т.ч. у міжнародних науково-метричних базах даних – 14,6, подано 5 заяв на видачу охоронних документів, отримано 2 патенти.

• Достатньо ефективною у звітному періоді була наукова робота студентів. Студентами у співавторстві опубліковано 90 наукових статей, у т.ч. особисто - 34, на студентських конференціях прочитано 111 доповідей. До базових ВНЗ надіслано 21 роботу студентів факультету на конкурс.

• Продовжене навчання викладачів факультету на курсах з удосконалення володіння англійською мовою.

• Здійснено розподіл 100% випускників за трьохсторонніми договорами.

• Другий рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), до якої поза конкурсом були також залучені учні трьох шкіл міста та студенти МК ДДМА, ДТ ДДМА та СК НАУ; студенти груп СМ отримали дипломи за 1-е та 3-е призові місця. Студенти спеціальності КІТ зайняли 2-ге місце.

• На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напрямку «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація» робота Юлії Кіяшко (СМ-10-маг., науковий керівник – Мельников О.Ю.) отримала диплом переможця 1-го ступеня.

• Робота студентів Артема Аванесяна (ІТ-10-м) і Артема Віннікова (ІТ-12-1) (наук. кер. д р техн. наук, проф. Тарасов О. Ф. і канд. техн. наук, ст. викладач Алтухов О.В.) зайняла третє місце на щорічному міжнародному конкурсі студентських робіт на іменні премії компанії Delcam.

• На 3-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (лютий 2016) робота Юлії Кіяшко (СМ-10-маг.) отримала диплом лауреата 1-го ступеня, роботи Світлани Денисової (СМ-11-маг.) та Костянтина Комісарова (СМ-12-1) – дипломи лауреатів 2-го ступеня (науковий керівник усіх трьох студентів – Мельников О.Ю.).

• В рамках національного фіналу Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe 2016», яка проходила в Київському національному університеті культури і мистецтв, робота студента ДДМА Сергія Денисюка (ІТ-14-2) (наук. кер. канд. техн. наук, ст. викладач Міхєєнко Д. Ю.) зайняла 2-е місце в конкурсі «Цифрове відео на тему «Разом створимо IТ-всесвіт!».

• На 5-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (листопад 2016) роботи Маргарити Світличної (СМ-11-маг.) та Костянтина Комісарова (СМ-12-маг) отримали дипломи лауреатів 2-го ступеня (науковий керівник обох студентів – Мельников О.Ю.).

• Робота студента Андрія Клімченкова (ЕСА-14-1) (наук. кер. канд. техн. наук, доц. Шеремет О.І.) зайняла друге місце на міжнародному конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище». Він же отримав друге місце на обласній науковій конференції молодіжних робіт (керівник - доцент Клімченкова Н.В.).

• Двоє студентів ФАМІТ стали найкращими студентами області за підсумками регіонального етапу Всеукраїнської програми «Кращий студент України» у номінаціях: кращий студент-медійник - Максим Пономарьов (ІТ11м), кращий студент-програміст - Марина Рибалко (ІТ13-2). Максим Пономарьов переміг у своїй номінації на Всеукраїнському конкурсі та став кращим студентом-медійником України!

• В традиційному щорічному конкурсі «Дебют» студенти 1-го курсу ФАМІТ посіли перше місце.

• На чемпіонаті ДДМА по грі «Що? Де? Коли?» серед першокурсників в жовтні 2016 року команда СМ-16-1 посіла 2-е місце.

• На обласному молодіжному фестивалі інтелектуальних ігор «Кубок Академії-2016» в листопаді 2016 року команда групи СМ-16-1 посіла 2-е місце з гри «Що? Де? Коли?» та 1-е місце з «Брейн-рингу», команда групи СМ-15-1 – 3-е місце з гри «Що? Де? Коли?» та 2-е місце з «Брейн-рингу».

151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Автоматизація в сучасному суспільстві визначає інноваційний розвиток всіх сфер людської діяльності. Мікропроцесорними засобами автоматизації оснащені автомобілі і побутова техніка, машинобудівне та торгівельне обладнання. Комплексна автоматизація сучасних виробництв у всіх галузях промисловості об'єднує в своєму складі промислові комп'ютери, Компоненти і локальні мережі, системи комп'ютерного регулювання і управління технологічними процесами і верстатами, системи візуалізації та машинного зору, програмне забезпечення. Фахівці техніки-електромеханіки і забезпечують розробку і експлуатацію мікропроцесорних систем управління технологічним обладнанням, комп'ютерних мереж і систем автоматизації в самих різних виробництвах, підприємствах і організаціях.

Що вивчають:

Спеціальність «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» орієнтована на вивчення автоматизованих систем управління технологічними процесами виробництв різних галузей промисловості. Під час навчання студенти набувають знання мікроелектроніки, мікропроцесорної техніки, освоюють сучасну обчислювальну техніку, інформаційні технології, системи зв'язку, мікропроцесорні та релейні системи управління транспорту.

Можливості працевлаштування:

Фахівці цієї спеціальності займають інженерно-технічні посади в відділах автоматизації і виконують роботи з проектування метрологічного забезпечення автоматичних систем, їх налагодження, випробування і ремонту.

Перспективи:

Спеціальність є затребуваною і перспективною, особливістю напрямку є глибоке вивчення і застосування мікропроцесорної та комп'ютерної техніки. Студенти не тільки вміють працювати з сучасною обчислювальною технікою, а й можуть застосувати її для створення інформаційних і керуючих систем, потрібних сьогодні всюди – від сільськогосподарської ферми до банку.

141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Виконання будь-якого технологічного процесу неможливо без різних видів енергії. Головним видом енергії у всіх областях людської діяльності, завдяки своїй універсальності стала електрична. Для її використання людством побудовано безліч машин, пристроїв і механізмів. Електротехніка та електротехнології – сучасна спеціальність, фахівці якої досконало володіють знаннями по електротехніці, електроніці, мікропроцесорній техніці, електроенергетиці, електропостачання, електричних станцій і підстанцій. Інженер-електрик може займатися проектуванням, налагодженням, монтажем, експлуатацією промислового електрообладнання та електронних систем управління.

Що вивчають:

Під час навчання студенти отримують глибокі знання в сфері виробництва, розподілу і споживання електроенергії. Значна увага приділяється використанню поновлюваних і нетрадиційних джерел енергії. Фахівці володіють питаннями монтажу, налагодження та технічного сервісу різноманітного енергетичного обладнання: двигунів, генераторів комплексних трансформаторних підстанцій, повітряних і кабельних ліній електропередач, світлотехнічного обладнання та ін.

Можливості працевлаштування:

Працевлаштування бакалаврів відбувається в галузях енергетичного та інших галузях економіки за обраною спеціальністю, а також науково-дослідних установах НАН України. Бакалавр може працювати на підприємствах енергетичного профілю та інших машинобудівних заводах в різних інженерних посадах, брати участь в розробці конструкторських проектів.

Перспективи:

Це одна з найбільш універсальних і поширених спеціальностей. Виконання будь-якого технологічного процесу неможливо без різних видів енергії. Головним видом енергії у всіх областях людської діяльності, завдяки своїй універсальності стала електрична. Для її використання людством побудовано безліч машин, пристроїв і механізмів.

126 «Інформаційні системи та технології»

Особливістю спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», а відповідно і кафедри є вивчення теоретичних, методологічних основ та інструментальних засобів створення і використання інформаційних технологій в різних областях людської діяльності; принципів оптимізації і моделей, методів прийняття рішень при створенні інформаційних систем різного призначення; інтелектуальних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичення, переробки, зберігання інформації і систем управління; сучасних технологій проектування та розробки програмного забезпечення; технологій і методів проектування інформаційних систем; апаратних засобів створення і підтримки сучасних інформаційних мереж.

Дисципліни, які викладаються кафедрою за спеціальністю «Інформаційні системи та технології» орієнтовані на формування у студентів умінь щодо вибору, проектування, розгортання, інтеграції, управління, адміністрування і супроводу застосування комунікаційних мереж, сервісів та інфраструктури організації; проектування системного, комунікаційного та прикладного програмного забезпечення, технічних засобів комунікаційних та інформаційних технологій, мереж і систем; реалізації програмних комплексів, впровадження Інтернет-рішень для технічних завдань; розробки інформаційних комплексів і систем.

Характерною особливістю спеціальності «Інформаційні системи та технології» є вивчення технології «Інтернет речей», суть якої полягає у взаємодії кінцевих пристроїв не тільки з користувачем, але і між собою. Це єдина мережа, яка об'єднує реальні і віртуальні речі, які нас оточують, адже в майбутньому «Інтернет речей» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

Інтернет речей має настільки широке застосування, що розробник може вибрати мову програмування на свій смак. Низькорівневе програмування на асемблер або C/C++ (які ми будемо вивчати) знадобиться для вбудованих систем. Мови високого рівня, такі як Node.js або Java знадобляться для пристроїв з великою кількістю ресурсів. А знання протоколів передачі даних буде мати особливе значення, так як IoT пристрій стане марною річчю, якщо не зможе передавати дані.

Одним із прикладів такої системи є «Розумний будинок», що представляє собою сукупність елементів, які об'єднують всі електроприлади в будинку єдиним розумом, що дозволяє управляти ними. Разом зі зростанням Інтернету речей, зростає і потреба в програмістів.

Студенти отримають знання в області апаратних рішень для побудови систем IoT, бездротових сенсорних мереж як програмно-апаратної платформи IoT, принципів побудови системи «Розумний будинок» і навички практичної реалізації IoT, проектування системи «Розумний будинок», управління проектами в області інформаційних технологій.

Традиційно, розробники займаються або софтом або залізом, але IoT вимагають знань в обох областях. Зараз таких експертів небагато, але галузь потребує таких фахівців. І саме підготовкою таких фахівців займається кафедра «Інформаційних систем і технологій».

124 «Системний аналіз»

Будь-яка людина, яка вміє порівнювати дані та має сміливість робити висновки, може займатися аналітикою. Системний аналітик – одна з новітніх професій, що базується на IT технологіях і математичному моделюванні. Це фахівець, здатний у відповідь на складну проблему розробити проект її рішення. Він займається, в основному, аналізом даних і прийняттям рішень про те, як буде працювати система, які методи використовуються, а також написанням основних технічних документів. Плюсом цієї роботи можна вважати те, що вона не передбачає прийняття відповідальних рішень, а винагорода за виконану роботу дуже навіть непогана.

Що вивчають:

У блоці загальних інженерно-технічних дисциплін студентами вивчаються інженерна та комп'ютерна графіка, матеріалознавство, теоретична механіка, теоретичні основи електротехніки та електроніки. До базових професійних предметів відносяться теорія автоматичного управління, системний аналіз автоматизація та прийняття рішень. Цілий ряд курсів присвячений IT-підготовці: теорія і технологія програмування, теорія інформаційних систем, моделювання систем і ін.

Можливості працевлаштування:

Випускники даної спеціальності можуть працювати:

 • системними аналітиками і менеджерами проектів на підприємствах, що спеціалізуються на впровадженні інформаційних систем;
 • спеціалістами з аналізу та моніторингу систем управління і програмного забезпечення в проектних, конструкторських і наукових організаціях;
 • провідними фахівцями аналітичних і планових відділів банків і установ;
 • ресерч-менеджерами (керівниками дослідження) ринку товарів, послуг і технологій в маркетингових агентствах і відділах великих фінансових компаній;
 • консультантами з питань оптимізації та інтелектуалізації управління виробничої і фінансової діяльності підприємства.
 • Перспективи:

  Системні аналітики – бажані співробітники в більшості IT-компаній. Для успішного працевлаштування необхідний досвід роботи та прийняття рішень. Але вихід є – стажування ще під час навчання у вузі, додаткові сертифіковані професійні курси. Найчастіше вакансії системних аналітиків з'являються в крупних банках, а також в консалтингових компаніях, що спеціалізуються на розробці IT-рішень для зовнішніх замовників.

  123 «Комп’ютерна інженерія»

  Комп'ютерна інженерія – це область, яка займається розробкою вузлів комп'ютерних систем і мереж, їх інтеграцією і дослідженнями в області робототехніки. Іншими словами комп'ютерні інженери займаються проектуванням окремих мікропроцесорів, комп'ютерів і суперкомп'ютерів і їх об'єднанням в системи і мережі. Зазвичай завдання, пов'язані з комп'ютерною інженерією, включають написання програмного і мікропрограмного забезпечення для вбудованих мікроконтролерів, проектування НВІС (надвелика інтеграційна схема), розробку операційних систем, проектування аналогових датчиків і т. ін.

  Що вивчають:

  Студенти цієї спеціальності знайомляться з особливостями процесів комп'ютеризації, отримують фундаментальні знання сучасних мов і технологій програмування, комп'ютерної графіки, теорії інформації та кодування, архітектури комп'ютерів і комп'ютерних мереж, комп'ютерних інформаційних технологій, систем.

  Можливості працевлаштування:

  Бакалавр за спеціальністю «Комп'ютерна інженерія» бере участь в роботах по створенню, установці, модернізації і експлуатації системного програмного забезпечення і технічних засобів комп'ютерних систем. Функціональні обов'язки фахівця охоплюють широке коло науково-технічної і виробничої діяльності – від технічного обслуговування комп'ютерних систем до виконання наукових досліджень, об'єктом яких є комп'ютерні технічні та програмні засоби.

  Перспективи:

  Розробка і впровадження інформаційних технологій в області комп'ютерних систем на сьогодні є дуже актуальним завданням у всьому світі. Це одна з найбільш затребуваних спеціальностей в Європі. Основними місцями роботи майбутніх випускників є: великі промислові підприємства, банки, державні служби, фірми розробки програмного забезпечення, компанії, що спеціалізуються на розробці програмного забезпечення та web-проектів.

  122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»

  Що вивчають:

  Вибравши напрямок «Комп'ютерні науки», студенти отримують знання в сферах експлуатації комп'ютеризованих систем; створення програмних продуктів, WEB технологій і дизайну; управління ІТ-проектами; технологій кодування і обробки мультимедійної інформації. Майбутні фахівці спеціалізуються на впровадженні інформаційних систем і технологій в економіці, менеджменті і бізнесі, а також в інших проблемних областях.

  Можливості працевлаштування:

  Фахівці з комп'ютерних наук затребувані в сферах розробки комп'ютерних інформаційних систем і технологій. Основні місця роботи – це ІТ-компанії, підприємства малого і середнього бізнесу, банки, виробничі об'єднання, вищі навчальні заклади, науково-дослідні установи, інформаційно-обчислювальні центри.

  Перспективи:

  З дипломом бакалавра комп'ютерних наук можна займати інженерні посади в підрозділах з обслуговування комп'ютеризованих систем організацій і установ, брати участь в розробці програмних і програмно-технічних систем, працювати на підприємствах різного профілю.

  ФАМІТ загальна інформація

  Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2316.

  Телефон: (0626) 41-68-58

  E-mail: fam@dgma.donetsk.ua

  Сторінка факультета у Facebook

  • найбільший факультет Академії, який через три роки відзначить свій піввіковий ювілей;
  • факультет, на якому зосереджені унікальні напрямки і спеціальності;
  • сучасні кафедри, що реагують на потреби й очікування ринку праці;
  • кафедри, оснащені сучасними аудиторіями і лабораторіями, що мають багатий науково-дослідний потенціал;
  • кафедри, які мають великий досвід, що підтверджується багатьма поколіннями добре освічених і підготовлених до професійної діяльності випускників;
  • кафедри, які активно співпрацюють з провідними підприємствами та фірмами на регіональному й міжнародному ринках;
  • професійний старт у кар'єрі;
  • практика й стажування в провідних компаніях;
  • можливість працювати під час навчання;
  • доброзичливий колектив, що дозволяє студентам розвивати свої захоплення, про що свідчать численні нагороди та досягнення.

  У складі факультету 3 випускні та 2 загальноосвітні кафедри.

  Випускні:

  Загальноосвітні:

  Деканат Подлєсний Сергій Володимирович Історія факультету Сьогодні факультет готує високопрофесійних випускників за спеціальностями, які пов'язані з автоматизацією, комп’ютерно-інтегрованими й інформаційними технологіями, комп'ютерними й мікропроцесорними системами. Матеріальна та наукова база факультету В арсеналі навчального процесу 55 аудиторій, лабораторій і приміщень, з яких 9 комп'ютерних класів і 16 лабораторій, понад 200 одиниць обчислювальної техніки. Дошка пошани В арсеналі навчального процесу 55 аудиторій, лабораторій і приміщень, з яких 9 комп'ютерних класів і 16 лабораторій, більш ніж 200 одиниць обчислювальної техніки. РОЗПОРЯДЖЕННЯ Досягнення ФАМІТ Згідно з рішенням вченої ради ДДМА... Студентське самоврядування Студентське життя В Академії проводяться безліч заходів, у яких кожен студент може проявити себе в різних напрямках. Абітурієнту ФАМІТ
  {nomultithumb}

  Гуртожиток №1

  Гуртожиток №1 - одне з трьох гуртожитків студентського містечка Академії побудовано в 1965 році. Гуртожиток знаходиться в тихому, спокійному районі, в декількох хвилинах ходьби від корпусів Академії. Кількість кімнат - 110, розраховане на 408 осіб. Всі проживаючи студенти ДДМА - це студенти факультету автоматизації машинобудування та інформаційних технологій. З 2014 року в гуртожитку проживають також студенти ДонНМУ ім. Горького.

  Поруч знаходиться футбольне поле, баскетбольні майданчики і скалодром.

  На території студентського містечка, в 6 корпусі ДДМА діє їдальня з досить доступними цінами, а в кожному корпусі є буфети.

  Недалеко від студентського містечка, зручно розташований великий супермаркет мережі ЕКО-маркет. А через 3 зупинки громадського транспорту - Центральний ринок міста.

  У п'яти хвилинах ходьби від гуртожитку розташований автовокзал а так само зупинка громадського транспорту Академічна з якою до залізничного вокзалу можна доїхати або тролейбусом № 6, або автобусами або маршрутними таксі № 9, 10, 21, 31.

  Прогулянка до центральної площі міста займе не більше 10 хвилин. Гуртожиток ‑  5 - х поверховий цегляний будинок з підвальним приміщенням. Розташування на поверсі - коридорного типу. На кожному поверсі, на початку і в кінці коридору розташовані санвузли, умивальники та кухні.

  У гуртожитку є прекрасна спортивна кімната, оснащена всім необхідним для заняття спортом: спортивні снаряди і тренажери, тенісні столи та шведські стінки.

  Так само є спеціально обладнана кімната для самопідготовки студентів. Кімната обладнана як лекційне приміщення.

  Наявність інтернету, побутові умови, розташування, організація дозвілля робить життя студентів в гуртожитку затишною і комфортною.

  Організація дозвілля в гуртожитку

  Студентське життя в гуртожитку курирує Студентська рада гуртожитку, який на щорічних зборах звітує про виконану роботу за минулий рік і затверджує план роботи на новий навчальний рік. Складається з старости гуртожитку, відповідальних за окремі напрямки роботи і старост поверхів. Щомісяця проводяться засідання Студради і раз в три місяці загальні збори, на яких вирішуються питання спрямовані на поліпшення виховної, культурно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи, організації дозвілля, виконання норм і правил проживання в гуртожитку і ведення здорового способу життя.

  Протягом навчального року Студрада, спільно з комендантом гуртожитку , деканат і Кураторами груп проводять роботу з профілактики некоректної поведінки і шкідливих звичок , стежать за чистотою в кімнатах проживають і в місцях загального користування, а так само за дисципліною і порядком.

  Санітарні рейди по гуртожитку проводяться 2 рази на півріччя , відповідальний за санітарний стан гуртожитку складає звіт про перевірки кімнат і поверхів.

  Проводяться спільні святкування «Посвята в першокурсники», «Хеллоуїн» , «Новий рік» , «День Святого Валентина», «8 Березня », «Масляна», «День гуртожитку». Для цього є прекрасний зал, в якому знаходиться стереосистема, телевізор та піаніно.


  Щорічно в Академії проводиться студентська Спартакіада серед гуртожитків , а так само конкурси «Вперед гуртожиток!».

  Студенти, які проживають в гуртожитку беруть участь в різний спортивних змаганнях з футболу, баскетболу, бадмінтону та інших видів спорту. Результати змагань відображені в інформаційному куточку. Переможців нагороджують грамотами та цінними призами .

  Серед студентів регулярно проводяться тематичні конкурси, змагання та вікторини : «Конкурс на найчистішу кімнату», «Конкурси плакатів», «Конкурси костюмів і виробів до свят », «Що? Де? Коли?» та інші, тобто те, що може скрасити будні навчання і робить студентське життя більш насиченим і цікавим. Ось такі плакати намальовані студентами прикрашають хол до свят.

  Студентське дозвілля в місті

  Краматорськ - місто обласного значення в Донецькій області України. З 11 жовтня 2014 року - місце перебування адміністрації Донецької області. Розташований на річці Казенний Торець (притока Сіверського Дінця). Населення близько 200 000 чоловік.

  Річка Казенний Торець розділяє місто на Старий і Новий місто. Краматорськ індустріальний центр Донбасу, в якому розташовані відомі далеко за межами міста гіганти машинобудування і верстатобудування і інші промислові підприємства. Місто оточують крейдяні гори, за якими починається хвойний ліс. Найближчі міста Слов'янськ, Красний Лиман, Святогірськ, Дружківка.

  Близькість Краматорська до Національного природного парку "Святі Гори", Блакитним озерам, Сіверському Донцю і т.д. а так само наявність залізничної станції дозволяє студентам активно займатися туризмом і подорожувати. База відпочинку Академії «Промінь», розташована на березі Сіверського Дінця, в сосновому лісі знаходиться в 45 км в сел. Щурово, путівки в яку організовуються профспілковим комітетом. У Святогорську знаходиться Святогірська Свято - Успенська лавра місце паломництва, а також пам'ятників архітектури , крейдяних печер і музеїв.

  На території міста розташовані великі міські парки з розвиненою інфраструктурою розваг (кафе, бари, фонтани, парки атракціонів і т.д. ), а також багато скверів. Найближчий Парк атракціонів в міському парку Ювілейний знаходиться в 15 хвилин ходьби від гуртожитку. Там же розташований Свято - Троїцький соборний Храм.

  Спектр розважальних послуг Краматорська теж широкий - Палаців Культури , яких в місті три, до кінотеатрів і музеїв.

  Улюбленим місцем студентів є відвідування клубів і диско - барів. У Краматорську їх кілька, найбільш відвідуваними з яких є «Чарлі» і «Ланч - Бар». Подивитися кінопрем'єри можна в прекрасно обладнаному кінотеатрі "Родина", розташованому недалеко від центральної площі. У місті працює ряд відомих брендових піцерій таких як Челентано, New York Street Pizza , Ria Pizza , а так само елітних ресторанів і кав'ярень.

  Великою популярністю серед молоді міста користується проект "Вільна Хата". Це група ініціативних молодих людей, в основному складається з колишніх випускників та нинішніх студентів Академії які регулярно організовують різні концерти, тренінги, семінари, майстер-класи, перегляди фільмів, різні волонтерські проекти, зустрічі з відомими людьми, гостями нашого міста.

  Для любителів театру і музики в Палацах культури ДК НКМЗ часто проходять як концерти місцевої самодіяльності, так і гастролі різних театральних і музичних груп.

  Крім нашої академії в місті розташовані ще чотири вищих навчальних заклади, кілька технікумів і профтехучилищ. Тому Краматорськ можна по праву назвати студентською столицею Донбасу.

  Абітурієнту ФАМІТ

  Шановні абітурієнти!

  З моменту утворення в 1969 році й по теперішній час факультет і його спеціальності користуються досить великою популярністю серед тих, хто поступає до Академії. Це значною мірою зумовлено затребуваністю спеціалістів, яких готовлять на факультеті, на ринку праці. Можна з впевненістю стверджувати, що і надалі ця ситуація не зміниться, тому що всі ми розуміємо: майбутнє (та й все більшою мірою сьогодення) – за комп'ютерними науками, інформаційними і комп'ютерно-інтегрованими технологіями, широким впровадженням автоматизованих систем і використанням мікропроцесорної техніки. Слід підкреслити, що сказане стосується всіх сфер діяльності людини.

  Наші випускники отримують хорошу математичну, комп'ютерну та професійну підготовку, що дозволяє їм в подальшому працевлаштуватися не тільки на підприємствах і організаціях регіону, а й в інших містах України (Києві, Харкові, Дніпрі та ін.). Деякі наші випускники мають свої фірми, інші – працюють за кордоном.

  Робота професорсько-викладацького колективу факультету спрямована на постійне вдосконалення усіх аспектів підготовки фахівців з метою підтримки їх конкурентоспроможності відповідно до сучасних вимог провідних підприємств, організацій і фірм.

  Думайте, вирішуйте, робіть правильний вибір! Успіхів!

  Декан факультету канд. техн. наук, доцент

  Сергій Володимирович Подлєсний.

  Шифр та найменування галузі знань Код та найменування спеціальності Спеціалізація Кафедра
  12 Інформаційні технології
  122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології Інформаційні технології в техніці та бізнесі Комп’ютерних інформаційних технологій
  Інформаційні технології в медицині
  Інформаційні технології в Web-орієнтованих системах
  124 Системний аналіз Інтелектуальні системи прийняття рішень Інтелектуальних систем прийняття рішень
  Інтернет-технології та web-дизайн
  Економічна кібернетика
  126 Інформаційні системи та технології Інформаційні системи та технології
  14 Електрична інженерія
  141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Спеціалізовані комп’ютерні електромеханічні системи Електромеханічних систем автоматизації
  Комп’ютерні системи автоматизації електромеханічних комплексів  {nomultithumb}

  Студентське самоврядування