ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Факультет автоматизації машинобудування й інформаційних технологій

126 «Інформаційні системи та технології»

Особливістю спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», а відповідно і кафедри є вивчення теоретичних, методологічних основ та інструментальних засобів створення і використання інформаційних технологій в різних областях людської діяльності; принципів оптимізації і моделей, методів прийняття рішень при створенні інформаційних систем різного призначення; інтелектуальних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичення, переробки, зберігання інформації і систем управління; сучасних технологій проектування та розробки програмного забезпечення; технологій і методів проектування інформаційних систем; апаратних засобів створення і підтримки сучасних інформаційних мереж.

Дисципліни, які викладаються кафедрою за спеціальністю «Інформаційні системи та технології» орієнтовані на формування у студентів умінь щодо вибору, проектування, розгортання, інтеграції, управління, адміністрування і супроводу застосування комунікаційних мереж, сервісів та інфраструктури організації; проектування системного, комунікаційного та прикладного програмного забезпечення, технічних засобів комунікаційних та інформаційних технологій, мереж і систем; реалізації програмних комплексів, впровадження Інтернет-рішень для технічних завдань; розробки інформаційних комплексів і систем.

Характерною особливістю спеціальності «Інформаційні системи та технології» є вивчення технології «Інтернет речей», суть якої полягає у взаємодії кінцевих пристроїв не тільки з користувачем, але і між собою. Це єдина мережа, яка об'єднує реальні і віртуальні речі, які нас оточують, адже в майбутньому «Інтернет речей» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

Інтернет речей має настільки широке застосування, що розробник може вибрати мову програмування на свій смак. Низькорівневе програмування на асемблер або C/C++ (які ми будемо вивчати) знадобиться для вбудованих систем. Мови високого рівня, такі як Node.js або Java знадобляться для пристроїв з великою кількістю ресурсів. А знання протоколів передачі даних буде мати особливе значення, так як IoT пристрій стане марною річчю, якщо не зможе передавати дані.

Одним із прикладів такої системи є «Розумний будинок», що представляє собою сукупність елементів, які об'єднують всі електроприлади в будинку єдиним розумом, що дозволяє управляти ними. Разом зі зростанням Інтернету речей, зростає і потреба в програмістів.

Студенти отримають знання в області апаратних рішень для побудови систем IoT, бездротових сенсорних мереж як програмно-апаратної платформи IoT, принципів побудови системи «Розумний будинок» і навички практичної реалізації IoT, проектування системи «Розумний будинок», управління проектами в області інформаційних технологій.

Традиційно, розробники займаються або софтом або залізом, але IoT вимагають знань в обох областях. Зараз таких експертів небагато, але галузь потребує таких фахівців. І саме підготовкою таких фахівців займається кафедра «Інформаційних систем і технологій».