ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Факультет автоматизації машинобудування й інформаційних технологій

Гуртожиток №1

1.jpg 2.jpg

Гуртожиток №1 - одне з трьох гуртожитків студентського містечка Академії побудовано в 1965 році. Гуртожиток знаходиться в тихому, спокійному районі, в декількох хвилинах ходьби від корпусів Академії. Кількість кімнат - 110, розраховане на 408 осіб. Всі проживаючи студенти ДДМА - це студенти факультету автоматизації машинобудування та інформаційних технологій. З 2014 року в гуртожитку проживають також студенти ДонНМУ ім. Горького.

Поруч знаходиться футбольне поле, баскетбольні майданчики і скалодром.

На території студентського містечка, в 6 корпусі ДДМА діє їдальня з досить доступними цінами, а в кожному корпусі є буфети.

Недалеко від студентського містечка, зручно розташований великий супермаркет мережі ЕКО-маркет. А через 3 зупинки громадського транспорту - Центральний ринок міста.

У п'яти хвилинах ходьби від гуртожитку розташований автовокзал а так само зупинка громадського транспорту Академічна з якою до залізничного вокзалу можна доїхати або тролейбусом № 6, або автобусами або маршрутними таксі № 9, 10, 21, 31.

Прогулянка до центральної площі міста займе не більше 10 хвилин. Гуртожиток ‑  5 - х поверховий цегляний будинок з підвальним приміщенням. Розташування на поверсі - коридорного типу. На кожному поверсі, на початку і в кінці коридору розташовані санвузли, умивальники та кухні.

4.jpg 5.jpg 6.jpg

У гуртожитку є прекрасна спортивна кімната, оснащена всім необхідним для заняття спортом: спортивні снаряди і тренажери, тенісні столи та шведські стінки.

7.jpg 8.jpg

Так само є спеціально обладнана кімната для самопідготовки студентів. Кімната обладнана як лекційне приміщення.

9.jpg 10.jpg

Наявність інтернету, побутові умови, розташування, організація дозвілля робить життя студентів в гуртожитку затишною і комфортною.

Організація дозвілля в гуртожитку

Студентське життя в гуртожитку курирує Студентська рада гуртожитку, який на щорічних зборах звітує про виконану роботу за минулий рік і затверджує план роботи на новий навчальний рік. Складається з старости гуртожитку, відповідальних за окремі напрямки роботи і старост поверхів. Щомісяця проводяться засідання Студради і раз в три місяці загальні збори, на яких вирішуються питання спрямовані на поліпшення виховної, культурно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи, організації дозвілля, виконання норм і правил проживання в гуртожитку і ведення здорового способу життя.

Протягом навчального року Студрада, спільно з комендантом гуртожитку , деканат і Кураторами груп проводять роботу з профілактики некоректної поведінки і шкідливих звичок , стежать за чистотою в кімнатах проживають і в місцях загального користування, а так само за дисципліною і порядком.

Санітарні рейди по гуртожитку проводяться 2 рази на півріччя , відповідальний за санітарний стан гуртожитку складає звіт про перевірки кімнат і поверхів.

Проводяться спільні святкування «Посвята в першокурсники», «Хеллоуїн» , «Новий рік» , «День Святого Валентина», «8 Березня », «Масляна», «День гуртожитку». Для цього є прекрасний зал, в якому знаходиться стереосистема, телевізор та піаніно.

11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg

Щорічно в Академії проводиться студентська Спартакіада серед гуртожитків , а так само конкурси «Вперед гуртожиток!».

15.jpg 16.jpg

Студенти, які проживають в гуртожитку беруть участь в різний спортивних змаганнях з футболу, баскетболу, бадмінтону та інших видів спорту. Результати змагань відображені в інформаційному куточку. Переможців нагороджують грамотами та цінними призами .

17.jpg 18.jpg

Серед студентів регулярно проводяться тематичні конкурси, змагання та вікторини : «Конкурс на найчистішу кімнату», «Конкурси плакатів», «Конкурси костюмів і виробів до свят », «Що? Де? Коли?» та інші, тобто те, що може скрасити будні навчання і робить студентське життя більш насиченим і цікавим. Ось такі плакати намальовані студентами прикрашають хол до свят.

19.jpg

Студентське дозвілля в місті

Краматорськ - місто обласного значення в Донецькій області України. З 11 жовтня 2014 року - місце перебування адміністрації Донецької області. Розташований на річці Казенний Торець (притока Сіверського Дінця). Населення близько 200 000 чоловік.

Річка Казенний Торець розділяє місто на Старий і Новий місто. Краматорськ індустріальний центр Донбасу, в якому розташовані відомі далеко за межами міста гіганти машинобудування і верстатобудування і інші промислові підприємства. Місто оточують крейдяні гори, за якими починається хвойний ліс. Найближчі міста Слов'янськ, Красний Лиман, Святогірськ, Дружківка.

Близькість Краматорська до Національного природного парку "Святі Гори", Блакитним озерам, Сіверському Донцю і т.д. а так само наявність залізничної станції дозволяє студентам активно займатися туризмом і подорожувати. База відпочинку Академії «Промінь», розташована на березі Сіверського Дінця, в сосновому лісі знаходиться в 45 км в сел. Щурово, путівки в яку організовуються профспілковим комітетом. У Святогорську знаходиться Святогірська Свято - Успенська лавра місце паломництва, а також пам'ятників архітектури , крейдяних печер і музеїв.

На території міста розташовані великі міські парки з розвиненою інфраструктурою розваг (кафе, бари, фонтани, парки атракціонів і т.д. ), а також багато скверів. Найближчий Парк атракціонів в міському парку Ювілейний знаходиться в 15 хвилин ходьби від гуртожитку. Там же розташований Свято - Троїцький соборний Храм.

Спектр розважальних послуг Краматорська теж широкий - Палаців Культури , яких в місті три, до кінотеатрів і музеїв.

Улюбленим місцем студентів є відвідування клубів і диско - барів. У Краматорську їх кілька, найбільш відвідуваними з яких є «Чарлі» і «Ланч - Бар». Подивитися кінопрем'єри можна в прекрасно обладнаному кінотеатрі "Родина", розташованому недалеко від центральної площі. У місті працює ряд відомих брендових піцерій таких як Челентано, New York Street Pizza , Ria Pizza , а так само елітних ресторанів і кав'ярень.

Великою популярністю серед молоді міста користується проект "Вільна Хата". Це група ініціативних молодих людей, в основному складається з колишніх випускників та нинішніх студентів Академії які регулярно організовують різні концерти, тренінги, семінари, майстер-класи, перегляди фільмів, різні волонтерські проекти, зустрічі з відомими людьми, гостями нашого міста.

Для любителів театру і музики в Палацах культури ДК НКМЗ часто проходять як концерти місцевої самодіяльності, так і гастролі різних театральних і музичних груп.

Крім нашої академії в місті розташовані ще чотири вищих навчальних заклади, кілька технікумів і профтехучилищ. Тому Краматорськ можна по праву назвати студентською столицею Донбасу.