ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра обладнання і технологій зварювального виробництва ім. професора В. М. Карпенка

Перспективні напрямки у зварюванні

Зварювання у медицині

Медицина та зварювання в Краматорську

Зварювання знайшло своє використання навіть в медицині.

Якщо Ви мріяли працювати в медичній галузі, ми запрошуємо Вас до співпраці.

Отримавши знання зі зварювання м’яких тканин Ви зможете працювати у престижних обласних та столичних клініках, очолюючи найбільш перспективні напрямки.

Кафедра «Обладнання та технологій зварювального виробництва» Донбаської державної машинобудівної академії співпрацює з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона, що є розробником нових технологічних процесів з'єднання і роз'єднання біологічних тканин живих істот. Напрямок очолює доктор технічних наук, професор Маринський Г.С., який виступає з доповідями на нашій кафедрі.

Метод високочастотного зварювання м'яких живих тканин був створений в ІЕЗ ім. Є.О. Патона в тісній співпраці з Міжнародною асоціацією «Зварювання», провідними медичними установами України, а також американською компанією CSMG.

Впровадженню зварювальних технологій в медичну практику передували численні операції на кишечнику, печінці, жовчному міхурі у різних груп тварин (щури, кролики, собаки, свині), а також експерименти на віддалених і видаляються органах людини.

med.jpg

У грудні 2001 р. на розширеному засіданні вченої ради Міністерства охорони здоров'я за участю президента НАН України академіка Б. Є. Патона, який є вчениим-зварювальником зі світовим ім’ям, президента АМНУ академіка А. Ф. Возіанова, директорів багатьох академічних інститутів і вчених у галузі медицини було прийнято рішення поширити клінічний досвід застосування нової хірургічної технології на провідні медичні установи країни. Особливістю даної технології є універсальність її застосування в хірургії. Так, вона дозволяє, використовуючи один зварювальний комплекс, здійснювати коагуляцію, перекриття судин до 10 мм, перетин тканин, в тому числі м'язової, судинної, паренхиматозної, зокрема легеневої, зв'язок і ін., а також з мінімальними крововтратами отримувати герметичні і досить міцні з'єднання розрізів тканини поздовжніми і кільцевими зварними швами за допомогою пінцетів і спеціальних затискачів.

Першу операцію із застосуванням електрозварювальних технологій на базі Інституту хірургії та трансплантології АМН України провели в 1999 р.: загерметизували перфоративний отвір жовчного міхура.

Таким чином, метод високочастотного зварювання тканин продемонстрував свою ефективність і успішно застосовується в медичній практиці вже більше 10 років. За цей час освоєно більше 150 різних хірургічних методик і успішно виконано близько 100 тис. операцій в таких областях медицини, як загальна і абдомінальна хірургія, травматологія, пульмонологія, проктологія, урологія, отоларингологія, гінекологія, офтальмологія та ін.

Більш детальну інформацію можна отримати тут:

Аппараты для сварки живых тканей в хирургии

Сварка живых тканей в хирургии