ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра обладнання і технологій зварювального виробництва ім. професора В. М. Карпенка

Загальна інформація

Адреса: б-р Машинобудівників, б. 34, ДДМА, корп. 3, ауд. № 3215.

Телефон: (0626) 41-47-78

E-mail: sp@dgma.donetsk.ua


Підготовка студентів за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» ведеться ступінчасто (бакалавр, спеціаліст і магістр) за двома спеціалізаціями: «Технологія та устаткування зварювання» та Технології та інжиніринг у зварюванні та споріднених технологіях». 

Кафедра готує фахівців зі зварювального виробництва, здатних проектувати зварні конструкції і технологічне оснащення, необхідне для механізації та автоматизації процесів складання і зварювання, розробляти технологічні процеси виготовлення й ремонту зварних металоконструкцій різного призначення й у різних галузях.

Під керівництвом доктора технічних наук, професора Н.О. Макаренко на кафедрі працює колектив висококваліфікованих викладачів, у тому числі: 4 доктори наук (з них 3 – професори), 8 кандидатів наук (з них 4 доценти), 5 старших викладачів і 1 асистент.

При кафедрі працює секція Малої академії наук, де випускники шкіл проводять дослідження, за результатами яких оформлюють реферати, які захищають на міській і регіональній конференціях МАН.

На кафедрі є 10 добре оснащених лабораторій, у яких студенти проходять лабораторний практикум і набувають навичок практичної роботи. Кафедра оснащена сучасною комп'ютерною технікою, є роботи, автоматичні лінії.

Велика увага на кафедрі приділяється науково-дослідній роботі, у тому числі спільно зі студентами. При кафедрі організовано групу викладачів, що виконує програму роботи з обдарованою молоддю.

Студент починає займатися науковою роботою вже на другому курсі, залучаючись до науки загальноосвітніми чи загальнотехнічними кафедрами за погодженням з випускною кафедрою.

За весь період навчання за результатами наукових досліджень студент може опублікувати декілька наукових статей, у тому числі в спеціалізованих виданнях; зробити заявки на патенти; брати участь у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідних робіт студентів. Сьогодні базовим навчальним закладом для проведення цього конкурсу є наша академія.

Для студентів, що добре навчаються, організовано інші види конкурсів, наприклад Всеукраїнська олімпіада зі зварювального виробництва. Студенти ДДМА неодноразово посідали призові місця в цій олімпіаді, що свідчить про високий рівень підготовки, який забезпечує кафедра.

Випускники спеціальності мають високий попит на виробництві. Останні роки всі студенти спеціальності розподіляються за місцями роботи. Багато випускників працюють на високих посадах, мають високі вчені ступені і наукові звання.

Шановні абітурієнти! Кафедра «Обладнання і технології зварювального виробництва» чекає на вас.