ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Використання комп’ютерних засобів навчального призначення

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_01.jpg

Використання комп’ютерних засобів навчального призначення

в лабораторії кафедри математики та моделювання.

 

Під час викладання математики на кафедрі математики та моделювання застосовуються:

1. Moodle (Технології дистанційного навчання moodle.com)

2. Hot Potatoes (вільне ПЗ, розробка кросвордів, тестів)

3. Опрацювання даних за допомогою програмних засобів Gran,    GeoGebra та інших

 

ППЗ GRAN1 – для комп’ютерної підтримки навчання алгебри і початків аналізу, планіметрії, тригонометрії, початків теорії ймовірностей і математичної статистики, окремих розділів фізики. Побудова графіків функцій у GRAN1

ППЗ GRAN-2D – для комп’ютерної підтримки навчання планіметрії (динамічна геометрія рис. 2).

ППЗ GRAN-3D – для комп’ютерної підтримки навчання стереометрії Виконання побудови за домопогою GRAN 2D

02.jpg

Система динамічної математики GeoGebra

GeoGebra – вільно-поширюване динамічне геометричне середовище, що об’єднує в собі геометрію, алгебру та арифметику. GeoGebraTube − база методичних та дидактичних матеріалів, яка постійно оновлюється і знаходиться у вільному доступі; GeoGebra News, blog.geogebra.org − останні новини про заходи та події в співтоваристві користувачів GeoGebra з різних куточків світу; GeoGebra User Forum, www.geogebra.org / forum − форум користувачів (учнів, студентів, вчителів, педагогів, програмістів).

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_03.jpg

4. Організація активної самостійної роботи із застосуванням мережних технологій у системі Sage.

Sage – безкоштовне вільно поширюване мобільне математичне середовище для виконання чисельних розрахунків та символьних перетворень, а також наочної візуалізації даних.


b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_04.jpg

5. Хмарні технології ( використання хмарних сервісів Google, сайти та блоги викладачів) та хмарні сервіси для розробки дидактичних засобів LearningApps.org, Фабрика кросвордів, Форми Google

Використання хмарних технологій Googlе (Диск Google, Dropbox, cервіс LearningApps, Microsoft OneDrive, SlideShare, Youtube, Prezi, Googlе-class), спираючись на інтерес учнів до всесвітньої мережі Інтернет, забезпечує їм доступ до усіх матеріалів, необхідних для вивчення предмета як у школі чи вузі, так і вдома, створює умови для їх саморозвитку й міжособистісної взаємодії учнів з учителем та учнів один з одним, залучає до використання новітніх досягнень інформаційних технологій, підвищенню інформатичної компетентності та умінню доцільно використовувати комп’ютер як засіб для отримання нових знань.

05.jpg

Диск Google (https://www.google.com.ua/drive/apps.html) - сховище даних, яке належить компанії Google Inc., що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах у хмарі і ділитися ними з іншими користувачами в Інтернеті.

Microsoft OneDrive (https://onedrive.live.com/about/uk-UA ) - базується на хмарної організації інтернет-сервіс зберігання файлів з функціями файлообміну, також є можливість створення, редагування та обміну документами Microsoft Office.

Dropbox (https://www.dropbox.com ) - це хмарна система зберігання інформації у вигляді папок або файлів.

Сервіс LearningApps (https://learningapps.org ) - додаток Web 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань за різними предметними дисциплінами для застосування на уроках і в позакласній роботі.

SlideShare (www.slideshare.net) - передбачає можливість завантаження презентацій, що підготовлені в різних версіях програми Microsoft PowerPoint, Impress (OpenOffice, LibreOffice). Крім того є можливість завантажувати документи в інших форматах і відео.

Google Docs (https://www.google.com ) – безкоштовний онлайн-офіс, що включає в себе текстовий, табличний процесор, сервіс для створення презентацій та 9 анкет, а також інтернет-сервіс хмарного зберігання файлів з функціями файлообміну, що розробляється компанією Google.

Youtube (http://youtube.com) – соціальний сервіс, призначений для зберігання, перегляду і обговорення цифрових відеозаписів. Сервіс дозволяє всім своїм користувачам публікувати відеофайли, ділитися своїми мітками (тегами) відеозаписів.

За допомогою Prezi-сервіс (https://prezi.com), можна створити інтерактивну презентацію онлайн. Можливості Prezi дозволяють створювати презентації нового виду з нелінійної структурою.

Google Classroom (https://classroom.google.com ) - це безкоштовний веб-сервіс створений Google для освітніх закладів. Основна мета сервісу прискорити процес поширення файлів між викладачем і учнями. 

Топ-10 хмарних провайдерів:

1.Amazon, лидер рейтинга 3. Google 6.GoGrid 9.Verizon
2.The Rackspace 4. Microsoft 7.Terremark 10.NewServers
  5.Joyent 8.Savvis  

Корисні посилання:

10.jpg
 1. Higher School Mathematics Teacher, http://formathematics.com
 2. https://openscience.in.ua/
 3. https://www.scopus.com/home.uri
 4. https://publons.com/dashboard/summary/
 5. https://orcid.org
 6. https://scholar.google.com/
 7. ПІДБІРКА МАТЕМАТИЧНОГО СОФТУ GRAN1, GRAN-2D, GRAN-3D, GeoGebra, Maxima 5.43.2, MathType 7.4.4.516, PTC Mathcad, Express3.1, Координатна, площина 1.1.2, Advanced, Grapher 2.2, Інженерний, калькулятор 2.1, Wolfram Mathematic 12.1.0.0, Будівельник Графіків 1.0, Лінійна алгебра 1.1, Mathematics 9.2, Логічні Вирази 5.2, Infinity 1.2.6, Express, 3.1, Microsoft Mathematics 4.0, Mathematical solver 3.2, Розв’язання системи лінійних рівнянь 1.0, Графоанализатор 1.3, FindGraph 2.601, Калькулятор логічних функцій 0.9, RionaCalc 3.93, Mathomatic 16.0.4, PasCalc 1.1, Симплекс-Метод 1.9, Graph Builder 3.0.5, Mat JV 0.15, Тіла обертання 1.0, Розрахунок  системи  рівнянь  методом  Гаусса  1.0,.5, Glance, 2.0, MiniGraphSL, 2.4, EVA,  Аналіз Ризиків 2.1.3.0, Master Func 20, 1.0.4, New Profile 3.4.490, Симплекс-Метод (М-метод) 1.0, Universal  Math  Solver  10.0.3.2
 8. Бібліотека комп’ютерних моделей
 9. Презентації Sway безкоштовно доступні на сайті https://sway.com/

Sway – онлайн-презентації від компанії Microsoft. онлайн-презентації Sway Це безкоштовний хмарний сервіс, який дозволяє створити онлайн-презеннтації для представлення в Інтернеті.

ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ

Sway можуть використовуватися:

 1. WEB-ПРОЕКТИ WEB 2.0 ЯКІ МОЖНА ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТОВУВАТИ В ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ І НЕ ТІЛЬКИ...
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_08.jpg

ПІДБІРКА ІЗ 743 СЕРВІСІВ ЗА КАТЕГОРІЯМИ: віртуальні дошки; графіка онлайн (редактори, хостинг, анімація, колажі, візитки, календарі); презентації, публікації, відеоролики (mix); офісні технології, документ-сервіси; органайзери, інформери; робота із групами, планувальники, закладки; візуалізація (даних, інформації, процесів і т.д.); вебінари, уроки, класи, консультування, конференції, зустрічі; бібліотеки, освітнє відео, інтерактивне онлайн телебачення; карти; сайти, блоги, візитки; тести, опитувальники; мультимедіа сервіси; відеосервіси (хостинг, редагування); створення скрінкастів; розпізнаємо текст онлайн; стрічки часу; дидактичні матеріали для уроків в ігровій формі; планувальники, конструктори; системи дистанційного навчання (lms), конструктори уроків, курсів; організація чатів, форумів, агрегатори соціальних мереж; хмарні сховища (cloud); конвертація:; кодування, декодування; лінійовані аркуші; інше.


 

 1. Google Drive https://www.google.com/intl/ru_ALL/drive/
b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_12.jpg

Google Документи

для Android

Створюйте, редагуйте й переглядайте документи на будь-якому пристрої – телефоні, планшеті або комп'ютері. Все це можна робити навіть без підключення до Інтернету.

Додаток "Google Документи" дозволяє працювати з файлами прямо на пристрої Android. Установивши додаток, ви зможете:  Створювати й редагувати документи. Відкривати доступ до документів і працювати над ними одночасно з колегами. Працювати навіть без підключення до Інтернету. Додавати коментарі й відповідати на них. Не боятися втратити результати роботи, тому що зміни зберігаються автоматично. Доповнювати текст корисними матеріалами за допомогою функції "Розширений пошук". Відкривати, редагувати й зберігати файли Microsoft Word.
Дозволи  Доступ до контактів потрібний, щоб ви могли одержувати підказки, коли відкриваєте доступ до документів.  Доступ до пам'яті необхідний, щоб ви могли зберігати й відкривати файли на USB-Накопичувачах або SD-картах.

Google Таблиці https://www.google.com/intl/ru_ALL/sheets/about/

для Android

Додаток "Google Таблиці" дозволяє працювати з файлами прямо на пристрої Android. Установивши додаток, ви зможете: Створювати й редагувати таблиці. Відкривати доступ до таблиць і працювати над ними одночасно з колегами. Працювати навіть без підключення до Інтернету. Додавати коментарі й відповідати на них. Форматувати осередку, уводити й сортувати дані, вставляти діаграми й формули, а також використовувати безліч інших функцій. Не боятися втратити результати роботи, тому що зміни зберігаються автоматично. Задавати питання про дані в таблицях, швидко застосовувати форматування й вставляти діаграми за допомогою функції "Аналіз даних". Відкривати, редагувати й зберігати файли Microsoft Excel.
Дозволи Доступ до контактів потрібний, щоб ви могли одержувати підказки, коли відкриваєте доступ до таблиць. Доступ до пам'яті необхідний, щоб ви могли зберігати й відкривати файли на USB-Накопичувачах або SD-картах.

Google Презентації  https://www.google.com/intl/ru_ALL/slides/about/

для Android

Додаток "Google Презентації" дозволяє працювати з файлами прямо на пристроях Android. Установивши додаток, ви зможете:   Створювати й редагувати презентації.  Відкривати доступ до презентацій і працювати над ними одночасно з колегами.  Працювати навіть без підключення до Інтернету.  Додавати коментарі й відповідати на них.  Додавати слайди, міняти їхній порядок, форматувати текст, вставляти фігури й використовувати безліч інших функцій.  Показувати презентації з мобільного пристрою.  Не боятися втратити результати роботи, тому що зміни зберігаються автоматично.  Доповнювати презентації корисними матеріалами за допомогою функції "Розширений пошук".  Показувати презентації на відеозустрічах (заплановані зустрічі будуть показані автоматично).  Відкривати, редагувати й зберігати файли Microsoft PowerPoint.
Дозволи  Доступ до календаря потрібний, щоб ви могли приєднуватися до відеозустрічей із запрошень у календарі. Доступ до камери потрібно, щоб ви могли використовувати неї під час відеозустрічей і вставляти фотографії, зроблені на камеру. Доступ до контактів потрібний, щоб ви могли одержувати підказки, коли відкриваєте доступ до презентацій. Доступ до мікрофона потрібно, щоб ви могли використовувати його під час відеозустрічей. Доступ до пам'яті необхідний, щоб ви могли вставляти зображення й відкривати файли з USB-Накопичувачів або SD-карт.

Google Формы https://www.google.com/intl/ru_ALL/forms/about/

https://docs.google.com/forms/u/0/

 

Google Drive for Work https://gsuite.google.com/essentials/?utm_campaign=driveforwork&utm_term=forwork&utm_content=drive-enterprise&utm_source=website&utm_medium=referral&hl=ru

Сучасні інструменти для спільної роботи

G Suite Essentials містить у собі документи , аркуші й слайди . Для груп, яким необхідно працювати разом, навіть якщо вони розподілені по офісах і годинних поясах, легко створювати й співробітничати з усією командою.

Безпечна відеоконференція корпоративного рівня

Коли вашій команді необхідно підключитися,  Google Meet  забезпечує безперебійну, надійну й просту відеоконференцію. Ви можете мати до 150 учасників на дзвінок і записувати відео-зустрічі на Google Drive для членів команди, які не можуть брати участь у зборах.

Простий і безпечний доступ до всього вашого контенту

За допомогою  Google Диска  ви можете зберігати, обмінюватися й одержувати доступ до своєму контенту з будь-якого пристрою. Команди можуть використовувати загальні диски, де файли належать команді, а не окремим особам, тому у вас завжди буде доступ до потрібних файлів.

 

Google Cloud Platform https://cloud.google.com/?utm_medium=et&utm_source=aboutdrive&utm_content=footer&utm_campaign=ru

Вирішите більше з Google Cloud

Вирішуйте завдання свого бізнесу за допомогою хмарних обчислень від Google.

Доступ до всіх продуктів Cloud Platform

Одержите доступ до всіх необхідних ресурсів для створення й запуску додатків, веб-сайтів і сервісів, у тому числі до Firebase і Google Maps API.

 

Google Apps for Education https://edu.google.com/intl/ru_ALL/?modal_active=none

Навчальні ресурси для розширення можливостей навчання в класі

Відкрийте для себе широкий вибір додатків, заходів, планів уроків, інструментів цифрової грамотності й ігор для підвищення успішності в класі, включаючи віртуальні екскурсії, уроки по кодуванню й багато чого іншого.

До уваги педагогів цікаві сервіси, які допомагають зробити навчальний процес цікавішим та якіснішим

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_09.jpg

http://cross.highcat.org/ru - генератор кросвордів
http://puzzlecup.com/crossword-ru/ - фабрика кросвордів
https://www.thinglink.com - створення інтерактивних малюнків, карт подорожей
http://www.dipity.comhttp://www.timetoast.com - стрічки часу
http://www.flash-gear.com/puzzle/- генератор пазлів( дуже цікаво)
https://www.blubbr.tv - сервіс для створення тестів до відео
http://creately.com - створіть свою інфографіку
http://www.getloupe.com - створіть чудові фотоколажі
http://www.vizitki-besplatno.ru - візитки тепер створювати просто
http://www.bannersnack.com - банер власноруч
https://getkahoot.com - тепер мобільний телефон стане у нагоді на уроці (супер!)
http://www.socrative.com - складайте тести з мобільного(чудово!)
http://simpoll.ru - конструктор опитувальників, тестів(дуже вдалий)
http://www.testorium.net - сайт для створення тестів,багато уже готових завдань
http://www.umapalata.com/ui_ru/home.asp - створіть свою дидактичну гру
http://www.powtoon.com - створіть відеоскрайбінг онлайн (http://project.smartlady.com.ua/doodle-video-training/безкоштовний курс відеоскрайбінгу від Христини Дикун)

https://prezi.com - PREZI - веб-сервіс для створення інтерактивних мультимедійних презентацій з нелінійною структурою. 

Готові напрацювання вчителів-новаторів, їх досвід і розробки

Перевірка та оцінювання 

b_300_0_16777215_00_images_ddma_kafedri_math_comp_14.jpg

Корисно ознайомитись:

 1. Hohenwarter M. Combination of Dynamic Geometry, Algebra and Calculus in the Software System GeoGebra [Electronic resource] / Markus Hohenwarter and Karl Fuchs // Computer Algebra Systems and Dynamic Geometry Systems in Mathematics Teaching Conference 2004. Pecs, Hungary. – Mode of access : http://www.geogebra.at/publications/pecs_2004.pdf
 2. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії
 3. Методичний програмний комплекс ТерМ. [Електронний ресурс] / Powered by KSU webmaster@kspu.kherson.ua версія сайту: 6.0.0.7 – Режим доступу : http://www.ksu.ks.ua/about/Institutes.aspx?12=561
 4. Пол А. Підручник з KAlgebra [Електронний ресурс] / Aleix Pol. – 2007. – Режим доступу : http://docs.kde.org/development/uk/kdeedu/kalgebra
 5. Система компьютерной алгебры Maxima [Электронный ресурс] / Редак-тор сайта : Алексей Бешенов. – 2009. – Режим доступа : http://maxima.sourceforge.net/ru/
 6. Семеріков С. О. Теорія та методика застосування мобільних математичних середовищ у процесі навчання вищої математики студентів економічних спеціальностей [Електронний ресурс] / Семеріков Сергій Олексійович, Словак Катерина Іванівна // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2011. – Том 21, № 1. – 18 с. – Режим доступу : http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/download/413/369.
 7. Markova Semerikov S.,  Popel M. CoCalc as a Learning Tool for Neural Network Simulation in the Special Course "Foundations of Mathematic Informatics"[Електронний ресурс] /  Computers and Society. – Режим доступу : https://arxiv.org/abs/1807.00795
 8. Семеріков С.О., Теплицький І.О. Застосування системи комп’ютерної математики Maxima для генерування математичних текстів в системі дистанційного навчання / Тези доповідей науково-практичної конференції “Нові технології навчання: психологічні аспе- кти” / За ред. С.Д. Максименка, М.Л. Смульсон. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2007. – С. 39–40. – Режим доступу : http://lib.iitta.gov.ua/704232/1/artmaxima.pdf
 9. Хранение файлов и возможность доступа [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://windows.microsoft.com/ru-ru/OneDrive/compare
 10. Кейс web-проекти Баданів Олександр Геннадьевич (особистий блог.
 11. Шуклин А. Топ-6 облачных хранилищ данных / Шуклин А. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://digit.ru/technology/20130731/403909541.html
 12. Office365 – пакет послуг у хмарі для легкої спільної роботи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.microsoft.com/ukraine/cloud/products/office-365.aspx