ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Гузенко Віталій Семенович

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент

Проводить дослідження за напрямом створення теорії проектування збірних різальних інструментів для механічної обробки деталей в умовах важкого машино- і верстатобудування.

За активної участі В. С. Гузенка були виконані науково-дослідні роботи зі створення методологічних основ спрямованого аналізу й циклічного синтезу вузлів кріплення змінних різальних пластин. На базі цих теоретичних досліджень за участю співробітників галузевої науково-дослідної лабораторії Міністерства верстатобудівної й інструментальної промисловості СРСР при Донбаській державній машинобудівній академії й учених Всеросійського науково-дослідного інструментального інституту були розроблені системи збірного інструмента для обробки деталей на важких верстатах, які серійно виготовлялися на Сестрорецькому інструментальному заводі у Санкт-Петербурзі (Росія), Харківському інструментальному заводі і Краматорському заводі важкого верстатобудування.

Під керівництвом В. С. Гузенка розроблені конструкції торцевих фаз підвищеної надійності для чорнової обробки деталей на важких верстатах, що виготовляються в цей час на підприємствах України й Росії. За його участі розроблений пакет оригінальних програм за розрахунками міцності й динамічної якості збірних різальних важконавантажених інструментів, які використовуються в наукових дослідженнях і навчальному процесі.

Результати досліджень опубліковано в більш ніж 150 наукових і навчально-методичних роботах, у тому числі 7 монографіях. Він є автором 70 винаходів. Підготував трьох кандидатів технічних наук, які працюють на кафедрах Академії.

Гузенко В. С. є заступником редактора збірника наукових праць ДДМА «Надійність інструменту й оптимізація технологічних систем», який включений ВАК до переліку спеціалізованих видань, керівником науково-технічного центру «Інструмент» Донбаської державної машинобудівної академії, створеного наказом Міністерства освіти й науки України. Підтримує тісні творчі зв'язки з ученими провідних наукових центрів із механічної обробки металів як в Україні, так і за її межами, Київського, Харківського, Донецького національних технічних університетів, Всеросійського науково-дослідного інструментального інституту (Москва, Росія), Російського університету дружби народів (Москва, Росія) та ін.

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, золотою, срібною, бронзовою медалями ВДНГ СРСР, дипломом І ступеня ВДНГ України.