ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ

Сержант Дмитро Семенов, позивний Семен, загинув 28 жовтня 2023 року біля селища Курдюмівка на До...

П'ятниця, 12 липня 2024
У нашої легкоатлетки дві медалі, а збірна Донецької області – друга на головному чемпіонаті України в сезоні

Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді відбувся 28–30 червня у Львов...

Четвер, 11 липня 2024
Закладам освіти доручили терміново встановити сонячну генерацію

Міністерство освіти і науки доручило закладам освіти в максимально короткі строки встановити об&...

Середа, 10 липня 2024
МОН планує скасувати дистанційну освіту для дітей-ВПО

Міністерство освіти і науки України планує скасувати можливість для дітей-ВПО дистанційно навчат...

Вівторок, 09 липня 2024
До уваги випускників-бакалаврів 2024 року та спеціалістів, магістрів минулих років!

Донбаська державна машинобудівна академія запрошує випускників-бакалаврів 2024 року та спеціаліс...

Понеділок, 08 липня 2024

Останні новини

Раду студентського самоврядування ДДМА відзначили за участь у всеукраїнському флешмобі

Детальніше...

Студрада Академії долучилася до Всеукраїнського флешмобу, який присвячений Всесвітньому дню руху заради здоров’я. Захід об’єднав понад 200 тисяч учнів, студентів, викладачів та вчителів з усієї України.

Детальніше...

Наша легкоатлетка здобула перемогу на Кубку України з метань

Детальніше...

ІІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань – Всеукраїнські змагання з метань на призи Олександра Крикуна, що відбулися в місті Умань 24–25 травня та зібрали 121 учасника з 12 регіонів і столиці держави.

Детальніше...

Профспілки розпочали переговори щодо розміру мінімальної зарплати на 2025 рік

Детальніше...

Фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році складе 9639 грн. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, у якому коментують початок переговорів щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2025 рік між представниками профспілок, роботодавців та Мінекономіки.

Детальніше...

Щоденник Кубка України з програмування

Детальніше...

У шостому етапі Кубка України з програмування, якій відбувся минулої неділі, тільки 76 команд-учасниць змогли розв’язати хоча б одну задачу, і серед них – дві команди двох спеціальностей нашої Академії.

Детальніше...

На засіданні Вченої ради ДДМА

Детальніше...

На засіданні Вченої ради ДДМА були вирішені актуальні питання функціонування Академії. З доповіддю «Про основні задачі з забезпечення прийому студентів до Академії у 2024 році» виступив перший проректор доцент Анатолій Фесенко. Він зокрема підкреслив, що прийом студентів до Академії, поряд з іншими визначальними факторами, у значній мірі залежить від ефективності і результативності проведення рекламної і профорієнтаційної роботи. Тому в Академії приділяється велика увага до планування, організації і проведення профорієнтаційної роботи з майбутніми абітурієнтами, їх батьками та здобувачами освіти випускових курсів. Останнім часом така робота, особливо на території Донецької області, суттєво ускладняється через повномасштабну військову агресію з боку російської федерації, що призвело до вимушеного тимчасового переміщення ДДМА до більш безпечного регіону західної України в м. Тернопіль, а також евакуації більшості НПП, співробітників і студентів Академії до більш безпечних населених пунктів на території України і за кордоном. Цьогоріч на формування контингенту студентів освітнього ступеня «Бакалавр» суттєво впливатиме впровадження Національного мультипредметного тесту (далі НМТ) з чотирьох предметів для всіх спеціальностей факультетів Академії, як на основі ПЗСО та НРК5 денної, так і заочної форми здобуття освіти, а також єдиного вступного іспиту (далі ЄВІ) для всіх без виключення спеціальностей та єдиного фахового вступного випробування (далі ЄФВВ) для кон’юнктурних, IT спеціальностей та 014.04 Математика при вступі до магістратури ДДМА. У цих умовах профорієнтаційна робота є одним із найважливіших пріоритетів діяльності ДДМА.

Детальніше...

В Академії відбулася міжнародна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»

Детальніше...

ХХІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку» проводилась кафедрою «Комп’ютерізовані мехатронні системи, інструменти та технології» ДДМА в м. Тернопіль 28-30 травня 2024 р. Ця конференція традиційно об’єднує провідних фахівців, науковців і представників промисловості для обговорення важливих питань та інновацій у сфері машинобудування. Учасники щиро подякували Збройним Силам України за їхню підтримку та можливість проведення цієї конференції. У ці складні часи вони забезпечують обороноздатність нашої країни та зберігають її незалежність. Зазначили, що ця конференція стала можливою завдяки їм. Також особливу подяку організатори висловили Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя за гостинність і підтримку в організації цієї конференції. Завдяки їхній допомозі стало можливим проведення пленарного засідання в очному форматі, незважаючи на складні обставини.

Детальніше...

Про уточнення облікових даних військовозобов'язаних: увага, зміни

Детальніше...

Шановні військовозобов'язані викладачі та співробітники Академії! У зв'язку з кадровими змінами у військово-обліковому відділі, просимо надсилати оновлені персональні данні на електронну пошту Світлані Корнієнко sv15pst@gmail.com, тел.: 0506224812.

Детальніше...

Вітаємо ювілярів!

Детальніше...

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів травня 2024 року:

Детальніше...

Студенти ДДМА знову у фіналі «IT-UNIVERSE»

Детальніше...

Щорічно наші здобувачі вищої освіти беруть участь у «Міжнародній студентській Олімпіаді у сфері інформаційних технологій IT-Universe», і «IT-Universe-2024» не став винятком.

Детальніше...

У Краматорську діє програма підтримки випускників та майбутніх студентів

Детальніше...

Шановні випускники шкіл міста Краматорська! У 2024 році за ініціативи начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка в місті продовжено дію програми підтримки учнів закладів освіти Краматорська. Завдяки цій програмі, ви маєте можливість безкоштовно отримати ступінь «Бакалавр» в Донбаській державній машинобудівній академії за рахунок місцевого бюджету.

Детальніше...

У ДДМА стартувала міжнародна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»

Детальніше...

На базі Донбаської державної машинобудівної академії почала роботу XXІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку». Конференція проходитиме офлайн до 30 травня включно. Програмою заплановано пленарне засідання і робота за секціями.

Детальніше...

Світлої пам'яті нашого колеги

Детальніше...

Із глибоким сумом повідомляємо про передчасну смерть нашого колеги, старшого викладача кафедри філософії та соціально-політичних наук, кандидата політичних наук Бородая Андрія Володимировича, який пішов з життя 26 травня 2024 р. внаслідок тяжкої хвороби.

Детальніше...

Українська мова є чинником національної безпеки

Детальніше...

Міністерство освіти і науки України вкотре звертає увагу, що відповідно до статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. І наголошує, що за порушення вимог Закону щодо застосування державної мови у сфері освіти передбачені штрафні санкції. Так, у 2023 році винесено 16 попереджень та накладено 3 адміністративні штрафи у розмірі 3400 грн. науково-педагогічним працівникам ЗВО та ЗФПВО. Порушення в основному стосувалися використання російської мови під час викладання навчальних дисциплін та використання навчальних матеріалів.

Детальніше...

Новий український правопис: відтепер старі норми вважаються помилковими

Детальніше...

Добіг кінця п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису, затвердженого Постановою Кабміну № 437 від 22 травня 2019 року. Про це нагадала редакторка Ольга Васильєва.

Детальніше...

Про уточнення облікових даних військовозобов'язаних

Детальніше...

На виконання вимог Закону України від 11.04.2024 року №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набув чинності 18.05.2024 року, усім військовозобов'язаним викладачам і співробітникам Академії потрібно уточнити свої персональні данні або в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або ЦНАП, або ТЦК та СП до 16.07.2024 року.

Детальніше...