ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Історія кафедри

Необхідність підготовки фахівців, які володіють методологією аналізу сучасних бізнес-процесів, навиками розробки прикладного програмного забезпечення для інформаційних систем прийняття рішень на рівні промислового підприємства та регіону, призвела до створення в ДДМА у 2000-му році нової кафедри для випуску бакалаврів і спеціалістів за фахом 7.050102 «Економічна кібернетика» напряму 0501 «Економіка і підприємництво».

Впродовж перших років існування кафедри економічної кібернетики були відкриті філії на заводі НКМЗ та в Краматорському відділенні Донецької торгівельно-промислової палати, бази виробничих практик на промислових підприємствах міста і області. Кафедра двічі пройшла державну акредитацію спеціальності «Економічна кібернетика» за третім рівнем, а в 2007 році ліцензувала та акредитувала нову спеціальність – «Інтелектуальні системи прийняття рішень» напряму «Комп’ютерні науки». У цьому ж році наказом ректора ДДМА було змінено назву кафедри.

У 2012 році кафедра інтелектуальних систем прийняття рішень отримала ліцензію на підготовку магістрів за новою спеціальністю «Системи і методи прийняття рішень» напряму «Системний аналіз», у 2013 році пройшла державну акредитацію щодо підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів. Були відкриті нові філії на заводі ЕМСС та фірмі-розробнику програмного забезпечення ТОВ IT 2.0. Починаючи з 2015 року кафедрою щорічно проводиться обласна олімпіада з командного програмування (AUCPC), переможці якої гідно представляють Академію на 2-му і 3-му етапах олімпіади (детальніше про цю олімпіаду дивіться у розділі AUCPC). Навесні 2017 року кафедрою була ліцензована нова спеціальність «Інформаційні системи та технології» у галузі знань «Інформаційні технології».

З жовтня 2017 року кафедру очолює доктор технічних наук за спеціальністю «Комп’ютерні системи та компоненти», доцент Єнікєєв О.Ф.. Кафедра інтелектуальних систем прийняття рішень здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальностями 124 «Системний аналіз» та 126 «Інформаційні системи та технології» у галузі знань 12 «Інформаційні технології». Якісний склад науково-педагогічних працівників кафедри задовольняє ліцензійним вимогам підготовки бакалаврів та магістрів. Викладачі кафедри займаються науковою діяльністю (розділ «Наукова робота»), самостійно та разом зі студентами виступають з докладами на регіональних, всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Студенти також беруть участь у різноманітних фахових олімпіадах та конкурсах наукових робіт (детальніше про досягнення студентів дивіться у розділі «Наша гордість»).

За роки існування кафедри її аспірантами та викладачами було захищено 8 дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата наук та 1 роботу на здобуття наукового ступеня доктора наук, отримано п’ять вчених звань доцента, видано понад 40 навчальних посібників та монографій (детальніше дивіться у розділі «Навчальні видання»).

Випускника кафедри «Інтелектуальні системи прийняття рішень» ви можете зустріти в комерційних банках, на великих промислових підприємствах міста та області, на багатьох малих підприємствах, у тому числі – провідних фірмах з розробки програмного забезпечення (IT 2.0, Quart-Soft тощо). У нас є багато підстав з оптимізмом дивитися у майбутнє!