ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Головне – не мовчати!
3.jpg

Нерідко ми вважаємо, що насильство нас не стосується. Крики у квартирі сусідів серед ночі, чиясь...

П'ятниця, 08 грудня 2023
Студентська наука: хоч і важко, але треба працювати
1.jpg

Хтось може і підраховує курчат восени, а от в Академії звикли це робити наприкінці року. Тим пач...

П'ятниця, 08 грудня 2023
ПОЕЗІЯ ВІЧНА
4.jpg

7 грудня в нашої любої подруги й колеги, талановитої поетеси, журналістки, заступниці редактора ...

Четвер, 07 грудня 2023
«Бронза» на Кубку України з греко-римської боротьби
2.jpg

Кубок України з греко-римської боротьби серед юніорів 2004-2006 р.н. відбувся 24–26 листопада в ...

Четвер, 07 грудня 2023
Із Днем Збройних сил України!
2.jpg

Зупинити навалу «другої армії світу» – завдання, із яким не впоралася б жодна європейська армія,...

Середа, 06 грудня 2023

«Зірки» ФІТО

img_main.jpg

Академія відсвяткувала День народження ФІТО! 26 листопада в актовому залі студенти факультету дивували глядачів запальними танцями, романтичними піснями, душевними віршами, акробатичними номерами, а також цікавими експериментами.

На початку заходу зі вступною промовою виступив Олександр Гринь, декан факультету інтегрованих технологій та обладнання. Він розповів про успіхи ФІТО та викладачів, які зробили вагомий внесок у розвиток наукової бази Академії.

Танець студентів розпалив серця глядачів і залишив гарний настрій у залі, а першокурсник здивував усіх віршом, який він склав самостійно та присвятив спеціальності, на яку вступив. Від акробатичних номерів Олексія Яроша присутні не могли відірвати очей. Студент усім показав силу своїх м’язів і підкорив чаруючою харизмою.

Гість ДДМА – колектив східного танцю справив на глядачів незабутнє враження. Танцюристи влаштували справжнє світлове шоу, й усі були просто в захваті. Окрім цього, дует «Романтики» та Тетяна Санжура заспівали чудові пісні, а студенти Академії виступили із запальним флешмобом.

Також Олександр Гринь представив нову спеціальність – «Хімія харчових продуктів». Першокурсники показали глядачам, чому встигли навчитися за перші місяці перебування в Академії. Вони влаштували на сцені власну лабораторію, а їхні експерименти оцінили бурхливими оплесками.

Завершився захід фінальною піснею всіх виступаючих і ще одним флешмобом, які довели, що на факультеті інтегрованих технологій та обладнання студенти дружні, веселі й талановиті!

ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ФІТО ЗА РІК
 • Отримана ліцензія на підготовку фахівців за освітніми програмами «Хімія харчових продуктів» і «Медична та фармацевтична хімія» та здійснено перший прийом студентів на рівень бакалавра і магістра за спеціальністю «Хімія харчових продуктів».
 • Пройшли акредитацію і отримали ліцензії на ОПП «Прикладна механіка» і «Металургія» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти відповідно до наказу МОН України від 13.11.2018 №1935-л.
 • Підготовлені акредитаційні справи та подані заяви до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проходження акредитації ОПП «Прикладна механіка» і «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
 • Професор Ковалевський С.В. виграв конкурс на представництво в Галузевій експертній раді Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
 • Докторантом кафедри ОМТ Абхарі Пейманом захищено дисертацію доктора наук, аспірантами кафедри КДМ захищено дві дисертації доктора філософії – Шевцовим С.О., Косіловим М.С. та одна на ТОЛВ – Водоп’яновою Г.О.;
 • Організовано й проведено п’ять наукових конференцій на базі кафедр ТМ, ОМТ, ТОЛВ:
 • - Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Нейромережеві технології – НСТіЗ»;

  - Всеукраїнська науково-технічна конференція з міжнародною участю студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука – прогресивні технологічні процеси, технологічне оснащення машинобудування»;

  - Міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання»;

  - XXII міжнародна науково-технічна конференція «Досягнення і проблеми розвитку технологій і машин обробки тиском»;

  - VII міжнародна науково-технічна конференція «Перспективні технології, матеріали й обладнання в ливарному виробництві».

 • Підготовлено та оприлюднено п’ять збірників наукових праць перелічених конференцій; збірник наукових праць «Обробка матеріалів тиском».
 • Видано три монографії (одна з них – англомовна) у зарубіжному виданні (ОМТ, КДМ), дві колективні монографії, три навчальні посібники з номером ISBN (ОТЗВ), підготовлено монографію (ОПМ).
 • Ученими факультету отримано більше 20 патентів (7 – зі студентами), здійснено ряд впроваджень у виробництво й навчальний процес. Доцент Карнаух С.Г. став дипломантом конкурсу «Кращий винахідник року», опубліковано понад 60 статей у фахових збірниках і більше 15 – у зарубіжних виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus, Web of Science, Kopernicus.
 • Проведена щорічна XXI науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, наукових, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, магістрів, аспірантів, студентів та за участю представників підприємств.
 • Усі випускники магістратури факультету 2019 року мають гарантоване перше місце роботи.
 • На факультеті розпочато впровадження нової форми навчання – дуальної освіти, концепція якої затверджена КМ України у вересні 2018 р.
 • Молоді науковці кафедри ОМТ перемогли в конкурсі фінансованих проектів на тему «Розробка нових ресурсозберігаючих процесів виготовлення порожнистих деталей важкого та точного машинобудування на основі способів комбінованого деформування», науковий керівник – д-р техн. наук Жбанков Я.Г., відпов. виконавець – канд. техн. наук Малій Х.В.
 • Ученою радою ДДМА відмічено, що студенти факультету інтегрованих технологій і обладнання демонструють найбільш стабільні й високі показники за всіма видами наукової діяльності.
 • Кафедра ОТЗВ у черговий раз провела міжнародний конкурс магістерських випускних кваліфікаційних робіт за спеціалізацією «Технології та обладнання зварювання»; комісія розглянула 26 робіт, першість надана роботі магістранта групи ЗВ-17м Дмитра Литвиненка (керівник – проф. Макаренко Н.О.).
 • Студенти ФІТО беруть участь у роботі міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій. Серед студентів факультету – переможці та призери всеукраїнських і міжнародних конкурсів дипломних проектів, студентських наукових робіт, олімпіад за спеціальністю й окремих дисциплін.
 • На II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Технології та устаткування зварювання», у якому було заявлено 16 команд різних ЗВО України, факультет представляли студенти кафедри ОТЗВ під керівництвом доц. Агєєвої М.В. В особистому заліку 2-е місце посів студент магістратури Терещенко Микола.
 • На всеукраїнському конкурсі дипломних проектів із технології машинобудування серед магістерських ВКР 2-е місце присуджено ст. Глушич Христині (керівник – проф. Ковалевський С.В.), серед бакалаврських робіт – 3-є місце у ст. Стегостенко Оксани (керівник – доц. Оніщук С.Г.). На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі зварювання 1-е місце посів Гайворонський Олександр, ст. групи ЗВ-18м (керівник – доц. Голуб Д.М.), а студент Чепеленко О.Ю. групи ОМТ-19м виборов 2-е місце на аналогічному конкурсі з обробки металів тиском.
 • Кафедрами факультету в плані міжнародного співробітництва проводяться спільні дослідження, публікації з ученими вишів і наукових центрів Вірменії, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Польщі, Сербії.
 • Викладачі й студенти факультету за сумлінну працю та високий професіоналізм, творчий підхід до вирішення поставлених завдань отримали велику кількість нагород міського, обласного, відомчого рівнів.
 • Проведено комплекс заходів з організації роботи Малої академії наук з науко-промислового профілю, у тому числі установча конференція в жовтні 2019 р.
 • img_1.jpg img_2.jpg img_3.jpg img_4.jpg img_5.jpg img_6.jpg img_7.jpg img_8.jpg img_9.jpg img_10.jpg img_11.jpg img_12.jpg img_13.jpg img_14.jpg img_15.jpg img_16.jpg img_17.jpg img_18.jpg