ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024
Вибори ректора в НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
1.jpg

У 2024 році МОН України оголосило про вибори ректора в Національному технічному університеті &la...

Понеділок, 17 червня 2024
Зменшення навчального навантаження на викладачів і дебюрократизація МОН
1.jpg

Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініц...

П'ятниця, 14 червня 2024

«Зірки» ФІТО

img_main.jpg

Академія відсвяткувала День народження ФІТО! 26 листопада в актовому залі студенти факультету дивували глядачів запальними танцями, романтичними піснями, душевними віршами, акробатичними номерами, а також цікавими експериментами.

На початку заходу зі вступною промовою виступив Олександр Гринь, декан факультету інтегрованих технологій та обладнання. Він розповів про успіхи ФІТО та викладачів, які зробили вагомий внесок у розвиток наукової бази Академії.

Танець студентів розпалив серця глядачів і залишив гарний настрій у залі, а першокурсник здивував усіх віршом, який він склав самостійно та присвятив спеціальності, на яку вступив. Від акробатичних номерів Олексія Яроша присутні не могли відірвати очей. Студент усім показав силу своїх м’язів і підкорив чаруючою харизмою.

Гість ДДМА – колектив східного танцю справив на глядачів незабутнє враження. Танцюристи влаштували справжнє світлове шоу, й усі були просто в захваті. Окрім цього, дует «Романтики» та Тетяна Санжура заспівали чудові пісні, а студенти Академії виступили із запальним флешмобом.

Також Олександр Гринь представив нову спеціальність – «Хімія харчових продуктів». Першокурсники показали глядачам, чому встигли навчитися за перші місяці перебування в Академії. Вони влаштували на сцені власну лабораторію, а їхні експерименти оцінили бурхливими оплесками.

Завершився захід фінальною піснею всіх виступаючих і ще одним флешмобом, які довели, що на факультеті інтегрованих технологій та обладнання студенти дружні, веселі й талановиті!

ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ФІТО ЗА РІК
 • Отримана ліцензія на підготовку фахівців за освітніми програмами «Хімія харчових продуктів» і «Медична та фармацевтична хімія» та здійснено перший прийом студентів на рівень бакалавра і магістра за спеціальністю «Хімія харчових продуктів».
 • Пройшли акредитацію і отримали ліцензії на ОПП «Прикладна механіка» і «Металургія» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти відповідно до наказу МОН України від 13.11.2018 №1935-л.
 • Підготовлені акредитаційні справи та подані заяви до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проходження акредитації ОПП «Прикладна механіка» і «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
 • Професор Ковалевський С.В. виграв конкурс на представництво в Галузевій експертній раді Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
 • Докторантом кафедри ОМТ Абхарі Пейманом захищено дисертацію доктора наук, аспірантами кафедри КДМ захищено дві дисертації доктора філософії – Шевцовим С.О., Косіловим М.С. та одна на ТОЛВ – Водоп’яновою Г.О.;
 • Організовано й проведено п’ять наукових конференцій на базі кафедр ТМ, ОМТ, ТОЛВ:
 • - Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Нейромережеві технології – НСТіЗ»;

  - Всеукраїнська науково-технічна конференція з міжнародною участю студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука – прогресивні технологічні процеси, технологічне оснащення машинобудування»;

  - Міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання»;

  - XXII міжнародна науково-технічна конференція «Досягнення і проблеми розвитку технологій і машин обробки тиском»;

  - VII міжнародна науково-технічна конференція «Перспективні технології, матеріали й обладнання в ливарному виробництві».

 • Підготовлено та оприлюднено п’ять збірників наукових праць перелічених конференцій; збірник наукових праць «Обробка матеріалів тиском».
 • Видано три монографії (одна з них – англомовна) у зарубіжному виданні (ОМТ, КДМ), дві колективні монографії, три навчальні посібники з номером ISBN (ОТЗВ), підготовлено монографію (ОПМ).
 • Ученими факультету отримано більше 20 патентів (7 – зі студентами), здійснено ряд впроваджень у виробництво й навчальний процес. Доцент Карнаух С.Г. став дипломантом конкурсу «Кращий винахідник року», опубліковано понад 60 статей у фахових збірниках і більше 15 – у зарубіжних виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus, Web of Science, Kopernicus.
 • Проведена щорічна XXI науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, наукових, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, магістрів, аспірантів, студентів та за участю представників підприємств.
 • Усі випускники магістратури факультету 2019 року мають гарантоване перше місце роботи.
 • На факультеті розпочато впровадження нової форми навчання – дуальної освіти, концепція якої затверджена КМ України у вересні 2018 р.
 • Молоді науковці кафедри ОМТ перемогли в конкурсі фінансованих проектів на тему «Розробка нових ресурсозберігаючих процесів виготовлення порожнистих деталей важкого та точного машинобудування на основі способів комбінованого деформування», науковий керівник – д-р техн. наук Жбанков Я.Г., відпов. виконавець – канд. техн. наук Малій Х.В.
 • Ученою радою ДДМА відмічено, що студенти факультету інтегрованих технологій і обладнання демонструють найбільш стабільні й високі показники за всіма видами наукової діяльності.
 • Кафедра ОТЗВ у черговий раз провела міжнародний конкурс магістерських випускних кваліфікаційних робіт за спеціалізацією «Технології та обладнання зварювання»; комісія розглянула 26 робіт, першість надана роботі магістранта групи ЗВ-17м Дмитра Литвиненка (керівник – проф. Макаренко Н.О.).
 • Студенти ФІТО беруть участь у роботі міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій. Серед студентів факультету – переможці та призери всеукраїнських і міжнародних конкурсів дипломних проектів, студентських наукових робіт, олімпіад за спеціальністю й окремих дисциплін.
 • На II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Технології та устаткування зварювання», у якому було заявлено 16 команд різних ЗВО України, факультет представляли студенти кафедри ОТЗВ під керівництвом доц. Агєєвої М.В. В особистому заліку 2-е місце посів студент магістратури Терещенко Микола.
 • На всеукраїнському конкурсі дипломних проектів із технології машинобудування серед магістерських ВКР 2-е місце присуджено ст. Глушич Христині (керівник – проф. Ковалевський С.В.), серед бакалаврських робіт – 3-є місце у ст. Стегостенко Оксани (керівник – доц. Оніщук С.Г.). На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі зварювання 1-е місце посів Гайворонський Олександр, ст. групи ЗВ-18м (керівник – доц. Голуб Д.М.), а студент Чепеленко О.Ю. групи ОМТ-19м виборов 2-е місце на аналогічному конкурсі з обробки металів тиском.
 • Кафедрами факультету в плані міжнародного співробітництва проводяться спільні дослідження, публікації з ученими вишів і наукових центрів Вірменії, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Польщі, Сербії.
 • Викладачі й студенти факультету за сумлінну працю та високий професіоналізм, творчий підхід до вирішення поставлених завдань отримали велику кількість нагород міського, обласного, відомчого рівнів.
 • Проведено комплекс заходів з організації роботи Малої академії наук з науко-промислового профілю, у тому числі установча конференція в жовтні 2019 р.
 • img_1.jpg img_2.jpg img_3.jpg img_4.jpg img_5.jpg img_6.jpg img_7.jpg img_8.jpg img_9.jpg img_10.jpg img_11.jpg img_12.jpg img_13.jpg img_14.jpg img_15.jpg img_16.jpg img_17.jpg img_18.jpg