ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024
Вибори ректора в НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
1.jpg

У 2024 році МОН України оголосило про вибори ректора в Національному технічному університеті &la...

Понеділок, 17 червня 2024
Зменшення навчального навантаження на викладачів і дебюрократизація МОН
1.jpg

Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініц...

П'ятниця, 14 червня 2024

З 70-річним ювілеєм, Академіє!

2.jpg

Шановні колеги! Шановні студенти! Від щирого серця вітаю вас із чудовим святом – 70-річним ювілеєм нашої Академії!

70 років – недовгий строк для світової історії, але ці роки вмістили в себе суворі випробування післявоєнного будівництва, бурхливий розвиток промисловості, становлення і розвиток у нашому регіоні найбільших підприємств машинобудування. За цей час Академією зроблено багато хороших справ, які затвердили її місце в науковому й освітньому просторі.

Уся славна історія Академії не могла відбутися без наших колег, які стояли біля витоків становлення й розвитку нашого вишу. Поділяючи з усіма вами гордість за загальні успіхи, ми віддаємо данину пам'яті, поваги, подяки за все!

70 років тому краматорський виш народився як філія Донецького політехнічного інституту. У п’ятдесяті роки перед тим поколінням викладачів і співробітників стояло завдання забезпечити підприємства міста й регіону спеціалістами із вищою освітою. Це завдання було виконане, і був закладений міцний фундамент освітнього й наукового розвитку. Створені основні кафедри, які здійснюють підготовку студентів і нині.

1.jpg

Сталий розвиток, удосконалення навчального процесу й наукової роботи, високий рівень підготовки випускників забезпечив підвищення статусу. У 1960 році виш реорганізований у Краматорський індустріальний інститут. КІІ почав здійснювати підготовку студентів на денному відділенні. Старих приміщень уже не вистачало, тому було розгорнуте грандіозне будівництво. Споруджені корпуси 1, 2, 3 і 4-й, а також гуртожитки. Удосконалювалась матеріальна база навчального процесу й наукових досліджень. Новим змістом наповнювався навчальний процес і процес виховання молоді. З’явилися нові сучасні технічні спеціальності, пов’язані з автоматикою, робототехнікою й обчислювальною технікою.

Молодіжні організації тих років почали опікуватися питаннями праці, побуту й дозвілля студентів. Їхня ініціатива, підтримана ректоратом, забезпечила розвиток спорту, художньої самодіяльності і появу молодіжних громадських об’єднань.

Незважаючи на складний громадсько-політичний стан перехідного періоду 90-х років, КІІ досяг наступного, вищого рівня. Одним із перших ЗВО України ми пройшли складну атестацію і стали Донбаською державною машинобудівною академією.

Оглянувши шлях ДДМА, можна констатувати достатньо вагомі показники, які колектив вишу напрацював за 70 років. На зараз підготовлено більше 50 тис. фахівців, які формують інтелектуальну еліту міста, регіону й держави. На підприємствах Краматорська налічується до 80% фахівців – випускників ДДМА. Це вони своїм трудом й інтелектом зробили ряд підприємств успішними. Наші випускники інженери-механіки користувалися попитом завдяки високому рівню підготовки. Так, щорічно на всеукраїнських і регіональних олімпіадах і конкурсах студенти Академії отримують у межах 400 нагород, а ДДМА у звітах МОН знаходиться поряд із провідними вишами України.

Науково-педагогічними працівниками Академії опубліковано понад 16 тис. наукових робіт, серед них понад 600 статей – у журналах, що входять до наукометричних баз даних. У рейтингу за показниками Scopus ДДМА займає 51-у позицію серед 196 ЗВО України, а в рейтингу за показниками Webometrics ДДМА посіла 57-е місце серед 200 ЗВО України. Провідні науковці Академії отримали 4 Державні премії України в галузі науки й техніки. Досягнення молодих учених відзначені преміями Президента України для молодих учених, стипендіями КМУ, стипендіями Верховної Ради України для найталановитішої молоді.

За показниками Державної служби інтелектуальної власності України ДДМА посідає 19-е місце за кількістю заяв на винаходи та корисні моделі серед усіх підприємств, установ і вишів України. Виконувались спільні наукові проєкти з 8 інститутами НАНУ.

У 2015 році на базі ДДМА відновлено роботу Донецького наукового центру МОН та НАН України. Науковці Академії брали участь у виконанні міжнародних проєктів INTAS, NATO, Європейських програм TEMPUS, ERASMUS+ та інших.

Діють дві спеціалізовані вчені ради. Захищено понад 60 докторських і близько 300 кандидатських дисертацій.

Плідно працює стартап-школа «Сікорські челендж» у рамках проєкту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас». Вона стала школою для багатьох починаючих науковців.

Більше 20 років працює медіагрупа «Академія» – у складі газети, радіо, телебачення та інтернет. Узявши початок із рівня міської газети, її колектив, завдяки створеній обстановці творчості, підвищенню професійного рівня і здорового психологічного клімату, динамічно розвивався протягом цих років. А з 2015 року разом зі штабом АТО був створений і успішно розвивається проєкт Студія «Наш дім».

Значні наші досягнення у спорті. Спортсмени Академії є чемпіонами й призерами національних, європейських та світових змагань.

Не зважаючи на військові дії, які точаться в нашій області, ми й надалі отримуємо високі результати серед вищих навчальних закладів. Так за минулий рік, який проходив в умовах дистанційної роботи, у рейтингу «Топ-200 Україна» Академія посіла 55-е місце.

Завдяки цілеспрямованості, великій творчій енергії, творчому пошуку, високому професійному рівню, умінню зберігати і примножити закладені традиції, колектив ДДМА добивається успіхів у здійсненні намічених планів і з оптимізмом дивиться в майбутнє!

У цей святковий день від усієї душі бажаю всім нам міцного здоров'я, щастя, радості, добра, невичерпного ентузіазму, натхнення, благополуччя та подальшого процвітання!

Віктор Ковальов, ректор ДДМА, професор