ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Як отримати довідку про навчання для ТЦК
1.png

Заклади освіти отримали можливість формувати довідки про студентів за даними ЄДЕБО для отримання...

Четвер, 13 червня 2024
Студентське самоврядування Академії долучилося до національного форуму
1.png

Студентські лідери 40 провідних вишів з усіх куточків України протягом двох днів на базі Державн...

Середа, 12 червня 2024
Здобувач Академії – у фіналі конкурсу наукових робіт зі штучного інтелекту
1.jpg

У травні–червні 2024 року Національний технічний університет України «Київський політехніч...

Вівторок, 11 червня 2024
Раду студентського самоврядування ДДМА відзначили за участь у всеукраїнському флешмобі
2.jpg

Студрада Академії долучилася до Всеукраїнського флешмобу, який присвячений Всесвітньому дню руху...

Понеділок, 10 червня 2024
Наша легкоатлетка здобула перемогу на Кубку України з метань
1.jpg

ІІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань – Всеукраїнські змагання з метань на призи Олекс...

П'ятниця, 07 червня 2024

Яскравий приклад плідної співпраці ДДМА й Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса в розвитку STEAM- освіти учнівства

img_4.jpg

Приємно, що наша співпраця з Економіко-гуманітарним ліцеєм № 8 імені Василя Стуса продовжується й після Всеукраїнської події до Дня дівчат у технологіях, яка відбулася 8 жовтня минулого року, коли учениці ліцею відвідали лабораторії ДДМА! Дівчата дізналися багато цікавого про технології машинобудування, проєктування й про відомих жінок – науковиць та дослідниць цієї галузі. Цей захід продемонстрував переваги побудови кар'єри в технологічній сфері, а також мав на меті збільшити кількість дівчат у STEАM і пробудити їхній інтерес до науки та технологій.

А зараз уже на базі краматорського Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса створюється сучасний STEAM-клуб – STEAM-Club#Together. Там учні й учениці отримають можливість утілювати власні проєкти та виконувати експерименти.

«STEAM-Club#Together – це ґендерний проєкт. Він реалізується за підтримки Центру ґендерної культури як платформи для розширення прав і можливостей жінок та молоді – Centre of Gender Culture (Центр ґендерної культури), який фінансується Європейським Союзом», – розповіла керівник проєкту Олена Ковальова. Сьогодні в освіті актуальним є напрямок STEAM, коли учні й учениці можуть втілювати в одному проєкті та вивчати на його прикладі різні предмети. Це дозволяє зрозуміти, що математика, фізика, інформатика та мистецтво – не просто науки зі шкільного курсу, вони дають знання для використання в повсякденному житті.

«Ми за рівний доступ і співпрацю у проєктній діяльності, – каже Олена Ковальова. – Тому наш STEAM-клуб дає можливість навчатися та втілювати проєкти для дітей різного віку. Також ми будемо залучати школярів з особливими освітніми потребами. Адже цікава діяльність та робота в команді дозволяють їм опанувати навички плідної співпраці та підвищити впевненість у собі. Це гарна соціалізація для таких дітей». Хоча пріоритетна мета STEAM-Club#Together – підвищити рівень залучення дівчат до дослідницької діяльності й технічних спеціальностей та заохотити їх обіймати лідерські ролі. А цікаві STEAM-проєкти можуть надихнути більшу кількість молоді продовжувати навчання в галузі науки й техніки. На практиці це виглядає так: один із кабінетів Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса обладнають під STEAM-клуб. Для цього закуповують обладнання: 3D-принтер; три види роботів; планшети, ноутбук; окуляри з доповненою реальністю; меблі та стенди зі STEAM-освіти та гендерної рівності.

Освоювати нову складну техніку нам допомогли наші давні друзі з кафедри КМСІТ ДДМА.

Завдяки їхнім зусиллям у клубі запрацював 3D-принтер da Vinci!

Велику подяку фахівцям ДДМА, Шаповалову Максиму Валерійовичу і Нестеренко Владиславу Максимовичу, кафедрі КМСІТ (Комп'ютеризовані мехатронні системи, інструменти, технології) висловила команда STEAM-Club#Together за професійне налаштування й апробацію техніки. Важливим є те, що в 3D-принтері використовується антибактеріальна нитка PLA, яка містить іони срібла й має посилений захист проти мікробів, що суттєво знижує ризик інфікування. Цей безпечний і гігієнічний матеріал ідеально підходить для навчання дітей основам 3D-друку на сучасному етапі.

Проєкт реалізується за підтримки Центру ґендерної культури як платформи для розширення прав і можливостей жінок та молоді – Centre of Gender Culture (Центр ґендерної культури), який фінансується Європейським Союзом.

img_5.jpg img_3.jpg img_6.jpg