ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Конференція трудового колективу ДДМА затвердила звіт ректора
3.jpg

Конференція трудового колективу та виборних представників осіб, що навчаються в Академії, пройшл...

П'ятниця, 27 січня 2023
ДДМА – 70! Віхи історії. Частина друга
001.jpg

З кожним днем наближається чудове свято – цього навчального року ДДМА відзначає свій 70-річний ю...

Середа, 25 січня 2023
Наша спортсменка – чемпіонка України зі штовхання ядра
1.jpg

Ще одну медаль здобула наша спортсменка Марія Ларіна, студентка 2-го курсу спеціальності «Фізичн...

Вівторок, 24 січня 2023
Україна соборна. Разом до Перемоги!
1.jpg

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незале...

Неділя, 22 січня 2023
На пікап для ЗСУ
2.jpg

Мінометна батарея 93 ОМБр "Холодний Яр", у якій наразі служить випускник ДДМА, збирає кошти на п...

Неділя, 22 січня 2023

Яскравий приклад плідної співпраці ДДМА й Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса в розвитку STEAM- освіти учнівства

img_4.jpg

Приємно, що наша співпраця з Економіко-гуманітарним ліцеєм № 8 імені Василя Стуса продовжується й після Всеукраїнської події до Дня дівчат у технологіях, яка відбулася 8 жовтня минулого року, коли учениці ліцею відвідали лабораторії ДДМА! Дівчата дізналися багато цікавого про технології машинобудування, проєктування й про відомих жінок – науковиць та дослідниць цієї галузі. Цей захід продемонстрував переваги побудови кар'єри в технологічній сфері, а також мав на меті збільшити кількість дівчат у STEАM і пробудити їхній інтерес до науки та технологій.

А зараз уже на базі краматорського Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса створюється сучасний STEAM-клуб – STEAM-Club#Together. Там учні й учениці отримають можливість утілювати власні проєкти та виконувати експерименти.

«STEAM-Club#Together – це ґендерний проєкт. Він реалізується за підтримки Центру ґендерної культури як платформи для розширення прав і можливостей жінок та молоді – Centre of Gender Culture (Центр ґендерної культури), який фінансується Європейським Союзом», – розповіла керівник проєкту Олена Ковальова. Сьогодні в освіті актуальним є напрямок STEAM, коли учні й учениці можуть втілювати в одному проєкті та вивчати на його прикладі різні предмети. Це дозволяє зрозуміти, що математика, фізика, інформатика та мистецтво – не просто науки зі шкільного курсу, вони дають знання для використання в повсякденному житті.

«Ми за рівний доступ і співпрацю у проєктній діяльності, – каже Олена Ковальова. – Тому наш STEAM-клуб дає можливість навчатися та втілювати проєкти для дітей різного віку. Також ми будемо залучати школярів з особливими освітніми потребами. Адже цікава діяльність та робота в команді дозволяють їм опанувати навички плідної співпраці та підвищити впевненість у собі. Це гарна соціалізація для таких дітей». Хоча пріоритетна мета STEAM-Club#Together – підвищити рівень залучення дівчат до дослідницької діяльності й технічних спеціальностей та заохотити їх обіймати лідерські ролі. А цікаві STEAM-проєкти можуть надихнути більшу кількість молоді продовжувати навчання в галузі науки й техніки. На практиці це виглядає так: один із кабінетів Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса обладнають під STEAM-клуб. Для цього закуповують обладнання: 3D-принтер; три види роботів; планшети, ноутбук; окуляри з доповненою реальністю; меблі та стенди зі STEAM-освіти та гендерної рівності.

Освоювати нову складну техніку нам допомогли наші давні друзі з кафедри КМСІТ ДДМА.

Завдяки їхнім зусиллям у клубі запрацював 3D-принтер da Vinci!

Велику подяку фахівцям ДДМА, Шаповалову Максиму Валерійовичу і Нестеренко Владиславу Максимовичу, кафедрі КМСІТ (Комп'ютеризовані мехатронні системи, інструменти, технології) висловила команда STEAM-Club#Together за професійне налаштування й апробацію техніки. Важливим є те, що в 3D-принтері використовується антибактеріальна нитка PLA, яка містить іони срібла й має посилений захист проти мікробів, що суттєво знижує ризик інфікування. Цей безпечний і гігієнічний матеріал ідеально підходить для навчання дітей основам 3D-друку на сучасному етапі.

Проєкт реалізується за підтримки Центру ґендерної культури як платформи для розширення прав і можливостей жінок та молоді – Centre of Gender Culture (Центр ґендерної культури), який фінансується Європейським Союзом.

img_5.jpg img_3.jpg img_6.jpg