ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Олег Кияшко.

Понеділок, 22 квітня 2024
Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024

Технологія = інновації + управління

2.jpg

Кафедра інноваційних технологій і управління вітає Донбаську державну машинобудівну академію з визначним ювілеєм – 70-річчям неймовірної роботи з виховання поколінь видатних спеціалістів, науковців та викладачів. За цей час світ змінювався, але незмінні орієнтири з виховання молоді стали маяком буремного життя скрізь роки.

Зростаючи разом з Alma mater, наша кафедра не тільки зберігала, примножувала та ділилася знаннями, але й наповнювалася життям та сміхом, пізнавала смуток розставання та радість нових зустрічей. З року в рік ми заглиблюємо молодь у світ науки та нестандартних рішень спрацьованим колективом під керівництвом професора, доктора технічних наук Сергія Ковалевського. Його 33-річний досвід дозволяє його колегам та студентам визначати свої пріоритети та сміливо поглиблюватися у вирішення ще не заданих питань у нестабільний час та надає можливість розповісти це науковій спільноті у всьому світі.

Окрім можливості отримати кваліфікацію, кафедра інноваційних технологій і управління, студенти мають змогу проводити власні дослідження в рамках обраної теми в «Проблемній лабораторії мобільних інтелектуальних технологічних машин», створеної сумісно з Інститутом проблем штучного інтелекту АНУ України або в Студентському проєктно-конструкторсько-технологічному бюро СПКТБ ІТУ, за результатами діяльності яких організовують секцію однієї з міжнародних наукових конференцій. Щорічно на кафедрі проводиться та організовується декілька регіональних та 3 міжнародних конференцій, де, окрім вищих навчальних закладів України, виконується 10/8 (у 2021/2022 роках відповідно) угод про співробітництво з закордонними ЗВО та організаціями.

Також про плідну наукову роботу студентів та викладачів свідчить участь у наукових заходах Академії наук і мистецтв Республіки Сербської, Габровського технічного університету, у Міжнародній конференції EMONT і RaDMI у Сербії, ICQME у Монтенегро. Окремо завідувач кафедри С.В. Ковалевський виконував обов’язки члена редакції журналу «Mechanical Testing and Diagnosis» (Румунія) та члена редколегії закордонного періодичного видання (часопису) «Acta Scientific Computer Sciences», є співвиконавцем створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні, оскільки він націлений на виховання інноваційно спрямованої молоді. Саме для цього кафедра виконує інноваційно спрямовані держбюджетні роботи, брала участь у роботі стартап-школи Sikorsky Challenge з проєктом «Хаб інноваційних технологій», який вийшов у фінал конкурсу стартапів у Донецькій і Луганській областях, започаткувала роботу «Школи юного дослідника майбутнього», продовжує роботу «Школа молодого інженера-підприємця – Start-up know how».

Студенти вивчають 39/45 (у 2021/2022 роках відповідно) дисциплін на кафедрі з використанням 11 спеціалізованих програмних продуктів, які направлені на розвиток компетенцій спеціаліста Прикладної механіки та на розвиток творчих здібностей науковця. З кожним роком доповнюється перелік дисциплін, які можуть вивчатися та складатися в дистанційному режимі для бакалаврського, магістерського та кандидатського рівней. Для забезпечення державної атестації бакалаврів у 2022 році створений в Moodle курс «Випускний кваліфікаційний іспит». Такий підхід забезпечує наукову роботу, яка впроваджується у виробництво (3 акти впровадження у 2021 році) та в навчальний процес (2 акти впровадження у 2021 році) та патентується (1 патент та 3 заявки у 2021 році).

Випускники магістратури попередніх років як голови державних екзаменаційних комісій дають свої пропозиції щодо вдосконалення освітньо-наукової програми у звіті ДЕК. Здобувачі вищої освіти – члени Студентського проєктно-конструкторсько-технологічного бюро (СПКТБ) – беруть участь в обговоренні проєкту освітніх програм.

При розробці освітніх програм враховано регіональний контекст, а саме те, що Краматорськ є центром машинобудування півночі Донецької області. Виробничий досвід машинобудівних підприємств регіону вивчається здобувачами вищої освіти під час виробничої практики та використовується при виконанні кваліфікаційної випускної роботи магістра.

Кафедра має філії на машинобудівних підприємствах м. Краматорська, що позитивно впливає на досягнення програмних результатів навчання. Зокрема, філії випускових кафедр є на ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування», ПрАТ «Енергомашспецсталь». Пропозиції від роботодавців враховуються шляхом аналізу рецензій на освітні програми, що ними надаються для випускових кафедр.

Також студенти та аспіранти беруть активну участь у соціальному житті академії та міста, обговорюючи шляхи покращення існуючих напрямків та створенні нових пропозицій у ГО «Батьківський комітет». Студенти кафедри беруть участь у роботі студентського самоврядування, зокрема студент Данило П’янов – голова комітету «Медіа-центру».

Кафедра ІТУ