ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Подання заяв для вступу на бакалавра відкрито
1.jpg

19 липня почалося подання заяв до ЗВО для вступу на бакалавра. Йдеться про вступників на основі ...

П'ятниця, 19 липня 2024
Щоденник Кубка України з програмування
1.jpg

Липнева спека та канікули не завадили нашим кращим програмістам взяти участь у сьомому етапі Куб...

Четвер, 18 липня 2024
Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024
16 липня 1990 року в Україні було прийнято Декларацію про державний суверенітет
1.jpg

Вона є одним із найважливіших документів за всю історію нашої державності, ухвалення якого стало...

Вівторок, 16 липня 2024
З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
1.jpg

Цього року Україна втретє відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента...

Понеділок, 15 липня 2024

Профспілка висловила протест проти наступу на права освітян та молоді

profcom.jpg

У зв’язку з проведенням закритого засідання урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та європейської інтеграції та попередньої наради членів Уряду, на яких розглядалася низка антисоціальних пропозицій Міністерства фінансів України щодо внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента, рішень Уряду, а також до Конституції України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Президента України П.О. Порошенка (додається), висловивши глибоке обурення намірам влади звузити трудові та соціально-економічні права та інтереси освітян, права громадян на безоплатну освіту, медичне, пенсійне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді.

У зверненні закликано Президента України, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян України, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

Відповідні звернення спрямовано до Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, народних депутатів України, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М. Гриневич, Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, міністра освіти і науки України С.М. Квіта, голови Національної служби посередництва і примирення О.Я Окіса, голови Федерації профспілок України Г.В. Осового.


Профспілка працівників освіти і науки України


Президенту України

П. О. Порошенку

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

Як стало відомо із засобів масової інформації, 5 грудня поточного року відбулося закрите засідання урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та європейської інтеграції та попередня нарада членів Уряду, на яких розглядалася низка антисоціальних пропозицій Міністерства фінансів України, якими передбачається внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента України, рішень Уряду, а також до Основного Закону України – Конституції.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від імені майже двохмільйонного загону спілчан висловлює глибоке обурення намірам звуження прав громадян України на безоплатну освіту, медичне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді.

Висловлюємо категоричний протест поповненню армії безробітних, яка становить близько 1,9 мільйона непрацюючих, ще найбільш освіченою, інтелектуальною частиною суспільства, адже реалізація рішень про збільшення норми навчального навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків, наповнюваності класів та груп, закриття шкіл в сільській місцевості, зміни нормативів чисельності науково-педагогічних працівників тощо призведуть до звільнення лише впродовж 2015–2016 років близько 100 тисяч учителів, зменшення більш як на третину чисельності керівників гуртків, а також вивільнення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти до кінця 2020 року.

Протестуємо проти зменшення і без того найнижчої серед країн Європи заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників, скасування надбавок за вислугу років, доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної роботи, наукові ступені та вчені звання, виплати стипендій аспірантам, докторантам, а також проти непослідовних дій стосовно щойно прийнятого закону «Про вищу освіту».

Освітянська спільнота категорично не сприймає антисоціальних перспектив про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів – на отримання стипендій та пільговий проїзд.

Висловлюємо обурення проти намірів підвищити пенсійний вік до 65 років, збільшити страховий стаж, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, знизити розмір пенсій, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

Наголошуємо, що владою мають бути вжиті дієві заходи для легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану, а не продовжувати наступ на права трудівників, серед яких освітяни, науковці, медики, працівники культури. Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян неприпустимо.

Закликаємо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян України, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

Висловлюємо готовність спілчан відстоювати свої трудові права та соціально-економічні інтереси шляхом проведення передбачених законодавством масових заходів, аж до застосування крайнього засобу вирішення конфлікту – страйку.

З повагою Голова профспілки Г. Ф. ТрухановВерховна Рада України

Голові

Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановні народні депутати України!

За дорученням більш ніж стотисячного загалу освітян – членів профспілки Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, звертаємося до Вас з переконливим проханням не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація приведе к соціальному вибуху.

Висловлюємо обурення намірами скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів на отримання стипендій та пільговий проїзд, підвищення пенсійного віку до 65, збільшення страхового стажу, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, зниження розміру пенсій, зміни порядку індексації доходів громадян, скасування норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звуження права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

Турбуючись про стабільність у державі, вимагаємо почути нас і зробити все можливе для подолання зневіри освітян щодо відновлення законності в державі.

Голова обласної організації профспілки А.С. ГоршковаВерховна Рада України

Комітет з питань науки і освіти

Голові

Гриневич Л.М.

Шановна Ліліє Михайлівно!

Звертаємось до Вас, за дорученням більш ніж стотисячного загалу освітян – членів профспілки Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України з надією, що саме Ви відчуєте ту глибоку занепокоєність освітян пропозиціями Міністерства фінансів України, якими передбачається внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента України, рішень Уряду.

Протягом останніх років галузь освіти виживала в умовах жорсткої економії бюджетних коштів. З часу прийняття Закону України «Про освіту» не виконується стаття 61, якою визначено, що видатки на освіту мають становити 10 % національного доходу. Фактично видатки становили щорічно не більше 4-7 %. Їх обмежений обсяг призвів до того, що матеріально-технічна база застаріла і не забезпечує створення необхідних умов для перебігу навчально-виховного процесу та надання якісної освіти.

Щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, то її рівень ніколи не відповідав законодавчо визначеному статтею 57 Закону України «Про освіту», а після прийняття Урядом в жовтні 2008 року Постанови № 939, якою було порушено ст. 6 Закону України «Про оплату праці» та введено фіксований розмір першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, її фактично перевели в режим «ручного управління» Кабінетом Міністрів.

Тому протягом останніх п’яти років, із-за значного розриву між мінімальною заробітною платою та розміром першого тарифного розряду ЄТС, педагогічні та науково-педагогічні працівники щомісяця втрачали від 300 грн. до 800 грн. У зв’язку з підвищенням у 2014 році розміру мінімальної заробітної плати до 1218 грн, розрив між мінімальною заробітною платою та розміром першого тарифного розряду ЄТС збільшився з 295 грн. в 2013 році до 366 грн. в 2014 році. У даній ситуації, неприйняття Кабінетом Міністрів України рішення про підвищення I тарифного розряду ЄТС призвело до ще більшої дискримінації в оплаті праці, порушення трудових прав освітян, подальшого зниження рівня життя та зневіри щодо відновлення законності в державі.

Реалізація пропозицій про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 24 годин на тиждень призведе до:

– звільнення кожного четвертого педагогічного працівника, бо уже сьогодні в Донецькій області більш ніж 15 % педагогічних працівників працює з навантаженням менше ставки, а 65 % тільки на ставку (18 годин);

– зростання чисельності безробітних серед найбільш освічених та інтелектуально розвинених категорій громадян та випускників педагогічних вищих навчальних закладів;

– зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікація і, як наслідок, погіршення стану здоров’я вчителів.

Висловлюємо, також, обурення намірами запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів на отримання стипендій та пільговий проїзд, підвищення пенсійного віку до 65 років, збільшення страхового стажу, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, зниження розміру пенсій, зміни порядку індексації доходів громадян, скасування норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звуження права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

Стосовно посилення інтенсифікації праці науково-педагогічних та педагогічних працівників шляхом запровадження нормативу співвідношення кількості студентів на одного викладача, то такі заходи не відповідають європейським стандартам. За даними провідного рейтингу найкращих університетів світу, одним з найвагоміших показників якого з часткою 20 % є «Співвідношення професорсько-викладацького складу та чисельності осіб, що навчаються» провідні місця займають вищі навчальні заклади у яких цей показник складає від 1:4 (Голландія, Франція) до 1:7 (Данія), 1:10 (США).

Збільшення показника призведе до чисельних негативних наслідків, основними з яких є суттєве погіршення якості вищої освіти, скорочення на 30-40% складу викладачів, кадрового обвалу у вищих навчальних закладах, знищення інтелектуального потенціалу нації, збільшення понад законодавчо унормованого обсягу начального навантаження на викладача (при цьому український викладач сьогодні отримує найнижчу в Європі заробітну плату при найбільшому навчальному навантажені).

Сьогодні ми звертаємося до Вас, за дорученням освітянського загалу області, з проханням не допустити повної руйнації освітянської галузі звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечити дотримання вимог статті 22 та 113 Конституції України.

Розбудова держави неможлива без відновлення законності, посилення правового захисту громадян. Тому ми розраховуємо на порозуміння та підтримку Комітету з питань науки і освіти.

Голова обласної організації профспілки А.С. Горшкова