ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ПОЕЗІЯ ВІЧНА
4.jpg

7 грудня в нашої любої подруги й колеги, талановитої поетеси, журналістки, заступниці редактора ...

Четвер, 07 грудня 2023
«Бронза» на Кубку України з греко-римської боротьби
2.jpg

Кубок України з греко-римської боротьби серед юніорів 2004-2006 р.н. відбувся 24–26 листопада в ...

Четвер, 07 грудня 2023
Із Днем Збройних сил України!
2.jpg

Зупинити навалу «другої армії світу» – завдання, із яким не впоралася б жодна європейська армія,...

Середа, 06 грудня 2023
Студентки ДДМА потрапили до рейтингової таблиці міжнародного конкурсу з програмування
1.jpg

Міжнародна організація ICPC та університет Amrita Vishwa Vidyapeetham, India, щорічно в лютому п...

Середа, 06 грудня 2023
Дві освітньо-професійних програми магістерського рівня ДДМА пройшли акредитацію
gerb_DDMA.jpg

Протягом листопада відбувалася акредитація освітньо-професійних програм «Інтелектуальні системи ...

Вівторок, 05 грудня 2023

Перша в Україні Програма медичних гарантій стартувала в повному обсязі

img_med_garan.jpg

У квітні по всій Україні розпочався другий етап медичної реформи, яка передбачає введення Програми медичних гарантій (ПМГ). Про це йшлося 2 квітня на брифінгу, який організувала Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Як і годиться, під час карантину брифінг проводився в Інтернеті.


Гроші ходять за пацієнтом

Тепер лікарні отримуватимуть гроші з бюджету за кожного вилікуваного пацієнта. МОЗ розробив тарифи на більшість медичних послуг. А спеціалізовані медичні заклади уклали договори з НСЗУ на фінансування витрат. У них не входять тільки стоматологія, косметологія, пластика.

Як зазначила Оксана Мовчан, очільниця НСЗУ: «Національна служба здоров’я має договір практично з усіма комунальними медичними закладами, які надають увесь спектр медичної допомоги. Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а й для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість надання послуги та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт». У пріоритетах НСЗУ: зменшення смертності українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращення допомоги при пологах.


Договори підписали 1640 медичних закладів

Директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський наголосив: «Медичні заклади практично в усіх регіонах подалися на 26 пакетів медичних послуг, отже вся потрібна медична допомога буде доступна мешканцям цих областей. Заклади готувалися до реформи, більшість із них отримає за новою системою фінансування більше коштів, аніж за субвенцією. Як самостійні підприємства, вони зможуть самостійно розпоряджатися цими коштами, і ми впевнені, що це піде на користь і закладу, і лікарям, і всій громаді».

На сьогодні практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за договором із НСЗУ.

У переважній більшості регіонів заклади подали пропозиції та отримали проєкт договору на всі 26 пакетів медичної допомоги. Отже, ця допомога буде доступною громадянам.

Найбільше договорів на лікування інсультів – це пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій – підписали медичні заклади Івано-Франківської області – 14, у Донецькій області – 12 (тут і надалі перша цифра – область з найбільшою кількістю лікарень, які уклали договір, а друга – те ж у Донецькій області).

Ще одна пріоритетна послуга – лікування інфарктів. Найбільше договорів на цю послугу підписали у Дніпропетровській області – 6 закладів, у Донецькій – 4.

Контракт на медичну допомогу при пологах підписали найбільше закладів у Львівській області, їх – 28, у Донецькій – 15.

Найбільше договорів за пакетом медичної допомоги у складних неонатальних випадках підписали у м. Київ – 9, на другому місці Одеська область – 8 закладів, у Донецькій – 6.

Найбільша кількість закладів, які надаватимуть допомогу за пріоритетним станом дослідження на раннє виявлення раку, у Дніпропетровській області – 49 закладів, у Донецькій – 24.

Є також відмови у підписанні: 3 – через те, що заклад не автономізований, 20 – відсутня ліцензія на медичну практику, 9 закладів, які подали неправильні статистичні дані.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, яких обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно в 40 % медзакладів збільшився бюджет у порівнянні з минулорічним державним та місцевим фінансуванням. Загалом у 67 % закладів бюджет за ПМГ більший за фінансування через медичну субвенцію.

Серед регіонів, у яких велика кількість закладів отримає значно більше фінансування, Полтавська область. Такі результати область показала тому, що в регіоні оптимізували мережу, місцева влада подбала про оснащення лікарень та наявність у них кваліфікованого персоналу. Отже, заклади змогли податися на більшу кількість пакетів, серед них – на пріоритетні послуги, які НСЗУ оплатить за підвищеним тарифом.

На забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, усі заклади якої (понад 1 500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн.


Програма збільшує фінансування медичних закладів

Це підкреслила Інна Іваненко, виконавчий директор Благодійного фонду «Пацієнти України»: «Тепер ми будемо знати, які медичні послуги гарантує держава, і точно знатимемо, що їх оплатить НСЗУ. У нас запрацює вільний вибір лікаря та можливість лікуватися у найкращих лікарів».

Загалом Програма медичних гарантій, у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Уперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.

Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ним може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт має мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога й нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному й незалежно від наявності декларації.


Турбота про «ранніх пташок»

Про це розповіла голова ГО «Ранні пташки» Олександра Балясна. Ця організація «об’єднує батьків дітей, які народилися передчасно. В Україні 12 % малюків приходять у світ раніше. Це 20 тис. дітей щорічно. За нашими підрахунками, у середньому родина, у якій народилася така дитина, витрачає на її виходжування понад 100 тис. грн – це дуже великі витрати для звичайної української сім’ї. Тому для нас дуже важливо, що неонатальна допомога стала одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій на 2020 рік і НСЗУ заплатить за допомогу, надану кожній дитині, яка народилася передчасно».


Запровадження Програми медичних гарантій реалізує право громадянина України на якісну, безпечну та доступну медичну допомогу від держави.