ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини кафедри КІТ

Звітні збори в Вірменії

Робота за освітньою програмою TEMPUS «Розробка курсів з вбудованими (обчислювальними) системами з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти і промисловості в Україні, Грузії, Вірменії (DesIRE)» зараз проводиться на факультеті автоматизації машинобудування та інформаційних технологій Донбаської машинобудівної академії. Дана освітня програма спрямована на сприяння розвитку системи вищої освіти в країнах-партнерах. Крім цих країн до складу учасників проекту входять вищі навчальні заклади Бельгії, Німеччини і Словаччини.

Завдання проекту полягає в реорганізації існуючих навчальних програм для посилення практичної та експериментальної підготовки студентів в області програмної інженерії та дистанційного інжинірингу. Крім теоретичних знань студенти отримують практичні навички розробки програмного забезпечення для реального обладнання, вбудованих апаратних платформ, проектування за допомогою спеціалізованих CAD-систем та використання віддаленого доступу до лабораторного обладнання для його використання.

З 31.01.15 по 05.02.15 співробітники Академії А.Ф. Тарасов і П.І. Сагайда взяли участь в заході Progress Meeting, яке проводилося в Єреванському державному університеті (Національному політехнічному університеті, м Єреван, Вірменія) відповідно до отриманого запрошення від міжнародного Проекту TEMPUS-DESIRE наукового співробітництва (обмін досвідом, навчання) в рамках завершення першого звітного року виконання даного Проекту.

b_300_0_16777215_00_images_tempus_001.jpg


В Єревані були проведені майстер-класи з використання Altium Designer для проектування і моделювання роботи складних схем, що реалізують електронні компоненти сучасних вбудованих систем (автор - Dirk Van Merode), щодо застосування Creo Wild Fire для тривимірного проектування і візуалізації механічних частин і компонентів сучасних вбудованих систем (автор - Peter Arras), по організації віддалених лабораторних робіт з використанням апаратного і програмного забезпечення, розробленого в Технічному університеті Ільменау (автори - Karsten Henke і Heinz-Dietrich Wuttke), по організації презентацій та подання навчальних матеріалів і результатів науково-дослідної діяльності ( автор - Geert Van den Eijnden).

b_300_0_16777215_00_images_tempus_002.jpg

Доповідь перед учасниками проекту TEMPUS-DESIRE про результати виконання першого року програми в ДДМА зробив Тарасов А.Ф. Доповідь та результати роботи учасників проекту від ДДМА в цілому схвалені і прийняті.

Крім того, делегати ознайомилися з особливостями роботи, технічними та методичними досягненнями інститутів і вищих навчальних закладів Єревану в ході їх відвідування і спілкування з представниками цих науково-технічних організацій і навчальних закладів.

Була організована екскурсія в Єреванський НДІ засобів зв'язку (ЕрНІІСС), в якому були представлені процес проектування і дослідження радіотехнічних пристроїв з розширеним спектром, апаратура зв'язку для конференцій і нарад, гибридно-інтегральні мікросхеми, функціональні пристрої і вузли засобів зв'язку, контрольно-вимірювальні комплекси, рекламно-інформаційні пристрої і т.д.


b_300_0_16777215_00_images_tempus_003.jpg

Були організовані відвідування підрозділів і лабораторій таких вищих навчальних закладів як Єреванський державний університет архітектури та будівництва на базі Єреванського державного університету, де присутніх ознайомили з навчальними планами і лабораторною базою з підготовки бакалаврів і магістрів Вузу; Державний інженерний університет Вірменії (Національний політехнічний університет). В рамках поїздки вивчений досвід роботи Департаменту комп'ютерних систем та інформатики, який володіє висококваліфікованим потенціалом професорсько-викладацьких кадрів і показує значну активність в області науково-дослідних робіт.

Також учасники поїздки відвідали Вірменську національну інженерну лабораторію і вивчили досвід проведення в ній навчальних занять для учнів навчальних закладів різного рівня, а також співпраці з різними фондами і програмами (Tempus, USAID, UNDP / GEF, INTAS, SCOPES і ін).

b_300_0_16777215_00_images_tempus_004.jpg

Участь в цих програмах значно сприяє підвищенню рівня лабораторно-комп'ютерної бази, тим самим забезпечуючи навчання студентів відповідно до сучасних освітніх стандартів.